0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından

Dün post acmistim atesi var ne yapabilirim diye. Akşam 10 gibi farkettim 38.5 şu uykudan kalkmıştı. Ateş düşürücü icirdim soydum tek zibinla durdu düşmedi. Saat 1 e kadar bekledim yok düşmüyor banyo yaptırdım yine düşmedi saat 2 gibi tekrar ateş düşürücü verdim. Yaninda uyuyakalmisim eşim geldi bı baksak ki kiz yanıyor ateşten. Hemen apar topar acile gittik. Doktor mudur nedir hiçbir bilgisi yok resmen farkli bı ateş dusurucu ile antibiyotik yazmış dedim antibiyotik ne alaka çocuğun başka birşeyi yok sadece ateş dış çıkarıyor dişten olduğunu düşünüyoruz. İçeri gidiyo başkasına mi soruyo ne geliyor diş jeli yazdım onu alın diyor. Her neyse çıktık geldik sabahta vardı ateşi bı ateş düşürücü daha verdim 10 gibi kesildi tamamen üstüne ince bişey giydirdim. Öğlen 2-3 arası ateş yine olmuş 38 buçuk. Bı ateş düşürücü daha verdim başka çarem yok biliyorum fazla ama doktor önerdi bunu sıkıntı olmaz dedi. 4 saatte bir ver dedi. Banyo yaptırdım yine yok düşmüyor düşmüyor düşmüyor. Napcam bı akıl verin onu böyle gördükçe dayanamıyorum halsiz sürekli mizirdanma halinde canı yanıyor belli :'(

7 Cevaplar

0 oy
(5,323 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar çok sağolun sayenizde doktora gittim kulak ve boğaz iltihabı varmış ateşi ondan dusmuyormus. İhmal etmemek lazım Allah korusun. Antibiyotik ve fitil verdi. Atesduruculeri düzgün kullanman lazım dedi 
(5,323 puan) tarafından
Evet kuzum kulağına boğazına baktı ateşini düşürdük soyduk ıslattım
(9,227 puan) tarafından
Kıyamam ya şmdi nasıl
(5,323 puan) tarafından
Antibiyotik icirdim sabah onu kustu :/
(9,227 puan) tarafından
Ah kzum bnm ya fena hastalanmş :( çok geçmiş olsun cnm bnm Rabbim şifa versn :(
(5,323 puan) tarafından
Amin kuzum inşallah ❤️
-Reklam-
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Bizde öyleyiz cnm kaç gündür doktora gitmedim bn ateşi çok olunca tek atlet ile kalır yüzünü silerm su ile koltuk altını siliyorum ilaç veriyorm calpol enjektör ile içiyor bnm kızım Bi tatlı kaşığından az fazla veriyorm hemşire ay olarak büyük ver demişti öyle öyle Bi yükselir Bi düşer ateşi dişi patladı ama yine çıkıyor ateşi tam çıkmadığı için cnm 
(5,323 puan) tarafından
Götürdüm kuzum enfeksiyon varmis
(3,750 puan) tarafından
Ayy kıyamam ya ilaç verdiler mi toz ilaç su ekliyorsun adını unuttum
(5,323 puan) tarafından
Antibiyotik verdiler kuzum kulak ve boğaz iltihabı varmış bı de fitil verdi
(3,750 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm
(5,323 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Belki boğazında enfeksiyon falan vardır ondan vermiştir antibiyotik enfeksiyon varsa ateşi düşmez ya antibiyotik kullan yada başka doktora da götür ateş düşürücü de 4 saatte bir kullanabilirsin 
(5,323 puan) tarafından
Muayene etmeden verdi o yüzden istemedim antibiyotik kuzum
tarafından
Muayene etmeden nasıl veriyor ya başka doktora da götür canım enfeksiyon varsa ateşi naparsan yap düşmez
(5,323 puan) tarafından
Gösterdim başka doktora kuzum baktı enfeksiyon varmis
tarafından
Çok geçmiş olsun canım antibiyotik kullan hemen düşer ateşi
(5,323 puan) tarafından
Kullandım canım Allah razı olsun
0 oy
(961 puan) tarafından

Doktorun verdiği antibiyotiği kullanmalısın diye düşünüyorum fişten bu kadar ateş olmaz bence 

(5,323 puan) tarafından
Muayene etmeden verdi canım o yüzden karşı geldim
(961 puan) tarafından
Muhtemelen enfeksiyon olabilir canım tahlil falan yaptırın çok geçmiş olsun
(5,323 puan) tarafından
Çok sağol canim
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Düşmeyen ateşte genelde enfeksiyon çıkıyo cnm enfeksiyon da antibiyotikle geçiyor doktor yanlış ilaç vermemiş yani cnm. Ya boğazında iltihap vardır yada idrar yolu enfeksiyonu olmuştur 
(5,323 puan) tarafından
Kulak ve boğaz enfeksiyonu varmış canım dünkü doktor bakmadan muayene etmeden yazmak istemisti
0 oy
(333 puan) tarafından
enfeksiyon oldugu cok bariz..antibiyotik kullanin derim...dr ne diyorsa o
(5,323 puan) tarafından
Dünkü doktor muayene etmeden yazdı o yüzden kullanmak istemedin

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 455 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Tazeanne (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Safbiri66 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...