0 oy
397 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (851 puan) tarafından

image

internette bunları buldum ama bilen ve yaşayan biri varsa bana bilgi verirse sevinirim bayanlar

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kimde var canim 
(851 puan) tarafından
Büyük bi ihtimal eşimden bulaştı yarın gidicem doktora bilgi alicam gereken neyse yapiccccaz dedi doktorum
(10,047 puan) tarafından
Yanlız eşine bulaşmasida manidar canim
(851 puan) tarafından
Bilmiyorum ya ben yapmadım diye bisi yeminler ediyo bide eşim iş dolayısıyla devamlı dışarda ve bu virüs tuvalettense bulasabiliyomus küçük bi ihtimal ama kafam çok karıştı yarın doktor neyden olduğunu söyler mi acaba
(10,047 puan) tarafından
Olasiliklari soyler canim sana muhtemelen. Evet belkide tuvaletten yada havlu falandan bile bulasabiliyor. Insallah bi sikinti cikmaz
(851 puan) tarafından
Inşallah cnm
-Reklam-
0 oy
(109 puan) tarafından
Eşim de hpv vardı biz evlenirken doktoru eşiniz aşı olsun demiş sms bizimki önemsememiş anlamamış bana birşey demedi onda da hep siğil vardı ama ben de 24 yaşındaydım ilk defa gördüm bilmediğim bişey evlendik 6 sene sonra bu hpvnin rahim ağzı kanseri yaptığını öğrendim aşısı olduğunu falan. Hastanede çalışıyordum o sene kadın doğum doktoruna durumu anlattım smear testi yapıldı eğer dokularda hücre yapısında değişme tespit edilseydi hpv tipine bakılacaktı ki çok şükür smear sonucum negatifti. Doktorum yine de aşı yaptırmam gerektiğini söyledi. Bu genelde erkeklere kadınlardan bulaşıyor. Yani çok eşli yaşam tarzı. Kişisel temizliğine dikkat etmeyen birinin yaşayacağı bir durum. Ters ilişki sonrası daha çok görüldüğünü duymuştum. Erkeklerde penis kanserine sebep olma ihtimali düşük fakat kadında malesef rahim ağzı kanserine yakalanma riskini çok yükseltiyor. Eğer eşiniz de böyle bir şey varsa hemen bir smear testi yaptırın.
(851 puan) tarafından
Smear testi yapıldı cnm onda çıktı zaten bu virüs internetten araştırdım eğer smear testinde cikiyosa ya kanser başlangıcı yada kanser sin diyo kafam çok karıştı
(109 puan) tarafından
Tedavi sürecini bilmiyorum doktorundan bilgi alman çok daha iyi. Peki hpv bir çok türü var kanser yapan ve yapmayan grup. Hpv tipi belirlendi mi önemli olan o.
(851 puan) tarafından
Yok cnm daha belirlenmedi ama belirtileri var bende ilişki sırasında kanama lekelenme akinti yani kanserle ilgili söylenenleri kendimde gördüm ben  ama bi doktorumla görüşmeye gidicem yarın en kesin o yanıt verir zaten bana ben sadece internette yazanlarla bilgi sahibiyim
(109 puan) tarafından
İnşallah yoktur sonuçların temiz gelir canım benim.
(851 puan) tarafından
Inşallah cnm bakalım ne dicek doktorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 77 göst.
27 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 352 göst.
0 oy
7 cevap 125 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde Busraburak01 (2,525 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Eylemm04 (0 puan) tarafından soruldu

380,284 soru

11,386,024 cevap

34,886 kullanıcı

...