0 oy
3,084 göst.
Aile kategorisinde (78 puan) tarafından
Başlık sozleri agir gelebilir.. Bir insan kardeşinden neden nefret eder ki ben de başka birinden duysam söyleyen kişiyi haksız bulurdum. Benden 4 yaş küçük erkek kardeşim var. Küçükken de pek bir ilişkimiz yoktu ya aile öğretmedi sevmeyi yada bilmiyorum o yapı olarak insanlara uzakti küçükken bile sınıfına gider ben arkadaş edindirirdim. Şimdiyse hiç anlasamiyoruz o.kadar itici biri ki bana evlenmeden neler çektirdi evlenirken evlendigim insan ile ilgili ne sözler etti ne hakaretler annem babamın her daim yardakcisidir dedikoduyu çok sever eşime ne iftiralar attı hiçbir şey yapamıyorum ama sinirlensem ben hasta oluyorum annem babam zaten hiçbir şey demiyorlar nefret ediyorum hamileyim geçen annemlere gittik eşime hiç şöyle damatligini hissettirip güzelce davranmadilar aylardır güzel bir yemek yapıp önemli hissettirmediler neyse ilk defa bir yemek yedik doğru düzgün iyi hoş derken kardeşim bana saçma sapan bir şeyden dolayı bağırdı ki ben haklıyım ama bana sesini yukseltmesine mi sinirlenyim eşim duyar da canı sıkılır diye ki stres yapayım ne diyeceğini şaşırdım nefret ediyorum gerçekten bir daha ailemle görüşmeyi düşünmüyorum çünkü bana zarar veriyorlar bunların yüzüne intihar etmeyi düşündüm dün. Hiçbir faydaları yok hiç muhattap olmasam daha iyi. Siz neler düşünürsünüz 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Seni aşağı çeken ailen dahi olsa mesafeni koyacaksın. Sana bagırmaması gerektıgını aılenın ogretmıs olması gerekırdı. Eşinin yannda kardesın bagırısa eş ne yapmaz. Der senı bıkere kardeşin eziyor diye. Mesafenizi koyun annenizle konusun bu durumu. Bildirin neden uzak oldugunuzu yoksa boylelerı kendılerınde asla suc bulmaz. Eşinize davranıslarınıda soyleyın boyle yapıyorsunuz eşimle ben gelıyorm bır kere huzurla oturtmadınız bize garezınız ne diye acıkca sor. Kardeşim bana nasıl bagırabılır eşim duymasın dıye ses etmedım ama o terboyesını takınsın sızde ona arka cıkmaya devam etcekssnız ben mesafemı koyacagım artık de. Oturup konussunlar hala sana karsı oyleyse ozur dilemezse hıc kendını uzme ezdırme. Hem ıntıhar nedir buara herkeste bır ıntıhardır gıdıyor evladınız var artık herkes aklını basına alsın sıse bır sey olsa evladına ne olacak kolu kanadı kırıkmı kalacak? 
(78 puan) tarafından
Yorumunuz faydalı oldu teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim bir nebze faydam dokunabıldıyse. Mutlu gunler dilerim
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Insan yaşamadan bilemez kim olursa olsun bu haraketi yapan insandan uzak durulmali.. mesafe koy derim kardeşin kendini toparlayana kadar 

0 oy
tarafından
KARDEŞİNDEN Mİ BAHSEDİYORSUN DÜŞMAN DAN MI canım neden öyle düşünüyorsun o senin canın yaa
(78 puan) tarafından
Dışardan öyle denir tabi ....
(879 puan) tarafından
Bu kadar duygusal olmayin, size zarari olan anneniniz bile olsa bi adim geri de kalmak her zaman en iyisi
0 oy
tarafından

Bazı postlarda intihar etmeyi düşünüyorum diyolarda Allah aldı Allah verdi bu canı geri gidince gelecek bişey değilki bak, canım ailenden uzak dur ozaman ki evliliğin iyiyse herşey yolundaysa zedelenmesin zaten senin kardeşin iyi bir insan olsaydı sana can olur kan olurdu malesef aynı anadan aynı babadan doğmuş olsa bile kardeşlerin hepsi birbirine iyi olacak diye bir şey yok 

(78 puan) tarafından
İntihar eden insanları hep kinardim yani değer mi kolay mı bu kadar falan diye ama gerçekten bazen insan öyle noktaya geliyor ki nefret etmekten haksızlıktan dayanacak halin kalmiyor kimse anlamıyor
tarafından
Deme öyle Allah ın gücüne gider
0 oy
tarafından

Evlisin koçan var , ailen yüzünden ne diye intihar edeceksin, 

En fazla görüşmesin herkes kendi evinde olur ...

Ama ailen ile olan sorunlarindan eşine bahsetme ne olursa olsun bilmesin, gün gelir yüzüne vurur, canını acitir...

(78 puan) tarafından
Sorun şu ki eşimde duymuş buna coktcanim sıkıldı arada kaldım. O kendine yapılmış sayıyor
tarafından
Ya tabiki eşin duyduysa iyi olmamis , ama sana bir dost tavsiyesi eşin aileni kotulese dahi buna firsar verme, yoksa oda ilerde seni ezmeye caliscak ,
Nasıl olsa ailesjnde bağ olarak uzak diye ...
0 oy
(670 puan) tarafından
Kardeşin ergenlik döneminde olabilir mi kaç yaşında 
(78 puan) tarafından
Uniyi bitirdi yeni
(670 puan) tarafından
Düzelir canım daha genç
0 oy
tarafından
Uzak dur canm, birgün evlenir cehennem olur gider o evden. Sinirini bozmaya değmez. Kardeş candır diyenlere de bakma, öyle can olmaz olsun. Seni sevmeyen insan nasıl kardeş oluyormuş..
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Canm et tirnaktan ayrilmaz daha yasi küçükse ondan oyledr ergenligine ver oda yarin akillanir bn oyle yapiyom zaten askerd3 kiyamiyomda ne dese sensin diyom
0 oy
tarafından

Canim her ne olursa olsun benimde benden 3 yas büyük abim var bana cektirmedigi kalmadı heleki eşimle sevgiliyken bile haylada ayni eşimi tersler suratsizdir ama birşey dugunda yine ilk be koşarım çünkü o benim abim canım ciğerim 

Evlendim baskasinin baskasinin lafina bakip benjm evimi bile yakmaya kalktı 2 ay sonra iceri girdi ilk ben gittim iceri girdi 3 ay sonra 10 gun gun izne cıktı trafik kazasi gecirdi kaza geçirdiği gun ben kürtaj oldum ameliyatlı ölüm dahi tüm sorumluluk bana ait dedim narkoz lu abimin yanina yittim yoğum bakimda 1 ay kapisinda BEKLEDİM.  

Hastanede bana yapmadigj kalmadj ama basindan 1 gun ayrilmadim yine pislikleri devam ediyor ama ben onu o şekilde kabul etttim ne olur sa olsun o benim abim canimdan can parçam 

Psikolojik problemi var belli destek ol köstek değil bence hakkinizda hayırlısı olsun inşallah. 

0 oy
tarafından
Annenlerde mi hep hatalı? Peki neden ailen böyle davranıyor esas sebepler.. 

Annenler öğretemediyse sen öğretmeyi denedin mi? İyiliği, sevgiyi felan.. Ablalık yeri geliyor annelik gibi oluyor sanada çok iş düşüyordu sende yerine getirmemişsin o zaman. Ki bu sebeplerden intiharı düşünüyorsan zaten sende sanırım pek bişey veremezdin normal olarak. 

Ailenden bu denli. Şikayetçiysen görüşmeyin tatlım. 
(78 puan) tarafından
Ben vukuatliyim ailenin öz evladı gibi sayılmam bu yüzden. Vukuatlarimsa kız evladı olmak, öğretmenliği bitirmeme rağmen halen atanamamk işte bu vukuatlardan senelerdir ben kötüyüm hep kötü olan insanlara hiçbir şey öğretilmez inşallah siz de yaşayarak anlamazsiniz
tarafından
Evlat mı ayırıyorlar çok yanlış.. Allahım herşeyin en hayırlısını versin
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Huzurunu bozuyorsa muhatap olma ama kardesin bi ablasina buyugune cok ayip yapmisss :/ canini sikma kuzum. Kapini cekk mtlu ol
0 oy
tarafından
Burda bi atasözü vardır anam bana kardeş doğurmuş düşmana ihtiyacım yok diye. Seni çok iyi anlıyorum kuzum annemin de öyle bi abisi var burda anlatsam anneme yaptıklarını bitmez o yüzden başkalarının yazdığını önemseme. Burda insanlar aynı şeyleri kaynın yapsa düşman derler ama kardeş olunca sen kötüsün kardeşe öyle denmez vs yazacaklar boşver. Kendini üzme zamanla hatasını anlar inşallah ama i mesafenin koru ve kendine asla bağırtma onun bağırmaaına izin verirsen eşin de yapar aynısını 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
intihar kelimesini cok kolay kullanıyorsunuz kardeste.olsa gorusmek zorunda degilsin canim 
0 oy
tarafından
Sadce kardeşinden sebeb ailenle de uzaklaşma eğer ailenle sıkıntı yoksa 
0 oy
tarafından
Kardesin kız mı erkek mı ?
(78 puan) tarafından
Erkek

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 862 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Lavinia5551 (1 puan) tarafından soruldu