0 oy
861 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Trafik kazast geçirdim eli kırıldı alçıda bebeğim var bakamıyorum şuan annem babam kardeşimde bana geldiler annem hem bebeğime bakıp evin her işini yapıyo kardeşimde 17 yaşında oruç tutup akşam iftara kadar uyuyo oruç tutmasa da sürekli uyuyo babamda kızdı kalk bi annene yardım et diye bende işten kaçmada yardım et artık dedim bana demediği laf kalmadı ben öyle deyince sen bu hakkı kendinde nerden buluyosun bu sözleri derken dedim bana saldırdı bütün kollarımı yırttı kanıyo elim zaten alçıda bu aradada ondan 6 yaş büyüğüm biz kavgaya tutuşunca apartman yerinden oynadı annem babam ayırcam diye onlarda bağırdı komşular polisi aradı bize evden çıkın diyolar kiracıyız herkese de rezil olduk eşimi aramışlar işten kalkıp eve geldi oda bağırdı çağırdı bana yüklendi senin yüzünden evden kovulduk zaten elimiz dar borçlarımız var nasıl çıkıcaz evden dedi üstüme yüklendi çok kötüyüm şuan ne yapıcam ben bu nasıl kardeş allah aşkına annem tek başına her işi yapıyo bi yardım et masa topla diyoruz 5 saat sonra topluyo anca yatıyo elinde telefon kulaklık

17 Cevaplar

+2 oy
(2,323 puan) tarafından
Gereksiz büyümüş konu. Ki zaten hiçbir işe el atmıyorsa onu annen öyle alıştırmış belkide o yüzden annen bişey demiyorsa sen karışmasaydın keşke.. 
(1 puan) tarafından
Babam sürekli kızım kalk annene yardım et yeğeninemi baksın ev işimi yapsın yardım rt annene diyordu bende düşüncemi dedim karşılığı bu mu olmalıydı
(2,323 puan) tarafından
Malesef yüz vermişler fazla. Şimdiki insanlar yok ergen karışma yok ergen bilmem rahat bırakın kafasında sonra kız aklı havada bencil olunca bu neden böyle diyorlar. Malesef dediğim gibi çok yüz vermişler oda senden tepki görünce böyle yapmış. Ama olayın büyümesi kötü olmuş. Keşke sadece annen sana bakmaya gelseydi
(1 puan) tarafından
İşte annemin peşine takılır bu kendi yemeğni hazırlamaya erinir önüne gelecek her şey tek işini kendi yapamaz
-Reklam-
+1 oy
(7,624 puan) tarafından
Böyle üstüne giderseniz Esra Eroldakiler gibi kaçar gider kardeşin. Hiç iyi bir şey yapmıyorsunuz
(1 puan) tarafından
Sabab akşam telefon elinde yatmasımı iyi elim kırıldı alçıda tek elle yapabildiğim kadar bi şeyler yapmaya çalışıyorum hanfendi anca yatıyo babam kalk yardım et dedi bende dedşm saldırmasımj gerekiyordu tek elle yazdığımdan yazım hatası yapıyosa m kusura bakmayın
tarafından
Kalk yardim et demek yuklenmek mi oluyor. Oldu  ondan sonrada.
 Milletin hayatini yakiyor onun gibiler sorumsuz oluyorlar
(7,624 puan) tarafından
17 yaşındaki bir kıza ya da erkeğe emir vererek konuşmak onu tam zıttına iter. Birazcık ergenlik gençlik dönemi ile ilgili makaleler okuyun, seminerlere katılın ondan sonra bu dediğimi yargılamayıp hak verirsiniz. Biz de geçtik o dönemden. Ki kız z kuşağında bir birey. Biraz rahat bırakın üstüne gitmeyin
tarafından
Ergenlikde kusura bakma yani böyle ablasini dovucek kadar ne yasiyor soylermisiniz bizde gecirdik ergenlik. Anamiz babamiz daha kotu davranirdi bunlarinki arsizlikdan.
(7,624 puan) tarafından
Tamam hanımefendi sizin için arsızca olabilir. Bunun sebebi yine o kız değil. Onu bu şekilde alıştırmaları. Yine hata kendilerinde yani. Kız kardeşiyle samimi olsa, güzel güzel söylese eminim bir problem olmayacaktır ama emri vaki yapmak çok ters bir hareket. Bunu anlatmaya çalışıyorum!
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Olay çok büyümüş. Benimde kız kardeşim var 21 yaşında ergenlikten falan değil bazıları çok şımarık düşüncesiz gerçekten. Benimki de öyle. En ufak şeye bağırır ağzını bozar o yüzden mesafeliyim uzun zamandır 
(1 puan) tarafından
Benim için bitmiştir
0 oy
(545 puan) tarafından
Ergenlik döneminde belli ki gitmeyin üstüne bu kadar büyümesine gerek yokmuş olayın aslında bence hiç bulasmayin naparsa yapsın bu dönemde çocuklar çok hassas oluyo
(1 puan) tarafından
Bende ergenlik geçirdim böyle değildim herkes farklı olsa da böyle mi olması lazımdı aciz benim gözümde kardeş değil eli kırık alçıda ablasına saldırarak
0 oy
tarafından
Ufacık bir olaydan gelinen noktaya bak. Halbuki 17 yaşındaki bir çocuğun ergenlik halleri klasik abla kardeş kavgası. Kötü olmuş
(1 puan) tarafından
Eli kırık alçıda bi insana birde ablası aciz işte kardeş asla denmez daha
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Olay nasıl bu kadar büyümüş anlamadım, ağır bir ergenlik geçiriyor galiba, çok şımarık artık bu gençler
(1 puan) tarafından
Hemde aşırı şımarık allah sorsun beni apartmsnda rezil etti heryerim yırtık
0 oy
(119,020 puan) tarafından
Kiz 17 yas ergen yaa allttan alsaydiniz keske
(1 puan) tarafından
Ergen diye hep alttan mı almalıyız doğruyu yanlışı bilmiyecek mi annemin kucağında 9 aylık kızım var diğer yandan ev süpürüyo masa topluyo bumu adaletli olan tek elimle elimden gelen her şeyi yapıyorum onun özelliği ne ki sabahtan akşama kadar telefon elinde yatıyo sabaha kadar da oturuyo bana düşman belli de annemi düşünsün az
(119,020 puan) tarafından
Bacim ergenlere bulasma valla cok tehlikeli tipler ne bilim baban falan tutsun bebegi
0 oy
tarafından
Şimdikiler bencil duyarsiz malesef 
(1 puan) tarafından
Nefret ediyorum artık ondan
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Şimdi o ben senin işini yapmak zorunda değilim gibisine düşünüyor. Simdikikerin ergenliği bi başka oluyor. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Tek elin ile sen yardım et annene bak buraya post açtığına yazabildigine göre ufak tefek işleri yaparsın tek elinle getir götür tabakları 
(1 puan) tarafından
Yapmasına yapıyprum ben zaten tek elle bende yapabiliyprsam oda anca yatacağına da yapabilir değil mi sabaha kadar oturup trlrfon akşama kadar yatıp telefon anneme de yazık değilmi bi elinde kucağında bebek kızım 8 aylık
0 oy
(73 puan) tarafından
Hemen hemen aynı yaşlar tıpatıp aynı huylar bi an ben ve kardeşimden bahsediyorsun sandım cidden 
(1 puan) tarafından
Artık kardeşliği de kalmadı düşman
0 oy
(27,312 puan) tarafından

Dengesiz ya çocuk değil essek kadar herif olmuş.

Ergenlikmis tüküreyim öyle ergenliğe büyüğe saygısızlıgin ismi ergenlik olmuş.

(2,323 puan) tarafından
Aynen. Ergenlik diye diye nesil bu hale geldi malesef..
(1 puan) tarafından
Evet öyle kesinlikle ergenlik diye her şey alttan alınacak diye bir şry yok annem bi elinde bebek 8 aylık kızım diğer rlinde işler o kadının canı yokmu kalkta annene yardım et bari değil mi
tarafından
Gercekden ya birde herkes alttan alin demis eşsek kadar olmuşu ne alttan alicaksin
(27,312 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(58 puan) tarafından
Yuh bh nasil kardes ben olsam sacini asini yolar bi guzel aglatirdim terbisyesz
(1 puan) tarafından
Sağ elim kırık alçıda işte olmasa varya o bana nasıl ilk vurduysa bende beter ederdim onu bu halimle bana yapmadığı kalmadı
0 oy
(4,962 puan) tarafından
O terbiyeyi annen baban versin canım. Senin demen zoruna gider evlenince el oluyosun biraz da olsun.. biraz sorumluluk versin annen.. bizde ergen olduk.. böyle kalmaz düzelir ama kalpler kırılır iste
(1 puan) tarafından
Babam diyo da annem araya girip babamı susturuyo annem bu haşr getirdi onu anneme de bir şey denmiyo oda bağırıp çağırıyo
0 oy
tarafından
Valla cnm k.bakmada anneninde hatası..alıştırması lazımdı..öğretmesi.lazimdi..umursamaz davranıyorsa zamanında büyüdüğünde çok şey beklenir..belliki saygısızca ablasına saldıracak kadar..5 kardeşiz biz..en büyükleri benim..3 kız.kardesim.var. bir gün seslerini yükseltmedilrr bana..yukseltemezlerde..bir.kcuuk.kardesime.hersehi söylerler çünkü abla olarak o arkadaş gibi davrandı aradaki saygı  gitti..annem şimdi evde iş yapmsz kardeşlerim yapar..ben bu konuda sadece kardeşini suçlu bulamayacagim.
(1 puan) tarafından
Evet annemde haksız benim için onu bu hale getiren bizzat kendisi
tarafından
Bendede var böyle görümce ama en azından abisi dediğinde yapar ..ses çıkarmaz.yada canı isterse yapar..kayinvaldem şikayet eder .yapmiyo diye ama öyle alistirmis..amaliyatli haliyle bende kalıyordu kayinvaldem.kiz aradı karnım aç diye ise gidecekmis geldi bize dedim mutfak orda yap ye herşey var çocuğumda var..yok yenge yemicem dedi kalktı kayinvaldem.o.halde bisyler hazırladı..kızdım.ona niye yapiyosun diye ne yapayım kalkıp yapmaz o aç gitmesin dedi..böyle yaparlarsa normaldir yani..benim annem evden giderdi babamla yardıma ev senin yemek yap işlerini hallet der çıkardı..yapmazsam da akşam babam gekdiginde demedigini bırakmazdı.kiz çocukları böyle egitilmemeli..ana evinde yapmayan zoruna goden koca evinde nasıl yapacak.kahir hiç çekmez..
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Oooo biz hala kavga ederiz koca koca insanlar olduk buyutmeyin
(1 puan) tarafından
Nasıl büyümesin kollarım sırtım ensem heryerimi bi görseniz hep kan yırtılmaktan ve sağ ellerimde kırık alçıda bu halde insana el kalkar mı birde ablaya ergen diye suscak değiliz
(9,247 puan) tarafından
Doğrudur da onların ergenlikleriyle bizimkincoknfarkli herşeyi biliyorlar kafasında onlar
0 oy
tarafından
Şımarık carpicaksin agzina birtane anlicak eşşek kadar olmus. Kimse kusura bakmasin tabikide saygi duyulcak yerde duyarsin. Ne olmus kalk yardim et dediysenbenim babam annene yardim st dicek ben oturcam oyle mi ohooo simdikiler cok rahat
0 oy
(301 puan) tarafından
Kardeşin çok saygısız davranmış bizde genç olduk ergenlik dönemi de atlattık ama böyle olmadık şimdikiler çok simariyor 17 yaşında o kadar da küçük değil genç kız yigenine baksa ne olur ki o bile annene yardım ki zaten seni düşünmesi lazım benim de kardeşim var ailemden uzaktayım geldiğin zaman kızına ben bakarım sen dinlenirsin diyor hepsi bir değil malesef 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 3,074 göst.
3 Haziran 2020 Aile kategorisinde Meyss (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 564 göst.
1 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 951 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 313 göst.