0 oy
2,084 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından

image

Bunu bugün görmem ne kadar ironik:/ şu dünya üzerinde bir sürü Rabbimin haram kıldığı yiyecek içecek ve Hadise varken alkol dendiği zaman Tüylerim diken diken olur Çünkü benim babam alkolikti ve beni de alkollüyken yapmış

alkolden nefret ederim alkolik bir babayla çok zor şartlarda yetiştiğim için alkol görünce tiksinirim kokusunu duyunca kendimden geçerim midem bulanır neden diyorum Rabb'im bu kadar nefret ettiğim bir şeyi haram kıldığı halde  bir şekilde hayatıma sızıyor

Eşim evlendikten 1 yıl sonra ciddi bir iş kazası geçirdi ve o Kazadan sonra alkol almaya başladı kokusunu duyduğum anda Adamı öldürmek istiyorum eve bile almak istemiyorum ama benim iki çocuğum da o alkollüyken oldu acaba bu kadar çok nefret ettiğim için mi Bununla sınanıyorum ama haram bir şeyden nefret etmem çok doğal değil mi Kafamın içinde bir sürü çelişki var

Çok yoğun çalıştığı zaman alkol almıyor seviniyorum Ama Önümüzdeki hafta için bir hafta yıllık izin almış pazar gününe kadar çalışacakmış lakin ben daha şimdiden haftaya bol bol içecek zaman bulacak bu içip eve gelecek o iğrenç kokuyla benimle olmak isteyecek Hayatta hiçbir şeyden bu kadar midem bulanmıştı hiç paylaşmadım bunu ama nasıl dayanırım artık bilmiyorum sabrımın da sonuna gelmişim

28 Cevaplar

0 oy
(986 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Allah'ın haram kıldığı birşeyden uzak durmak, tiksinmek lazım zaten. Allah birşeyi neden haram kılar? İnsanın hayatına sağlığına çevresine zarar veren birşeydir. Haram olan birşeye ASLA saygı duymamak gerek. Mümin eğer Allah'a ve kitabına iman ettiyse o kitapta yazılan her söylenene inandım iman ettim demiştir. İçkinin haram olduğu ayetlerle sabit. İçmem ama içene saygı duyarım demek Allah'ın koyduğu kurallar umrumda değil demektir. Direk küfürdür. Ağzımızdan çıkana dikkat etmeliyiz o yüzden. Ayrıca devamlı alkol alan birinin alkollü ölmesi kaçınılmazdır." Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle haşrolursunuz" Hadisi Şerif. Sarhoş ölen sarhoş olarak dirilecek. Sarhoş olarak Allah'ın karşısına çıkacak. Ne  büyük bir utanç! . Ayrıca Allahu Teala dünyadayken içki içip tövbe etmeden ölenlere cehennemde bir içecek içirmeye söz vermiştir. O içecek de cehennemde yanan yananların irinleri, kusmukları, bütün vücut sıvılarının toplandığı bir sıvıdır. O sıvıyı onlara içirecek Allah'a karşı gelmelerinden ötürü. Eğer ayrılmak istersen hakkın var. Eğer ayrılamam dersen de bol bol dua et kardeşim. İmtihanın büyük. İstersen sana içki içmenin cezası ile ilgili bir sohbet linki atayım dinlersin 
(986 puan) tarafından
Bir de şu var ki eşin eğer alkollü iken küfür sözleri sarfetmişse zaten dini nikahınız düşmüştür. Ya da alkolün haram olduğunu reddediyorsa ya da günaha girdiğini kabul etmiyorsa. Bunlar da dinden çıkmaktır. Erkek dinden çıkarsa nikah düşer
(2,891 puan) tarafından
desene Biz Nikahsız yaşıyoruz:/
(986 puan) tarafından
Çok üzgünüm ama kocası alkol alan kadınların çoğu öyle. Zaten sohbeti dinlersen rastlarsın. Allah Resulü (Sav) demiş ki gözetimindeki bir kadını içki içen bir adamla evlendiren onu zinaya vermiştir. Çünkü alkollüyken iman kalpte durmaz ve bu sebeple nikah da gider. İman ve alkol birarada bulunmazmış. Ya iman galip gelir alkolü yenermiş, sahibi alkolü bırakırmış. ya da alkol zamanla imanı götürürmüş.
(2,891 puan) tarafından
Elbette canım ama bu konuda kafamı karıştıran çok şey var Örneğin eşim alkol alıyorsa ve ben her seferinde bıkmadan bunun yanlış ve haram olduğunu onu anlatıyor Sam elimden gelen her şekilde engellemeye çalışırken bu konuda benim hiçbir suçum olmadığı aşikar Eğer evimde Nikahsız birliktelik varsa aynı günaha Ben de girmiş oluyorum Bildiğim kadarıyla da alkol alma hali devam ettikçe bu durumu da tekrarlayacak ve ben gidip bir hocaya nikah tazeleyerek bu durumdan kurtulamıyorum Tabii ki bildiğim kadarıyla dinen nikah Düştüğü Zaman hocaya gidip yeniden kıydırarak iş bitmiyor bunun bir takım engelleri ve kuralları var Bu konuda bir fikrin var mı Ben de aynı şekilde günaha batmış oluyor muyum
-Reklam-
+1 oy
(3,750 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü içsinler...!! 
(2,891 puan) tarafından
Amin valla
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
Yani agziyla edebiyle icebilen insanlara saygim var kimseye zararlari yoksa evinin cocugunun rizkini kesmiyorsa onlardan sakinmiyorsa esini icip dövmuyosa yani sosyal iciciyse ben saygi duyarim
(1,113 puan) tarafından
Tedavi görmesi lazim demekki ailesi falan ne diyor onlardan cekinir belki
(2,891 puan) tarafından
Ailesinin Allah belasını versin konu çok uzatmak istemiyorum
(1,358 puan) tarafından
Aynen bende o şekilde saygı duyarim
(986 puan) tarafından
Eğer mümin iseniz Allah'ın ayetlerle kesin olarak haram kıldığı birşeye saygı duymamalısınız. Yoksa onların azabı size de dokunur. En azından içinizden o fiili kınayabilirsiniz ama ne olursa olsun saygı duymayın
(1,113 puan) tarafından
Kimsenin hayati inanisi yasam tarzi beni ilgilendirmez ben sevmem o ayri ama kinamam da kinadigimi yasamaktan korkarim hep ondan beni ilgilendirmez sadece evine cocuguna esine eziyet ediyorsa ona kizarim Allah islah etsin derim
+1 oy
(10,509 puan) tarafından
Zıkkım içsinler ya !!!

Cnm nefret etmekte haklisin tabi yazık günah değil.mi çocuğunun hakkını o pis şeyler de kullanması ama anlatamazsın işte 

Inşaallah bırakır cnm ya 
(10,509 puan) tarafından
Allah allah ters etki yapıyor demekki cnm
Hamilesin dikkkat et sarhoş olur ya ne yaptığını bilmez faln
(2,891 puan) tarafından
Vallahi canım benim dikkat edebileceğim bir şey değil çok fazla üstüme Gelirse zaten kavga çıkıyor sonra daha kötü oluyorum Benim hamile olduğum benden başka kimsenin umurunda değil ki Annesi bile ölsün diye uğraştı bu salağı da doldurdu durdu karnımda çocuk olmasa bu durumları yaşamazdık ama karnımda çocuk var diye gidemiyorum şu an iki haftadır huzurumuz yerindeydi Ama eminim Pazartesiden itibaren moralimi bozmaya başlayacak
(10,509 puan) tarafından
Annesinin ağzına mi bakıyor bide sal.ak
Annesi niye karışıyor ki  ne demek ölsün diye uğraşmak
(2,891 puan) tarafından
yavrum çok uzun hikaye onun yetiştirdiği çocuk bu işte Artık hiçbir şey çok görmüyorum
(10,509 puan) tarafından
Rabbim yardımcın  olsun cnm ınşaallah
+1 oy
(4,974 puan) tarafından
Haram bsey sevmek zaten iman zayifligindandir.

Az içene de çok icenede saygım  yok 

Esin için bol bol dua et bikmadan  usanmadan bir gün o illetten tiksinecek.
(2,891 puan) tarafından
Bir insan için dua etmenin değerini bile bilmeyen insanların arasında yaşıyorum canım onca yıldır kahrını çeker bir Allah razı olsun duymayız ağzından bunlar hep iman zayıflığı Benim de ne dertlerim oldu gidip alkole mi sarıldım sanırsın bir Bunlar da var Can
(4,974 puan) tarafından
Evet canim iman zayıflığından dolayı çıkışı haramda arıyorlar ama Mevla sana dua etmeyi görev veriyor sen duanı et gerisi Mevla dan

Rabbim yar ve yardımcın olsun
(2,891 puan) tarafından
Amin İnşallah canım Rabbim hepimizin yardımcısı olsun insan her türlü zorluğa katlanır da tiksindiği bir şeyle sınanmak çok zor
+1 oy
tarafından
Tabiki cok haklısin canim rabbimin haram kildiğı birseye nerden bakarsan bak anlayış gösterilmez rabbim sevmemiş uugun gormemis biz mi hoş karşıliucaz ne haddimize! 

Allah yardimcın olsun umarım esin tovbe eder ve alkolü bırakır 
(2,891 puan) tarafından
Var Canım rabbimin haram kıldığını hoş karşılanmıyor olmamı benim psikolojime bağlayan benim kusurum Muş gibi davranan insanlar bile varmış bunu anladım her Halime bir şükür yine de Allah akıl fikir vermiş de doğruyu yanlışı kendim görüyorum ya Görmeseydim ya bilmeseydim halim nice olurdu
tarafından
Allah islah etsin oyle düşünenleride canım dinini bilen kendini nilen zaten bunu söylemeyi birakmak kendisi bile düşünemez ama desigin gibi oyleleride var
(2,891 puan) tarafından
Rabbim bizi giyinik görünen soyunuklardan dinden bihaber yarım hocalardan uzak tutsun
tarafından
Amiiin amin canım inşallah
0 oy
(13,887 puan) tarafından
içersen eve gelme de sakın eve alma benim adam öyle bişey yapacak asla almam eve
(2,891 puan) tarafından
Vallahi kaç kere çıkıp gitmeye kalktım ben bu evden her türlü gözdağ verileceği kadar verildi sadece alkol ayrılmaya sebep olamaz vicdanen de hoş olmaz ama ne yaptıysam olmadı
(13,887 puan) tarafından
Allah akıl versin eşine peki ailesine anlatsan onlar bi konuşsa ikna edebilirler belki
(2,891 puan) tarafından
Ailesi bizi mutsuz olduğumuzda Zil takıp oynayan insanlar her kavgamızda tartışmamızı öğrendiğinde oğluna kalpler gülücüklerle canım balım mesajlar atan bir Kaynanam Var Benim yetiştirdiği çocuk ortada Baksana benim babam alkolik 4 abimin bir tanesi ağzına alkol sürmez
(13,887 puan) tarafından
inşAllah bırakır kötü huyunu konuşman hiç işe yaramıyor mu  çocuklarımın rıskını verme o haram şeye de
(2,891 puan) tarafından
Vallahi 4 yıldır konuşuyorum canım neler dedim neler söyledim
0 oy
tarafından

Cok sarhostum hatirlamiyorum :D

(2,891 puan) tarafından
Anlattım ya yavrum benim koca bir hafta izin almış kesin içip içip beni sinir edecek
tarafından
Yaa belki icmez canim dusunme simdiden
(2,891 puan) tarafından
İçer o mikrop
tarafından
Nediyim Allah islah etsin
(2,891 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ictigi zaman birlikte olma zorunluluğun olduğunu sanmıyorum. Geç kitle kapını yat oda ne hali varsa görsün 
(2,891 puan) tarafından
Canım İşte sıkıntı orada başlıyor Normalde içtiği zaman sinirli olmaz ama bir şeye hayır dediğim zaman aşırı derecede kavga çıkarıyor evde Küçük oğlum var o da korkuyor Ertesi gün de hiçbir şey hatırlamadığını iddia ediyor
(8,081 puan) tarafından
Umarım aklını başına alır bi an önce eşin canim
(2,891 puan) tarafından
Içmediği sürece Evde hiç bir huzursuzluk yok Kendisi de kör değil huzursuzluk istiyorsa içmeye devam etsin ne diyeyim
0 oy
(553 puan) tarafından
Hastalık derecesinde oluyor bazıları ciddi bağımlı buna tek çare tedavi görmesi senin yapabileceğin birşey yok bol bol dua et eminim oda istemiyordur içmek vücudu alıştıysa duramaz 
(2,891 puan) tarafından
Isteye isteye içiyor hiçbir derdi yokken bile nereye kadar çekerim bilmiyorum hiç sabrım kalmadı
0 oy
tarafından
Ben de neffrreeett ediyorm nefret. Babam çok eski içerdi, içip içip saçmalar beni döverdi. Eşimi sigara bile icmeyenden seçtim, ağzıma alkol surmem, kokusundan nefret ederim, iceni de sevmem, evime de almam, evimde içilmesine müsade de etmem. Hem günah hem sağlığa hem cebe zarar.. mide bulandirici ve insanın aklını başından alan saçma sapan bişey... Allah sana sabır ihsan eylesn canım ne diyeym bilmiyorm hiç.. çocuklarını koru sarhoş babadan.. eşine anlat sürekli cocklarmz böyle mi hatrlasn cocukluklarni falan de 
(2,891 puan) tarafından
Aldığımda içmiyor dookie bunları sonradan başladı zıkkıma nereden bilebilirdim ki çoluk çocuk yok gözünde bırakacak olan adam çoktan bırakırdı bilmiyorum hiç laftan anlayacakmış gibi durmuyor iki haftadır üzerime gelmiyor içmiyor da içmediğin sürece bizim evde bir problem yok zaten ama gitmiş Bir hafta yıllık izin almış beni şimdiden tasası sardı kesin içmeye gidecek O bir hafta da beni de rezil edecek
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım benim ablam kapalı namazına dinine ve inançlarına bagli biri bense tam tersiydim bekarken fazlasıyla acik alkol içen bazen eve 3 te gelen biriydim bekarken ablamda senin gibi nefret eder  ama işte eşi içiyor istemese onunla restoranta gidiyor bulunuyor o ortamda ben de ne sigara nede alkol içmeyen biriyle evlendim ve onunla tanıdığımdan beri bende içmiyorum hayatım tamamıyla değişti rabbim sınıyor seni onunla onuda seninle inşallah bu alışkanlığından vazgeçer huzur olmuyor çünkü 
(2,891 puan) tarafından
Alttan aldım güzelce anlattım üstte çıktım kavga çıkardım her şey denedim Tamam Tamam diyor Diyor içince yine aynı oluyor
(3,036 puan) tarafından
Öylede artık çocuğunuz var o paraya keşke onun ihtiyacını karşılaşa ama anlamayan insanlara zor rabbim yardımcın olsun
(2,891 puan) tarafından
Evin çok Bir şeyini eksik etmiyor ama içkiye verdiği para ile gayet de güzel oğluma yiyecek giyecek alabilirdi ********
(3,036 puan) tarafından
Tabiki canım sinirlenmeden tepki vermeden vazgeçirmeye çalışmakta çok zor
(2,891 puan) tarafından
Yani ilk yıllarda kolay oluyor da yıllar geçtikçe insan yıpranıyor artık Sabri kalmıyor Bir de işin içine küçük çocuklar girdi mi kadını zaten kendi kendine yeterince problemi var bir de ben üzerine tuz biber olmayayım diyemiyor ök*z
0 oy
tarafından
Müşriklerden genel olarak tiksiniyorum. 
(2,891 puan) tarafından
Bir insanı işlediği günahtan ötürü dışlayarak Allah yoluna yönlendirmek İmkansız ama alkol konusunda ben engel olamıyorum duygularıma
0 oy
tarafından
Zaafım var asla ve asla sevmem 22 yasında babamın evinden çıktım gormedım 2 bucuk senedr de evliyim gormedım daha da gormem ınsallah 
(2,891 puan) tarafından
Aman canım Aman çok nefret etme Rabbim sınamasın
tarafından
Allah sınamasın canim sukur namazında esim ama seyran bu sasırtır Allah korusun
(2,891 puan) tarafından
Allah nazardan saklasın canım
tarafından
Amin canım cunlemızı ınsallah
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Ben 25 yaşına kadar alkol nedir bilmezdim. Hayatım boyunca hiç bira sisesi görmedim evde mesela. Babam birkere ağzına sürmedi. Takı evlendigim 3. Gününe kadar. Eşim alkol almaya başladı. Ama almadı resmen kendine enjekte ediyordu gibi. Akşam 7 de çıkardı gece 3 te kapı önlerinden toplardim. 1 aylık gelindim evin önünden eşimi içeri suruklerdim. Aileme hiç yansitmadim çünkü zaten istemediler eşimi. Sabır çektim o içtikçe ben konuştum sabah tamam derdi. Akşam 7 ye kadar ne desem yapardık 7 dediğin an baslardi gitmek için bahanelere. Çalışırdım gelirdim tek başıma yemek yerdim çünkü eşim meyhanede olurdu.  Bu sürede kaza yaptı düğünden 3 ay sonra. Resmen öldü geri dirildi. Ama yine içti. İkizlerime hamile kaldım 24 haftalıkken ölü doğum yaptım. Ben doğuma girmeden bir gece önce yani bebeklerimin öldüğünü öğrendiğim gün sinir krizi geçirdim. Beni kimse tutamadı evde kapı pencere bırakmadım. Çünkü hiç evimde bereket yoktu. Kaynanam kayinbabam eşim eltim tutamadı tirnaklarimla yüzümü yoldum. Ertesi gün doğum yaptığımda cocuklarimi ölü şekilde onun kucağına verdikleri an eşim tövbe etti. Şimdi arada bir yine yöneliyor gibi oluyor evde kıyametler kopuyor . Geri çekiliyor. Ama eşim hicnir zaman içkili iken yaklasmadi. Çünkü yaklaşacak şekilde kendinde değildi. Bende hiçbir zaman ickiliken yanında uyumadım 3 günlük gelindim ayrı odada uyudum.  
(2,891 puan) tarafından
Canım benim küçük oğlum var doğumdan beri yanımda yatıyor yani eşimle aynı odada kalmıyorum ama eşim alkollü geldiği zaman önce söylüyor razı olmayınca resmen saldırıyor aklı başında adam gibi sadece hareketleri dengesiz davranıyor sabah söyleyince de Hatırlamıyor bir daha yapmayacağım diyor ama yine aynı ibret mi dersin bu adam çok ciddi bir iş kazası geçirdi vücudunun yarıdan fazlası yandı o yanıklardan sonra alkole başladı ve ben ıpkı senin İkizlerini verdiğin gibi ilk kızımı ölü doğurdum ibret alacak olsaydı bunlardan alırdı Evde bırak Kıyamet koparmayı evi de yıksam bir şey değişmiyor Tamam diyor diyor yine aynı
0 oy
(501 puan) tarafından
Su hayatta insan en cok neden korkarsa onunla sinanirmis ben buna cok inaniyorum.Allah yardimcin olsun , insallah esin birakir en yakin zamanda
(2,891 puan) tarafından
Rabbim Bana bundan bir Kurtuluş yolu göstersin inşallah
(501 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Ah ah o dert bende de var alkolün a sina bile tahammül edemiyorum ama malesef birakmiyorlar canım :( 
(2,891 puan) tarafından
midem almıyor canım ya Biliyorsun işte neresinden tutup anlatayım
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Canım bence seninki psikolojik o yüzden bu kdr nefret etmişsin. Kocamla karşılıklı icen biriyim. Hırsızlıkta haram başka erkeğe bakıp ay ne yakışıklı demekte haram. Pantolon giymekte haram. Birde böyle düşün 
(2,891 puan) tarafından
Vallahi benim babam çocukken kafamda bira şişesi kıran bir manyakdı benden sağlam bir psikoloji beklemeyeceksin zaten ama biz burada Haramı helali tartışmıyoruz zaten tiksindiğim bir şeyi eşim yapıyor bunu tartışıyoruz yani neyini açıklamaya çalışıyorsun bana bunu anlamadım yani Aferin iyi yapıyorsun Az daha hiç az daha rızkımızı sağa sola saç Az daha içip içip gel hamile karım var riskli gebelik geçiriyor çocuğum küçük etkileniyor deme nefret ettiğim halde benimle zorla birlikte ol mu diyeyim Ne diyeyim Hayırdır yani neyi savunuyorsun anlamadım
(1,358 puan) tarafından
İşte bu psikolojiyle düşünme fikirlerini değişirsen bu kdr kötü hissetmezsin kendini
tarafından
Başındaki örtüyle birde eşimle karşılıklı içiyorum yazmışsın Allah hidayet versin ne diyeyim....
(2,891 puan) tarafından
Sen alkol alıyorsun diye herkes alkol alana saygı duymak Sevgi göstermek zorunda mı ya 2 tane çocuk yetiştireceksem evimde haram da istemiyorum Ne var bunda konuyu bu kadar çarpıtacak ne var mesela hırsızlıkla pantolonla ne alakası var  Sen bana şu an baştan sona yanlış bir şey savunuyorsun benim kendimi kötü hissetmem kadar doğal bir şey yok şu an  bana ilginç gelen senin haram bir şeyi burda bu kadar savunman
(1,358 puan) tarafından
Evet özel günlerde kocamla içiyorum en azından disarda içip evde sapitmiyor tadında bırakıyoruz Elif berranin annesi.
Gafsa kusura bakma kuzum haklisin
0 oy
(177 puan) tarafından
Bence bir insanı konusmakla kavga etmekle vs. degistiremezsin. Sen ne kadar konusursan konuş her insana yasak daha tatlı gelir. Evet küçükken yaşadıkların sende kötü izlenim bırakmış olabilir bu nedenle senin nefret etmen de çok doğal alkolluyken birlikte olmak istemesi çok kötü hele ki karşı taraf alkol kullanmiyorsa. Ama benim düşüncem eşinle konuş eğer ki iciyorsa ona karismayacagini fakat doğru düzgün İçmesi gerektiğini çocuklarının rizkini oraya yatırma ması gerektiğini düzgünce anlatmalisin hatta ona özel bir oda hazırla gel içmek istediğin zaman burada iç ama çocuklarıma ve bana yansıtma orda iç orda ayıl de. En azindan ictiginde nerde oldugunu bilirsin. Nerde ve kiminle oldugunu bilmemek bence daha kotu Serbest bırakınca belki düzelir dediğim gibi bence her insana yasak daha tatlı gelir ne kadar yapma dersen zamanla o kadar inada biner is. Beni yanlış anlama bu benim düşüncem seni kesinlikle yargilamiyorum. 
(2,891 puan) tarafından
Işin içyüzünü bilmeden zaten yargılayamazsın 4 yıl geçti diyorum ben bu anlattıklarını da denedim çoktan çocuk sahibi olduğumuzdan beri işler kavgaya dökülmeye başladı
0 oy
(655 puan) tarafından
Benim eşim de alkol alıyor ama öyle sürekli değil binde bir canı sıkkın olursa veya ise ise gitmedi gün olursa ama nolduysa son 1 haftadır içiyor eve gelip yemeğini yiyor evden çıkıyor 8.9 gibi 12.1 oluyor eve geldinde ve leş gibi kokuyor kavga ettim az önce ağzıma gelen her lafı saydım seçimini yap dedim ya içkin ya ailen birdaha içersen evi terk ederim. Çocuğun da yüzünü birdaha goremezsin dedim konuşmuyoruz hala
(2,891 puan) tarafından
Insan gibi söyleyince de olmuyor bu şekilde Kavga edince de olmuyor her türlü olmuyor Ne olacak bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 598 göst.
13 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 407 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde Busra_beydogan4195 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 390 göst.
14 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Oblomov (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mervenur7 (15 puan) tarafından soruldu

379,684 soru

11,365,682 cevap

34,845 kullanıcı

...