0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Merhaba arkadaşlar asgari ücret alan birisi kira yardımı ala bilirmi ki kira 950 TL ev sahibimiz çok pis biri kira kontratı yapmıyor 

Ve karşı komşum taşınıp gidicek ev sahibi çok iyi anlayışlı bir tarafım biraz para biriktirip oraya geç diyo bir tarafım masraf olur para pul yok otur oturdugun yerde diyor 

İki ara bir derede kaldım oraya geçsem ev sahibi kontrat yapyor kira için onunla en azından yardıma basvura bilirim 

Peki eşimin skg var asgari ücret alıyor yani napsam bilemedim durumda kötü biyerden destek alsam iyi olucak çocuklar için fikirleriniz önemli benim için

SGK olan kira yardımı ala bilirmi ?

4 Cevaplar

0 oy
(70 puan) tarafından
Kontrat kesinlikle sart canim yoksa alamazsin o yardimi
tarafından
Yani SGK olması engel olurmu buna
(70 puan) tarafından
Yok degil
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Kontrat neden yapmıyor bu her iki tarafında yasal hakkı.  Canım bence sen karşı evin sahibi ile konuş istediği şartları kabul ettiğini ama mesela depozito vs ya taksit yapsın ya da bir kolaylık sağlasın geçimsiz ev sahibi ile geçinmeye çalışmak zor
tarafından
Diyo kontrat yapmak istemiyorum açık açık diyor çünkü kontrat yaparsam vergi alır devlet vergi veremem diyo ve kira bir gün gecikse kıyameti koparyor kaç kes dedik yapalım ki devletten kira yardımı alalım yok olmaz dedi ozaman devlet benden vergi alır diyo evet dediğiniz mantıklı teşekkürler
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Allah yardim etsin canim insaalah yardim alirsiniz 950 cok cok fazla benim esim memur suan maasini soyelmycem ama Allaha şükür iyi aliyor tayinimiz cikti kucuk bir ilceden ankaraya gitcez ödüm kopuyor 900 1000 nasil kira vercez diye hep uygun ev bakiyorum
tarafından
İkiz anne adayı
Valla bakiyorum uygun ev yok malesef İstanbulda olanda hemen tanıdık usulü bulunuyor yoksa ben niye 950 TL vereyim ki evimde okadar güzelde değil ve üç oda var küçük küçük kolonlar desen heryerde bir odanın cami yok içerde balkon desen tek kişilik keşke uygun ev olsa yemin ederim giderim gece kondu bulsam giderim yemin ederim ya zoruma gidiyor 950 TL en azından gece konduda üç beş köşeye atar birgün ev sahibi olurum ama yok işte
(1,113 puan) tarafından
Dogru canim eminim istanbul pahali sehir ama kaymakamliga belediyeye falam basvursan bildigim kadariyla yardim ediyorlar
tarafından
Evet ediyolar ama kontrat lazımmış bizim ev sahibide kabul etmiyor işim Zor
tarafından
Ankara çok pahalı değil siz hangi semt e taşınacaksınız biz keciorendeyiz 600 700 burada kiralar eryaman tarafı biraz daha pahalı en düşük 900 o tarafta
(1,113 puan) tarafından
Biz asagi eglence etlik tarafi istiyoruz canim internetten baktim 900 1000 1200 dahada artiyor tabi
0 oy
tarafından
Bilgisi olan yokmu 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 415 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 626 göst.
3 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (172 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 463 göst.