0 oy
428 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (53 puan) tarafından

Hamileyken 15 kilo aldm 10 kilosunu verdim dogumda  9 aylik olduk ama hala göbeğim onde abartısız 5 aylik hamile gibiyim.. cok sıkıldım...

Emziriyorum.. sabahlari bazen hic kahvalti yapmiyorm cok nadir haftada 1 kez yapiyorum.. aksam yemegini cookk fazla yiyorumm eşim doyuyor ben hala yemeye devam ediyorm ekmegi bitirene kadar sofrada herkes benden once doyuyor.. doyamıyorum ama tokluk hissi gelmiyor
Şeker kullanmiyorum çayda ve kahvede ama cok fazla tatlı kek kuru pasta tüketiyorm....
Kahvalti oglen yemegi yemedigim icin tatlılar yiyorum...

Tarçınlı su içsem fayda eder mi... yada öneriniz var mı cok sıkıldım tatliyi ve ekmegi kesmem lazm biliyorm :(

7 Cevaplar

0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm bende doğumda 10 kilo aldım hepsini verdim ama göbeğim var baya 1 haftadır spor yapıyorum play storeden indirdim ekmeği kes şeker bendede yok 

Belkide sabah ve öğlen yemediginden akşam çok yiyorsun asıl akşam az yemen lazım yattigimiz icin
(53 puan) tarafından
Biz bide 8 bucuk 9 gibi yiyoruz.. dogru soyluyorsnz gundz yemedigim icin yukleniyorm aksam galiba... spor yapasim da yok aslinda :(
tarafından
Hangi programı indirdim canım
(5,436 puan) tarafından
Evet canım ona dikkat et bi bak gündüz ye çok aşırı yeme mesela
(5,436 puan) tarafından
Mühendis anne posta attım bak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aç kalmak zayiflamak değildir canım öğün atlarsan bu daha cok kilo almana sebep olur duzenli ve saglikli beslenmen gerekiyo hersey senin elinde sen istersen birakabilirsn iradeli olmalisin ve karar vermelisin güzel sağlikli mi olmak istersin yiyip yiyip obur mu karar senin :)
(53 puan) tarafından
:(( üzdün beniii.... deniycemm :(
tarafından
Üzül diye söylemedimki yaaa :( ben kendimi böyle gaza getirdim kiz :D
(53 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorm ama yapamiyorm iste kendime hakim olamıyorum.... esime bidaha pasta getirmemesini soyluycem birde tarcinli su icecem hep
tarafından
Limonlu maydonozlu su ic canim tarcin ve salatalikta koy baya etkili oliyo cunku
0 oy
tarafından
Kahvaltı yap ondan bu kadar yiyorsun öğlen yemeği ye ara öğün yap keke pasta kes. Ben eve almıyorum yapmıyorum da artık kek pasta. Abur cubur da almıyorum. Kahvaltı yapıyorum öğlen çorba ve salatalık domates yicem akşam da ekmeksiz yicem bakalım işe yarayacak mı? 
(53 puan) tarafından
Gunduz hep atıştırma yapiym salatalik falan...
Esim pastanede çalışıyor  ikidebir pasta getiriyor :)  abur cubur yemiyorm zaten
tarafından
O zaman eşine söyle getirmesin. Kuzum kahvaltı en önemli öğün kesinlikle atlamaman gerekir.
(53 puan) tarafından
Tm cnm umarim başarırım tesekkur ederm
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Ayni bende oyleyim tatlisiz duramiyorum her gün 2 ekmek yiyorum. Ama kendi kendime yemin ettim en az 65 kilo olacağım diye. Aktardan tok tutan macun aldım elma sirkesi ve forum çayı aldım. Onları kullanıyorum ve bol su içi yorum. Şimdiye kadar 1 kilo verdim ama bir haftadır kullanıyorum. Tatlı krizlerimi geçiştirmek için de potibor bisküvi yiyorum iki ux tane. Fazlası için kendime hayır yapma diyorum. Yapma.. İnsanların gotene  göbeğine nasıl acınası baktığını laflarını düşün diyorum. 
(53 puan) tarafından
Insallah işe yarar canim.. benimde ekmegi birakmam lazm bide gec yemek yiyorm esim 8 bucukta falan geliyo onu bekliyorumm...  tatlida yememem lazm...

Sanirim şeker  kullanmadigim icin tatli yeme ihtiyacı oluyor
(1,126 puan) tarafından
Bilmiyorum neden ama benim de öyle.. Senin 8 yine iyiymis benm eşim 12 de geliyor ve biz yiyip yatıyoruz. Normalde en geç 7 sen sonra yememek gerekiyormus
(53 puan) tarafından
Yemek yedikten sonra ip atlasam ise yarar mi :))
(1,126 puan) tarafından
Spor yapmaya niyetliysen yemek yedikten bir saat sonra yapmaya başla. İp atlamak en güzeli :))
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Bak canım bu okla gösterdiğim 

image

tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Onun yerine az ama sık sık ye. Hem metobolizman hizlanir hem aclik hissin ysvas yavaş bastirirsn
0 oy
(333 puan) tarafından
beslenme duzeni saatleri olusturman lazim..

9.30 kahvalti

11.30 ara ogun

13.30 ogle yemegi

15 30 ara ogun

18 30 aksam yemegi

21.30 son ara ogun

diyetisyene gittiginde kilon ve boyuna uygun diyet yazar.harfiyen uyguladiginda ayda 4 kilo 4 kilo verirsin hemde ac kalmadan..kahvalti yapmamak ogle yemegi yememek cozum olmaz.daha fazla kilo alirsin.
(53 puan) tarafından
Keyfi degil ki canim istemedigi icin yapmiyorum.. bu saatlere uyabilecegimi dusnmuyorm :)
(333 puan) tarafından
saatlere uymazsan kilo vermen ve duzene girmen cok zor olur..herkes kendini bilir tabiki ozaman hayirlisi:)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 214 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Awzem.123 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 285 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 552 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Biriiste (411 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 244 göst.