0 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (262 puan) tarafından
Çok sinir oluyorum daha cinsiyeti tam belli değil ilk çocuğumuz olacak doktor büyük ihtimalle kız dedi net söylemedi ama kız gibi bunu kayinvalidem duyunca olsun olsun ikincide erkek olur dedi Görüncem kız mı olsun herşey kabulümüz yazmış hayret bisey çok sinirleniyorum benim için sağlıklı doğsun hayırlı evlat olsun önemli olan bu sürekli bi erkek çocuk derdi var bunların bidaha bisey derlerse ağızlarının payını vermek istiyorum 

27 Cevaplar

+1 oy
(670 puan) tarafından
Kaynananla görümcen niye doğmuş o zmn onlarda kiz gereksiz gereksiz düşünceler ya 
(262 puan) tarafından
Aynen işte bunu gelde anlat kadına değer verilmiyor ki ailelerinde bi tuhaf eşimde birşey demiyor he de geç takma diyor anca
-Reklam-
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Ay aynen kiz bendede o dert varr . 
(262 puan) tarafından
Cahiller heryerde var demekki
(3,921 puan) tarafından
Cok cok tukenirmi kuzum
0 oy
(38 puan) tarafından
Erkek yada kız farkı ne acaba benim kaynanada öyle kız olduğunu duyunca bi suratı düştü sanki biz seçip yerleştiriyoruz cinsiyet i
(262 puan) tarafından
Aynen öyle sanki bizim elimizde bide olsun olsun bidahakine erkek olur diyor ya
(38 puan) tarafından
Aman sağlıklı olduğuna şükret sadece sağlık iste gerisini boşver
0 oy
(796 puan) tarafından
Ne kadar cahiller ya çok şükür benimkiler öyle değil sağlıklı olsun derler 
(262 puan) tarafından
Insanlar ne türlü sağlık sorunlarıyla uğraşıyorlar Allah sağlıklı nasip etsin :(
(796 puan) tarafından
Aynen valla sağlıklı olsun eli ayağı düzgün olsun diyeceklerine
0 oy
(135 puan) tarafından
Canım deseydin onu oğluna sor erkek veya kız oluşumu erkeğin elinde yani onunla alakalı yani ilk çocuk sağlıklı olsun torununuz demiyorlar da erkek mi diyorlar allahım ya ne sınır oldum 
(262 puan) tarafından
Bende sinir oluyorum Goruncemin iki oğlu var başı göğe eriyor heralde
0 oy
tarafından
Resmen kusur gibi ayıp bişeymiş gibi olsun bişey olmaz demişler ya şaka gibi 
(262 puan) tarafından
En çokta ona sınır oluyroum zaten olsun olsun diye basliyorlar lafa
tarafından
Halbuki kız çocuğu rahmet erkek çocuğu nimettir
bende isterdim bi kızım olsun ama hayırlısı buymuş
Rabbim bana iki erkek evlat verdi Cahile laf anlatıimazki  ne yaparsan yap onlar bildiklerini okurlar
0 oy
(880 puan) tarafından
Bende de aynı canım oğlum var kaynanam  ikincide oğlan oğlan diye dolanıyor daha cinsiyeti bile belli değil ben biliyorum buda oğlan diyip duruyor ilkinde de aynen seninki gibiydi Dr kız dediydi ilk aylar olsun olsunmus nasıl kelime bu ya kara cahiller
(262 puan) tarafından
Valla öyle ya hayır oğlan olsa ne kız olsa ne bide anası babası biziz size ne oluyor ya gıcık oluyorum varya
(880 puan) tarafından
Aynen tatlim böyle düşünenleri çok kınıyorum başta benimkiler olmak üzere hepsinin soyuna kibrit yakacaksin ....
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ayyy sorma canim cocukken yok erkek kardesimi hep ust tuttular yok erkek diye onun bir dedigini iki etmediler vs diye isyqn ederler gebe kalincada erkek olsun isterler bu kadinlara hersey muatehak yani
0 oy
(1,772 puan) tarafından

Aynı durumu yaşadım sanki ben uzuluyormusum gibi olsun olsun gibi teselli cümleleri var Di 2 gün ağlattılar beni cahillik başka bise değil bide suçlusu benmişim gibi konuşmalar oldu en sonunda patladım erkek ne koyduysa o çıkıyor diye sonra sustular şimdi kızı bekliyorlar dört gözle :D

0 oy
tarafından
Kaynananla gorumcen erkekler galiba. En çok da kadınların böyle yapmasına sinir oluyorum. Sen bunlara sinir olmamak için "kız gibisi yok ya tüm bebeklermz kız olsun" de, heveslerini kursagnda bırak. Allah ne verirse güzel verir de bu insanlara ne oluyor onu anlamiyorm.
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Şimdi şu mantığı anlamıyorum. 

Sen kadınsın,  hem kızın hem oğlun var. 

Oğlunu evlendiriyorsun, ama bir erkekle değil bir kızla. 

Bide çocuk bekliyorsun ve erkek bekliyorsun. 

Yani sen kadınken nasıl erkek çocuk bekliyorsun? 

Bir kadın olarak hiç mi değerin yok!

Ya peki gorumcen? Oda kızlığından utansın o zaman. 

Kız olmaktan nefret etsin kendi haklarını savunmasın kendini bir birey olarak görmesin o zaman.... 

Diyeceğim budur. 

Sövsem fayda etmez bu mantıkta olan insanlara.
0 oy
tarafından
Ne erkek sevdası var bu millette yawww
0 oy
tarafından
Eski kafalılar söyle de kendilerini güncellesinler eski sürümde kalmışlar 
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Sorma benim kaynanm da oyle ilk erkek torun oldu eltime diyo mama ver kilo alsin buyusun 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Benin kaynanam kiz oldugunu duyunca cok sevinmisti. Saglikli olsn fln bol bol dua etti.. anlamiyorum bole erkek bekleyenleri. Kocandan gelmis xy kromozonu. Bizden kaynakli degil :)
0 oy
tarafından
Bizimkide oglan oldu esimin babaannesi vs iyi iyi diyo 

Sanki kiz olsa kötü 

Kaynanamin eltisi 6 çocuğu en sonuncu erkek oldu napsin oglu yoktu 6 çocuk yapti mecbur diyor kadin

Ne bileyim tuhaf

Benim kaynanam oyle değilde iste büyükleri bu sekilde diyor ama. Hayırli evlat olmasi önemli kızı erkeği yok bunun 

Anneannem yatalak hasta iki dayim var kimse bakmıyo

Annem bakiyo 

Rabbim herseyin hayırlısını nasip etsin
0 oy
tarafından
En aciklisi bunları diyenin de bayan olmasi 
0 oy
tarafından
Bisey dediklerinde ayy evet kizim olacak cok mutluyum hep kiz istiyodum zaten de iyice çatlasınlar 
0 oy
(47 puan) tarafından
Ne kadar cahil insanlar varya kız olsun erkek olsun ne fark eder ki önemli olan sağlıklı olması çok şükür bizimkilerin öyle şeyi yok bi tek kendi annem erkek olucak kesin erkektir diyordu kız olduğunu duyunca garip oldu ama yinede sevindi annem dışında herkes kız olur diye düşünüyordu eşim dahil önemli olan sağlıklı olması bı söz söylerlerse cevabını ver 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yaşlanınca oglanlarindan mi kizlarindan mi fayda olur görürler.. benim kayınvalidem öğrenir öğrenmez oğluma iyi bakın dedi tabi alınmadım çünkü iyi niyetli bir insan kızları da çok sever içine doğan oymuş...benim de bekarlık zamanından beri kız isterim ama nedense erkek içime doğuyoe:)))

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 519 göst.
31 Aralık 2019 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 672 göst.
30 Aralık 2019 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 336 göst.
14 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.