0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (4,932 puan) tarafından
Kızlar durum söyle 

Eşim 2015 yılında bir daire almış 45 bin kredii çekmiş 30 bin faiz eklenmiş 100 bin nakit vermiş

Şimdi evin 31 bin borcu kalmış aylik 650 tl ödüyoruz

Eşim parke döşeme işinde çalışıyor cok şükür iyi kazanıyor ama yok bereket olmadığı için para geldiği gibi gidiyor kenara 5 kuruş atamıyoruz 

Ki lüks yaşamıyoruz da aza tama ediyoruz

Eşimde az once borcu tamamen kapatalim benim altınların parası ile dedi çünkü faiz illeti yüzünden bereket yok evimizde 

Daha once araba alsın diye verdim altınları sonra sattık arabamızı parası bankada ne yapsak bilemedim

Ben isin manevi kısmını düşünüyorum aslinda haram ile geçim olmuyor namaz kılıp kuran okunuyor evde ama bereket sifir

8 Cevaplar

0 oy
(4,961 puan) tarafından
Siz faiz yemediniz sonuçta borç aldiniz banka faiz kesti.. bu devirde başka türlü mal sahibi olmak zaten imkansız ... Ama ev almışsınız neden sıkıntı yasayacaksiniz ki altinlariniz rahatlatacaksa verin kendiniz için bozdurcaksiniz sonuçta
(4,932 puan) tarafından
Olur mu canim.faiz olduğunu bile bile o parayı çekmiş hadisi şerifte geçiyor faiz yemeyenler bile tozu hasıl olacak bereketsizlik zuhur edecek diye.

Vermek sorun değil.geri o parayı biriktirip biriktirememk kafamı kurcaliyor
(4,961 puan) tarafından
Rahatlayinca bereketide gelir birikim yaparsınız
tarafından
Olur mu öyle şey banka borc mu veriyor faizyle veriyor. Üstelik bu devirde başka türlü ev sahibi olunmuyorun arkasına siginmayalim lütfen . Rabbim yasaklamış.
(4,932 puan) tarafından
Evet senin gibi düşünüyorum eşim bile dedi kira da olsaydım da bu harama düşmeseydim diye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum sonuçta krediyle almışsınız o evi. Altın satıp parasını versen de çok farketmiyor 
(4,932 puan) tarafından
NASIL YANI
tarafından
Evi alırken kredi çekmediniz mı kuzum. Kredi de zaten haram para var banka faizi var onu diyorum
(4,932 puan) tarafından
O haramdan kurtulmak için borcu kapatalim diyoruz
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Hassas bir mevzu.. düşünceniz çok hoş Allah bereket versin kesenize.. peki elinizde hiç para kalacak mı? 
(4,932 puan) tarafından
Evet kalacak 10 bin kadar
(3,187 puan) tarafından
O zaman faizden Kurtulup aylık yine bir mikyr biriktirirdim..
(4,932 puan) tarafından
Bakalım eşim gidecek bankaya nr olacak durum.
Ev sadece eşimin değil işte 8 yaşında erkek kardesi var ilerde onada pay düşecek evden
(3,187 puan) tarafından
Himm o zaman kalsın canım ya.. o iş karışık.. madem faize girdi bireysel olsaydı keşke . Nasip
0 oy
tarafından
Ahh keşke kredisiz olsa bizde çok taraftar değiliz eşim hele hiç istemiyor 2 yıllık evliyiz çok şükür ki çok masraf yapmicaz birikmiş paramız var altinlarimiz da duruyor ama yetmiyor biraz kredi çekmemiz gerek eşimin annesi de çekecek biz de nasipse ev alıp yanında araba da düşünüyoruz anlayabiliyorum sizi bizde krediyi inşallah bizi zorlamayacak şekilde fiyat bütçemize göre kredi çekip fazla da uzatmadan bitirmeyi planlıyoruz da bakalım
(4,932 puan) tarafından
Bence hiç o ise bulaşmayın esim çekmiş nasil pişman evde müthiş bir bereketsizlik var biz bu haramdan kurtulmak için çıkış ariyoruz
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Valla canim herkes kredi cekiyor bi devirde anadan babadan kalmadiysa 20 sene biriktirmen lazim almak icin bizde mecbur kredi cektik ev alirkende araba alirkende ama ben altinlarim varken cok cekmek istemedim son kurusuna kadar bozdurdum simdi olsa yine bozdururum yeterki borcumuz kalmasin artmasa da olur
tarafından
Çok şükür sokakta değilsiniz açıkta değilsiniz Rabb'im yardım eder sizde ödersiniz tez vakitte kurtulursunuz bu borçtan
(4,932 puan) tarafından
Ama bu haramı bile bile yaşamak olmuyor bereketsizlik hasıl oluyor insan yaptığı ibadetten feyz alamıyor ve daha bir sürü şey
(1,113 puan) tarafından
Valla canim benim esim köpek gibi calisiyor gecelere sabahlara kadar cani cikiyor rahatsiz olmasina ragmen rapor alip emekli olabilcekken almiyor yine de cektigim kredi haramsa Allah bizden önce bizi ev alamaz hale getirenlerden sorsun ne diyeyim
(4,932 puan) tarafından
Hakkı ise emekli olsun o zaman neden olmuyor ki malulen .

Bak bu size helal yani emekli olmak helal olan varken kredi tabi ki haram olur
(1,113 puan) tarafından
O emekli parasiyla 2 bebek 4kisi mümkün degil gecinmek neyse Allah herkesin gönlüne gore versin
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Ben sizin yerinizde olsam bankaya olan borcu kapatırım. Bankaya toptan ödeme yapınca faiz düşüyor hem. Yine paran olduk a o bankaya ödüyormus gibi paranı kenara koyup altın alabilirsin cnm. Milletin altın ları ıvıra zıvıra içkiye kumara gidiyor. Cok sükür sen ev almıssın. Bence bankayı kapat derim
(4,932 puan) tarafından
Evi ben evlenmeden almışlar 2015 te ben 2018 de aldım faiz borcundan kurtulup haramdan çıkmak istiyoruz eşimde senin dediğini söyledi sanki taksit öder gibi her ay altın alırız diye ama yapamayız diye korkuyroum açıkçası bir de ev sadece eşimin değil erkek kardeşine de ilerde pay dusecek
0 oy
tarafından
Faiz malesef bir bataklık gibi girdin mi çıkamıyorsun :( yerinde olsam kapatırım tüm borcu güzelce tevbe ederim. Bereket Allahtan
(4,932 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum evi 2015 te almışlar biz 2018 de evlendik ev sadece eşimin değil 8 yaşında erkek kardesi var ilerde onada pay düşecek o yüzden arada kaldim
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Ne olursa olsun haram oluyo bacım, bence kapatın kredi borcunu bi temiz tövbe edin Rabbim size arabanın da en iyisini verir. Benim eşim de arsa almak için kredi çekecekti haram diye izin vermedi çok şükür adam vazgeçti satmaktan konu kapadı gitti
(4,932 puan) tarafından
En iyisini yapmışsınız evi benden once almışlar
Ama ben bereketsizlik ve yapilan ibadette feyz olmadığı için rahat değilim ama altini bozdurup yerine koyamamak var bi de
(5,491 puan) tarafından
Altınlar zaten sana ait değil mi varsın eviniz için gitsin bence, ama yine de durumları siz daha iyi bilirsiniz. Ufak biraz kenara ayırıp bozdurabilirsini bence
(4,932 puan) tarafından
Ev sadece eşimin olsa düşünmem aslinda ama küçük kardeşi var 8 yaşında 2 erkek kardeş oldukları için yarışı ona düşüyor ilerde
(5,491 puan) tarafından
Kayınbabanın üzerine mi alınmış ev
(5,491 puan) tarafından
Krediyi ödeseniz de yine de farklı olmayacak sonuçta

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 428 göst.
9 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
3 saat önce Diğer kategorisinde Esma& (6,192 puan) tarafından soruldu
+2 oy