0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (359 puan) tarafından
Kızlar ya aklıma takıldı herkes aynı şeyi diyince kızım 

7 buçuk aylık 9 kilo şuan boyuda uzun biraz 

Genetik olarak babası 1.87 

Ben 168 yani. Boyumuz uzun babası iride baya 

Ama görenler kızımı 9 aylık falan sanıyo 

Çok yediyosun falan diyorlar bence iyi gibi geliyo bana ama kafama takıldı sizce nasıl 

13 Cevaplar

+2 oy
(2,119 puan) tarafından
Zayıf olsa zayıflığına laf ederler, kilolu olsa kilosuna. Sağlıklı mı sağlıklı umursama ötesini. 
(359 puan) tarafından
Off hiç deme ya
-Reklam-
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Yoo kilosu gayet iyi yeğenim 4 aylik 7kilo 68cm. 
(359 puan) tarafından
Maşallah bende iyi diyorum ama insanın illa aklını bulandırıyorlar bide çok yediriyosun diyorlar napim aç mı bırakayım çocuğu
(10,074 puan) tarafından
Yiyosa yedir canim kimseyi dinleme. Bizimkine disardan bakinca öyle kilolu durmuyo boyle bacaklari falan puf puf degil ama yapılı cocuk yani kız bide. Kimseyi dinleme valla benim cocugum de
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Aman canim bosver zayif olsa besleyemiyo derlerdi herseye bisey derler cehalet cok zor saglikli olsunda tombik olsun uzun olsun kisa olsun ne olcak
(359 puan) tarafından
Aynen canım haklısın
0 oy
(987 puan) tarafından
.Benim kızım da öyleydi, şimdi 12 aylık zayıfladı biraz diş çıkarırken. Çok yediriyorsun ne yaa bu arada. Onlara neymiş? Çocuğun yediğini mi kıskanıyorlar. Tövbe Ya Rabbim... Zayıf olsa iyi bakmamışsın derler o zaman da 
(359 puan) tarafından
Evet ya ek gıdaya başladığından beri iştahlı maşallah ne versem yer onlarda hep kızın birşeyler yeme anına denk geliyorlar kucaklarına alıyorlar çok yediriyosun falan diyorlar
(987 puan) tarafından
Hiç de kilolu da değil, profiline baktım. Maşallah çok tatlı, Allah bağışlasın :-)
0 oy
tarafından
Herkes zayıf diye dert yanar sende kilolu mu diyosun hareketlenince atacak zaten boşver kim ne derse desin 
(359 puan) tarafından
Kız benim için sorun yokta korkuttu lar biraz beni ondan yani
0 oy
(114 puan) tarafından
Canım kimsenin lafına bakma benim kızım da dokuz aylık 11 kilo boyu da uzun babası da ben de uzun boyluyuz bir yaş kıyafeti giyiyoruz sağlıklı olsunlar yeter 
(359 puan) tarafından
Aynen bencede maşallah seninki de iyiymiş
0 oy
tarafından

İkimizin bebeği aynı kiloda en son 6 aylıkken boyunu ölçtuk maşallah o zaman 73 cmdi

Babası uzun benim ogluma da zayıf diyorlar sen düşün millete bakma
(359 puan) tarafından
Bizimkine ayına göre baya uzun öncede zayıf bu diyorlardı boyu uzun ondan diyordum
0 oy
tarafından
Benim 2 arkadaşım vardı biri erek çocuğu 7 aylıkken 12 kiloydu biri kız çocuğu 7 aylıkken 11 kiloydu onları görseler obez derlerdi o zaman ki anne sütüyle besleniyorlar. Çokta değil yani kızının kilosu normal bide genetik olarak irilik var diyorsun normal
(359 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Ya canm inanki bosvet benim kızım da zayif neler yediriyosun ya bi bana da de :)
(359 puan) tarafından
Canım sabahları kahvaltı yapıyor benle yani ne yersek ondan yiyor öğleye doğru süt veriyorum sonra meyve veriyorum muz şeftali yumuşak kayısı yada rendelenmiş salatalık falan bi saat sonra acıkıyo zaten domates çorbası yada yoğurtlu çorbalar yapıp veriyorum böyle akaşama kadar ara ara veriyorum bide bol su içiyo
(5,272 puan) tarafından
Tsk ederim canm süt bnde verdim denene amacli ama bi sorun olmadi nasil veriyosun yani su felanla karistrip mi
0 oy
tarafından

Kiz ne kilolusu benimki 4 aya yeni girdi 8 kilo 68cm ben daha aldirayim diye ugrasiyorum ya cocuk memeyi gorunce kacacak hale geldi :D

(3,274 puan) tarafından
Kız sende zorlama çocuğu ozaman bnm oğlan 4bucuk aylık 8bucuk kilo 70 cnm ebe sanki biraz fazla dedi ama bnmki iştahlı sen zorla verme isterse ver kilo çokta önemli değil yani
tarafından
Valla anne sutu obez yapmaz ya ondan veriyorum birde sutum azalmasin diye.insallah bir daha ki ay ek gidalari kendi sutumu katarak hazirlamak istiyorum
(3,274 puan) tarafından
Öylede çocukta tiksinmesin cnm sen nasıl zorla yemek yedirseler tiksinirsin oda aynı ondan dedim
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Yok cnm gayet iyi benim oğlum 4 aylık 8500kilo 70 cm:D

(359 puan) tarafından
Maşallah canım bende iyi diyorum zaten
(3,274 puan) tarafından
Aynen cnm bakma sen kimseye kimseyi mutlu edemezsin hep bir bahane bulurlar ztn
(359 puan) tarafından
Dünyaya sadece eleştirmek için gelmişler gibi :))
0 oy
tarafından
Kilosu bence gayet iyi benim kızımda mesela 5 aylık 8 kilo hemen hemen 
(359 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın
tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını bağışlasın ❤️
0 oy
(236 puan) tarafından
cok fazla deyul canm  benimki 1 yasinda 14 kilo simdi obezmi? hayir sadece istahli yiyo seninkide oyledir demekki   uzulme canm
(359 puan) tarafından
Evet napim elinden mi alayım çocuğun heves ediyo yemek yemeye babası öyle ben napim :)))))

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 400 göst.
20 Aralık 2021 Aile kategorisinde Hyryegns1. (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
0 oy
3 cevap 110 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Melekkk (10,074 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 321 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu