0 oy
392 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 6 aylık 9.300 kilosun henüz dönemiyor doktor kontrolünde doktor maşallahı var tombiş tombiş dedi ben alınmadım ama dönememesini buna bağlıyorum 

23 Cevaplar

0 oy
(407 puan) tarafından
Çok değil yani aşırı degil
(407 puan) tarafından
Hmm sanmam canım telaşlanma benim oğlumda 7 aylık 9500 kilo dönüyor ama oturamıyor desteksiz
(66 puan) tarafından
Hem kaynanamla kayınbabam yaptı oğlanı böyle ben uyurken basmışlar çocuğa mamayı zaten 17 gün izinde 2 kşlo filan aldı çocuk
(407 puan) tarafından
Dikkat et sen yinede
(66 puan) tarafından
Artık sadece anne sütünü veriyoruz bide tadım yapıyoruz ek gıda
(407 puan) tarafından
En doğrusu zati
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kac kilo dogdu.
(3,101 puan) tarafından
Qyani masallah guzel almis canm.normal bnce ya cok degl.tabiki donememsi kiloya bagli olablr.emeklemede de sknti olblr popolari kaldiramiyolar :)
(66 puan) tarafından
E el kadar bebeği nasıl zayıflatacam ben şimdi :)
(3,101 puan) tarafından
Sen hic birsey yapma.zaten disti hareketlenmeydi o gdecek ve bi zman snra eskisi kadr cok almiyorlar.sadece anne sutuyse sknti yok.ama mama veriyorsan onu braz azaltablrsin.
(66 puan) tarafından
Mamayı tamamen bıraktık babası da bir kaç kere pirinç unu vermişti onuda bıraktırdım sadece anne sütü ve ek gıda tadımı yapıyoruz
(3,101 puan) tarafından
Pirinc unu fos kilo ypar.iyi yapmssn
0 oy
tarafından
Biraz fazla kuzum , evet kilolu olduğu için dönemiyo canm benm kızımda öyleydi diş dönemlerinde yürüme dönemlerinde kendilerine geliyolar kuzum
(66 puan) tarafından
He iyi o zaman bir sıkıntı olmasında düzelsin de sıkıntı yok
0 oy
(661 puan) tarafından
Benim kızım 5 aylık 6 500 7 kilo alarsında çok zayıf sürünüyor yürüncekte tüm evi geziyor bide diş de çıkarıyor erkenden ondan zayıf dönmeyi 3 aylıkken yapmaya başladı mobilya altlarına kadar giriyo ama gel gelelim çok hareketli diye çok zayıf
(66 puan) tarafından
Benimki sadece yüz üstü yatırınca dönüyor bide oturabiliyor ama hareketli de işte o gezinme olayı benim oğlanda yok daha
(90 puan) tarafından
Aynı canm bnmkıde zatn hareketli olduklarında az alıyorlar galıba
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum benim oğlum da 9.200 du 6 aylıkken dönmeye başladı ama bak kızım şuan 5 aylık 8.5 kilo falan oğlum da ki kadar asla kuvvetli değil birazda çocuktan çocuğa değişebiliyor üzülme elbet bunların hepsini yapacak
(66 puan) tarafından
Düşünmeden de edemiyorum acaba sıkıntı mı var diye korkuyorum doktor da da unuttum ama sağlık ocağı hekşmimiz oğlunda hiç bir problem yok oda döner zamanla dedi
(4,700 puan) tarafından
Döner canım korkma benim oğlum iki aylıkken yürüme pozisyonuna koyunca ayaklarını dimdik dikerdi kızım 5 aylık bırak ayağını hala kafasını tam tutamıyo oturunca her çocuk bir değil
(66 puan) tarafından
İçim rahatladı ya valla çok teşekkür ederim
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Benim kızım daha fazlaydı ama hareket ediyordu kilo hareketsizlige sebep fakat sonradan dis çıkarma yürüme derken normale dönüyor
(66 puan) tarafından
Düzelsinde sıkıntı olmaz
0 oy
(775 puan) tarafından
Anne sütü aliyosa hicc korkma canım evet kilodan benim oğlumda öyleydi geç döndü geç süründü geç emekledi daha yürümedi on aydan sonra gündüz mamasını kestim gece iciyo sadece yakında onuda kesicem yemeklerini düşük kalorili yapıyorum zayifliyo zayıfladıkça da hareketleniyo ama seninki çok küçük kısma mamasını yada sütünü ki anne sutuyse iki hatta iki bucuga kadar emzir anne sütü kilo yapsada obez yapmaz ileride benimki mama olduğu için kistim
(66 puan) tarafından
Benimde hem mama hem anne sütüydü mamayı tamamen bıraktık
(775 puan) tarafından
Ne güzel hiç korkma o zaman sakın kısma emzir bol bol dış çıkarınca zaten zayiflayacak takma kafana canım banada çok şey dediler ama zamanı gelince veriyolar
0 oy
(2,698 puan) tarafından
Oğlum 6 aylıkken 10 kiloydu doktoru fazla diyordu hep. Bizimki de 5.5 aylıkken falan dönmüştü. 
0 oy
(317 puan) tarafından
Yürümeye başlayınca atıyor kilosunu gayet güzel kilosu zamanla döner 
(66 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Mamayla mi besleniyor. Buyuk kizima baktim tam 6 aylikken 69.5 cm 8900 kg mis sadece snne sutu icerdi. Boyda kilo da da yasitlarindan hep yuksekti zaten.oda biraz gec yurudu. Bence cokta fazla degil boyuda uzunsa eger. Suan kizim 5 yasinda gayet ince ve uzun bir kiz :)

0 oy
(721 puan) tarafından

Maşallah kiz ben severim öyle tontiş bebeleri. Benim kizim 12 ayina yene girdi 9 kilo:)

0 oy
tarafından
Kız mı erkek mi 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bu bi gercek zayıf olan cocukalr daha aktifler
0 oy
tarafından
Canm benim bebegim 4 aylikken 9 kiloydu sadece anne sütü oldugu icin kimse bisey diyemiyodu masallah sutum yariyodu
0 oy
(7,845 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık 8100 gram doğduğunda 3160 gramdi sadece anne sütü aliyo bence çok aşırı tombiş değil donememesi ondan değildir egzersiz yaptir 
0 oy
(12,924 puan) tarafından
Kg olarak iyi bence. Dönmeyi de sürekli yere bırak canım kontrolünde yüz üstü döndür alışır zamanla 
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Hareketlenince zayiflayacak,sen de buraya yazacaksın bebeğim kilo almiyor diye :D

0 oy
(1,009 puan) tarafından
Evet canım benim oğlumda 8 kilo 7 aylık daha yeni yeni yan dönüyo azıcık 
0 oy
tarafından
Dönmemesi onla alakalı değildir canım bence benim oğlan 3,5 aylıkken döndü 6 aylıkken 9500dü diş çıkarma döneminde şimdi o iştahda gitti her bebek farklidir 
0 oy
(9,484 puan) tarafından

Evet dönememesi normaldir canım:)

Ama hiç alınma çok güzel bişey tombiş tombiş :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 166 göst.
27 Kasım 2021 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
0 oy
8 cevap 141 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Uyusuk_Anne (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 125 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde 15062022- (2 puan) tarafından soruldu