0 oy
2,508 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

imageÇocuk doktoru bana yazdı kullanan oldumu kizlar

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ilk defa gördüm süt için ilaç 
tarafından
Tövbe tövbe. Emziren anneye yanlış ilaç yazılır mi ya
tarafından
Kafayı yemiş ya suratına fırlatmak lazım bu ilacı aslinda
tarafından
Git eczacıya sor doktoru da şikayet et
(7,165 puan) tarafından
Onlar kimden para alıyorsa o şirketin ilacinı yazıyor
tarafından
Canim bestlac receteyle alinmaz ki gidip alsaydin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadara aldın canım
0 oy
tarafından
Canım bu ilacı bir araştır netten bak ben yazd iyi şeyler yazmyo 
tarafından
Kız reçetey3 baktım bende iyi şeyler yazmiyo mide bulantısı için filan yaziyo anlamadım pek size sorayım dedim emin olamadım süt artırıcı yazmiyo ***** doktor farklı yazmış ya sinir oldum
tarafından
İyiki de kullanmamşsn valla şikayet etmek lazım kimbilir kimlere yazıyo bu ilacı kullanyolar
0 oy
(414 puan) tarafından
Bu ilacin surubunu kizima veriyorum reflusu oldugu icin cnm motilium 
(72 puan) tarafından
Merhaba peki ise yarıyor mu benim kızım da reflü var ve kilo kaybı oldu gecen haftadan beri kullanıyoruz ama bı faydasını göremedim kızım aşırı derecede kusuyor beni emmek istemiyor niye böyle oldu bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım
(414 puan) tarafından
Gunde 3 defa emzirmeden yarim saat once kilosuna gore viriyorum hic bisikintimiz kalmadi iyi
(72 puan) tarafından
Peki kusmaniz çokmuydu nekdr zamanda geçti
0 oy
tarafından

image

Bak burda yazyor

tarafından
Bu doktoru şikayet etmek lazım ya geriii zekalıii ya reçetede aynısı yaziyo sizlere de sorayım dedim.. Allah'tan hapi yemedim ya ya atsaydim emziriyom ben bestlak damla yaz dedim sana hap yazdım diyo bende iyidir diye aldırdım eşime
(2 puan) tarafından
googledan araştırıp iki aramayla şöyle yapıyormuş böyle yapıyormuş uzman kesilmiş insanlar. Ya nasıl trajikomik. Google aramasıyla doktordan daha iyi bileceğini düşünmek için ciddi cahiliyet lazım. Önceden cahil adam kendini bilirdi. Komik duruma düşmemek için susardı. Şimdi cahil çok cesur
0 oy
(359 puan) tarafından
Bu ilaç mide bağırsak sıkıntıları için verilir süt artırıcı değildir öyle olsaydı herkes bundan alır içerdi 
0 oy
(675 puan) tarafından
Bana da verdiler sonradan bi araştırayım dedim neler neler gördüm sınır sistemine zarar veriyormuş bence kullanma 
(2 puan) tarafından
googledan araştırıp iki aramayla şöyle yapıyormuş böyle yapıyormuş uzman kesilmiş insanlar. Ya nasıl trajikomik. Google aramasıyla doktordan daha iyi bileceğini düşünmek için ciddi cahiliyet lazım. Önceden cahil adam kendini bilirdi. Komik duruma düşmemek için susardı. Şimdi cahil çok cesur
0 oy
(614 puan) tarafından
Canm bu süt için degil kullanma salakmi bu doktor kalp ritmini bbozuyor bu ilac ayrica mide bulantisi ve reflu icin bu
(2 puan) tarafından
0 oy
(333 puan) tarafından
fakat bu mide ve bagirsak bosaltici rahatlatici ilac...sut arttirma etksini hic duymadim.hmm...

kabizlik yada hazimsizlik sikayetin varsa onun icin vermis olablirmi
tarafından
Kabızlık var evet
(333 puan) tarafından
mide bagirsak ilaci bu dedigm gibi
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Bu ilaç bulantı için ve bağırsak düzenleyici ancak, emziren kadınlarda yan etki olarak sütü artırdığı için bazı doktorlar veriyor 
0 oy
(32 puan) tarafından
Nee ben bunu mide rahatsızlığı için biliyorum 
0 oy
(2 puan) tarafından
Sırf burda yazanlar için üye oldum. Gerçekten ülkemizde cahil cesareti aldı başını gidiyor. Bir de kendilerine o kadar güvenerek cevap vermişlerki tüylerim ürperdi. 6 yıl fakülte 4 yıl ihtisas okumuş doktora “gerizekalı,aptl,suratına çarpmak lazım” yazılmış. Sadece “doktorlar,bilim insanları ve eczacılar” tarafından yazılmış prospektüsü okuyarak. Nasıl bir tezat anlamadım. 

Bir doktor olarak açıklamasını yapayım. İnanmazsanız soracak hacı hoca bulabilirsiniz. 

Motilium, domperidon içeren bir ilaçtır. Domperidonun ana mekanizması süt yapımından bağımsızdır. Ama kandaki prolactin düzeyini arttırır. Bu aslında bulantı kusma için kullanılan bir ilacın istenmeyen yan etkisidir. Prolactin vücutta süt yapımından sorumlu bir hormondur. Öyle kuvvetlidir ki vücudunda prolactin düzeyi artan erkeklerde dahi süt yapımına sebep olabilir. 

Her ilacın olduğu gibi bu ilacında yan etkileri vardır. Doktorunuzun önerdiği süreden (ortalama 2 ay) uzun kullanmayın. Doktorsuz kalın inşallah. 
(7,036 puan) tarafından
Canım bu postu nerden bulupta hortlatin :D
(2 puan) tarafından
Bir de googledan araştırıp iki aramayla şöyle yapıyormuş böyle yapıyormuş araştırıp iç yazmışlar. Ya nasıl trajikomik. Google aramasıyla soktordan daha iyi bileceğini düşünmek için ciddi cahiliyet lazım. Önceden cahil adam kendini bilirdi. Komik duruma düşmemek için susardı. Şimdi cahil çok cesur
0 oy
tarafından
Laktamax güzel bende işe yaradı. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 349 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur5555 (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 149 göst.
0 oy
4 cevap 2,309 göst.
28 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Sultan❤ (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 178 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gonulgungor (238 puan) tarafından soruldu

377,326 soru

11,291,892 cevap

34,710 kullanıcı

...