0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından

Kızlar kendimi hiç iyi hissetmiyorum 16 aylık bir kızım var ve halen 10.500 anca geliyor kilosunu geçtim sürekli sulu seyler istiyor yiydor çorbasına ekmek doğrasam yer ama eline birsey alıp yememesi beni çok üzüyor sofraya beraber oturuyoruz aç bırakıyorum önünü ayrı bir tabak hazırlıyorum ama yok  yok yani yemiyor çıldırmamak için kendimi zor tutuyorum.  .. üzülüyorum ağlıyorum.  Belki size saçma gelecek ama ben çok kafaya takıyorum bir iki gündür hasta mama ve sütten baska hiçbir sey ağzına koymadı domates çorbası yaptım yarım kase anca içti midesini bulandırdı ne zamn bizler gibi yiyecek bilmiyorum etraf çayına peynir ekmek koy yesin diyo eline peynir ver yesin diyo ya yemiyor gerçekten yemiyor :(( denemediğim hiçbirsey kalmadı evet benim hatamdı ilk püreli seylere alıstrmadm kabul ediyorum ama ilk çocuğum du ve 2 kilo doğdu esimden baska kimsem yoktu yanımda bana yol gösterecek kızım bunu ver şunu ver diyecek bu bi mazeret değil belki ama gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum sürekli kıyaslamalar yapılıyor yok o kilolu yok o yiyor ydk seninki alısmams 

Of offf 

Annelik çok zor ama bi okadar muhteşem bir sey onun tırnağına asla zarar gelsin istemem onun için kendinden bile vazgeçerim bir tek o ve esim var benim için .. uyurken sürekli kızım nefes alıyor mu diye bakıyorum canı acıyor mu diye bakıyorum ağladığı zaman oturup bende ağlıyorum desem yeri ama onun içinde çok üzülüyorum bu neyin bunalımı bilmiyorum ya 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sağlığı yerinde ise kilo önemli değil bence boyu önemli.
(178 puan) tarafından
Boyu uzun canım doktor o zaman söylemsti bebeğinin yaşıtlarına göre boyu uzun diye
tarafından
Eee niye takıyorsun bu kadar yine elinden geldiğince uğraşırsin yemesi için ama üzülmeye değmez
-Reklam-
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Sıkma canini onemli olan saglikli olmasi canim
(178 puan) tarafından
Sağol canım evet öyle iste ama bazen çok üzülüyorum
(5,519 puan) tarafından
Uzulme canim zamanla alir insallah
0 oy
(454 puan) tarafından
Çocugu zorlamıçan onu yemiyor diye kilosu iyi ğeldi bana benim kız 15 aylık 10 buçuga yeni ğeldik her çocuk farklı olur yemek istemez sulu yemek ister biz insanlerde öyle değilmiyiz damak tadı farklıdır artık bişeylerin tadına bakarek yiyiyolar çogu şeyi benimkide peynir falan yemez ağzından çıkartır hiç üzülme canım
(178 puan) tarafından
Sağol canım nebileyim o yemeyince kendimi kötü hissediyorum
(454 puan) tarafından
Bendede oluyordu o baktım kendimi iyi hissetmiyom pskolojim bozulçak gibi oldu bırıktım bende
0 oy
(251 puan) tarafından
Sağlık her zaman başta canm boyu uzun demişsin boya veriyordur bir şeyi ne kadar gözünde buyutursen o kadar büyür sıkıntı olur takma kafana benim oğlum 5 içinde 15 kilo hiçte takmıyorum ve hala da ben yediriyorum çocuğum engelli çünkü benim gibi anneler bu kadar takıntı etmiyor sizde etmeyin bu dünyaya herşeyi takmaya gelmedik ben hala anne kelimesini duymadım ağzından olsun canı dagolsun oğlumun sende takma daha kötüsünü düşünüp hamd et 
(178 puan) tarafından
Çok şükür halimize Allah çocuğuna sifa versin üzüldüm
(251 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canım hiç sıkıntı yapma. Yapacağın şeyler cok basit. İlk olarak sizinle yemek yiyecek her masaya oturduğunuzda. Yese de yemese de mutlaka önüne sizin yediklerinizden bi tabak yap. İlk hafta yüzüne bile bakmaz sonraları merak eder ağzına alır ama öğürür (midesi bulandığı için değil bogulmamayı öğreniyor) sonra onu ısırıp ağzından geri atacak dişlerinin ne işe yaradığını öğrenecek. Sonrasında ağzında tutacak ama yutmayacak dilinin yanaklarının ne işe yaradığını öğrenecek. Sonrq çiğnemeyi en son yutmayı öğrenecek. Bu süreçte çok sabırlı olman ve çocuğu kesinlikle sıkıtmaman gerekiyor aceleye gerek yok. Hayatının sonuna kadar yiyecek zaten 2 3 ayin hesabını yapma. Bi de çocuğunu masaya çok aç veya çok tok olarak oturtma. Bi nevi oyun oynamak gibi bişey olacak çocuğun için yemek yemek.
(178 puan) tarafından
Sağol canım uyacam tavsiyelere
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Benim kuzenim kendini mahvetti yemiyo diye çocuğa bişey yedirmek bildiğiniz operasyon gibi olurdu ... Şimdi çocuk maşallahı var ... Vitamin eksikliği yoksa sağlıkla ilgili huyundan olur.. babannem beni çocukken bağlarmis yemek yencegi zaman kacarmisim gayet saglikliyim.. vaktinde midesine faydalı doycak kadar yemek gitsin yeter sonra açılır iştahı kendinizi yıpratmayin acıkınca sizi bile yer:))))
0 oy
tarafından
benim oglum 3 yasini doldurdü  13 kilo
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Kızım 16 aylık 9 kilo ben yerlere atıyım kendimi bari
(178 puan) tarafından
Ya canım kilodan ziyade istahı yok ona üzülüyorum
(4,285 puan) tarafından
Bizim iştahı var ama vücudu hızlı yakiyor
(178 puan) tarafından
Yani çorbalara ekmek doğrasam yer pirinç pilavını asla sade yemez üzerine yoğurt eklesek öyle. . ayran çorbasını sever öyle iste nebilim sınırlı yani
(4,285 puan) tarafından
Bizim dr ole ağzına domatesli yemek sokmaz sadece yoğurt çorbası yer belirlidir yani
0 oy
(796 puan) tarafından
Kız benim ikizlerim 3 yaşında 12 kilolar doktor iyi diyo yani 
(178 puan) tarafından
Benimki de 16 aylık olacak iste 10.500 10.700 anca
(796 puan) tarafından
Bence iyi ya
0 oy
(12 puan) tarafından
Bence hiç sıkıntı yapma benim oğlumda 2 yaşına kadar ne yedirdiysem çıkardı zorladım kustu en son bıraktım kendi haline 2 yaşında sütten kestim üç gün sadece gunde bir bardak  süt içti baktı olmuyor mecbur başladı yemeye ama çok secicidir hâlâ herşeyi yemiyor şimdi 5 yaşında yasitlarindan biraz küçük duruyor ama ne yapayım sağlıklı olsun en önemlisi o diyorum artık yemeyen yemiyor yani bende üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor
(178 puan) tarafından
Üzüldüğğmzle kalıyoruz
(12 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(119,069 puan) tarafından
Saglikli olduktan snr kilosunun onemi yok 
0 oy
(253 puan) tarafından
Canim seni cok iyi anliyorum benim bebegimde hep zayıf hala zayif ilk basta cok uzuluyordum agliyordum kendi ailem bile sutun yaramiyor diye ustume geliyordu ama ben hep karsi geldim cok sukur saglikli agziyla yutabiliyor yürüyebiliyor. Hasta olan bebeleri gösterdim sukredin dedim benim bebegim icin ben hep şükrettim.hala arada zayıf diyen oluyor ama duymuyorum annesinden cok kimse düşünemez yavrusunu..sıkma canini elbet eninde sonunda yiyecek ha bugun ha sonraki hafta onemli olan suan ki mutluluğun. Bi kac yil sonra geriye baktiginda bu zamanlarini hep kötümü hatırlamak istersin kilosuna üzüldüğün icin.halimize bin şükür de canim cok hasta yavrular var benim icim parcalaniyor yemek bile yiyemiyorlar bogazdan hortumla besleniyorlar ah ah
(178 puan) tarafından
Haklısın canım bende onları düşündükçe Halime bin Şükür diyorum ama bi gezmeye gitsem yanımda mutlaka bi yemek yapıp götürüyorum çünkü pilav olsa orda yemez aç kalır yanımda küçük kavanoz Lara koyup götürüyorum istiyorum ki kendi yesin ama yemiyor pilav versem hemen kusar midesine bulandırır taneli  seyleri sevmiyo ha çorbalara ekmek doğrasam yer çubuk kraker eline versem yer yoğurdun içine pirinç pilavı ekliyorum az öyle yiyo
(253 puan) tarafından
Olsun canim nasil yiyorsa oyle devam et illa buyuk insnalar gibi her cesitten yemezki bebek.belki sevmedi. Olur yani bizler bile her yemek damak tadimiza uymuyor.sen hep sofrada yaninda yedir yemek yemegi görsün illami yapiyosundur da kendine stres etme canım bugunlerini kotu hatirlama mutlu olmaya bakki bebeginde mutlu bi bebek olsun uzmesin seni.bizim stresimizi inan hissediyorlar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 49 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ebruuecemelisaefe (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
0 oy
4 cevap 161 göst.
22 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 143 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde nisa_42 (1,045 puan) tarafından soruldu