0 oy
369 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından

Kızlar 6 Mayıs'ta evlilik yıl dönümum ve 40 günlük bı oğlum var eşim 10 gün önce başka şehire çalışmaya gitti kaynanam gille yasiyoruz köyde kalıyoruz bide eşimin borclari var onlar için gurbet e gitti ama bn onu çok özlüyorum kimi görsem eşiyle mutlu borçları yok demin eniştem aradı konuştuk hala borcu bitmedi mi dedi bende hayır dedim ya dedi biz sizden sonra düğün yaptık bnm su kadar birikmiş param var o hala nasıl bitirmemiş altinlarini ver dedi bende dedim ki hepsini verdim zaten ama burda bnle kaldığı süre içinde kredilere verdi hep hamileligim hep sıkıntılı geçti diye eşim pek gidip çalışamadi bulunduğumuz şehirde de onun yapabileceği bı iş yoktu öyle boşta kaldı kiskanmiyorum Allah daha da fazla versin ama etrafima bakınca herkes eşiyle bn oğlum kucağımda onlara bakıyorum eltimde bizle yaşıyor geçen gün eşiyle kızıyla sakalasti bn sadece kapimin ortasında oğlum kucağımda durup izledim gözlerim doldu odama gelip ağladım ne olur bana dua edin eşimin borclari bitsin artık eşim yanımıza gelsin çok ozledik oğlumla onu :(

13 Cevaplar

0 oy
(81 puan) tarafından
Sağlık olsun canım zor biliyorum ama sizin için gitmiş üstelik çocuğun bari var kafan dağilır biraz benim eşim 2 aylık evliyken annesigilin yanına bırakıpta gitti üstelik bizim için değil kayınpederimin borcu için gitti bizim olmayan borcu düğün borcu falan deyip vicdanına oynadılar adamın oda mecbur gitmek zorunda kaldı senin eşin en azından sizin için gidiyor 
(250 puan) tarafından
Evet çok şükür oğlum var o varken zaman nasıl geçiyor bilmiyorum ev iş oğlum derken akşam oluyor ama bn eşime çok alışmışım
-Reklam-
0 oy
tarafından
canim nasil bir dugun yaptiniz ki altinlarini vermene esinin o kadar calismasina ragmen borc bitmedi 
(250 puan) tarafından
Çünkü bizim düğünden bı yıl önce eşimin abisi de düğün yaptı ve eşim kendi adına onun düğünü için kredi çekti abisi de yardım eder birlikte bitirirler sandı ama abisi yardım etmedi eşim hem kendi düğünü hemde abisinin düğünün borcunu veriyor işte
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canim herkesin imtihanı farklı işte sabret çocuğunla ilgilen dua et . Senin ki geçici bir ayrılık öyle tahmin ettim . Burada eşi asker olup göreve gidip aylarca gelmeyen kaç arkadaş var ki bunlardan biri benim. Üstelik içimizde hep korku oluyor ister istemez.  Hâline şükret beterin beteri var. Inan bana herşey zamanla.gecer bu gunler aklına gelir güler geçersin.tez.zamanda kavuştursun Rabbim hem sizi hem.bizleri.
(250 puan) tarafından
Amin canım inşallah askerlerimiz hep duamda bn sadece eşime çok alışmışım ondan belki
(7,118 puan) tarafından
Sabret kuzum bir bakmışsın esin yanında herşey de yoluna girmiş.  Tez zamanda olsun Inşaallah.
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Uzulme canim sikintili gunler tez gecer..belki iwide guzel olur sizide yanina alir..hep guzel tarafindan bak hayata ki hayatda sana guzelini versin:)

(250 puan) tarafından
İnşallah canım cümlemize :-)
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Valla canım üzülme bizde borç ödüyoruz eşim yanında çok şükür ama o bırç denen illet hepimizin başında ben babamın evinde 1 lira bi uere borç ödediğimizi bilmem ama evlendik eşim her ay 1800 borç ödüyo. Şimdiki aklım olsa düğün falan yapmazdım bi nikah bi kına tamam milleti eğlendi biz cefasını çekiyoruz .. İnşallah sizde rahata erersiniz sabrın sonu selamett Allah büyük 
(250 puan) tarafından
Eşim abisinin düğün masrafını da yapmasaydi şimdi borcumuz olmazdı onun yüzünden bu haldeyjz
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Ahhh canım benim gurbet çok amaa çok zor seni çok iyi anlıyorum ben ilk evlendiğimde  eltim kaynımın kolunun altına girdi oturdu bende öyle bakakalmistim  rabbim tez zamanda borcunuzun ödenmesini nasip etsin gurbet çok zor çok ama onlarda bizim geleceğimiz için çalışıyolar sabretcez
(250 puan) tarafından
Öyle valla eltimin bu akşam evlilik yıl dönümumleri bı sene arayla düğünlerimiz oldu 6 Mayıs'ta bizim eltim kocasına hazırlıklar sürprizler yapıyor ben de bakıyorum öyle
0 oy
(749 puan) tarafından
Rabbim başka dert vermesin bizde borç ödüyoruz herkes her pazar eşini çocukları alıp gezmeye gider bizse evdeyiz otobüs paramiz bile yok şuan şükür karnımız doyuyor hepsi geçecek allah yardımcımız olsun 
(6,827 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım çok zor oluyor tabi ama şükret ki esin başında
(749 puan) tarafından
Aynen başımda çok bunalıyor stresten zayıfladı iyice adam üzülürüm elden biseyde gelmiyor
0 oy
(81 puan) tarafından
Uzulme canım bende senin durumundayim kucagimda oğlumla kaynana evinde kaldım kocamın borçları  sagolsun :(
(250 puan) tarafından
Allah sabır versin ya
0 oy
tarafından

En azindan işi var oyle düşün:) benim esim yanimda ama bi dünya borc bebek bu ay geliyo iş yok... Keske uzaga gitse calissa ama ona da niyeti yok:D

(250 puan) tarafından
Ya geciminizi neyle yapıyorsunuz peki
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bu devirde borcu olmayan mi varmış ilginç .Bizim de bir sürü borcumuz var canım çünkü düğün yaparken ailesi destek olmadı mecbur kredi çekti borca girdi haliyle.evliligi de borçla girdik.Evlilige borçsuz giren tanıdıklarım var ama nasip meselesi illa ki biryerlere gidiyor para zor bir devirde yaşıyoruz uzulecevine mutlu ol eşin kısa süre sonra geli rborcsuz harçsız oh ne güzel vallaha .Biz daha senelerce ödeyeceğiz .
(250 puan) tarafından
Buda eşi destek olması abisinden borç para alarak düğünü yaptık şimdi onun borcunu vermek için çalışıyor
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Yaaa canım çok üzüldüm çok zor bi durum benim eşim 6 günlüğüne Antalya'ya gitti geldi ben annemlerde kaldım kendimi çok kötü hissettim cenaze için gitmişti oda. 
(250 puan) tarafından
Eş bambaşka bişey ya rabbim yokluklarini göstermesin
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Eminim zordur ben ayda 10 günlüğüne annemlere gidiyorum gözlerim hep eşimi arıyor ama iyiki sizin için çaba harcayan evinden yurdundan uzak kalmaya göze alan bi eşiniz var bazılarını okuyoyoruz umurunda olmayan hem kendine ev filan tutarsa sizde gidersiniz yanına 
(250 puan) tarafından
İnşallah öyle bişey olur giderim yanına çünkü eşim bize çok düşkün çok şükür bizde oğlumla oyleyiz babamlar a gitmiştim bı gecelik eve gelmek için bütün gece saat saydım resmen şimdi mecbur dayanmaya çalışıyorum
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm canım benim tez zamanda kavus inşallah 
(250 puan) tarafından
İnşallah canm Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 92 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sedadz (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deryaa.u (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 376 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde 2801 (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 101 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (645 puan) tarafından soruldu

380,079 soru

11,377,917 cevap

34,864 kullanıcı

...