0 oy
1,495 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından
Eşim esnaf. Gıda genelinde çoğu ürünün bayisiyiz ve heryere toptan satıyoruz market olsun okul olsun kahveler olsun falan. İçecek ürünlerini satarken de daimi müşterilere dolap alınıyor dolabın içini bizim ürünlerle dolduruyorlar hep bilen  bilir. Eşim kardeşlerini aldı yanına 4 erkek yürütüyorlar bu işi herşey güzel hoş derken ben şehir dışına çıktığımda dükkana bayan eleman aldık dedi kız 16 yaşındaymış. Sebebini sordum ürün dağıtımına gittiğinde dükkanı kapatmak zorunda kaldığını zarar ettiğini söyledi. Evet doğru hepsi birlikte çalışıyor bazen dükkanı kapatmak zorunda oluyorlar ama asıl sorun o kiz ürün dağıtımında servislere de çıkıp ayrıyken dolap dizimı yapicakmis. Tm bu işi yapan kızlarda var ama tuhafıma giden bunu bana danismamasi, yaptıktan snr söylemesi ve benim 4 erkeğin içinde bir genç kızın çalışmasına karşı çıkacağımı bile bile kendi başına buyruk hareket etmesi. Aldığı eleman üst komşusu kadının 5 çocuğu var kocası başka kadına kaçmış kızları çalışıp ailesini gecindiriyor eşimde durumları kötü diye ise alıyor oysaki dükkan kapalı olduğunda ben açıyorum boş kalmıyor yani biraz bahane olmuş bu. Bende dedim madem durumları yok her ay para ver ama çalışmasına gönlüm razı değil. Böyle dedikten snr kızı çıkaracağını söyledi ama bana çok acindirdi işte çok sevindi küçücük kızı nasıl çıkarım Gökçen falan yaptı. Eşimin Abiside karı kısmı erkeğin işine karışmaz biz bişey yaparken sanami sorcam dedi deli oldum Allahtan benim kocam onun gibi değil içerse ağladım yalandan kocam üzüldü kırmadan beni çıkarsam tm falan dedi oda üzüldü. Sizce bana danışmadan o kdr erkegin içine genç kız alması normalmi? Bide basbasa servise çıkıp ürün dagitacaklar yok artık yani.  Siz olsanız napardiniz

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kafa yapımız bir canım bende olsam aynı şeyi yaparım noktası virgülüne kadar eşimde bu konuda İnce düşünür yardım amaçlı ama yardım etmek istiyorsa gitsin yardıma ihtiyacı olan erkek eleman bulsun ayrıca konu güven konusu değil ben erkek olan ortamda kadının tek kalmasına karşıyım ayrıca birlikte arabaya binip gidecek daha ner fabrika ortamı olsa bir nebze tamam derim mecburiyet burda öyle bir zorunluluğu yok günümüz 16 yaş kız çocukları çokta masum değil kimse kusura bakmasın arkadaşım doğru yapmışsın irfan çıkıp başka bir yere girer dünyanın sonu değil
-Reklam-
+7 oy
(8,081 puan) tarafından
Allah aşkına 16 yaşında bir kız değil çocuk o gözle nasıl bakabiliyorsunuz? Erkek çocuğu  olsa 16 yaşında size  danismadigi için sorun olmazdı ama. Zihniyetiniz yanlış  bence o kadar erkeğin içine o kızı almış olması değil de eşinizin size sormadan karşı cinsi alması daha çok canınızı sıkmış gibi
(2,078 puan) tarafından
4 yıl oldu eşim daha bayan eleman almadı 23 kişi ile çalışıyor pandemiden önce iki bayan aldı hal hareketleri hoşuna gitmedi galiba 3. Haftada işten çıkardı eşimde korkuyor artık
(2,768 puan) tarafından
Neresi çocuk ? Suanki devir farklı herşeyi bilip duyup görüyoruz neler oluyor 18 yaşındaki kızların babaları hatta dedeleri yaşında adamlara kaçtığını ? Ha evet onlarda çocuk.  Hepsi bir olmaz tabiri caizse fakat gel gelelim ortada pis nefis var kocası bakmaz yanındaki 3 erkekten biri bakar. Böyle şeyler büyük sorun yaratır kadın niye durduk yere şüphe içinde kalsın kendi huzurunu kaçırsın.
(1,358 puan) tarafından
Aynen bahar o kdr haklisin ki eşim bakmaz zaten kaynimlar bakarsa onların adına laf gelse ben kahrolurum yine
(2,596 puan) tarafından
Gizem sen marsta mı yaşıyorsun kuzu ??
Çocuk artık 8 yaşın altına çekilmiş. Ondan sonrası salmış kendini. Onlar çocukluğunu yaşamadıkları için büyük gibi hareket ettikleri için bizde çocuk gibi görmüyoruz onları
(8,081 puan) tarafından
Gökçen hanım ne kadar çelişiyorsunuz kendinizle. Az altta ki yorumunuz da kızın çıkmadığı kimse kalmamış giyimi de açık saçık diye bir yorumunuz var şimdi de adına laf gelse diyorsunuz sizin soyledikleriniz adına laf gelmesi olmuyor yani? Çevir kazı yanmasın hesabı. Eşinize ve kayinlariniza güvenmiyorsanız orası ayrı tabi zihniyet önemli olan yaş cinsiyet vs değil
+3 oy
(27,369 puan) tarafından

Biraz abartmışsın ise almis ne var bunda esine güveniyorsan sorun yok...

Yani bu kadar üstlenme derim..

(1,358 puan) tarafından
Alırken neden danismiyor ben evde essek gibi kocamı beklemiyorum hersey den bilgim olması lazım. Yeri geliyor aile sorunlarımız konuşuluyor o dükkanda erkek olsa başka yerde lafını etmez ama çalışan kişi kız olunca ve küçük olunca bunlar biraz tehlikeye giriyor 25 yaşlarında erkek olsa daha uygun olurdu bana göre etik değil size göre çok normal demekki
(27,369 puan) tarafından
Orada 4 erkek çalışıyor diyorsun haydi esin sorun etmedi aldi diger erkekler neden kabul etti o zaman ...
Buna ben normal bakıyorum cunku kiz ekmeginin pesinde ise sen kizi ekmeginden ediyorsun  
Bu kadar olumsuz dusunmezssen icin rahat olur
+3 oy
(1,787 puan) tarafından
Ne var yani O KADAR ERKEĞİN İCİNDE O KIZ  diye vurgulamışsın sürekli kadınları küçümseyen biri daha .. Sen şuna kocamı kıskanıyorum istemiyorum desene canım ya kız dediğinde daha çocuk 16 yasinda. Ekmeğiyle oynama kocana güvenmiyorsan bilemem ..
(1,787 puan) tarafından
Kültür farklılığı olduğunu zannetmiyorum. Cinsiyet ayrımcılığı.
tarafından
Kocaya güvensizlik
(1,358 puan) tarafından
Benim kulturumde çalışma alanımda en az 1 tane daha bayan olması.  Malesef kültür farklılığı. Bunun aksi etik değil
tarafından
Kültürü kani oyu buyu yok insanlarin günahına giripte ekmegiyle oynamak hic hos degil
 Benim esimde 15 tane bayanin icinde tek calisti bir sefer acaba demedim bu tamamen güven meselesi bunun başka açıklaması yok
(1,358 puan) tarafından
Acaba demekle ilgisi yok etik degil
+2 oy
(3,669 puan) tarafından
Herkes kendini bildikten sonra ne olacak ki kızın gerçekten ihtiyacı vardır esin de abilik yapmış ben olsam karışmam için rahat değilse gider gelirsin zaten
(1,358 puan) tarafından
4 erkeğin içinde ergen birinin olması çok yanlış bana göre etik değil basbasa biyere gitmeleri can alıcı nokta zaten benim kanımla bile gitse biyere ben yanlış düşünürüm  ayrıca aile işimiz orası herşey orada konuşuluyor benim aile meselelerimi de duymuş olacak en basitinden kocamla günlük planımı bile bilecek gerek yok bence erkek eleman olsa bunların hiçbirine takılmaz ama kız olunca olay farklı oluyor
+2 oy
tarafından
Yazık küçücük kızcağızın omzunda bi dünya yük var. Siz neyin derdindesiniz :(
(1,358 puan) tarafından
Hayır ya benim eşim çok fazla ince düşünüyor gayet lüks takılıyorlar çıkmadigi erkek kalmamış kızın yani
tarafından
Kızın başında baba yok, o yaşta hayat yükü taşıyor. Yargılamak yerine bi abla gibi nasihat verip kol kanat gerebilirsiniz. İnsanları kaybetmek kolay, kazanmak zor. Yaşamadığınız hayattaki birini kınamayın. Ayıplamak çok kolay ama sahip çıkıp doğru yola iletmek zor.
(1,358 puan) tarafından
Ay aynı eşim gibi konuştun ama o senin kadar kırıcı olmadı.  Yavrum kızın omzunda yük falan yok diğer kardeşleri para kazanıyor geçimlerini gayet iyi sağlıyorlar kız sadece çalışma hayatına özenmiş durum buuu
+2 oy
(13,887 puan) tarafından

kızın hal ve hareketleri hoşuna gitmiyorsa güvenöiyorsan o zaman çıkarsıb eşin işten 

(1,358 puan) tarafından
Çıkarıyor zaten bana sormadan alması canımı sıktı
+2 oy
(114 puan) tarafından
Walla sakın göz yumma. Erkek bu hiiiç belli olmaz. 
+2 oy
(148 puan) tarafından

Herkes 16 yaşında ne olcak diyorda şimdi ki kızların herşeyi ne kadar hızlı yaşadıklarını bilmiyorlar görmüyorlar yada görmezden geliyorlar herhalde bence eşininde kalbini kırmadan uygun bir dille çıkarmasını iste canım göz var nizan var dışardan bakınca ne olduğunu az çok kestirebiliyor insan bana gorede uygun değil 16 yaşındaki bir kizin orda olması neler duyuyoruz görüyoruz nefis bu senin eşin olmaz diğeri arasında birşey olur ben şuan ki hayata dair konuşuyorum 40 yaşında adama 18 yaşında kacan kızda var hiç görmüyorlarsa arada atv açıp esra erol izlesinler o zaman görürler o küçücük kızları. Tabi herkes oyle olacak diye birşey yok ama sonuç ortada..

(1,358 puan) tarafından
O kadar haklısın ki eşim çıkarcak zaten kızı yarın. Onu bırak evinin karşısında bizden 1 milyar fazla veren iş var oraya girmedi bizim dükkana girdi demekki ekmek parssı değil yani. 16 yaşındaki kızdan nolcak diyenler sanki lisede kızlığını veren kızlardan haberleri yok. Bu konuda eşime güveniyorum ama aile işi olduğu için 4 erkeğin içinde 1 kız çalışması ve başbaşa servşsr çıkması etik değil. Hadi 2 3 kız daha olur neyse
(2,768 puan) tarafından
Yorumu yazan. O kadar hakliisnki bilmiş bilmiş 16 yaşındaki çocuk diyorlar ne çocuğu ? Şimdiki devir çok farklı kocasıyla birşey olmaz diğer 3 kardeş ile olur sonradan vah tuh etmenin anlamı yok . Konusun çıkartsın işten
tarafından
Kızlarda tabi tüm kabahat. Kendinden yaşça küçük birine o gözle bakan erkek normal öyle mi? Size günah keçisi lazım. Kocam sadakatsiz diyemeyen, yeni nesil ahlaksız diyor.
(148 puan) tarafından
Bana hak veren arkadaşlara teşekkür ederim. ZG2305 Size de şunları söylemek istiyorum sizin dünyadan haberiniz yok galiba yada arada biraz youtube bakın tv bakın hiç olmazsa Esra Erol izleyin 16 yaşındaki hatta 12 15 13 yaşındaki kızlar bunaldim baskı altındayım özgürlük istiyorum ailemi sevmiyorum diyerek evden kaçıyorlar eğer programı bilmiyorsanız elinizin altında akıllı telefon var girin google youtube yazın sonuçlarında çıkar  çok şükür başımıza böyle olaylar gelmedi ama gelmez diye de bir söz yok hayatin ne getireceğini kimse bilemez postu paylaşan hanımefendi diyor ki kızı tanıyorum biliyorum yaşam tarzını kendince ailesini koruyor buda sizlere dert olmuş siz biraz empati yaparmisiniz bir kendinizi koyun belki eşi 20 li yaşlarda kızda genç kızlık cağında olamaz mı olabilir biz kadına söyle kovsun demedikki iyi okuyup iyi anlayın sonrasında bu tarz eleştirilerde bulunun iyi günler .
+1 oy
(12,513 puan) tarafından

Virüs ne zaman bitecek :D

(9,284 puan) tarafından
Donmemiz zor.olacak :/
tarafından
Herkes donmuş kiz biz de sıkıntı var ☺
(12,513 puan) tarafından
He döndüler de dönen virüsü de görüyoruz iste :( of bitsin artık :'(
tarafından
Kiz bizim gibi düşünen bi kaç insan var herkes rahat takılıyor ya ☺
(12,513 puan) tarafından
:(:(:(:((((((
+1 oy
(670 puan) tarafından
Kızı tanımadığım için bsy diyemem ama ekmek parası için çalışıyosa günaha girersin canm bak bnde 17 yaşında kuyumcuda çalışmaya başladım 3 erkek vardı  Bi abim evliydi patronum bekardi diğer elemanda bnmle yaşitti ama  Allah var herkes kendini bildiği için sıkıntı yoktu bide diğer sokakta Bi şubemiz daha vardı 3 erkekte orda çalışıyordu yani 6 erkek bide Bn vardım 5 yıl çalıştım Bi kere bile böyle Bi sıkıntı olmadı ne bizde nede dışarıdan kimse farklı bakmadı hatta nişanlandıgimda evlenince calisicam dedim  eşim evlendikten sonra çalışırsan bitek orda çalışabilirsiniz dedi 
(1,358 puan) tarafından
Eşim durumu yok diye aldı ama öyle fakir takilmiyorlar kız başvuru da yapmamış eşim teklif etmiş gel çalış diye kızda çalışma hayatına özenmiş gayet güzel giyiniyorlar evlerinede 5 6 milyar giriyor küçük bi ilçede yaşayan birine göre çok iyibu para çünkü kira parası 300 gıda desen 2 bin tutsun hadi gerisi çocuklara yetiyor yani eşim fazla abartıyor babaları başka kadına kaçmış diye acıyor sadece
(670 puan) tarafından
Valla canm orasını siz daha iyi bilirsiniz ama eşin esnaf yani sıkıntı olucak yada dışarıdan laf gelecek Bi durum olsa almazdı bnce niye işini riske atsın ki dimi
+1 oy
(5,005 puan) tarafından
Benc doğru olanı yapmışsin şeytanın nerde nasil vesvese vereceği belli değil

Şimdiki kızlar 16 yaşında ama 25 yaşındaki kadın gibi giyim makyaj falan 

Erkek elaman alsınlar yanına kızı ve ailesini cok düşünüyorsa eşin uygun bi iş bulsun o zaman esnaf sonucta
+1 oy
(27 puan) tarafından
Küçücük kız eline üç beş kuruş bir şey geçecek ona sebep oluyorsunuz. Erkek olsa laf yapmaz da bilmem ne de, kadının düşmanı her yerde kadın işte. 25 yaşında bir erkek çalışmasını da kocanız istemesin o zaman o da sizinle aynı ortama girecek elin adamı sonuçta, böyle bir mantık olabilir mi? Ayrıca ben öyle düşündüm ben öyle yaptım bana göre böyle diyorsanız soru sormayacaksınız. Burada bu kadar kadının hemfikir olduğu çok az konu gördüm gerçekten. Son olarak da,kendinizi haklı çıkarmak için küçücük kız hakkında kaç tane sevgilisi var şöyle giyiniyor bilmem ne demek hiç hoş değil. Sevmez istemezsiniz olur biter, konuyu buraya taşıyıp da insanları ikna etmeye çalışırken çocuğa tekrar tekrar hakaret de edilmez yani. 
(1,358 puan) tarafından
Evinin karşısında bizden bin lşra fazla maaş verirken oraya girmedi hemde çok güzel bşr iş olmasına rağmen ama az maaşlı erkeklerin içşne girdi. Kusura bakmada yanş beb buna ekmek parasının derdşne düşmüş diyemem
(27 puan) tarafından
Belki o iş hoşuna gitmemiştir. Allah aşkına evli barklı koca koca adamların arasında olmayı özellikle seçtiğine mi inanıyorsunuz. Neyse, hayat sizin iş sizin Allah bol kazanç mutlu evlilik versin daim olsun. Naçizane tavsiyem herkesi tehdit olarak görmemeniz, daha da mutlu bir hayatınız olur.
(1,358 puan) tarafından
Ay hem diyorsun ki cebine 3 5 kuruş görecek diye çalışıyor hemde maaşı fazla olan işi begenmemistir diyorsun. Kusura bakmada o zmn maaş için çalışmıyor bu kız eğlence için calisiyor
(27 puan) tarafından
İyi kimin ne iş istediğine de karışın daha rahat olacağını düşünmüş demek ki. Elin küçücük kızının namusuna laf etmek çok kolay tabi konuşun.
(1,358 puan) tarafından
Ya tm sen haklısın biz yanlışız benden iyi tanıyorsun ya zaten
0 oy
tarafından
Bı baksaydin hoşuna gitmeyen bı durum olursa öyle müdahale ederdin yazık bak ev geçimi sağlıyormuş önce bı şans ver bı bak duruma 
(1,358 puan) tarafından
Kizlar ailesini gecindiriyor ama burunları beş karış havada görüşmediği erkek yok tanıyorum çünkü giyimi de hoşuma gitmiyor
tarafından
Ha o zaman bişey diyemem benim gözümün önüne masum ufak edepli bir kız çocuğu geldi de :)
0 oy
tarafından
Gayet haklısın canım eleman lazımsa erkek eleman alsaymis daha yerinde bir karar olurdu
(1,358 puan) tarafından
Bende aynısını dedim kendi ailemden bir bayan bile çalışmak istese onada karşı çıkardım o kdr erkegin içinde ne işin var derdim dedim
tarafından
Bencede haklısın canım ayrıca dedin gibi kızın durumu kotuyse zekatinizi vs onlara verebilirsiniz ya da bayanın çoğunlukla çalıştığı bir uerde işte ayarlayabilir
(1,358 puan) tarafından
Zaten ailecek ramazan fitrelerimizi onlara verdik ama durumları kadar kdr kötü değil normal yani eşim abartıyor hicaz fazla merhametli çünkü o
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bir genç kız yerine bir erkek belki daha uygun olur.. bayanların olduğu ortamda olsa farketmezde kız içinde çok uygun bi ortamda degi 
(1,358 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yardım ederken önce en yakınlara bakmak lazımmış. Eşin de ondan almıştır kızı. Eline para vermekle çalışması bir değil insanın. Kaldı ki işlere 4 kişi bakan varken dakika dakika size de mi hesap veriyorlar. Kaynına katılmıyorum ama madem eleman istemiyorsunuz siz de başında durun işin. Arada gitmeyin hergün gidin. Ben tek erkekle çalışırken tacize uğradım sonra gittim üç erkekle çalıştım Allah var gram edepsizlik duymadım. Son patronum da öyle edepsizdi. Sen eşinden emin olduktan sonra gerisi de yalan yani. 
(1,358 puan) tarafından
Yakını değil isyerinin üst katında oturan kadın topu topu 4 aydır tanıyor ki eşimin yardıma ihtiyacı olan akrabalarida var yani. Eşim beni zorla böyle bir iş yerinde çalış başkasının işinde dese bile çalışmam kendime yakistirmam çünkü bi erkekle basbasa arabaya binip hergün ürün dagitmam
(13,202 puan) tarafından
Bence fikriniz zikriniz olmuş bir kadın olarak heleki 16 yaşında bir kız çocuğuna karşı böyle düşünüyorsunuz tuhaf olan sizsiniz. Napsın ekmek parası kazanıyor diye neredeyse kötü söz demediğiniz kaldı kıza. Yok artık ar namus derken de yobazlığın manası yok. O zaman kadın çalışmasın kadın çocuk doğursun ev işi yapsın. Hangi iş yerine gidersen git bacım en kötü yemeğe çaya bakan ve çoğu zaman erkek içinde tek çalışan kadınlar var. Hepsi mi namussuz bu kadınların. Siz buna getiriyoruz yorumları.
(1,358 puan) tarafından
Ay ne alaka ya ben o kiza daha iyi iş bulurum erkeklerin içinde çalışması etik değil bikere spren kovmuyorum yani kötü lafta söylemedim aynı zamanda isinide ayarlicam daha rahat ve konforlu şekilde hiç merak etme şu zifiri kalbinide bana püskürtme lütfen
(13,202 puan) tarafından
Kalbimin zifiri olup olmaması seni ilgilendirmez bacı ayrıca nerden bileceksin bunu. Resmen kıskançlık krizlerine girmişsin millete sataşmaya yer arıyorsun. Etrafına bak da konuş insanlar nasıl çalışıyor. Yok çalışmasına gerek yokmuş yok başka iş bulurum. Ne biliyorsun nasıl geçindiklerini eve her girenin hesabını mı veriyor belki adam başkasına kaçarken dünya borç yıktı gitti. Belki kızın üstündekileri başkalarından giyme. Laf konuşurken bencil bencil düşünme. Mübarek günde senin gönlünün zifiriliği sana
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Küçük bi kiz çocuğu canım sen olaya başka pencereden bak bence eşine ve kayinlarinla konuş kızı rahatsız etmesinler yanında kızı utandıracak şeyler konuşmasından  yazık ihtiyacı var çalışsın sayenizde kendine güvenen ataklarını sağlam basan bı kız olsun sende ablalık yap annesinin duasını alırsınız belki kızın ayağı uğurlu gelir işlerinize bereket girer
0 oy
tarafından
Bence yanlış bir şey yok sonuçta iş yeri ve kızda çalışıyor 
0 oy
tarafından
Kizin annesi sorun yapmadikca 4 erkegin icinde olmasini, sende eşine guveniyorsan ne var ki? 16 yasinda cocuk daha yapma Allahaskina, ihtiyaci da varmış işe sende arada gider yoklarsin. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 227 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 215 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde Alphavva (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 234 göst.
23 Temmuz 2023 Aile kategorisinde El-Fa-Mi (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 676 göst.