0 oy
796 göst.
Aile kategorisinde (1,146 puan) tarafından

Öncelikle selamun aleykum hepinize günaydın. Cumartesi oğlum  doğum günü 1yas ilk ve virüs olduğu icin malum  yapmicam seneye Allah nasip  ederse. Konu  şu  hem evlilik yıldönümü hem oglum ilk yas günü bugun aradilar esim ailesi pasta yaptircaz resimli getirirsin yiğiti  dedi esimde tamam dedi ben konuşmuyorum ailesiyle bilen bilir 1 yila yakin hemen hemen . Esimde kapattıktan  sonra napayim gitcem yetim gibi  artik dio bide .insan der o gün  ozel gün biseyler yaparız beraber ilk yas günü evlilik yıldönümü sonuçta. Bende heveslendim 3muz pasta aliriz evi süsleriz maksat anı kalsın kac yıl  sonra olmus evladimiz.. üstüne  tartisiyor benimle kavga  ediyor. Sanki 1 çöp mü  aldilar ogluma ilk yas günü cocuk büyüdü degerli oldu ben zorluklar cektim tek basima kimse kapımı  calmadi üstüne neler yaptılar. Silip atamiyrm gözüm  onune geliyor. Esim aşırı ısrar ediyor tartışıyor bu konuda sizce napayım yardimci olun akil verin ya hep boyle ozel gunlerimizde arayp bisey çıkarıyorlar. Bende diyorum oglumu yalniz mi birakmayim gideyim  inadimi kırıp yoksa cok üzülürüm çünkü esim alip götürcek. Napayım bilemedim yoksa gitmeyim mi :( off canımı  sıktılar yine ya 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok ara bi konu eşin arkanda dursa gitme derdim ama anladığım kadarıyla eşin de aileci arkanda durmayacak yine de gitme bence yüz bulmasınlar Allah kolaylık versin valla arada kalmakta çok zor bi durum 
(1,146 puan) tarafından
Sinirden yatamadim gitmek zaten  asla içimden  gelmiyor  Rabbim biliyor. Yüzsüzler zaten elini versen kolunu  alirlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evladını en özel gününde yalnız bırakma derim bacım onun hatrı için git bence 
(1,146 puan) tarafından
Simdi gitsem yüz  bulacaklar esimi biliyom artik sonra  hergün  kavga yok anneme git yok ailem falan biktircak beni daha cok kavga çıkcak
tarafından
Bilemiyorum ama ben olsam çocuğumu yalnız göndermezdim sanırım
(1,146 puan) tarafından
Ben gönderiyorum  yine insanlık yapıyorum torunları  ne olursa  olsun  diyorum  . Gerci onların  tinladigi yok esim zorla cocugu  sokuyor gözlerine.  Ilk torun ama bir çöp yok kuru kuru  konuşuyor bos boş
0 oy
(134 puan) tarafından
Evladiniz olduktan sonra kuslugu unutun.

Ben gorumceme evimin esiginden gecemez derken simdi konusuyorum.Kayinvalideye az kirgindim mesafem vardi kirdim buzlari inan ki burnundan kil aldirmayan biriydim.Bosanmaya kadar goze aldim.

Ne zaman hamile kaldim ki ben baristim benim bebeğim in halasi babaannesi benden sonra koruyacak kollayacak olan onlar.Inan dogrusu yapilanlari gormezden gelip seninde gitmen annelik bunu gerektirir
(1,146 puan) tarafından
Gitmeye giderim ama cok arsizlar yaptıklarini bir bilsen  kalbim isinmiyor asla ve cok terbiyesizler hayatimiza müdahale  cok ediyorlar çocuk  benim çocuğum  herseyine onlar karar  veriyor saç kesimine kadar ya. Uzaktan çomak  hala sokuyorlar ne yaptilar ki burnumdan  getirmekten baska beni resmen ..oo yerine koydular küfürler  neler  kalbim  kabul etmiyor
(134 puan) tarafından
Canim benim simdi eski postuna baktim.Yok sizin mevzu derin.
Baya da sorunlular.Gitme desem esin sıkıntı.Acikcasi Allah kolaylik versin
(1,146 puan) tarafından
Esim aslinda alisti ama hala diretiyor arada. Kiz bikmiyor ya insan bikmaz mi ailem de ailem ne guzel çocuğun  var yuvan var birak zaten  götürüyorsun istedigin zaman Allah var karışmıyorum ben diyorum  hatta götür  die virüs  vardi evdeler die 24 saat ariyorlardi ne oldu para hirsi varken  ayda 1 sesleri çıkıyordu  cok fenalr bacim ben susarsam beni ezerler bunlar
0 oy
tarafından
Benimle aynı durumdasın bende konuşmuyorum ama onlar çocuğum için hiç özel şeyler falan yapmazlar özel şeyler almazlar asla ha yapsalar şayet aynı anlattığın gibi önce ben yapardım yapacağımı kocaman gün sonuçta  hiç tartışmam böyle bir şey için ,  bittikten sonra hadi al götür onlarda sevinsin derdim kendim asla gitmezdim . Esin doğumundan sonra kaynana moduna girmiş görümcelere benziyor ne güzel eskiden senin tarafını tutardı hep bu işte bir bir yeniği var sen önce onu etraflıca araştır bul  bir değil 4 değil seni böyle üzmeye hakkı yok seni dışlayan ailesi için. Allah hidayet versin eşine. Cnm kendini üzme dediğim gibi yap
(1,146 puan) tarafından
Gitmicem icimdem gelmiyor  kabul edemiyorum işte  ama ogluma günah  ya cok cahiller aşırı şekilde kafam kalbim hiçbirşey uyuşmuyor ısınamıyorum asla bende böyleyim  inadim inat bu konuda çünkü
0 oy
tarafından
Doldiriyorms olmayaym bacm ama ne kendim giderdim ne çocuğumu gondeirdm ben kavga edip kusmusum benm oğlumun ilk dogm gununde evlilik yıldönümü muzde ne işim var onların evinde 
0 oy
tarafından
Gitsin anasıyla yaşasın ozman seni bu kadar zorlamanin anlamı ne ya senin o adamdan bi halt olmaz ben seni eskiden taniyom 
(1,146 puan) tarafından
Bana bir hocamiz demisti kizim bu cocuk cok merhamtli  iyi  biri ama aşırı  aileci demişti nisanliyken bunu ya cekcen bu değişmez dedi yada vurcan tekmeyi demisti dün  gibi aklımda. Gerçekten  değişmiyor
tarafından
Ozman ya cekeceksin gidip ellerini öpeceksin yâda tekmeyi basacaksın başka çaresi yok hergun aynı şey yüzünden kavga insanda soğur bi muddet snra
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Oğlunu yanlız göndermektense gitmeni öneririm yanlız kalmasın olan olmu s boşver sende pek oralı olma gitmek için git yani :)

(1,146 puan) tarafından
Sorun bana gore degil bana cok ters yapamam  bacim ya cok fena ınsanlar  simdi suratim asik durcam birde kürtçe  konuşuyorlar gidince ıyice deli olurum ben anlamayim die zaten önceden  de insanlık  yapip gönderiyordum oglumu
(3,669 puan) tarafından
Anladım canım o zaman ya gidip eğleneceksin yada evde oturacaksın
Allah yardımcın olsun
(1,146 puan) tarafından
Gitmicem icimdem  gelmiyor  asla cünkü yaa
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Hem eşinin hatırına hem evladının hatırına git derim cocuk içinde anı kalır illa fotoğraf falan olacak büyüdüğünde annem niye yoktu dogum günümde demesin bence hem bu davranışın esinle muhabbetinizi arttırır samimi olmadan git yabancı gibi gel bence :)
0 oy
(488 puan) tarafından
Canım eşini ve çocuğunu yalnız bırakma. Hem özel bir gün. Ama onlar bir gün önce veya sonra yapsınlar. Yani hunubtekoif edebilir sanırım eşin. Siz de aynı gün kendi evimizde istediğiniz gibi geçirirsiniz
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Tabikide çocuğunu yalnız bırakma yine mesafeni korursun zaten ama oğlunun yanında ol herzaman 
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Postunu ve yorumları okudum 

Ben senin yerinde olsam o gün herşeyi ayarlar gün içinde kocamı deli ederdim, giyim kuşam vb :D evi süsler keyfimi çıkarırdm,

Sonrada foto çekerdim

Akşam da onlara gider kocamla hiç sıkıntım yokmuş gibi davranırdim,

Hatta çektiğin fotoları gösterip bizde kutladık derim

Sonra evime gelirim onlar sabaha kadar catlarlar :)

(2,602 puan) tarafından
Buna fazlasiyla katıldım  kadin isterse  herseyi yapar birgun  önceden  kutlarim gene kutlarim  genede kimseye sen evladina bisey yapamadın  biz yaptik  süsü  vermem ne kinciyiz kizzz yorumuna binlerce gülücük  ve fazlasiyla begeni :)
(3,446 puan) tarafından
Uani kadın oğlunu benden kıskanıyosa bende daha çok catlatirirm ohhh sefam olsun :D

Saol tatlım bu arada ♥️
(2,602 puan) tarafından
Ne demek ricaa♡
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bende de aynı durumlar var hiçbir insan evladına yapılmayacak seyleri yaprılar hele de kendi kızlarının parmağının ucuna bir şey batsa dünyaları yıkarlar ama elalemin kızlarının hayatlarına edebiliyorlar ne özgüvense bu vücdan ve allah korkusu yok malesef. Benim annemde sevilmemiş ama annem kendinden ödün verdi onlarla oldu çocugu için ama ben onların gözünde asla değerli olmadım ben bununuaşayan bir çocuk oldugum için kendi çocuguma da yaşatmayı istemiyorum çünkü beni sevmeyen cocugumu da sevmez her ne kadsr kendi oğullarının çocuhuda olsa yeri geldi kendi oğullarını bir ceket ugruna evlatlıktan reddeden insanlar sana da fikir olsun diye anlattım bunları. Çocuhu görmek iateyen kalkar gelir eşin bencillik yapıyor kendi gidip görüiebilir sizi sürüklemesün hemde böyle bir özel günde ne gerek var baska zaman mı kalmamış nilerek yapıyolar herhalde
0 oy
tarafından
Canm ne olursa olsun oglunu onlarin yanina tek gonderme.Ya sende git yada gönderme.Annesiz biyere gidemez diceksin yada inadını kırıp gideceksin.Ben olsam giderdim hicbiriylede konusmazdim.
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ben olsam zaten görüşmüyor musun tavırlı yemişsin sorunlarınız varmış.. giderim gidince de lafımı söylerim bu saatten sonra sana iyi diyecek halleri yok.. bugün bizim özel günümüzü her özel günümüzde de bir şey çıkartıyorsunuz falan diye bir şeyler söylerim uygunca..

kocam yalnız giderse gitsin önemli değil ama evladım yalnız göndermek istemem böyle bir gerginlik varsa.. 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Kötü günümde yanımda olmayan insanlar İyi günümde bir zahmet gölge yapmasın kısa ve net
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Eşinle konuş başbaşa olalım evlilik yoldönğmümğz falan gibisinden baktın anlamıyor çocuğu götürmekte ısrar ediyor Tabi ki oğlunu yalnız yollama git 
0 oy
(2,602 puan) tarafından

Onlara fırsatı  sen vermissin sen hazırlık  yapıp  hayir virus var kimseyi alamayiz hem yıldönümü  hemde oglumuzun ilk yasını  kutlucaz diyip  bence hala zamanin var ben olsam  asla vermem  neden vereyim 

Bu arada bende Çerkes kızıyım :)

0 oy
tarafından
Bende ayni sen gibiyim ama esim asla bensiz goturmez cocigu bi yere durmaz zaten  sende inadini kir konusma muhattap olma ama cocugunuda yanliz birakma
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Siz gününde kutlayın 1 gun.sonra alsin babası babannesine.gotursun  1 gun.once veya 1 gun  sonra kutlasın onlarla seni çok iyi anlıyorum ben.olsam.araya mesafe.koyduktan.sonra t3krar bir araya gelmek .istemezdim  su anki aklımla.tabi ama benim.eski okadar aileciydi ki yapabilirmiydim bilmiuorum atıp tutmayayım o yuzden allah kocana.hidayet versin eşine deger vermeyi nasip.etsin.cok.ama.cok.zor.
0 oy
(2,603 puan) tarafından
Ee sende pasta al oglunla ikiniz kutlayin aksamda esin gitsin anasiyla kutlasin hem oglunla anin olur hemde gitmemis olursun bu kadar basit

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 2,303 göst.
17 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Çerkez kızı (1,146 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 1,069 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Eranur (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 332 göst.
0 oy
13 cevap 854 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu