0 oy
583 göst.
Diğer kategorisinde (1,449 puan) tarafından

telefon hastası mi ya kiyameti kopariyor telefon için karpuz adam yok arabanın tekerleği vs aciyorjm illa elinde olacak telefon sinirim bozuluyor iyice  vermezsem ağlama krizi yaklaşık 2 aylıktan bu yana YouTube den videolar açıp izletiyorum elimden alıyor diye kendime yeni telefon aldım eskiyi loloya verdim :((

image

image

24 Cevaplar

+1 oy
(71 puan) tarafından
O sana bağlı canım sen alıştırmışsın benim iki tane kızım var biri 5 biri 3 yaşında şimdiye kadar eline telefon vermedim yani susturucu olarak kullanmadım. Her istediğinde onlarla oyun oynadım başka şeylere teşvik ettim. Sana tavsiyem biran önce bırakmasını sağla bebeğin için zararlı bi kere şimdiden daha çok küçük 
tarafından
Kadriyecim geçiyormu?
Yada kendinimi kandiriyosun?
Hiç birseyden memnun olmayan bebek haline geliyor kolik bebekler
(71 puan) tarafından
Gerçekten geciyo canım seni eleştirmek için söylemiyorum gerçekten senin ve bebeğimin iyiliği için söylüyorum.  Benim kızım şimdi uslu sessiz sakin bi çocuk oldu çok şükür sadece biraz ilgi sevgi istiyo ve sabır
tarafından
O konuda haklisin ama hala ahlak oluyor lar
(1,449 puan) tarafından
Vallahi duzelir diyorum ama duzelir hali yok ancak yaşayan bilir malesef ....
(71 puan) tarafından
Ne diyim canım darısı seninde başına o zaman inşallah düzelir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç aylık bizimkide istiyo ama elinden düşürüyor vermiyorum
(1,449 puan) tarafından
Ya 2 ayliktan beri böyle video izlemeyi çok seviyo ama elinde olsun istiyo :( 5 ay suan
0 oy
(27,415 puan) tarafından

Şükür oyle degil vermem eline hic dikkatini çekiyor eline almak istiyor ama alistirmadim elimden geldikcede uzak tutmaya çalışıyorum. 

(1,449 puan) tarafından
Çoğunuz biliyorsunuz kizim kolik bebek susturmak için turlu turlu yollar denedim bende istemezdim böyle olsun ama oldu :)
Baska care yok
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ben asla vermiyorum izletmiyorum da birsey. Kendim de izlemiyorum ya onun sayesinde 
(1,449 puan) tarafından
Çoğunuz biliyorsunuz kizim kolik bebek susturmak için turlu turlu yollar denedim bende istemezdim böyle olsun ama oldu :)
Baska care yok
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Eltimin kizi telefon yuzunden konusmuyor doktor telefondan okdugunu soyluyor

Bende açıyorum yemek yedim diye ama eline vermiyorum karşıdan izliyor toplasan 10 dk
(1,449 puan) tarafından
benim çevredekilerin çoğu erken girdi telefon olayına herhangi bi problem gormedim
(3,669 puan) tarafından
Doğrudur çocuktan çocuğa fark var tabi
0 oy
(13,887 puan) tarafından

bizden daha güzrl tutuyorlar telefonu :D

(1,449 puan) tarafından
Ahahhahahahahh
0 oy
(4,716 puan) tarafından
Hata sende cnm alıştırmışsın şimdiden gözleri bozulur allah korusun biran önce uzaklaştır telefonu ondan
(1,449 puan) tarafından
Baska care yok
(4,716 puan) tarafından
Yaaaa ama çok günah yaa allah korusun gözleri ağrır daha kötü olur
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canim ya hep oyle ilgilerini cekiyo verme demem bende verdim hic susmadigi zamanlar ama sonra bagimli oluyolar resmen bende hic yaninda telefon almadim elime gostermedim gordugunde acmam icin agladi ekrani actim ama video acmadim zamanla onun icinde video olmadigini dusundu heralde birakti sende gostermemeye calis agladikca eglenceli sarkilar soyle insallah unutur
(1,449 puan) tarafından
Baska care yok
(2,241 puan) tarafından
benimkide kolikti canim cok iyi biliyorum Allah yardim etsin valla 1yasinda simdi on yil yaslandim :)) aman saglikli olsunlar da
(1,449 puan) tarafından
Ooooof bir de bana sor çeken bilir vallahi
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Bence hemen unuttur otizm hastaligi kucuk yasta telefon tablet bilgisayar tv lerden olusuo
(1,449 puan) tarafından
allah korusun ya
(2,110 puan) tarafından
Hemen unuttur gercektennnn
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm tamam hepimiz vermicez yapmıcaz diyor ve bazı şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz ama sen çok çok erken vermişsin ya. Benim oğlum 4 yaşına girecek bu sene biraz istemeye basladi
(1,449 puan) tarafından
Baska care yok
(5,436 puan) tarafından
Bilmiyordum cnm zor oluyormuş kolik allah yardmcn olsn yanlış anlamadin inşallah beni
0 oy
(200 puan) tarafından
Masallah ya cok sirin. Tel.ondan buyuk nasil tasiyor ama zararli ya benim oglumda oyle sadece is yapacagim zaman eline veriyorum.aslinda iyi birsey yapmiyoruzda olmuyor 
(1,449 puan) tarafından
Baska care yok
0 oy
(6,812 puan) tarafından

MAŞALLAH kız <3 Benimki de konuşuyorken alıp ekrana bakıyor :Dgaribim görüntülü konusuyom sanıyor...

(1,449 puan) tarafından
lolo görüntülü konuşmaya bayılıyor
(6,812 puan) tarafından
Bizimki de.
0 oy
tarafından

Şimdi ayyyyyy nasıl izletiyosunnnnnn ayyyyyyyy zororlooooooo diyenler olucak :D

Sonra ben asla vermezdim diyenler kendilerini tatmin edecek önce bi .

Kuzum bence eline verme .

Çok durmadığı zamanlarda aç ama eline verme yakından izlemesin .

Bizde izledik hatta ben basından ayrılmıyordum zehir gibiyim :) 

Kızım şuan 1 yaşında 6 aylıkken beri izletiyorum eğitici şarkılar aksine bi çok şeyine yardımcı oldu   .

Hiçte sıkıntı yok çok şükür ..

Ona bakarsan herşey zarar :) 

(1,449 puan) tarafından
ya mecburum yapacak bise kalmadı artık en azından telefon elindeyken bi wc ye gidebiliyorum yada 2 3 dakika dinlenebiliuorm:)
tarafından
Kolik bebeği olmayan anlamaz malesef .

Ama sana çok güzel birşey soylucem:)

En azından pasif içine kapanık kendini savunamayan bir çocuk olmayacak büyüyünce:)

Maşallah dediğini yaptiriyo:)
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Yok canım hiç vermiyorum haa dikkatini çekiyor bulduğu yerde hemen ağzına sokuyor ben onu görünceye de yere atıp kaçıyor ☺️☺️ 

Ama öyle çizgi film falan açıp hiç vermedim
(1,449 puan) tarafından
Ben mecbur kaldim
(3,458 puan) tarafından
Kız niye tlfn olmasa ne edecen
(1,449 puan) tarafından
Ama var :)
(3,458 puan) tarafından
Daha çok küçükmüş ama 2 aydan beri veriyorsun yazık ona büyüyünce oyuncaklar otnamayacak
(1,449 puan) tarafından
oynar oynar :)
0 oy
tarafından
Benimkide çok istiodu ben verdim koruyucuyu takip bi muddet snra bıktı smdi veriom hemen atio 
(1,449 puan) tarafından
benimkide öyle olur ya zamanla insalla
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Bizimki de öyle babası alıştırdı bizimkine benden asla istemez bak teli ama babayı gördüğü an direk tele sarılıyor benden asla alamıyor eşime de soyluyorum verme diye de dinleyen kim
(1,449 puan) tarafından
Yani yapabilecek biseh yok :/
0 oy
tarafından
12 aylıktan 17 aylığa kadar verdim baktım önünü alamayacağım 1 aydır açmıyorum ilk 1 hafta zorladı şimdi unuttu yerde görse telefonu bana getirip gidiyor istemiyor
(1,449 puan) tarafından
bende ilerleyen süreçlerde en azından yurutec zamani yada oyalanacak biseyler bulduğu zaman unutur
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Çocuğum elinden telefonu düşürmüyor vermeyince ağlıyor TV ixliyor kapatınca bağırıyor zararlı şeyler yiyor başka birşey yemiyor buyuyince elinden tablet düşmüyor çocuk kimseyle konuşmuyor diyen anneler babalar çocuk bunları karninizda ogrenmedi zararlı yiyecekleri çocuk gidip marketten kendi alıp yemedi bir çocuk telefonu sadece fotoğraf çekmek ve konuşmak için kullanıldığını bilmeli bizler kolaylık olsun diye aman bağırması sussun diye açıyoruz önüne veya yemek yesin diye açıyoruz onu izlerken çocugun beyni yemek yediğini algılamıyor ne yediğini bile bilmiyor bırakın yemesin açlıktan ölmez ama telefon yesi nesilin beynine hükmetmek ten başka birşey yapmıyor robotlastiriyor oysa ki daha doğuştan o kadar zekiler ki karşısında konuş herşeyi anında kapiyorlar yanlış anlama canım bu aralar sürekli böyle postlar var bunlar çocuklarımızın iyiliği için olması gereken şeyler 
(1,449 puan) tarafından
haklısın bende onyargili davranıyordum daha önceleri fakat yaşadığım zaman anlıyorum  ...
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Alışmaya bağlı canım, oğlum 7 bucuk aylık uyku krizine giriyor ninni açıyoruz ablası elinde ekranı cevirmiş izletiyor sakın alıştırma dedim ama elimizde olunca çok dıkkatlı bakıyor vıdeo falan izlettirmedik hiç
(1,449 puan) tarafından
Malesef ben şimdiden önüne gecemiyorum kiyametleri kopariyor
0 oy
tarafından

Neşe telefon bebekler de miyom yaparmış anneminde tanıdığı var çocuğun gözleri kaymış şu anda gözlük takıyomuş üstelik 2 yaşında:(

(1,449 puan) tarafından
allah korusun yaaaa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 112 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 128 göst.
0 oy
7 cevap 115 göst.
3 Nisan 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy