0 oy
2,408 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Öncelikle aranızdan biriyim kızlar bu soruyu sormak için yeni hesap açtım.

Sanırım git gide psikolojim bozuluyor 2.5 senelik evliyim nerdeyse ama eşimin eski sevgilisini unutamiyorum şimdi diyeceksiniz ne alaka sen niye unutamiyosun sebebi biz eşimle görücü usulü evlendik biz tanışmadan 1 2 hafta öncesinde bu kızdan ayrılmış kizin ailesi zenginmiş bu yüzden eşimi kabul etmemişler bizim paramızda gozunvar demişler her neyse eşimle tanıştık görüştük ve nişanlandık tabii nisanlaninca bu kiz eşime mesaj atmış bende bunu yakaladım kıza cevap yazmış tabiki beynimden vuruldum nişanı attim ama ne yaptı etti agladi geri taktı yüzüğü ailelerin haberi olmadan ve soz verdi bi daha asla olmayacak diye ve olmasida iki buçuk senedir hic bir hatası olmadi ne o kiz la ilgili ne de herhangi bi aldatma olayı beni savunur ailesine ezdirmez seviyorda  hissediyorum ama o kızın yaptığını bir türlü unutamiyorum onun yüzünden cok acı çektim ne nişanlık dönemi ne kına ne düğün hic birinden tat almadim evlendigimizden beri nerdeyse her gün eşimin tlf bakarım o kıza bakmış mi diye bakmıyor ama ben takıntı yaptım bu durumu ve hala öyle şimdi o kiz nişanlanmış ben hala eşime tam güvenememiş ve eskileri unutamamışken o kızın evlenip mutlu olacağı düşüncesi beni deli ediyor düşünmek istemiyorum boşvermek istiyorum ama olmuyor dünde kızın instgda durumlarına falan baktım ekran görüntüsü almışım.bi iki tane bunları eşim gördü ve cok kızdı ne yapmaya çalışıyosun dedi normal sokaktan geçen biri gibi bizim.icin o dedi niye böyle yapiyosun dedi ama.ben cevap vermedim

Ne yapayım kızlar psikolojim bozuldu artık çok sınırlı biriyim eşime cocuguma karşı ama bu durumdan da biktim

37 Cevaplar

0 oy
(94 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bak sana kendimden ornek vereyim canim esimle tansmadan hemen once bn taa lisedeki sevgilimle geri barismistik onunla gorusuyordum. Sonra kendiyle alakali bazi sebeplerden dolayi beni birakti cok uzulmustum takinti yapmistim ağlıyordum falan tam o psikolojimin bozuk oldugu sira esimle tanistik esim evlenme niyetindeydi benimle ama o sira o ayrildgm kisi benle geri barismak istese kosa kosa giderdim belki ama iyiki aramamış beni iyiki esimle evlenmişim evet esimle iliskimizin en basinda unutamamisyim onu ama aradan biraz zaman gecti hicbisey kalmadi icimde simdi cocugumuz da oldu inan sadece iyiki olmamis diyorum esin de oyledir su an hicbisey kalmamistir icinde ona karsi bak o kızı arastrmiyormus bile sadece sen sinir oluyorsun dusunup dusunup esin o kizla evli degil seninle hatta senden cocugu var o kiz degil sen esinin yatagina giriyorsun o kiz kim köpek yani:) esini cok da guzel kendine baglarsin o kiz kıskançlığından kudursun esini kacrdgi icin ki kudurmus da yazmis :) 
(3 puan) tarafından
O kiz kim.kopek :) evet doğru söylüyosun uğraşıp yazdigin için çok teşekkür ederim
(94 puan) tarafından
Rica ederim kiz :) birak esinin eski sevgilisini esini kacirmis elinden o bi kere ayrica erkekler bizim kadar hassas dusunmuyor emin ol millet severek evlenmisken kac yillik karisinin uzerine kuma aliyor ya da gidip aldatiyor esin bi sene takildiigi kizi mi unutamayacak :)
(3 puan) tarafından
Aha en iyi cevap sectim:)
(94 puan) tarafından
Sagol canim;)
-Reklam-
+7 oy
(1,403 puan) tarafından

Kendini o psikolojiye sokan sensin

Kafanda kurup kurup bunu sorun haline getiren sensin 

Sürekli orta da bişey yokken kızı kafaya takan sensin

Kızın mutlu olacağı düşüncesi seni niye deli ediyor anlamadım? 

Aranıza girmemiş arayıp sormamış herhangi bişey yapmamış 

Sürekli kafaya takip bunu dert edineedinen yine 

sensin
Orta da hiçbir şey yokken niye sürekli kendine ve eşine eziyet ediyorsun huzursuzluk yaratiyosun ki 
Senin ki eşsegin aklina karpuz kabuğu sokmak

Tedavi şart 
(48,731 puan) tarafından
kiza karşı icini soğutmuyosun ondan
(3 puan) tarafından
Peki bunu nasıl yapabilirim
(48,731 puan) tarafından
dusunmicen kiz yokmuş gibi davrancan bakmican sosyal medyadan hesaplarina
(1,449 puan) tarafından
simdi gördüm canikoo mormenekse takıntılı olmak zor iş bende takıntılıyım ama olmayan bise için beyin yormam
(3 puan) tarafından
Oyle yapmaya calısıcam canim.sagol o kadar yazdın ugrastin
+2 oy
tarafından
Affetmissin barismissin hala unutamadım demen yersiz kaldiki ortada çok büyük bir şey yok boşversene 
tarafından
Kız ne yazmış ki bu kadar etkilendin sen
(3 puan) tarafından
Ya eşim.bunun tlf engellemiş o aldatma sonrası kızın mesajları engel kutusuna düşmüş ben evlendikten sonra gördüm eşime mesaj atmış işte o kiz la ilişkiye girerken beni düşünürsen zina oluyor demiş unutamiyorum . Esimin bu mesajı okuduğumdan haberi yok
tarafından
Ama az önce yüzüğü attım falan demiştin evlenmeden önce olan bişey demiştin
(3 puan) tarafından
O dönem atmış işte mesajı ama eşim onu engellediği için diğer kutusuna gitmiş ben gördüm evlendikten sonra orda kalmış hani gizli kutu olir ya engellenenler oraya düşer eşimin haberi bile yok
tarafından
Aman boşver ya hepimizin geçmişinde başka da iliskisi sevdiği olmuş olabilir şimdi sorsan adını soyadını hatirlamayiz sende bırak çok geçmişte kalmış zaten ve eşinle de sorunun yokmuş boşver beeeeee kendine dert mi ariyon salla gitsin
+2 oy
(313 puan) tarafından
Eşeğin aklına niye karpuz kabuğu sokuyorsun anlamadım doğrusu canım 2.ye bile görsen tmm haklısın derim ama 1den fazla bile olmamış

Bu şekilde evliliginize eşin değil sen zarar veriyorsun haberin olsun
(3 puan) tarafından
Evet benimde aklıma bu geldi belkide eşim çoktan unuttu ama benim takıntı yüzünden ortalık bulandi
+1 oy
tarafından
Allah yardimcin olsun
(3 puan) tarafından
Amiinn
+1 oy
(13,887 puan) tarafından
seninki eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak sadece canm düşğnme böyle şeyler 
(3 puan) tarafından
Ya elimde değil işte öfke mi kontrol edemiyorum kızı öldürmek istiyorum nerdeyse
(13,887 puan) tarafından
ya boşver herkws kendi hayatında sende zehir etme hayatını kendine
+1 oy
(1,240 puan) tarafından
Yorum yazmayacaktım fakat neyse diyerek başlıyorum. Eski sevgilisi evleniyor mutlu olma dusuncesi beni delirtiyor demissiniz bundan size ne ister mutlu olur ister olmaz sizi alakadar etmez niye onun hayatini takip ediyorsunuz.Su eski sevgili muhabbetlerini asin artik eskiden yasanmis bitmis siz k3ndi psikolojinizi kendiniz bozuyorsunuz garip takintilar bunlar bos yere kuruntu yapip akilda olmayani akla sokuyorsunuz bilin yani
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Neden esinin aklina sokuyosun
(3 puan) tarafından
Elimde değil:(
0 oy
(122 puan) tarafından
Canım sürekli eşine onu zikredersen unutacağı varsa da unutmaz adını kendini devamlı gözüne sokarsan aklı onda kalır zaten istese onu sevse ailesi istemesede alırdı seni almış evlenmiş
(3 puan) tarafından
Inşaallah atlatabilirim
(122 puan) tarafından
Ne yazmıştı bu kadar bilinç altına işlendiki :/
(3 puan) tarafından
O kizla evleniyosun ama ilişkide beni düşünürsen zina olur

Böyle güvensizlik üzerine nasil bir evlilik kurulur

Ve bi kaç akrabasına da haber etmiş araları düzelsin diye şimdi o akrabalarla yüz tuza bakıyorum belki de arkamdan gülüyor kocası zorla aldı diye
(122 puan) tarafından
Ole düşünme zorla niye alsın sevmese hayat mı geçer.   Kız da düzgün bişi değil ozaman cnm valla
(3 puan) tarafından
Kız din kültürü ogrentmeni
0 oy
tarafından
Eşin kendisini düzeltmiş bu sefer sen başlamişsin ya anlamiyom neden takinti yapiyorsunuz boşver in adam unutmuşken ona kendi karısı yani sen ona hatırla tıyorsun herkes yuvasını kurmuş. Sana tek tavsiyem benim başindan bişeyler geçti biliyorum bi işi ne kadar kurcalarsan evliligin okdar kötüye gider evlilik kalmaz arada ne güven kalır ne sevgi ne saygı erkeklerin en nefret ettiği şey olmayan bişeyleri gündeme getirip onu deşmek. Unut gitsin ne işin var onunla???? 
(3 puan) tarafından
Başından geçtiyse beni biraz anlarsın.
O kiz yüzünden eşime güvenemiyorum tlf çalsa acaba o mu mesaj atılsa acaba o mu diyorum
Ben evlenirken hic heyecan yaşamadım hepsi kursağımda kaldı bu yüzden şimdi onun mutlu olacak olması canımı sıkıyor
tarafından
Başindan geçti derken kuzum eşimle alakası yok başka biribana takmiş ti bence boşver
0 oy
(1,449 puan) tarafından
e üzerinden 2.5 yıl geçmiş pardon da
(3 puan) tarafından
Bana dün gibi
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Canim bende bir piskolojik destek gormelisin baska turlu kafandan atman mumkun gibi gorunmuyor yazik huzurlu yuvani huzursuz ediyorsun bu sekilde
0 oy
(677 puan) tarafından
Gereksiz yere çok fazla takıntı yapmışsın.sürekli bunu kafanda kurgulamışsın ve bence büyüte büyüte psikolojini bozmuşsun.ortada bu kadar kafaya takılacak bşy olmamış üstğne ka ç senede geçmiş.eşin evlendikten sonra herhangi bşyde yapmamış ki neden bu kadar sorun ettin.
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Baya takıntı haline getirmişsin eşini soğutursun böyle gerek yok olmuş bitmiş herkesin Bi geçmişi var hata yapmış da olabilir geçmiş gitmiş şey 
(3 puan) tarafından
Bunu kendime o kadar çok söyledim ki ama kabul ettiremiyorum
0 oy
(48,731 puan) tarafından
neden onu kiskaniyorsun mutlu olmasini istemiyorsun esinle birseyler yasamis olmamis iki tarafta yoluna bakmis.

esine mesaj yazdiginda esinin cevabı ne olmus belki cok sevdi kiz esini bilemezsin zorla ayirdilarsa son kez sansini denemek istemiştir o zamanlarda simdi bebeginiz var takilma.bu kadar eger geri donmek isteseydi.esin o zamanda dönerdi
(3 puan) tarafından
Belki ben mutlu olamadığım için onunda olmasını istemiyorum o eşine güvenecek hic sorunu olmayacak ama ben hala eşimin tlf karıştırıyor olacağım
(48,731 puan) tarafından
senin kendi kuruntun ama kafanda kurmasan sende mutlu olursun. zaten o kiz esini cok sevmis ayirmislar cekecegini cekmistir birakta mutlu olsun seni ilgilendirmez onun mutluluğu sen kendi yuvana bak durduk yere huzurunu kacirma
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence ortada bişey yoken eşinin aklına getirme bunu derim 
0 oy
tarafından
Belki aklından bu geçmiyor bilmiyorum ama sen eşinin o kızı unutmasını istemiyorsun herhalde ki öyle yapıyorsun tatlım senin amacın başka bişey ama bunu eşinin hatasıymis gibi yapmak istiyorsun 
(3 puan) tarafından
Eşimim hatası zaten madem birini seviyorsun unutamamışsın başka insanin hakkına neden giriyosun
tarafından
Hakkına girmemiş ki sen bunu bile bile evlenmişsin işte
(3 puan) tarafından
Kimse keyfinden boyle bi durumda evlenmez
tarafından
Ben bişey anlamadım canm
0 oy
tarafından
Bence çok gereksiz abartıyorsun valla kocanı gereksiz yere üzüyorsun eşeğin aklına karpuz kabuğu sokma bence adamı uzaklaştırma kendinden. 
(3 puan) tarafından
Bu olaydan sonra bsey olmamış gibi konuşmaya çalıştı ama ben yine ittim adamı
tarafından
Bence psikolojik destek al canım gerçekten kendine zehir ediyosun
0 oy
tarafından
Tedavi olmalısın bence çünkü bu şekilde ömür geçmez. Ne kendin mutlu olursun ne eşin en sonunda yuvan yıkılır başka  bir kadın yüzünden dğeil senin yüzünden hemde 
(3 puan) tarafından
Bazen böyle hayaller kuruyorum cidden kafayı yiyorum sanirim
tarafından
Bunu ne eşine nede kendine yapma bence bırak geçmişi mutlu olmaya bak hayatınızı zehir etme
0 oy
tarafından
Esin en dogru cevabi vermis bence cnm takma esin sana ilgili alakali guzel davranyosa bir yanlsnı gormediysen hayati kendine zindan etme derim 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 754 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,232 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde Has (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,255 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,653 göst.