0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kayinvalidem beni almadan önce ev istediğimde ev aldık o ZTen oğlumun diyordu ama kendi üzerine kendi ödüyor ne bileyim inandık bir oturmaya başladık görümcem herseye karıştı evin ağası o sanki kavga ettik ayrı eve çıktım ama o evde görümcemin sözünün geçmesine ayar oluyorum birsey almaya kalksinlar laf ediyorum bu elimde deil hani oğlunun eviydi ama kızları sahipleniyor sanki annesi ilerde onların üzerine tapu verecek kaynanam da biz senin evine karismioz sende karışamazsin dedi tabiii dedim ev senin doğru dedim istemiyorum bu evi falan dedim muhtaç değilim bi senin evin yok çalışır alırım dedim eşim de bugün bana ara özür dile dio daha önceleri özür dileyen ben oldum şimdi dilemicem bide bana demesin mi oğluma bağırma annene gönderirim seni onu alırım yanıma evlendiririm tekrar orda sinir oldum o lafına keşke deseydim oğlun senin ağzına baksaydı ayrı eve çıkmazdı 

11 Cevaplar

0 oy
(120,675 puan) tarafından
Evin ayriysa kaynana hakli karisman dogru degil tinlama bile ne halleri varsa gorsunler taou konusuna gelince belkide vermistir bile
tarafından
Kandırıldım hissettim
(120,675 puan) tarafından
Bak benim.esime 18 yasina girince babasi ev almis tapuyuda esime vermis beni istemediler gelin olarak esime o kizla evlenirsen evin tapusunu aliriz demisler benim nikahimdan 1 gun once tapuyu almislar ben daha yeni ogrendim insanlari taniyamazsin canin sagolsun bosver ev degilmi nasilsa rabbil nasip eder bee
tarafından
İnşallah canimmmm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu muhabbeti eşin biliyor mu. Eşler annelerin kırılmasını istemez geneldi. Ama seninde orda hangi psikolojide olduğunu tahmin edebiliyorum sende üzlülmüşsün. E#inin gönlü olsun diye kayınvalidenle konusabilirsin. Ama özür dilemek istemiyorsan dileme baska cümlelerle gönlünü almaya çalış bence.. Bu arada kaynananın aldıgı evde kaynanla mı oturuyordunuz herseye karışıyorlarmis falan. Birde size alınan evin tapusunu niye vermediler ki sonra. Durumunuz iyiyse siz ödicektiniz kalan borcu. Amannn bunlar hep böyle sanki bütün kayınvalideleri 1 ana doğurmuş gibi
tarafından
Evet kaynanamla oturuyordum annesi kendi üzerine ev aldı tek oğlan dıe ev sizin zaten dedi ama hiç öle olmadiii kiraya çıkın dedi evde kavga edince kızları herseye karıştı ben el olduğumu hissettim
tarafından
Onlar kızımla gelinim aynı ayıt etmem dese de hep bi ayrımcılık oluyor canım. Benim de buna benzer şeyler başıma geliyor. Görümcemle bi kursa yazılcaktık. Kayınvalideyle kayinbeder beraber yazılın biriniz yazılmayın naparsanız beraber yapın dediler. Geçen gün kayıncalide kızını yazdırmış kursa. Ben ortada kaldım öyle. Benim yanımda hava atmak için ders çalışıyor gibi geliyor.
Üzülmemeye çalış. Eşinle aran iyiyse onlarla olan sonrunun dış kapının önünde kalsın canım. :*
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ah bu görümceler her yerde aynı her işe karışmasalar olmuyor kayınvalideler de sanıyor ki her şey kendi kararları ile oluyor biz huzursuz olsak mutlu oluyorlar herhalde
tarafından
Kıskanıyorlar şekerim :D hele birde eşiniz bir evin bir oğluysa yandınız ben gibi.. Sizle yarışırlar artık :D
(1,403 puan) tarafından
Bi evin ikinci oğlu. Ama diğeri hep şehir dışında en çok benimki muhatap olmuş şimdiye kadar kocam ilgilenmiş:)
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Evin ayri nie karision ki o karışsa rahatsız olursun sende karışma..

Ev konusuna gelince olumlu dünya mal mülk hepsi yalan bosver.
0 oy
tarafından
Ettiği lafa bak ne demek oğlumu alır yeniden evlendiririm ya. Ne tuhaf insanlar var pes..
0 oy
(9,259 puan) tarafından
Soruyu soran kişinin adının polyanna olması :) 
0 oy
(16,078 puan) tarafından

ağzıyla söylemiş kadın niye inandın  sen baştan aynı eve gelmiycektin şimdi otur oturduğun yerde enayi:D

tarafından
Hahaahh:Ddd güldürdün
(16,078 puan) tarafından
ahahhhh boşgeç canm sendwn uzak olsunlar evlerine mi kaldın verseydi de lafını ederdi hep
0 oy
(470 puan) tarafından
Ben şu mirasla biyer tartışmasına sinir oluyrm açıkçası.allh canıma sağlık versin evime huzur versin de aileler miras vermesin millet bı çubuk verirse üzerinde hak talep ediyorlar cnku çalışıp kendim alayım diye bakarım h.bir zamanda erkek olana bırakılır miras kızlara verilemz diye bı şartta yok.sonicta senelerdir emek harcamışlar ister tek kızına verir, isterse böler eşit dağıtır ,isterse sade erkeğe verirler.sacma geliyo yani bu konuda kafaya takma bence kendi cabamizla ev alalm sen bizi kmseye muhtaç etme diye dua ederm ben her zamn
0 oy
(6,905 puan) tarafından
Aman evini ayırmış daha ne istiyosan onlara karışıp da.

Ya evini ayırmasaydı eşin annem haklı ayağını denk al yoksa babanın evine gönderirim diyen eşin olsaydı o zmn bi düşün nasıl kötü olurdun.

Şimdi takıldığın şeye bak ne halleri varsa görsünler evinin huzurunu sni el olarak gören insanlar için bozma
0 oy
tarafından
Evin ayır senin onun evine karışman doğru değil ister görümce yönetsin ister elti boşver sen kendi evine bak 
0 oy
tarafından
Bence özür falan dileme 1 aylık evliyken  kardeşim ameliyat  olsu hastaneye gittik  neyse gelirken oğlunu doldurdu o da hastanede onca insan  içinde bana vurdu şimdiki aklım olsa anında  terk ederim ***** gibi daha eve gelince kaynanama laf atıp pesinde dolaşıyorum benimde görümceler öyledir ev kendilerinin zannedirler  bileziklerimi  bütün takılarımı verdim kaynım evlencek  diye  adamlar  enayi yerine koydukça koydular  susma  sustukça  haklıyken  haksız duruma düşüyoruz özür falanda dileme bizim neyimiz eksik ya  şuan 8 aylık oglum var  inanır mısın  canımdan bezdim bunların yuzunden  evi terk ederim var o kadar bıktım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 725 göst.
0 oy
23 cevap 446 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 242819 (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 614 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 172 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (837 puan) tarafından soruldu