0 oy
924 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından

Arkadaşla tartışmasını yapıyorduk bosananlar neden baba evine gider kendi evinde oturmaz ki? Zaten bosansanizda eski eşiniz size bakmak zorunda kanunlar böyle neden baba evine gidip kendini yıpratır ki? Acaba eski eşi bakarken nafaka falanmi az geliyor merak ettim sadece :angel:

25 Cevaplar

+6 oy
(1,449 puan) tarafından
Eski es bakmak zorunda değil baksa da ne kadar bakabilir ayrıca kala kala eski adamın parasına mi kaldık aman aman istemez 

En guzeli evladinla birlikte yaşamak aile ile de değil 

Cok sukur zor ama guzel
(1,358 puan) tarafından
Zaten boşandıktan snr evlat ile yaşanır ama mesela ben bosansam ailemin evinden çocuğumla gelmedim yani bakmak zorunda çünkü beni bu duruma getiren kocam olur yani mecbur bakmali
(1,449 puan) tarafından
insallah canim yaaa
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Boşandıktan sonra erkek kadına bakmak zorunda değildir çocuk varsa çocuğa bakmakla yükümlüdür ama kadına bakmak zorunda değildir. Zaten ömür boyu nafaka talep eden kadın da gurur yoktur gidip çalışıp kendine bakması varken boşanıp bağını kestiği adamdan para alması hoş değildir 
tarafından
Artı veremedim canım burdan vereyimm+++
+1 oy
(6,825 puan) tarafından
Ne demek istediğini anlamadım
+1 oy
(2,849 puan) tarafından
Nafakasını ödemeyen bir cok adam var bu kadın nasıl geçinecek bide cocugu olduğunu düşünürsek ne yiyip ne içecek bi evin masrafları belli zaten su elektrik doğalgaz marketi vs ve daha birçok şey 
(1,358 puan) tarafından
Ya devlet bunları belirleyip nafaka verdirmiyor mu
(2,849 puan) tarafından
Bak bnm kardesim bosandi 600 tl nafaka alması gerekiyo ama eski kocası olan ** odemiyo eksik yatiriyo 5 yaşında 1 kizi var dusun yani nasıl geçinecek o kadarcık parayla
(1,358 puan) tarafından
Mahkemeye gitsin yetmiyor para desin dava açsın 600 ne yaa
(2,849 puan) tarafından
O işler kolay mi ole zannediyorsun boşanana kadar cani cikti bide 55 gün evli kaldılar ilk geceden hamile kaldi 55 gün sonra kayinpederi kardeşimi evden kovdu kocası olacak ** sahip cikmadi 1 buçuk aylik hamileydi babam kıyamadı bide kaçarak evlendi dusun yani
(1,690 puan) tarafından
Ah ah keşke senin dediğin gibi olsa o işler canım ya :) alınabilecek nafaka maksimum maaşının 4te biri oluyor ne yazık ki.. Ama eşler anlaşır adam insaflıdır ben maaşım 2 bin de olsa çocuğuma bin lira vereceğim der o ayrı..
+1 oy
(48,671 puan) tarafından
evi nasil gecindirecek aldigi nafaka neye yetecek bebege kim bakacak vede dul kadina kim rahat verecek (herkes icin geçerli olmasada genelini rahatsiz ederler)
+1 oy
(2,548 puan) tarafından
Alalh göstermesin öyle birşey olsa ben kendime ev acar cocugumla gül gibi yaşardım.  Baba evine dönülmez ya olmaz yani fazlalık gibi olursun 
0 oy
tarafından
Nasıl yanı boşandığı eşiyle aynı evde yaşamalarını mı söylüyorsun anlamadım pek 
(1,358 puan) tarafından
Hayır koca evden gitmeli kadın yine kendi evinde kalmalı çünkü bakmak zorunda her ne kadar bosasa bile
tarafından
Hııı tercih meselesi bence genelde anne evine gıdılıyo yada kadın sığınma evine
0 oy
(747 puan) tarafından
Cpgu insan kirada yaşıyor bacım. Ayrıca benim başima gelse bende baba evine dönerim.  Ailesiyle sorunu olanlar ayrı ama hayat malesef 4 4luk değil herşey para demek. Hele ki boşandıktan sonra ve çocuğun varsa. Eşimden gelen nafakanın beni idare edebilmesi için komple bütün maaşı bana yatırması gerekir. Onu da istemem Aten. boşandıktan sonra çocuğuna babalık yapsa yeter. 
0 oy
(414 puan) tarafından
Bir kadini siginacagi tek yer baba evidir ondan cnm koca zaten bakmamis yada sikinti yapmistir ondan bosanilir 
0 oy
tarafından
Normalde erkeğin gidip evi kadına ve çocuğa bırakması lazım ama nafaka bile ödemeyen, ödememek için bin türlü dalavere çevirenlerder böyle bir incelik beklenemiyor haliyle.
0 oy
tarafından
Verilen nafaka ne kadar ki olup da sanki adam tüm maaşını verecek değil ya. O evin faturaları yiyeceği içeceği bitmez. Ayrıca bizim toplumumuzda maalesef ki dul kadına askıntılık eden çok olur dedikodu çok çıkar. Ama ben olsam mesela anneme çok yakın bi ev tutar evimi ayrı yapardım kendin çalışırdım kendime bakardım 
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Adamlar gidiyor mu evden ? Evden gitseler kadinlar durur heralde. Gerçi psikolojik olarak da yalnız kalmamak için aile evine dönüyorlar.
0 oy
(287 puan) tarafından
Bence Bi kadın kimseye muhtaç olmamalı ne koca evi ne baba evi kendi çalışıp evini düzenini kurabilir. 
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Oğlum 20 günlüktü boşandığımızda.. Adam nafakayı ödemesinden geçtim 1 Allah ın günü arayıp da oğlum nasıl diye sormadı.. O adamın evinde oturup ne yapacaktım.. Taş mı yiyecektim toz mu.. Hiç gerek yok.. Kapı gibi anam babam var şükür.. 
0 oy
tarafından
Görümcem boşandı baba evide yaşamak istemedi tek yaşıyor çalışıyorbugun çıkmış işten rezil oldu parasızlıktan abazalardan  başına birsuru şey geldi çocuğu da yok 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Ya soyle de bir durum var kuzum rabbim kimsye yasatmasin tabi boyle.bir durumu,  empati kuruyorum ben bosanan bir kadin olsam , karsi tsraf nafakada verse bosandigim insanin bana bakmasini neden isteyim ki zaten boşanmışız yani
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Boşandıgim adam neden bana bakmak zorunda olsun ki ? Adi üstün de eski es. Zamanın da bir hayatı paylaşmışız ama boşanınca herkes yoluna.. Maddi imkansızlıktan baba evine giderler.
0 oy
(13,887 puan) tarafından
gidecek yeri olmuyo çoğunun Allah göstermesin kimseye 
0 oy
tarafından
Bı nafaka neye yetecek kendi evinde yaşamak kolay değil mecburen dönüyor herkes
0 oy
tarafından

Kıs. Örnek başandigim adamin evini malını parasini napayim adam olup zmaaninda sahip cikmiyorsa sonrasinda 1 inesini dahi istemem

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 196 göst.
0 oy
11 cevap 310 göst.
+1 oy
31 cevap 1,527 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,683 göst.
23 Eylül 2020 Aile kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu

379,860 soru