0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
Ben dogum yapali 20 gun oldu bu zamana kadar yanimda annem vardi o gitti.ailelerimizden uzakta yasiyoruz yasadigimiz sehirde kimsemiz yok bnm ailem istanbulda oturuyor annemler birazda abinlerin yaninda kal istanbulda diyor ama bn gitmek istemiyorum 40 iniz cikana kadar diyolar esim burda tek kaliyor gidersem bnde rahat edemem diye dusunuyorum evet zor ama nasil yaparim bilmiyorum sizce gitmelimiyim ne yapicam bilmiyorum oglum gece hic uyumuyor

9 Cevaplar

0 oy
(2,032 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yerinde olsam gitmezdim bu duruma alismaya calis bence simdi gitsen bebegin ordaki düzene alisacak bu seferde sen zorlanacaksin geri gelince tabi son karar senin basaracagina inan ve evinde kal derim
-Reklam-
0 oy
(104 puan) tarafından
Gaz sancıları başlamıştır eğer öyleyse gaz ilacına hemen başla Dr bana fayda etmez daha küçük dedi vermedi sonra kolik oldu

Eğer mama veriyorsan Dr browns biberon tavsiye ederim 

Abimlerde ben rahat edemezdim annenin kalma imkanı yok mu 

Benim çeşitli sorunlar olmuştu kayınvalidemi istemedim ben öle yapınca eşimde anneme surat astı annemi de ben gönderdim huzursuzluk olmasın diye tek başıma baktım arada geldi gitti annem gayette iyi baktığımı düşünüyorum

Çocukla ilgilenince benimkide huzursuz bir çocuk hemde kolik onun için o uyusçrsa bende hemen uyudum yemek filan yapmadım eşim gelince ya o hazırladı yada çocuğa baktı ben hazırladım hala da öle devam ediyoruz
(44 puan) tarafından
Keske olsa koye gitmek zorunda kaldi annem de
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Vücut alışıyır. Ben hep tektim. Bir sürü kadıbda tek başına oluyor doğumdan itibaren. Alışıyorsun.

52 53 saat uyku uyumayıp ,  uykumun gelmediğini biliyorum. Eşin geldiğinde oyalayabilirse bebeği ki yeni doğan bebek genelde uyur. Onara uyursun sende . 

Gayryte başarırsın :) 
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Hayatla kendı basına mucadelede bulun canım sık dısını bebegınle ilgilenmeye calıs gidicen bı de duzenın bozulucak cocugun huyu suyu yenge elınde olcan esın yalnız kalıcak kı onun destegıne ıhtıyac duyarsın mutlaka.gitme derim
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kendi evin eşin dururken başkasının evinde ne işin var bizde Allah izin verirse ilk kez doğum yapıcaz kendi cabamizla öğrenecez inşallah bence gitme olsun uyumasın öyle öyle ogrenecen hepimiz anamızın karnında öğrenmiyoruz çocuk bakmasını kendi evinde istediğin gibi yatar kalkarsınız 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Bizimde bugün 20.günümüz bende tek kalıyorum  annem kayınvalidem arada uğruyorlar herkesin kendine göre düzeni var sürekli gelemiyorlar kızım geceleri uyumuyor eşim sagolsun ne kadar sen uyu desemde yardımcı oluyor sallıyor kucagına alıyor bende alıştım sayılır  bence sende gitme gaz ilacına başla biogaiga diye damla kullanıyoruz biz 
(44 puan) tarafından
Keske bnmkilerde arada ugraya bilseler bu sehirde tek kim kimsem yok o yuzden berkide bana zor geliyor ama gitmeyecem
(2,266 puan) tarafından
Kendini yalnız hissetme bak yanında bi melek var  biraz daha sonra düzene  girer  diyorlar  sabredecegiz
(141 puan) tarafından
Eşin akşamları gelmiyor mu
(44 puan) tarafından
Geliyor ama insaat ta calisiyor cok yorgun oluyor
(141 puan) tarafından
Allah yardım eder canım inşallah. Bak şimdi biz 2 aylık olduk kız kıza oturuyoruz alıştık birbirimize
0 oy
(141 puan) tarafından
Canım bana da 15 gün kaynanam baktı sonra evime geldim. İlk gün zor geldı ama alıştım  Elbey baş başa kalacağız bence evinde kal. Çocuğunda babasıyla kalsın bence 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bizde ailelerden uzaktayiz 2.bebegim yazin dogacak kizim ise 2 yasinda oluyor. Annem gelecek doguma 15 günlüğüne.o gidince yine tek kalıcam ben bi yere gitmem şahsen evim daha rahat ve düzenimi kurmaya çalışırım tabiki zor olacak uykusuzluk olacak ama ev en iyisi bence.
0 oy
tarafından
Tatlım anne olmanın zorluğunu çek tecrübe kazan .. uykusuzda  kalırsın bebegin hastada olur .. yine de insanın kendi evi gibisi yok bence 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 233 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eda1453 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 364 göst.
7 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Çerkez kızı (1,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 425 göst.
1 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Sultan seyma (29 puan) tarafından soruldu

379,886 soru

11,372,001 cevap

34,854 kullanıcı

...