0 oy
357 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,146 puan) tarafından

Kızlar benim  oğlan 3 ay 25 günlük bugün 2 çay kaşığı armut püresi verdim yedi denemek  icin birde  yavaştan  başlamak istiyorum. Mama kullanıyorum genel ağırlıklı olarak. Mesela ek gida neler  verebilirim ve günde  ne kadar  birde mamada  ekstra vericem değilmi doyum  amaçlı  verilmiyor birde  sanırım yardimci olursaniz sevinirim :)

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Şuan çok erken doktor 5 aydan önce hiç birşey vermiyoruz demişti bans
(1,146 puan) tarafından
Mamaylami  besleniyor  sadece tatlim
tarafından
Verme canım 5 aydan sonra tattır sadece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ek gıda için erken değil mi canım
tarafından
Şimdiden tadımlık versek olmazmi kuzum
(1,146 puan) tarafından
Ama Mama kullananlar  4ncu  ay başlayabilirmiş  die suan zaten tattirdim  sadece çay kaşığıyla
tarafından
Ben anne sütü +mama veriyorum birşey olurmu bende tarttırtsam acaba
0 oy
tarafından
Suan icin doyumluk erken bence. Yogurt verebilirsn bi iki cay kaşığı kadar. Sebze pureleri verebilirsn. Ilk sebzelerden baslamak daha iyiyms meyveler tatli oldugu icin snra yemek seciyolarms. Ben 4. Aydan itibaren olan kavanoz mamalardan verym. Bazen kendim yapyrm ama cok hoşlanmıyo benim yaptgmdan. Patates kabak havuc puresi veryrm. Sebze çorbası yapyrm. Kabak corbasini seviyo. Karnabahari ezip yogurtla karistirip verym. Armut elma gbi meyveleri buharda haslayip veriyrm. Bizde 5 aylığız hic biri doyumluk degil tadini alicak kadar. Ek gıdaya hazırlık amacli
tarafından
Pirinc ununun pek bi faydasi yokmus ama sadece şişirirms
(1,146 puan) tarafından
İşte bilmiyorum kuzum ya denicem  bugün birazda  yarım  çay kaşığı yoğurt  verdim  ağzını eksitti  çıkarttı ama armut u yedi =) bakalım denicem biraz daha bekleyim  çok sağol Allah razı olsun vallahi
tarafından
Yogurdu benimkide sevemedi bi türlü her gün yenisini mayaliydm ama sevmiyordu :D yogurt corbasi yedirym bende
(1,146 puan) tarafından
tadından  dolayi heralde canım ya mamada  tatlı ya ondan galiba değil mi yememek  istememeleri
tarafından
Kuzum benimkide 4 ay 7 günlük. Bugün kavanoz mama aldim ilk defa vericem.  Hepsini yiyemez nasl yedircem kac kaşık.  Ve kalanını ertesi gün yiyebilir mi
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Çook çok erken 5 aydan önce başlama en erken 5 ay, bırak doya doya anne sütü alsın onu bu haktan mahrum etme 
(1,146 puan) tarafından
Yanımda biberon goturmem  gerekiyor mu peki acaba birde ben o makinalardan  korkuyorum  ya ağrıtiyor  diyorlar =/
(2,047 puan) tarafından
İlk bas hafiften baslatırsan ağrımaz, birazcık ağrıyacak ama o kadar rahatlayacaksın kii ayy hep geleyim diyeceksin evet yanında ne kadar çıkar hesap et ya bi kavanoz götür ya biberon götür
(2,047 puan) tarafından
Çerkez kızı ben 5 aydır bebeğimi sağarak beslıyorum kendi makinem var kaç kere bozuldu ama hastane tipi kadar profesyonel baska makine görmedim onlar tam boşaltıyo damarlarını açıyor çok iyi
tarafından
Kuzum sen gögusune ılık su yap sonra hemen hastahaneye boşalt o göğüslerini mutlaka düzene girer
(1,146 puan) tarafından
Tamam  gideyim ben bu hafta  inşaallah
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Şu an için çok erken . 

En azından 4 ayı bekle . 4 aylık mamalar var onlardan kullanırsın 
(1,146 puan) tarafından
Zaten  5 gün  sonra  4 ay olcak canım ozman vereyim değil mi 1 2 çay kaşığı yeter heralde günlük
(4,875 puan) tarafından
Öncelikle yoğurttan başla ilk gün  çay 2. Gün tatlı kaşığı 3. Gün yemek kaşığı alerjisi yok ise gün aşırı az az verirsin  sonra kabaktan  başla yine aynı şekilde 3 gün kuralı ile yavaş yavaş
0 oy
tarafından
Doyumluk verme kuzum ilk önce ek gıda yoğurttan başlıyor bağırsaklarına agirbgleir 
(1,146 puan) tarafından
Hazır yoğurt vermek  istemiyorum  Sütçü geliyor her hafta bende 6 nci katta oturuyorum çocukla  inene  kadar  gidiyor hemen apartmandakiler bir tuhaf  zaten komşuluk yok gidip  alsa biri  nerde önceden  hep  alıp  mayaliyordum.
tarafından
Yakalamaya bak canım kesinlikle ilk yoğurt
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Ek gıda tadimlik doyunkuk değil ve yoğurtla basma ama çok erken  bağırsak florasini bozarsin 5 ay olsun bari 
(1,146 puan) tarafından
Mama alan dami 5 ay ama Mama yiyenler 4 ay başlayabilir diyorlar
(12,773 puan) tarafından
Doktor danışmadan başlama hele meyve ile hiç başlama

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 344 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Masal2603 (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
0 oy
5 cevap 139 göst.