0 oy
1,388 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Öncelikle kızlar herturlu eleştiriye açığım kötü bir anne olsam bundan pişman olmaz vicdan azabı çekmez ve gelip burda sizden yardim istemezdim çok pişman oluyorum vicdan azabı çekiyorum ona bağırdıktan sonra 13 buçuk aylık bir oğlum var çok tatlı ama çok yaramaz daha 1 ay önce kafası dikişlik oldu hep düşüyor 3 aydır yürümesine rağmen....bitarafina bisey olacak diye korkuyorum 

Çok tutturuyor herşeyi yırtıyor ağlıyor yani yaramaz bi çocuk kısacası yapmasını istemedigim şeyleri yapıyor 

Onu nasil dizginleyebilirim nasil eğite bilirim çünkü ona bağırınca ondan çok ben mahvoluyorum :((((

24 Cevaplar

+2 oy
(2,548 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Belki sen bağırdın veya güzel bir şekilde ilgi göstermedigin için çocuğun yaramazdır.  Farazi konuşuyorum tabiki ama sen çocuğunun öğretmenisin senden ne görürse ileride onu uygular şimdi sen çocuğuna bağırırsın büyüdüğü zaman da o sana bağırır.  Iyi düşün güzel yetiştir 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Annelik sabir isi canim bizmde sabrmiz var  normal bnce  sevdgimizden  
+1 oy
tarafından
Belki beni linclersiniz ama. Vallahi bizde cocuk olduk, bagirdilar da, yeri geldi bi tokat da yedik, terlik de firlatildi ama hayati oğrendik, bunu yaparsak canimiz acir, bunu yaparsak mutlu oluruz ogrendik. Cocuga bagirmayi bilmem de, onu duzgun dogru terbiye etmek ona hayati anlatmak gerek. Hic zaman dovmenin taraftari degilim ama, cocuga guldukce yanu naziyla cok oynadikca, cocuk da yaramaz oluyo ki ilerde onunu almamiz zor oluyor.

Illa ki kiz erkek farketmez. Cocugun korkacagi cekineceyi bi anne babasi olmali. 

Peygamber efendimiz s.a.v buyuruyor ki, cocugunuzu beşikden terbiye ediniz.
(283 puan) tarafından
Kotu niyetli olmadığını biliyorum bu yazında canım peygamber efendimiz asla vurmayı kastedilmiştir ahlaklı terbiyeli saygılı yetiştirin  demiştir.
Tabikide bizde terlik yedik 13 aylik aylıkken değil.... çocukken. Yazdigin her cümle her kelime bana çok yanlış geldi
tarafından
Canm ben 13 aylikken vur ay bagir demiyom ki ☺️☺️☺️ yaramaz diyo bende bagirmayi vurmayi bilmem de, ogretmek gerek diyom. Benim kuzen hep kizim onu yapma kizim o olmaz kizim o zararli der durur vallahi. Ben sadece cocugun hayatini da ozet gectim balim
(283 puan) tarafından
Tamam canım ben yanılayım yeterki. Bilinçli ahlaklı çocuklar yetiştirelim inşallah
(583 puan) tarafından
Evet biz küçükken öyle yapildi ama en az 5-6 yaslarindaydik ve hatirliyorduk yaptığımız simarikliklari onun bebeği 13 aylık daha çok kucuk
+1 oy
(283 puan) tarafından
Sakın canım sakın bağırma bilinçli yapmıyor yaramazlığından değil nesneleri öğreniyor keşfediyor merak ediyor sen ona keşfetme diyorsun alenen

Tabikide kötü bir anne değilsin kendini frenle. Senin ona bagirman yani bir nevi kızarak "şiddet uygulaman" onu dünyaya hazırlanana yardımcı olamaz..
+1 oy
(484 puan) tarafından
Bağırdıkça arsizlasiyo sabretmen lazım karşında bebek var ve korunmaya muhtaç ona zarar gelecek diye bağırırken aslında psikolojisini etkilysn 
0 oy
tarafından
Bende bazen bağırıyorum ozur diliyorum vicdan yapıyorum ama bizimkinde aşırı yaramaz
0 oy
(20 puan) tarafından
Bendd bagryom valla karnini doyuruyom hâla aglyo kucak istyo hep ama pişman oluyom
0 oy
tarafından
13 gunluk benkmki bende kiziyorum ama uzuntuden emmiyo heme agliyo kusuyo  hasta olucak diye korkutoeum annelik farkli bisi ya kiziyosun ama tamamen onun iyiligi icin uzulme bence 
(1,698 puan) tarafından
Bağırma annesi daha minicik nerden anlasın :) o da istemez ki kusmak ağlamak kıvranmak. Tam tersi güzellikle konuş ki sen de sakin kalırsın sakinliğin bebişine geçer. Sen stres olup bağırdıkça o daha çok ağlayacak
tarafından
Yok kiz bagirmiyorum :) kiziyorum ama ses etiyorum bebegimle  esime yada aglayarak  kendimden cikaririm sinirimi 3 gjn yogun bakimda kaldk benim sutumu reddeti etrafimdakiler esim 7 cocuk annesi annem bile umidini kesti ama ben vazgecmedkm simdi az az emiyo  beni ama mamasjz doymuyo uyumuyo ona cok üzülüyorum kustu diye ortaligi telsa verip doktora soyledisler doktorda yogun bakima aldirdi çocuğumu diye esime kiziyodum kendime derim izin vermeseydim simdi boyle olmazdi diye
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Kimse eleştirmeye ve gömeyee hakkı yok eminm ki her anne bebeğine bir keredede olsa bağırmıştır haa tabi bağırmamak gerekiyor çünkü bebek anlamaz ki bagırmaktan en fazls korkar ama tekrar yapar sabır edecen cnm annelik sabır işidir
0 oy
(48,660 puan) tarafından
bagirmasakta yüzsüz arsiz olacaklar güzellikle anlatiyorum kiziyorum israrla yaparsa bağırıyorum pisman olup özür diliyorum ama yapacak bisey yok bizde insaniz
0 oy
(13,887 puan) tarafından

sabret canm sabırlı olmamız lazım :(

0 oy
tarafından
Insan bazen kendine hakim olamıyor. Sabırlı olmaya çalış. Ama benimde sesimi yüksellitigim oluyor. Sonra pisman oluyorum özur diliyorum
0 oy
(291 puan) tarafından
Csnım bağırırsan daha fena olur büyüdükçe. Tatlı dille söylemeye çalış, bunu yapmamalısın diye. Şimdi anlamasa da bir kaç ay sonra tam anlar. Bağırırsan daha kötü olur. Allah kolaylık versin.
0 oy
(123 puan) tarafından

valla bağırmayan anne yoktur inanmam yani varsa da çocuga bakıcı tutmuştur :D

0 oy
(397 puan) tarafından
Canım oğlunu göz muayenesine goturdunmu hic benim oğlumda çok yaramazdı ve hep düşüyordu düz yolda bile 3 yaşına gelince gözü kaymaya başladı meğerse gözler 4.5 ve 6.5 derece bozukmus cocuk resmen göremiyomus bizde oğluma ne kadar sakar diyoduk şu an gozluk kullanıyo 
0 oy
tarafından

Elinden geldikçe kendine hakkım olmaya çalış 

0 oy
tarafından
Benimki 11 aylık tam yürümüo daha ama yapma annem dedikce inadına yapio bende aliorum beraber yapıoruz ve ondan sıkılıo ve bidaha gitmio o eşyaya faln 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Hepimiz insaniz annede olsak bende patliyorum bazen malesef ama olabildigince sakinligini korumaya çalış her zaman bağırma psikolojiside etkilenir sen bağırdigın icin hırçındır belki o kadar.. anne olmak çok zor rabbim bize sabır versin ama bizde çocukken böyleydik annelerimiz zorluklarla yetiştirdi.. 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Yapmayın bağırmayın sakın kalmaya çalışın teyzem de çok bagirirdi çocuğuna şimdi çocuk ilkokula gidiyor dizginleyemiyor aşırı yaramaz karşı gelmesi falan var ayrıca bi zaman sonra o bağırma psikolojisinden çocuk gece ağlayarak uyanırdım korkardı yazık günah geleceğini etkiliyor sizin onunla olan iletişiminiz  
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Oncelikle sabir lazim arkadasim senin bu gergin halin.ona dahada yansır ve cok.bagirilan.cocuk tabiri caizse daha arsız oluuor zamanla pişkin olup bagirilmakta kar etmiyor daha yolun cok başındasın o yuzden  kendini biraz daha kontrol altına alman.lazim hırçınlaştirmadan öğret kendinden pay bic bizi kontrol eden gergin biri olsa başımızda ne kadar yanlış yqpariz malesef cocuk.buyutmek cok.zor is 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 131 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Meltemsavran12 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 775 göst.
16 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 376 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,119 göst.