0 oy
762 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çocuğum olsun istiyorum yumurtlama gününü değerlendirdim olmadı adetim de hep gecikerek oldu. İlişkiden sonra beş on dakika yatıyorum başka yapmam gereken var mı. Bu ay ilk lekelenme oldu ne güzel sevindim sonra adet oldum gecikmeli. Adetin son günü ilişkim oldu midem bulanıyor ama üç günde mide bulanmaz herhalde. Bazıları adetten önce hamile kalıp adet görebilirsin diyor ama hamileyken adet olunmazki. Adetimde 30 31 34 günde oluyor değişiyor uygulamaya 30 günde bir yaptım acaba yumurtlamam değişiyor mu adet döngüsü değişince

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Doktora gittin mi canim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Rabbim hayırla verişinde canimm adetin son günü ilişki oldu demişsin. Belki bilmiyorsun ama çok günah. 
tarafından
Adet bitti yani adetliyken değil
0 oy
(119,367 puan) tarafından
Hamileyken ustune gorme diye bisi var adet olabiliyon 5 yada 10 dk yatmak yeterli degil hayatim sabah olunca dusa girersin acele etme ayaklarini kaldir yat bi kac saat
tarafından
Daha dört gün falan oldu biteli
tarafından
Kızlar karışmak gibi olmasın ama duşunuzu sabaha koymayın. Allahın işi belli mi olur gece bisey olursa apartopar çıkmak zorunda kalırsınız. Gusülsüz iyi değil evden çıkmak diye biliyorum. Hem o durumda emzirmek de iyi değil diye biliyorum. Dinen bunlardan anlayan varsa yardimci olabilir hepimize
(2,692 puan) tarafından
Bi kahve, katılıyorum arkadasım. Soylediğin gibi ani durum olabilir, ölüm gelebilir, emen cocuk varsa emzirmek gerekebilir... Bir de o sekilde mumkun mertebe az durulmalı.

Bu işlerin yatmayla kalkmayla alakası oldugunu düşünmüyorum. Rabbim aileniz için bir evlat yaratmak isterse, istersen amuda kalk, istersen her turlu korun, istersen de ilişki sonrası bir hafta yat farkrtmez O yaratır :) dua edip stres yapmayıp akışına bırakmak lazım ;)
tarafından
Bende o yüzden hemen duş alıyorum ama acaba ondanmı olmuyor diyordum
tarafından
Allah tan ümit kesilmez canım. Sabret sen Allah'ım daha güzelini verir sana.. Eşimin bi akrabası var 8 - 10 yıl çoçukları olmamış sonra üçüzleri olmuş (1kız-2oğlan). Allah'ım izteyen jerkese nasip etsin :)
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum önce skin kal adetlerin düzenlimi doktora gittin mi değerlerine baktırdıb mı 
tarafından
Daha gitmedim
(5,311 puan) tarafından
Bi git kuzum doktor ne diyecek  ayaklarını havaya dikmekle olmuyor ben 1 sene boyınca öyle yaptım ama  alakası yokmuş benim yumurtalarda sorun varmış
tarafından
Sonra oldumu
(5,311 puan) tarafından
Elhamdülillah  16 aylık şuan
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Doktora gitmelisin gittiysen ve problem yoksa psikoljik baskı altındayken çocuk olmaz m stresten nekadar uzak durup herşeyi akışına bırakırsan ve ne zaman vakti saati geldirse olur . Sıkma  canını 
0 oy
tarafından
Doktora gittin mi canm? Rabbim nasip etsin insAllah
0 oy
(13,887 puan) tarafından
ayaklarını 15 dakşka kaldırsan yeter 

soğan kürü var nette onu kullan 1 hafta iç addetten çıktıktan sonra sabah akşam 1 bardak iç 
tarafından
O düşük yapabiliyormuş
(13,887 puan) tarafından
adetten çıktıktan 1 hafta sadece o zaman daha ovulasyon gününe var cann
0 oy
(450 puan) tarafından
Ne kadarlik evlisin canim bnmde 2 yil olmadi bnde ona glre yonlemdrecem seni 
0 oy
(4,705 puan) tarafından
Bak canım öncelikle yüce Rabb'im gönlüne göre versin Allah nasip ederse inşallah olacak zaten ben de şimdi 11 ay boyunca korundum ve ben yumurtlama günü falan hiçbir şey bilmiyordum korunmayı bıraktığımız günden birkaç gün sonra adet oldum ve o ay adetten çıktıktan sonra korunmadık aradan 1 ay geçti sonra addetim gecikti  öyle böyle derken 6 haftalık hamile çıktım yani bu Allah nasip ederse olur geri kalanı şeylere ben inanmıyorum 
(4,705 puan) tarafından
Canım eşim istemiyordu ben 11 ay boyunca eşimin kafasının etini yedim çocuk istiyorum diye  bende çok taktım ya sonradan olmasa diye ama yok nasip varsa olur
Yok cnm ne yastık koydum nede ayaklarımı havaya kaldırdım nede yumurtlama günü filan ve oldu allahin izniyle yüce rabim sanada nasip etsin inşallah elbete yüce rabim senide sevindirecek
tarafından
Allah ne zaman nasip ederse oluyor bide stres yapıp hamile kalanı görmedim hep beklemeyince geliyor
(4,705 puan) tarafından
Tabikide öyle nasipte ne zaman varsa ama bende stres vardı çünkü eşim ilk geceden ihtibaren korundu istemiyitdu bende hep ya sonrda olmasa diye korku içindeydim korunmayı bıraktığımız halde yine tedirgin dim ya olmasa ama oldu şükür kafanı raht et allahin izniyle olacak inşallah
tarafından
Sizde takmışsınız kafanıza olmuş belli olmuyor demekki
(4,705 puan) tarafından
Ayn öyle valla cnm bnm
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Düzenli beslenin keçi boynuzu pekmezi tüketin eşiniz ile.. ben yumurtlama takibi yaptığım ay tutmadı ... Olsa o ay olurdu... Sonra ki ay oldu Allan nasip etti çünkü... Herşeyin zamanı var ne ileri ne geri
tarafından
Yumurtlama olmadığındamı oldu
(4,961 puan) tarafından
Yok canım söyle anlatiyim.. ovulasyon testi aldım denedim tam yumurtlama olduğu anları degerlendirdik ama o ay hamile kalmadım adet oldum... Sonra korona iyice çoğaldı bebek düşünmedik kafamızda erteledik ama bağışıklık guclensin diye keçiboynuzu kullandığım ay dusunmedigimiz halde hamile kalmışım şuan 11 haftalık
tarafından
Düşünmeyince oluyor demekki oysa yumurtlamaya bile dikakt etmemişsiniz ilişki sıklığı neydi
(4,961 puan) tarafından
Haftada 2 3 kez sanırım.. saymadım canımız ne zaman istersen :)) çünkü artık bebeği dusunmuyorduk ve keçiboynuzunada bağlıyorum spermi kuvvetlendiriyormus
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Böyle durumlarda rahim filmi çektirip, ultrason ve alttan da muayeneyi öneririm en azından vakit kaybetmezsin bi sorun yoksa ona göre denemeye devam edersin
0 oy
(2,840 puan) tarafından
ben iki oglumdada her iliski sonrasi ayaklarimi 15dk dikerek bekledim belinin altina yastik koyarak 

ikisindede bubsekilde kaldim
tarafından
İlişkiden sonramı yastık koydunuz. Yumurtlama gününümü değerlendirdiniz
(2,840 puan) tarafından
flo uygulamasini indir once canim adet gunlerini net gir uygulamaya bak ben kime tavsite ettiysem bu uygulamayla kaldilar hamis
yumurtlama gunlerin cikiyo orda takip et
iliski esnasinda ayiptir soylemesi yastik olsun belinin altinda sonrasinda hic kalkmadan ayaklarini 10-15 dk kaldir daya biyere... wc gitme bi sure
tarafından
Bendede flo var ona göre yaptım ama olmadı. Ben 30 34 35 günde bi oluyorum döngüye 30 yazdım ama ondanmı bilemiyor ki
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Ben normal adet gordum canim hamileydim olabiliyor 
tarafından
Belirtiniz nelerdi peki ne zaman başladı
tarafından
Belkide adetiniz bitmiş sonraki aya kadar olan ilişkinizde tutmuştur çünkü adet olunmaz diyor doktorlar bile lekelenme Olur dediler bana
(6,053 puan) tarafından
Bende hic belirti yoktu sadece gecikmeyle gittim benim doktorum olabilir demisti
tarafından
Yumurtlama gününe mi denk getirdiniz canım stres taptınmı
(6,053 puan) tarafından
Kuzumm hic beklemedimiz anda oldu bizde 2 sene ugrastik esim ameliyat oldu tam asilama tedavisine basladik oldu sukur darisi sana
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Sperm kalitesi açısından her gün ilişkiye girmeyin eğer yapıyorsanız bende öyle yaptım ama yanlışmış yumurtlama dönemine denk getir 2 günde bir dene bir de psikolojik olarak çocuk için düşünme çok kafaya takarsan olmuyor vardır elbet bi zamanı ayaklarımı bende havaya dikerdim bi gece öyle yattım banyomu sabah ettim o gece oldu inşallah en kısa zaman da Rabbim nasip eder 
tarafından
Yumurtlama gününümü değerlendirdiniz
(1,772 puan) tarafından
Evet canım o gece duş almadan öyle yat bir de öyle dene yumurtlama gününe 2 gün kala ilişkiye girmeyin o gün girin
tarafından
Yumurtlama günü denedim ama olmadı
0 oy
(107 puan) tarafından
Doktora git canim ben cok gittim doktorlara cözüm bulamadim bir sorun yok diyorlardi son gittigim doktor rahim filmi istedi megerse tüplerimden birinde sıkıntı varmis ameliyat olup tüp bebek tedavisiyle bebegim oldu. Insallah seninde olur canim
0 oy
(1,542 puan) tarafından
Canım fazla stres yapma oda etkiliyor olmamasını. Yumurtlamayı da takip etme boşver belli ki adet düzensizliği var. Sen sadece adetin bittiği hunden itibaren ara vermeden 2 günde bir muhakkak birlikte olun hemen ayaklanma inşallahh olur. Soğan maydanoz kürleri falan dene
tarafından
Onlar düşük yapabiliyormuş
(1,542 puan) tarafından
Evet yapıyor ama adetin bittikten sonra bi kaç gün yapabilirsin. 4 günde 2 kere yapacaksın yani ara vererek . Daha da yapmicaksin. 1 kere soğan 1 kere magdonoz içini temizlemeye yeter. Daha fazlası gebelik düşünenlere zararlı zaten ben yaptım hep hamileym suan
0 oy
tarafından
Ben 4 tane dogdum iki hamilegimde 3 ay adet oldum akrabam 9 ay adet oldu
tarafından
Bende 3 ay normal adet görmüstüm sonra 3.5 aylik hamile oldugumu örgendim
tarafından
Allah allah imkansız diyorlar internettede öyle yazıyor peki nasıl anladınız hamile olduğunuzu
tarafından
Oluyur ama nadil bir durum canim midem bulaniyor du test yaptim net beli degildi kan verdim öyle cikti canim amcamin kizi 9 ay boyunca adet oldu
tarafından
Bende öyle ihtimal varmı acaba
tarafından
Olarbilir canim bende ilk ve 4 de öyle olmustu

2ve 3 öyle olmamisti canim
0 oy
tarafından
30 günde 1 gün mü adetli oluyorsun. Benim bi uygulamam var tahminleri tutuyor 
tarafından
30 31 34 değişiyor adı ne
tarafından
Foto atıyorum
tarafından
Döngüye ne yazcam ama benim 30 31 34 değişiyor 30 yazsam yanlışmı verir ki
tarafından
Ben şöyle hesapladım. Şimdi 1 ayda 30 gün var. 30 günün 5 günü adetli oluyorum. Geri 25 kaliyo. Ben 25 yazdım
tarafından
Bende 6 gün sürüyor. Ama döngü 28 günse 14. Gün yumurtlamadır diyorlar böyle dediğiniz gibi yanlış olut
0 oy
tarafından
Csnm benimde adetlerim senin dedigin gibi gecikmeli 30 gunde bazen 30 gunden daha sonra oluyodu ve polikistikover oldugumu ogrendim.buda adet duzensizligine sebep oluyo ve adet düzensizligi olunca yumurtlama olmuyo dogal olarak yumurtlama günlerinde iliski olsada duzensiz oldugu icin gebelik olma ihtimali düsüyo bi doktora gitmeni tavsiye ederim.bu arada ne kadarlık evlisin
tarafından
Yok canim o kanda çikan bisey degil ultrasondan yumurtaliklarina bakyolar ordan belki oluyor
tarafından
Bartholin kisti geçirmiştim o zaman bakmıştı yumurtalık iyi dedi
tarafından
Canm ben evlendim ilk baslar normaldi  bikac ay sonra adetim duzensizlesti ozaman doktora gittigimde yeni olusuyodu tabi bu kesin sendede o var demek degil ama ihtimal olabilir dedim duzensizlik var dedigin icin
tarafından
Senin nasıl düzensizdi döngüsümü değişiyordu benim gibi
tarafından
Evet günu degisiyodu hep gecikirdi
0 oy
tarafından

Bu uygulama. Bence iyi size nasıl gelir bilmiyorum

image

tarafından
Benim döngü değişiyor ama ona ne yazsam acaba
tarafından
Bilemedim ki canım ya
tarafından
Sizin böyle tuttumu
tarafından
Hayır ben yeni indirdim bebeğim 10 aylık orda yumurtlama dönemleri falan gösteriyor düşük orta yüksek diye ondan tavsiye ettim

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 824 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 405 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 473 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 196 göst.