0 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
Kizlar doguma nasil gitdiniz? Sanci cok mu oldu gitdiz? Kimle gitdiz? Yani nasil bir hiss. Ben panik olmagdan korkuyurum. 32 haftaligim

29 Cevaplar

0 oy
(12,856 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Gece aniden bir sancı girdi kasıktan yataktan fırladım kalktım biraz yürüdüm geçmedi istifra ettim ve ishal oldum duşa girdim eşim giyinmeme yardım etti hemen hastaneye gittik ve doğum oldu ben haftalar öncesinden hastaneye giderken giyeceğimiz kıyafetleri bile hazırladım o yönden çok kolaylık oldu çantamızda arabadaydi unutmayalim o panikle diye önceden koyduk canım 
(538 puan) tarafından
Doğum kaçıncı haftanda oldu cnm. Birde normal doğum muydu
(7,195 puan) tarafından
Gittiğinde kaç cm açıklık vardı merak ettim
(12,856 puan) tarafından
Toplu cevap yazıyım kızlar :)
39+1 olduğum gece 2,5 da sancım başladı hastaneye gittiğimde 4cm açılmam vardı sabah 7 de oğlumu kucağıma aldım 4,5 saat sürdü toplam sancı sürem suni sancı da verilmedi
(7,195 puan) tarafından
Ne kadar nasipliymissin maşallah
(12,856 puan) tarafından
Evet çok şükür çok sancı çekmedim Meryem Ana otu kullandım onun da çok etkisi oldu bence
-Reklam-
+1 oy
(119,338 puan) tarafından
Bayagi bi sanci vardi esimle gittim son derece panikli gittik hast. Cantamizi evde unutmustuk
0 oy
tarafından

Gece 3 te sancim 5 dk da bi şiddetle geliyodu. Bi gün önceden hafif hafif vardı

Esimle apar topar hastaneye gittik o gece doğum sancisi mi diye post açmıştım 

Suyum nisanim gelmedi hiç. Esimde hastanede çalışıyo koştu sedyeyi aldi beni ordan kosturuyo o anı videoya cekmek lazimdi cidden :D

Böyle gittim kiz.doğum hikayemi de yazmıştım zaten 

(134 puan) tarafından
Sanci nedir nasil birsey
tarafından
Yani gece 3 te 1 cm ydi 37. Haftadan beri zaten 1 cm vardı ilk gebeliğim diye yatis verilmedi 39+1de dogum oldu sabah 8 de yatis verildi 2 cm ile
O gun 16.15 de dogum yaptim
tarafından
Sanci söyle bisey aniden belden kasik ve rahime sanci giriyor daha sonra tekrar duruyo bi süre sonra yendien başlıyor iki gun boyunca ara ara hafif sanci girdi doğum gunu gelince 4 5 dk da bir girdi
(328 puan) tarafından
Cok zor anlatdigin kadariyla canim
tarafından
Inan ki onu kucağına alicna geçiyor derlerdi de okurdum sadece postlarda
Ama gerçekten de onu görünce geciyo hersey
Ki zaten cocuk cikinca sanki o sanciyi ceken sen degilsin gibi bi rahatlama geliyo tum agrilar yok oluyor. Ben panik atak hastasıyım yapamam dedim esime. Esim geldi doğum anina kadar durdu o anda cikti zaten sadece orda çalıştığı için. Dedim ben beceremem beni bayiltin ama oldu iste normal oldu. Bu arada alttan kesi atılmasını hissetmiyosun nasil oluyo bilmiyorum altta çocuk çıkarken bile agri yok agri karin ve belde oluyo vajinal hiçbir agri olmuo
0 oy
tarafından

Sabah normal muayene günümdü açılmam vardı yatış verelim dedi bende sancım yok hazırlığım yok diye yatış kabul etmedim eve geldim yemek yedim duş aldm annemi kaynanamı aradım oturduk filan sonra sancı girdi ben tekrar duş aldm çantayı kontrol ettik akşam hastaneye gittik sabaha karşı doğum gerçekleşti <3

(328 puan) tarafından
Ne guzel) cok paniklememişsin o zaman
tarafından
Yok canım hiç panik olmadım heyecanlıydm sadece ama hastaneye gidince eşimi yanıma almadılar orda agladım panik oldum
(328 puan) tarafından
Can kiyamam ya( insan uzuler o zaman ya
0 oy
(5 puan) tarafından

İlk cocugumda acemilikten herhalde sancım gelir gelmez gittim fazla vardı hastaneye girince korkudan olsa gerek gitti gibi olmuştu eşim ve annemle gitmiştim sabahın 5ınde hastaneye giriş yaptım gece 2/20 de doğum:angel:

İkinci de evde iyice sancımı çektim gitmem diye tutturdum eşim zorla götürdü :D kızıma göre oğlumda daha çoktu sancım , 5cm le gitmişim 2saatte doğum yaptım :angel: Güzel his ama insan ister istemez korkuyo ayaklarımın geri geri gittiğini hissediyodum. Allah yardımcın olsun , bunları düşünerek kendini strese sokma bence <3

Bi anda olup bitiveriyo çünkü :)

(328 puan) tarafından
ALLAH BAGISLASIN YAVRUNU CANIM
(5 puan) tarafından
Amiinn , Sende saglıcakla kucağına alırsın inşallah :)
0 oy
tarafından
Önce sürekli yalancı sancım oldu ilk bebegim olduğu için bilmiyodum sürekli gittik acile kaynanamlarla annemle sonra düzenli aralıklarla sancım geldi hastanede almadı beni yer yok diye ağlamaya başladım sonra özele gittik orda suyum geldi öyle doğurdum 

İkinci de suyum evde geldi açılma olmadığı için sezeryan oldum İyikide olmuşum çünkü bebeğimin boynuna 3 kere kordon dolanmış 
0 oy
tarafından

Evde oturuyordum karnımda ve belimde ara ara ağrılar oluyodu ama ben önemsemedim tabi halam aramıştı tesadüfen o nasıl olduğumu sordu söyledim hastaneye git falam dedi onun ısrarıyla eşimi aradım hemen geliyorum dedi ve bende nasıl olsa geri gelcem diye sadece normal çantamı aldım başımı örttüm pardüsemi giydim ama hala ağrılarım bana göre normal di ve hastaneye gittim kontrol sonucu doğum sancımın başladığını hemen yatış vereceğini söyledi annemi aradım hastaneye geldi yanımda kalmaya eşim hastane çantalarımı getirmeye gitti sonuç sabaha doğum oldu ama ben hala hayret ediyorum o ağrının doğum sancısı olmasına :D

(132 puan) tarafından
Maşallah canım doğumun kolay olmuş neler yaptın kolay olması için 39 +2oldum halen bir belirti yok
tarafından
Valla kızum neyalan söyleyim hurma bile yemedim hiç bişey. Yapamadım çünkü erken oldu 36+0 da
35. Haftada hissetmiyodum ama az da olsa sancı çıkıyodu kontrolde
(132 puan) tarafından
Anlafim canım Rabbim bagislasin darısı bana inşallah gelir hanfendimiz:)
tarafından
Sağol canım amin inlallah sağlıkla gelsin
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Canim ilkinde sancim başladı ambulansla esimle gittik

Ikincide gebelik zehirlenmesi geçirdim annemle ambulansla gittim erken dogum yaptim
0 oy
(1,331 puan) tarafından
sancım yoktu akıntım vardı kontrole gitmiştim belki suyudur kontrol edelim dedi bi baktım doğuruyorum 6 cm açıklık hala sancı yok suni sancı vrrildi doğurdum çpk güzel bir duygu ağlayarak gülmek nasıl bir şeymiş anladım allahım isteyen herkese nasip etsin çok mucizevi bir an
0 oy
(414 puan) tarafından
Gece sanci girdi sabahs kadar hafif hafif sancim vardi sabsh saat 10 gini hastaneye gittim aksam ustu 4 te sezeryana aldilar 
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Hiç sakin olmadığım kadr sakindim :-) gece 3 gibi bı kere sancı girdi uyku kaçtı bnde kalktım temizlik yaptım banyo tuvalet ovdum sonra uykum geldi 5te uyudum 7de sanciya uyandım ama eşimi kaldırmiyorum hâlâ 8e kadr yürüdüm odada sonra nişanım geldi o zman eşimi kaldırdım uyandı kahvaltı hazırladım kahvaltı yaptım evi yatağı topladım bide yatağımı serdim gelince hazır olsun diye çantayı son kez kontrol ettim duş aldım eltimi aldık hastaneye gittik. Eltimi alırken görümcem de meraktan kapıya çıkmıştı rhatligimdan dolayı sen mi doğum yapcan hiç doğum yapcak birine benzemiyon demişti gülerek gitmiştim sancimda çok fazla yoktu ilk saatler normal adet ağrısı gibiydi ara ara giriyodu. 
0 oy
tarafından

Suyum geldi gitim iç sancim yoktu :D

0 oy
(530 puan) tarafından
Sancimi evde çektim tam 40 haftalik doğum yaptım kontrole gittim birşey çıkmadı ertesi gün sancılarım Var di evde çektim ama hastaneye gittim yarim saatte doğurdum 9 cm acılmayla hastaneye gittim yarim saatte doğurdum az daha geç gelsen yolda dogururdun dedi doktor çok kolay Oldu 
(132 puan) tarafından
Maşallah canım kolay olması içi neler yaptın
0 oy
(664 puan) tarafından
Ilk kızımda birden bire hiç bir belirti yokken 36+3 de suyum geldi direk hastaneye gittik hemem muayene ettiler 9 cm acikligim vardı ama bebeğim tersti apar topar sezeryana alındım doğum gerçekleşti ikinci kızımda 36. Haftada sancım oldu sabaha kadar geçtim öğlen gittim muayene tetkik nts derken akşam 7 de girdim tam 8 de bebeğim doğdu Bu Arada neden sancini bekledin diyeceksin 33 haftalıkken nts de doğum sancısı çıkıyordu ama ben hissetmiyordum 3 gün hastanede yatırdılar sancılarımı kontrol altına aldılar taburcu oldum 3 hafta yattım 36 da  da sancı vurunca tekrar durdururlar diye sancı çekip gittim açıklığim olursa alırlar hemen diye nts ye bağladılar bu sefer ilaç vermden düşmesini beklediler sancimin düşmeyince sezeryana alındım hiç korkmadım çünkü öncesinde çok motive ettim kendimi ve hazırlıklarım her iki bebeğimde de tam di tabi ikincisinde daha deneyimlisin 
0 oy
(57 puan) tarafından
Ramazanin  3uncu gunu gece 2 de sanci girdi wcye koştum sonra eşimin sahurunu hazrladim hazrlarkendde sanci girdi cikti sonra esim yedi bende masayi topladim bulasigi yikadim yattm ama sancidan uyuyamadim

Sonra kalktim namaz kildim dua ettim evde dolaştm yurudum surekli wc ihtyacim oluyo ama bisey yok

Sonrasinda nişanim geldi annemi aradim eşimde kendi annesini aradi

Uzerime uzun bi elbise gecirip hastaneye gttk 

Direkt beni hemşire odasina aldi bakti 5 cm acikcik doguma aldilar 6 da yattim 9 bucukta oglum yanimdaydi 39+5 te 
0 oy
(5,908 puan) tarafından

39 haftalıkken kontrole gitmiştim sonra doktor dedi ki 40. Hafta tekrar muayene lazım ama, randevu bulamazsın acilden giriş yap dedi. 40 hafta oldu eşimin gelmesini bekledim akşam beraber gideriz diye butun ev işlerini falan yaptım yemeğimizi yedik sanki gezmeye gider gibi çıktım gittim hastaneye nst ye bagladılar doktor sancıların duzenli dedi ama hic birsey hissetmiyordum 4 cm de açıklıgın var hemen dogumhaneye alıyoruz dedi eşim dısarda bekliyordu yanına gittim anlattım gülmeye başladı inanmadı bana sonra doktor asistanıydı galiba o geldı eşimle konustu imza falan attırdı o şekilde dogıma girdim 8 de dogumhanedeydim suni sancı verdiler saat 1 de sancım başladı 6 da oglımu kucagima aldım saglık la hamdolsun :)

0 oy
(313 puan) tarafından
Sancım 6 dk da geliyodu o zaman gittim eşim ve annemle birlikte 

Sancı yokken gayet iyiydim yani doktorun odasına falan kendim gittim yürüyerek 
0 oy
tarafından
Sabah muaynrm vardı çatıyada baktı doktor normal olmaz dedi buhün sezeryanaa alqlım dedi bizşok normale odaklıydım 37+6 yım eve gittim evi topladım annemleri aradın nevresimimi degişyirdim  fuş aldım saçımı düzleştirdim  çantamızı kontrol ettim annemler geldi hastaneye gittik 1 saat sonra kızım geldi
0 oy
tarafından
Bebeğin suyu geldi hemde çok saat 2 de kalkıp duş aldım ama herşeyim hazırdı tabi hemen çıktık gittik 1 santim açıklık vardı suni sancıyla doğurdum
0 oy
(4,668 puan) tarafından

Eşimle yürüyerek gittik doğuma :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 449 göst.
30 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Mlekdlra (1,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.