0 oy
797 göst.
Diğer kategorisinde (167 puan) tarafından
Kizlar esim mavi ben kahverengi gozluyum.iki kiziminda goz rengi kahverengi ben gibi.ucuncu gebeligim acaba bu cocugumun gozleri mavi olurmu ?olasilik felan nasil oluyor ? Kahverengi goz mavi gozden baskinmi ?

15 Cevaplar

+1 oy
(39 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Biyoloji öğretmeni olarak yorum yapayım, eşinizin mavi gözlü olması şansınız ı arttırır gakat mavi göz rengi çekiniktir bu durunda sizin çocugunuza hangi göz rengini aktardıgınız önemli evet kahverengi gözlüsünüz ama çekinik olarak mavi göz rengini tasıyor olma ihtimali niz var eger sizin akraba tarafında annende babanda kardeşlerinde mavi gözlü olan biri varsa yuzde 50 mavi gözlü olabilir ama eger mavı göz renk geninini tasımıyorsanız çocugunuz un göz rengi yüzde 100 kahve olur eşinizin ki çekinik çünkü 
(39 puan) tarafından
Umudunuzu kaybetmeyın, bilemezsiniz çekinik olarak düşük ihtimalde olsa aktarılıyor olabilir, ayrıca kahve candır evrimsel olarak mavı göz rengi mutasyonla oluşmuştur yani sizin göz rengi daha kabul edilebilir ama yıne de allah gönlündekini versin
(167 puan) tarafından
Amin insallah.allah biliyoya saglikli olsun da ama gonlumde mavis istiyo ne yalan soylum .
(418 puan) tarafından
Peki benim eşimin yeşil benim de yeşil, ama babam kız kardeşim, erkrk kardesim hep kahve.. sizin bebek de kahve olabilir diyorlar bunun ihtimali yuksek mi sizce? Cevaplarsanız sevinirim Sonay hanim.
(39 puan) tarafından
Eger eşiniz ve siz yeşil iseniz bebeğiniz yüxde 100 ihtimalle renkli gözlü olacaktır
Babanız anneniz  kahve ama şanslı kahvelerden renkli gözü çekiniknolarak tasıyor
Anneniz vr babanızın çocuklsrı yüzde 75 kahve yüz de 25 renkli olacaktır erkek kardesiniz 75 lik kısma siz ise 25 lik dilime girmişsiniz, aöa siz ve esiniz renkli göz ise çocugunuz kahve olma ihtimali yok denecek kadar az ihtimal, allah bilir tabi ama bilimin verdiği bilgilerle bunu söyleyebilirim
(418 puan) tarafından
Annem de renkli aslinda. Ama baba tarafım ve kardeslerim full kahve olunca acaba diyorum. Cok cok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için
-Reklam-
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Allah bilir canim :D
(167 puan) tarafından
Tabiki de :D
(3,921 puan) tarafından
Allah gonlne gore versn inslh istedgn renkte olurr :)
(167 puan) tarafından
Amin ins canm
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Eger baba maviyse olasilik cok yuksek canim benimannemde babamda kahverengi bem yesil ☺️

Benim esimde kahverengi oglum mavis
(167 puan) tarafından
Bizde rekli gozlu yok.ama esim gorumcem babanne esimin dayilari heo mavi gozlu insallah benim oglumda mavis olur
tarafından
Kız ortaya serpiştirme mi yaptınız
(5,519 puan) tarafından
Insallah canimm
Kiz serpistirme oldu haha☺️ seir nerelisin sen canim
0 oy
(184 puan) tarafından
Benim dayım ve yengem kahverengi kızlarının  gözü  masmavi sizinkini şansı daha yüksek ama Allâh bilir 
(167 puan) tarafından
Insallah canm
0 oy
(21 puan) tarafından

Onu Allah bilir canım bnm :)

(167 puan) tarafından
Tabikide ondna kuskum yok ama bazi renkler baskin oluyormus ya o yzudn sordum cnm
0 oy
(415 puan) tarafından
Valla canm eşimle benm göz rengimiz kahverengi ama kızımınki mavi babama çekmiş göz rengi
(167 puan) tarafından
Ayyy ne guzel.ins bnm kide mavis olur cok istiyorum allah biliyorya.hep diyorlar teyzeme babama halama cekmis anam bizim baba mavis iki kizimda. Cekmemis.ins bu ceker
(167 puan) tarafından
Masallah canm . Mavis gozlu bebeklere cok bakiyorum resimlerde. Ins benzer diye :):)
(415 puan) tarafından
Demi bnde bi kizim olursa  mavis olsun derdim hep hamileyken babamin gözlerine çok bakardm  seninki gbi olsun isterim  derdim çok şükür ki öylede oldu :) inşallah senin bebegininki  de olur hayırlısı Rabbim bilir tabi
0 oy
tarafından

Rabbim bilir bak misal ben esmerim eşim esmer vr bizim ikinci bebe masmavi gözleri var üstelik saçları da sarı inanılır gibi değil bakdıkça bakasım geliyo ve diyorum Allah ım ne kadarda güzel bir bebek rüyamda görmüştüm zaten ben oğlumu aynısı şu anda bende 3 üncü ye hamileyim bekleyip görecez artık bakalım ne olcak 

(167 puan) tarafından
Maslalh cnm.bende gordum yemin ederm sari kivrim kivrim sacli mavis ogluma mama yapiyordum.kaynanama anlattim babasida oyledi kucukken dedi.ins rabbim saglikli versin de ins olur ya
tarafından
Amin aynenn sağlıcakla doğsun inşallah
(167 puan) tarafından
Amin ins cnm  sende saglikla kucagna al insllah.
0 oy
tarafından
Benimde gözlerim mavi eşimin kahve rengi.  Kızımın da kahverengi . Ikinci gelecek onunki inşallah mavi olur diye dua ediyodum 5 yaşında kızım dediki Allahın işine karışmayalım anne allah nasıl isterse öyle yaratır dedi şok oldum . 
(167 puan) tarafından
Anam masallah.benim kizlarimda diyor saglikli olsunda tek .bide mavis olsun.bende diyorum siparsimz ole :):)
tarafından
Saglikla gelirler inşallah.  Ablamın 3 oğlu var bitane ortanca mavi gözlü bi o annesine benzedi içlerinde. 3 de 1 tutturabildi diyoruz :)
(167 puan) tarafından
Insallah bnde 3 de 1 tutturrum ;)
0 oy
(29 puan) tarafından
Kahverengi goz baskindir maviden
0 oy
(2,597 puan) tarafından

Amcamın yeşil yengemin kahverengi kızlarının ela yeşil karışık çok tuhaf ve çok hoş bir renk:D

(167 puan) tarafından
Benim kizlarda dogdugunda mavimsi goz rengiyle dogdu snra döndu renkleri
0 oy
(135 puan) tarafından
Canım ya alakası bile yok bizim komşu esmer siyah göz eşi esmer siyah göz kızını görsen sarışın mavi gözlü hatta reklam için demişler oynasın yok demişler anla artık ne kadr güzel olduğu çocuğun annesinin nenesi rengli gozluymus o kadr uzak yani 
(167 puan) tarafından
Ay masallah.
0 oy
(197 puan) tarafından
Benim kahverengi eşinin ela çocuğumun mavi anne babada olmadan da oluyo yaani ama sağlıklı olsun da ne olacak ha mavi ha kahverengi
(167 puan) tarafından
Tabiki saglikli olamsi en buyuk temennim.fark eden birsey yok ama gonlumden hep ole geciyo allah biliyo2
(197 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin
0 oy
(492 puan) tarafından
kardeşimin ve kocasının gözleri kahfe rengi iki kizi oldu ikiside maviş bizim damadın dedesinin gözleri oleymis ona çekmiş :)benim kayinpeerin ve bir kaynimim ve görümcem mavi gözlü yanlız torunlardan hiç biri renkli gözlü deil :)
(167 puan) tarafından
Nasip meselesi demekki ;)
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Rabbım bılır cnm :))) 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  İki Ablam yeşil gözlü.  Kendi çocukları kahverengi gözlü diğer Ablam kahverengi gözlü iki çocuğu yeşil gözlü. Yani hiç belli olmaz 
(167 puan) tarafından
Vallahi oyleymis :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 408 göst.
1 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 329 göst.
1 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 487 göst.
11 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu