0 oy
449 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (357 puan) tarafından
Kizlar 29  haftalık hamileyim son zamanlarda yapamam diye enerjim yerindeyken  birşeyler atmak istiyorum dondurucuya doğumdan sonra gelen giden olursa çıkarıp pratik pişirelim diye ne yapayım fikir verin şuan lahana ve üzüm sarması var dolapta sadece ..

9 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben mantı yapıp atmıştım içli köfte yuvalama  pide   poaça sigara böreği 
(357 puan) tarafından
Kız normal de mantı yapamadım :) senin kadar becerikli değilim ki  oturup açsam
(5,311 puan) tarafından
Kıx kolay çok zor değil zaten hamur  çık k ince açmazsıb alıştıkçada açarsın ince
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sigara böreği sar koy biber dolması yapıp koy hemen çıkarır pişirirsin buzluk kurabiyesi yap poğaça yap börek olabilir 
(357 puan) tarafından
Pohca yi normal yaptığım gibi yapıp pişirip mi atmalıyım
tarafından
Evet canım sonra çıkarıp ısıtırsın
0 oy
(2,447 puan) tarafından

Biz sigara böreği, sarma, mozaik pasta koyduk ama kendimiz yedik :D gelen olduğunda börek, kek, kisir, makarna salatası, kurabiye falan yapmıştık 

(357 puan) tarafından
:)) mozaik pasta iki oldu bak doğumdan önce denesem olur aslında normal pasta yapıyoruz değil mi öyle atıyoruz
(2,447 puan) tarafından
1 su bardağı süt
3 yemek kaşığı kakao
5 y.k şeker
3 y.k eritilmiş tereyağı ya da margarin
Bunları karıştır kuzu içine de 1.5 paket petibor bisküvi kır karıştır. İstersen ceviz de koyabilirsin ya da muz. Ince uzun bi kaba strec koy  karışımını içine dök. At buzluğa miss. Fakir pastası :D :D
(357 puan) tarafından
Aha da aldım tarif Rabbim razı olsun yerken dua edicem :)
(2,447 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun canım benim. Afiyet olsun :)
0 oy
tarafından
Sigara boregı dolmalık kurabiye mayalı poaca kabak rendele sotele at canım sadece yogurtlarsın mozaik pasta atabilirsin bırsey olmaz cikar kesersin saldırıp
(357 puan) tarafından
Dolmalık kurabiue nasıl kız ... mozaik de puding donmaz mi  denemedim de hiç
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Sulu kofte yap dogumdan sonra iyi oluyor kemik suyuyla sifa olur borek yapabilirsin onun disinda 
(357 puan) tarafından
Çeşit oldu baya çok teşekkür ederim  hepinize sulu köfte için misket köfte de yaparım iyi fikir valla
(4,237 puan) tarafından
Ablam sagolsun bana yapmisti dogumdan sonra sagsun kayinvalidem pisirdi yedim iyiki yapmis
(357 puan) tarafından
Ah bende ne abla var ne kız kardeş ...
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Açma poğaça tarzı şeyler olabilir. Bakliyat haşla yeşil fasulye haşla falan soğan salça atar çevirirsin. Onun dışında soğuk çorba yapacak malzemeleri haşla birlikte poşetle koy hemen ayran yapar içine dökersin (yarma, nohut, buğdağ sana kalmış). Çiğden köfte yap onu da at. Aklıma gelenler bunlar hayırlı doğumların olsun❤️ 
(357 puan) tarafından
Köfte gelmemişti aklıma bak oda olur yapayım hatta xcorbalik köfte de yapa bilirim aklında bin yaşa
(1,698 puan) tarafından
Afiyet şifa olsun❤️
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ay kuzum ayni haftadayiz benim enerjim tukendi valla bide kizim var 2 yasinda evimin isini zor yapiyorum valla ama yap tabi iyi olur senin icin turlu borek falan da koyabilirsin
(357 puan) tarafından
Ama sende Birtane de var benim başka yok ki ondan oyalaancagim pek birşeyim yok ne yapsam kardır diye bakıyorum olunca malum pek vakit kalmaz
(7,098 puan) tarafından
Kesinlikle oyle canim inan bi tabak corba yapamiyosun yeri gelince
0 oy
(44,647 puan) tarafından
Kurabiye yaprak sarma sigara boregi pogaca bunlari atilir buzliga
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Sigara poregi atabilirsin ama ben A101'de tepsi böreği var ondan aldım misafir geleceği zaman direk buzlu halde fırına at mis gibi çıtır çıtır bir tepsi börek.. ispanaklisi güzel oluyur.. 10-11 lira birşey.. bı deneyim buzlugu ona göre doldurun..

Tatlı kuru pasta, yada Hira tatlısı vs uygunluk durumuma göre yaptım.. 

Bir de salata türü yeter.. bebekli onunca kimse birşey beklemez zaten..ki ona bile kızıyorlar..

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
21 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatmastl (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kkesma (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
5 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sule__ (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 1992_ (44 puan) tarafından soruldu

379,712 soru

11,366,582 cevap

34,848 kullanıcı

...