0 oy
1,056 göst.
Aile kategorisinde (149 puan) tarafından

Doğumda Bağırmayan anne varmı aranızda sırf merak ettiğim için soruyorum: ) cesaretlerinizden dolayı şimdiden tebrikler 

12 Cevaplar

0 oy
(446 puan) tarafından

Ben bağırdım ama doğumda değil onun öncesinde. 

Benim sancim geldiğinde ben ıkınmadım çünkü tuvalet ihtiyacım vardı. Karşımda da hemşire asistan uzman doktorlar vardı. İnsan utanıyor işerim diye. 

İkinsam bebek doğacak rahtlayacam ama ben çişim var diye ikinmadim ve bebek artık çıkmaya yaklaştığı için sancim çok hat safhadaydi. Bu yüzden çok bağırdım. Siz siz olun doktor ne zaman ıkın derse ıkının. Benim gibi dinlemezseniz çok sancı çekersinz. İlk ben gittim hastaneye. Hemen hemen herkesle aynı acikliktaydim en son ben dogurdum . Hastane rahatladı :))) baya bi ugrastirdim. Ama öyle korkunç değil. Doğum anı çok kolay. Sadece son yarım saat sancisinda biraz zor yoksa gerisi çok kolay .

Büyük kucuk abdest hepsi oluyor mecbur. Utanmayin 

tarafından
evet canm sende mi mersinde oturuyorsun :)
(747 puan) tarafından
Evet :) 2 hafta önce dogum yaptım ama hiç memnun kalmadım o dogumhanedekilerin bagrislari benim pskolojimi bozdu resmen çok korktum bide açılma var mi diye her defasında başkası gelip baktı çok zordu gece birde yattım ertesi gün akşam 8 de d ogurdum suni sanciyla bide
tarafından
ya tabi o kotu etkileri var ama bence catalda beklemekten daha iyi gibime geldi. bende oyleydim benim dogumumu durdurmaya calisiyorlardi ama yinede dogum olur olur diyerekten beni orda beklettiler sabaha kadar 30 kadin dogurdu ve hepsi bagirdi ama sonunda bebegin aglama sesi cok guzel cok seviniyordum ya :)
(747 puan) tarafından
Evet bak bende o bagrislardan korkuyordum ya sonra bebek ağlama sesi geliyordu ohh çok şükür bitti diyordum :) zaten o pırt diye doğurup gidenler hep geneli suriyeli bide ilk gebeligi olmayanlar.  Senin dogumunu hangi ebe yaptirdi
tarafından
bilmiyoeum canm benim moralim cok bozuktu o yuzden hic dikkat etmedim oyle srylere
-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından

Evet cnm bağırdım doğumdan önce doğum sırasında birkere bağırdım okadar hemşire bağırma bi ise yaramıyor deyinceye kadar bi anda ister istemez bağırıyor insan 

0 oy
(717 puan) tarafından

Evet sabaha kadar bağırdım hele doğumda doktor karnıma çöktü diziye kendi sesimi tanıyamadım resmen o derece :))

0 oy
(160 puan) tarafından

Hic bağırmadım olduğum yerde kıvrandım sadece açıkçası utandım yaa :) Allah kimseyi o yolda oyalamasın. 

0 oy
(300 puan) tarafından

Kendi kendime bagirmiycan dedim ama insan elinde olan birsey degilmis ki piskolojik biseymis doktor bana en son dedi ki bağırma ıkın bagirdigin zaman bütün enerjin gücün sese gidiyor ondan sonra biraz sesimi kıstım

0 oy
tarafından

ben 22 haftalik yaptim dogumumu. doktor 6 santim olmus yarim saate dogum yaparsin dedi ben aglamaya basladim hayir ben devlet hastanesinde dogurmama aciya dayanamam beni ozel hastnaeye sevkedin ya da sezeryan yapin :) diye cok agladim cok bagirdim doktor olmaz boyle bisey ki senin bebegin daha kucuk endise etme cok yanmaz canin falan dedi beni ikna etti. dogum esnasinda hic bagirmadim doktor bakti bebek geliyor ikin dedi ben ikindim sonra kadin icime dogru bir baski yapti genislesin falan diyerekten her halde o zaman bir bagirmisim 3 kapi var dogum haneye girerken esim disardan duymus ne oluyor diye iceri gitecek olmus. :) ama dogumum cok kolayi ikin dedi ikindim cikti ztn hemen yavrum. :( 

(446 puan) tarafından
Bebek ???? Yaşıyor inşallah. 22 haftalık doğum çok erkenmis yaaa :(
tarafından
hayir malesef dogum yaptiktab sonra doktorlar kordonu kesince kaybettim yavrumu nefes alamadi benden kopunca :(
0 oy
(280 puan) tarafından

Bi kadin vardi bağırıyordu ben milletten utanırım bagiramam dedim dogurcagim zmn hemsireleri cagirdm abla ben doguracam artik dayanamiyom diye guzlce ikindim cocugun basi cikti karnima iki bayan bastirdi o zmn ikinmicaz ya bende bagirdm abla cok aciyo bastirmayin diye sonra bebegim dogdu ohh rahatladm mi :)) 

0 oy
tarafından

Bagrmadm canm cnku sezeryandi

0 oy
(2,484 puan) tarafından

Hiç bağırmadım eğitim almıştım hastanedeki ebelerden sertifikam bile var hamileyken nerde dogum yapilcagim falan gosterilmisti :)) sancı sırasında hep Allahim yardim et diye soyleniyodum gram bagirmadim bi kere anneme kızdım madem bu kadar zordu bu sancı neden soylemiyosun dedim :D o kadar dogumumda 10 dakka ya sürdü ya sürmedi sadece 2-3 ıkındım bol bol nefes alıp verdim doktor ilk dogumum oldugu halde tebrik etti beni en zorlamayan dogum benimdi o gun 10 tane kadın geldi hastaneyi inletti resmen onlar yuzunden bazen korku geliyodu sancilarim duruyodu onlar yuzunden en son dogum ben yaptim :D

(446 puan) tarafından
Bendede aksine doktorlar beni tebrik etti. O ses nerenden çıkıyo. Hicmi sesin kısılmaz be kızım diyerek :)))
Ben gebe okuluna gitmedim. Doktoru da dinlemedim
Hepsinin burnundan getirdim . Ben dogurdum butun doktorlar dogumhaneden çıktı. 15 kişi gitmiştik. :)))
(2,484 puan) tarafından
ayy kiyamam sana cidden yorulmadin mi bizim hastanede kadının biri oyle yapti bide 6.dogumuymus 7 cm aciklikla geldi doktor kızdı bagirinca bebek gelmiyo dedi ıkınman lazım dedi bebegin gelmesi icin
(149 puan) tarafından
Ben de sizin gibi gebe sınıfına gidenlerdenim eğitim aldım doğru nefes tekniklerini öğrendim ne zaman ıkınıp ıkınmayacağımı vs.. hepsini  kullanıcam doğumumda inşallah bakalım aldığım dersler işe yarayacak mı :)) normalde bende bağırıp çağırmayı sevmiyorum ne diyolarsa harfiyen yapıp biran önce kurtulma derdindeyim :))
(2,484 puan) tarafından
bebegin icin o an herseyi yapiyosun canim eger ben ikinmasaydim dogru duzgun bebegimin başı sıkışabilirdi cunku benim oglusum biraz inatciydi gelmiyodu kalp atislari yavaslamisti dogru nefes alip verdim takviye olarak bana havafa takildi dogumum hem kolay hem zahmetli gecti degisik biseydi yani :))
0 oy
(417 puan) tarafından

Ben hic bagirmadim dogumumda 12 saat sürdü geceden suyum geldi ustelik dogumumda cok zor olmustu hatta yanimda ebeler bile yoktu cocugun kafasi ciktiginda 

0 oy
(240 puan) tarafından

Yok valla ben öyle bağırdım ki kıyametleri kopardım hamil e kadınlar bana tepki gösterdi sen bizim piskolojimizi bozdun diye rahim dardı 3 günde 3 cm açıklık sezeryana da almadılar sunu şancı beni mahfetti ama oğlumu kucağıma aldım hepsi geçti deyiyor yani bağırmaya can da et kemikten ayrılıyor bagirilmaz mi hic son zaman sukutledim karşımda bi tane sağır dilsiz hamile kadın vardı sancısını sessiz bi şekilde çekti kaynanasida öyleydi sürekli elinden tutuyordu rabbim o kadına öyle sabır verdi ki aslında bizler bazen fazla abartıyoruz can çok tatlı geliyo bize öyle yada böyle doğuyorlar işte şimdi ikinci bebeğim olacak hala korku var içind e tecrübe yaşamama rağmen diyorum ya can işte 

0 oy
(236 puan) tarafından

Canım ben sadece sürekli çok sancim var diye inledigimi biliyorum bagirmadim ama hemşireler çok iyiydi biri sürekli elimi tutup saçımı falan okşadı :) ama inlerkem de dedim doktora lütfen ben çok utanıyorum sesimi kimse duymasın diye onlarda sakin ol rahat ol diye teselli ettiler güzeldi dogumum yani

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 363 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 151 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde YAVRULARIMM (2,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 318 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 198 göst.