0 oy
315 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (105 puan) tarafından
Merhaba hanımlar bir hafta önce doğum yaptım aktif 28 saat sancı çektikten sonra 10 cm açıklık ile komplikasyon nedeni ile sezaryene alındım. Yani 2 türlü doğum yaptım diyebilirim, haliyle çok ağrım var. Bugün 7. Gün ama ben dikişlerim ağrıyacak korkusu ile Korse takamadım. Sizin doktorunuzun doğum sonrası Korse Kullanımı neydi? Kimi doktor kasları tembelleştiriyor diye tavsiye etmiyor. Kimisi göbeği küçültmüyor boşa takıyorsunuz diyor. Benim ilk doktorum tavsiye etmedi 2. Doktorum ilk bir hafta takılmalıydı sen geç kalmışsın bundan sonra taksan da işe yaramaz dedi. Siz ne yaptınız merak ediyorum? Kullanıp sonuç alan var mı bir haftadan sonra? Yoksa hiç canımı boşa yakmayayım oluruna mı bırakayım? 

7 Cevaplar

0 oy
(983 puan) tarafından
Allah bagislasin yavrunu ben 7 aylk hamileyim insallah dogumdan sonra takicam arkadasimin tavsiyesi dogumdn snr korse takinca gobek hic kalmiyomus 
(105 puan) tarafından
Allah razı olsun :) peki doktoruna danıştın mı tavsiye ediyor mu?
(983 puan) tarafından
Daha sormadm canim 7 aylik hamileyim sorucam doguma yakin
(105 puan) tarafından
Anladım
-Reklam-
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Benim açılmam olmadı sanci da çekmedim. Bebek kanala indiği için sezeryana alındım. 1 hafta sonra kontrole gittiğimde doktorum dikişlerin iyi durumda göbeğini sar ki sarkmasin dedi. Bende sarmak yerine korse kullandım. Şuan 7.5 ay oldu doğum yapalı 0 sarkma ☺️
(105 puan) tarafından
Teşekkür ederim içim rahatladı :)
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Bn normal doğum yaptım ama  Bir de tüp mide ameliyatlı olduğun için  doğumdaki ıkınma ve sarsılma sebebiyle Karnımın içi Sanırım bir tık daha fazla acıdı doğumdan hemen sonra korse taktım inanılmaz canım yandı hemen geri çıkardım sarayım dedim yine çok acıdı Ben de hepsini bıraktım artık bir köşeye sonra aradan 10 gün geçti hala Karnımın içi biraz acıyordu Gelen geçen niye korse takmadın o göbeğin öyle kalır vesaire yorumlar yaptılar ama doğum kilosunu tamamen verdikten sonra eski göbeğim neyse o kaldı doğumdan ekstra bir göbek olmadı yani
(105 puan) tarafından
Sen şanslı kesimdenmişsin maşallah :) ben de hamilelikten önce sürekli 48 kg gezen biri olarak bu duruma hiç alışamadım inşallah seninki gibi kalmaz :)
(2,891 puan) tarafından
Her takanın ki o kadar acıyor mu bilmem ama eğer öyle acıyorsa İnan göbek kalsın daha iyi  şükür ki kalmadı zaten şu an ikinci hamileyim 6 aylık daha doğru düzgün göbeğim çıkmadı sanırım gerçekten şanslıyım:)) insallah kalmaz seninde
(105 puan) tarafından
Kesinlikle sağlıktan daha önemli değil dış görünüş :) en iyisini yapmışsınız. İnşallah kalmaz :)
0 oy
tarafından
Doğumdan 7 saat sonra taktım 1 ay boyunca gece gündüz 3. Sezeryanım üstelik 

Hiç doğum yapmışım gibi durmuyor 

Drum da takmamda bi sakınca görnedi üstelik drum doğumdan hemen sonra kum torbası koydurdu üstüme çok ağırdı ama inan faydası oldu 

Hayırlı uğurlu olsun Bebeğin 
(105 puan) tarafından
Tamamdır :)
tarafından
Sezeryan korsesi tak ve belinin ölçüsünü al 10 cm kısa veriyorlar
Sonrasında tayt korse kullan fıstık gibi olursun ❤❤
(105 puan) tarafından
Teşekkür ederim direkt bir marka ismi verebilir misiniz peki Korse için :)
tarafından
Verebilirim ama baya pahalı ☹
Solez korse her eczanede vardır
Tayt dersen yamuna markası var inanılmaz güzel ikisini aldım çokta faydasını gördüm canım
(105 puan) tarafından
Teşekkür ederim inceleyeceğim :)
0 oy
tarafından

Korse acıtmıyor ki tam tersine göbek sallanıp hareket etmediği için acın hafifliyor bana 7. Gün kontrolde doktorum giy dedi ben 8. Gün giydim hala da giyiyorum sürekli üstümde göbeği de baya topladı tabi hala var biraz ona da zmn gerek ben 6.aya kadar giymeyi düşünüyorum..

Korse giyip fayda görmeyenler giy çıkar yapıyodur ben yatarken bile giyiyorum bi duş alırken çıkıyo 2 tane aldım biri yıkanınca diğerini giyiyorum korsem de çok güzel verdiğim paraya değdi :)

(107 puan) tarafından
Kuzu ben gecede takiyodum ama doktor kan dolaşimini etkiler dedi geceleri takmadim
(105 puan) tarafından
Vaay büyük irade ben sürekli takabilir miyim bilmiyorum :) eğilip kalkarken zorlanıyor mu hareket kısıtlaması olarak? Bir de hangi marka aldınız acaba?
tarafından
Markasını inan ki bilmiyorum 116 lira verdim buraya fotosunu atıyım dedim de öyle bi yetkim yok sanırım :) çok esnek ve rahat hiç zorlanmıyorum popo kaldırıp toparlama özelliği de var eşiminde çok hoşuna gitti sen bunu hep giy diyo :)))
tarafından
Bana bi zararı olmadı öyle kan dolaşımı filan etkilemedi ben büyük oğlanda da aynını yaptım bi sıkıntı yaşamadım gören bekar sanıyodu beni çocuğum olduğuna inanmıyodu karnımı öyle toplamıştı korse.. İnşallah bunda da eski halime dönebilirim geri..
0 oy
(107 puan) tarafından
Normal yaptm ben dogum yapar yapmaz sardim şalla eve gecince korse taktim oturunca var göbegm ama aykta pek yok 1 ay taktm
(105 puan) tarafından
Faydasını gördüğünüze inanıyor musunuz peki?
(107 puan) tarafından
Tabiki olmazmi canm
0 oy
tarafından
Benim doktorum 40 ın çıkmadan korse takma istersen kuşak takabilirsin demişti ben korse takmadım o yüzden 
(105 puan) tarafından
Göbek kaldı mı peki? Ya da 40'tan sonra fayda etti mi?
tarafından
Biraz göbeğim kaldı ama rahatsız edecek kadar değil kilomda var zayıflayınca gider belki ama ben 40 ım çıktıktan sonra da takmadım korse veya kuşak
(105 puan) tarafından
Anladım, teşekkür ederim

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 253 göst.
2 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
17 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu

379,452 soru

11,358,545 cevap

34,833 kullanıcı

...