0 oy
416 göst.
Diğer kategorisinde (4,237 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar bebegim 3 gun sonra 5 aylik oluyor dr a goturmustuk gecen hafta 5 aylik olunca tadimlik ek gidaya gecebilrsin dedi doktor neler verebilirim bebegime 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
 şurda bekliym brnde ek gidaya gececem 
(4,237 puan) tarafından
Valla ne yedirsem bilemiyorum:))
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben ilk yoğurtla başladım birkaç hafta sadece yoğurt verdim. Sonra muz vermeye başladım 6 aydan sonra da her şeyden tattır maya başladım 7. Ayda herşeyi yiyordu
(3,458 puan) tarafından
Çorba ver yemek sularından ver
(4,237 puan) tarafından
Tmm canm tesekkur ederm
(833 puan) tarafından
Yemek sularından falan verme .en yağlı salcaslisi yemekin suyunda oluyor
(3,458 puan) tarafından
Ee o kadar yağlı salçalı yapmayacak
(4,237 puan) tarafından
Yok canm biliyorm bebege nasil verecegimi
0 oy
(9,942 puan) tarafından
Ilk once yogurtla basliyorsun canim. Evde mayala. Zaten 4 5 kasik anca yiyorlar. Biz kayisi verdik azcik. Azcık kara erik var ya iri ondan verdik cam rendeden gecirip. Kavun karpuz emiyo suyunu verdik karpuzun. Kiraz emiyo elimizde :)
(4,237 puan) tarafından
Evet canim 28 ocakta dogdu
(9,942 puan) tarafından
Benim yegenim bu arada canim ablamin kızı :)) hep birlikte oldugumuz icin. Erkekmi seninki :)
(4,237 puan) tarafından
Himm anladm canm evet erkek benimki
(9,942 puan) tarafından
Masallah Allah bagislasin canim :)
(4,237 puan) tarafından
Allah razi olsun canim cumlemizin evlatlarini insallah
0 oy
(119,073 puan) tarafından
İlk yogurt snr ki gunler tam mevsimi cilegi cattalla ez suyundan bi kac kasikda olsa ver
(9,942 puan) tarafından
Şeftali kiraz verebilirsin canim. Bazi doktorlar şeftaliyede alerjen olabilir diyor ama deneyerek
Yoooggg daha cok minnak benimki 2 ay snr ins
(4,237 puan) tarafından
Sevdos sen benden once dogurmadinmi
Ben 7 şubatta dogurdum 6. Ayda basliycam ek gidaya sen ne zaman dogurdun
(4,237 puan) tarafından
Hii ben senden once dogum yapmisim canm 28 ocak bizimki
0 oy
tarafından
Bende geçeceğim ek gıdaya. Günlerdir araştırmalar yapıyorum. Doktorumla konuştum. Üç gün taze mayalanmış yoğurt ver dedi. Çok az miktarda zaten. Her şeyi üç gün kuralıyla vereceğim. Yoğurttan sonra kabak havuç tatlı patates gibi sebzeleri buharda haşlayıp vercem. Sonra meyveleri cam reddeden geçirip vercem. Bazı meyveler alerjik olduğu için onu iyi araştır canım. Ama ben ilk yoğurtla başlamayı düşünüyorum. Böyle böyle gidecek işte bakalım 
(4,237 puan) tarafından
Tesekkur ederm canm yardimci oldgn icin bende bakiyorm iste instagramdan falan guzel sayfalar buldum yardimci
0 oy
tarafından
Canım sen sadece yoğurt verbiraz sonra pekmez ver. Ben altıncı ayin sonuna kadr sebze çorbası yaptım. 7.aydan sonra o sebze çorbaların içine ekmek içi attım az az verdim kıyıya da alışsın diye. Şimdi 10 aylık yiyoruz her şeyden bal hariç.
(4,237 puan) tarafından
Sebze corbasina nler koyuyodn canm
tarafından
Canım ben kisin kışın başladığım için brokoli ile havuçla başladım sonra sonra patates çorbası yaptım. Mesela sen şu an yoğurt ver pekmez ver 3 hafta sonra falan patates çorbası yapabilirsin içine havuç da koyabilirsin.
Buradakiler nasıl yapıyor bilmiyorum ama ben sebze çorbalarını şöyle yapıyordum çok az bir şey yağda çok az yani bir çay kaşığının ucu kadar salçayı öldürüyordum sonra sebzeyi koyuyordum pişiriyordum pişince blender dan geçiriyorum.belki beni taşıyacaklar ama beni kızımı da böyle büyüttüm Allah'a şükür gayet de sağlıklı:))
(4,237 puan) tarafından
Haklisin canm annemde oyle diyo kuzenimde kendi yediklerinden veriyorms
tarafından
Aynen canım ha 6 aylıkken falan işte anca sebze çorbası iyi oluyor .

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 129 göst.
0 oy
3 cevap 144 göst.

378,025 soru

11,314,598 cevap

34,754 kullanıcı

...