0 oy
687 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (107 puan) tarafından
Bebegm 2 aylk mama veryom ve emziriyom kabiz annemi aradim napyon diye bebege corba verdnmi dedi daha kucuk nasil vereym dedim iyi sen laf anlamiyon dedi kapatti

23 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Iyi anlamıyorsam arama de sende kapat 
tarafından
Dimi kanka :-D
tarafından
Aynen bebitom ama ben dur diyince diruyon onu seviyom bak :))
tarafından
Ahahahahah aslında çok akılı bi kızım kimseye karışmam bulaşmam sadeca altan altan sinsi sinsi yaparım ben :-D
tarafından
Delisin dilooo :))
tarafından
:-D:-D
-Reklam-
+3 oy
(127 puan) tarafından
Bebeğe 6aylık olana kadar sadece anne sütü yoksa yada yetmiyorsa ek gıda verilir. 6aydan sonra da 1yıla kadar asla tuzlu tatlı salçalı yemekler yemek suları verilmemeli beneğe özel hazırlanmalı maması. İlerde tansiyon şeker hastası olma riski artar öyle yiyeceklerle. 

Bence sen beni istediğin gibi özenerek yetiştirmişsin ne güzel bırak bende bebeğimi istediğim gibi yetiştiriyim diyin anlar o zaman 
+1 oy
(3,739 puan) tarafından
2 aylık bebeğe mecbur kalmadıkça mama bile verilemzken ne yemeği :( 6 aylık olsa neyse yani tamam ama anne sütü dışında hiçbir şey verilmez 
0 oy
(119,362 puan) tarafından
Konusma sende o zaman bebegin ek gidaya gectimi konususrsun
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ah bu büyükler... Yok artık sakın dinleme anneni. Günah yavrucağa. Valla bizler haybeye büyümüşüz.. :)))
(107 puan) tarafından
Beni neyle buyuttu acaba meraklar icindeym
(7,199 puan) tarafından
Ahahahhaha hiç güleceğim yoktu (≧▽≦)
0 oy
(551 puan) tarafından
İki aylık çocuğa ne verecen ndn böyle insanlar ya anlamıyorum 
0 oy
tarafından
Yazık o çocuk nasıl sindirecek onu ya 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
6 aya kadar su bile verilmiyor ne çorbası bu nasıl bi düşünce
(107 puan) tarafından
Sorma iste küstu simdi mamayi bile zor hazmediyo
(2,565 puan) tarafından
Tabiki onun sindirim sistemi daha o kadar  gelişmedi ki
0 oy
(610 puan) tarafından
2 aylık bebeğe ne çorbası yapma sakın canım 2 çay kaşığı su ver belki iyi gelir canım
(107 puan) tarafından
5 kasik veryom fayda etmedi
(610 puan) tarafından
Ozaman dr götür canım o fitil filan verir
(107 puan) tarafından
Fitil zarar verirmi
(610 puan) tarafından
Eğer çok uzun süre yapamıyorsa mecbur canım ne zararı olacak dr veriyor sonuçta ona uygun ilacı verir yada başka bir ilaç
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Ayy cnm güldüm valla okuyunca herkes bir alem:D

0 oy
tarafından

Kız ben daha yeni yeni başladım çorbaya 9 aylık oldu düşün yani olmazz çocuğa çorba verilmez yaaa yazık günah onun metabolizması çok hassas verme sen bakma annene onun şu anda sadece mamaya ihtiyacı var 

0 oy
tarafından
Kapatırsa kapatsın boşver daha 2 aylık bebe ya ne çorbasıymış ALLAH aşkına 
0 oy
(369 puan) tarafından
Benim annemin verdiklerini sayiyimda annene şükret

Dondurma

Çikolata

Kiraz

Şeftali

Kayisi 

Karpuz suyu

Bunlar bnm görüp elinden zor aldıklarım

En son emziği kolaya batırmış verecekti bağırdım bende bu seferde bebeğe annen seni ac bırakıyor kuzum diyor

Çocuk daha 2 aylık

Ben neden nerelere gidem annem gelince tuvalete bile gitmiyorum
(107 puan) tarafından
Benim annemde kek vermiş agzina hemen agzini yikadim bebegn
0 oy
tarafından
 Aynı bizimkiler köşe kapmaca oynuyorduk bide benimki 8aylık alerjisi vardı inadına onu verirlerdi. En sonun da tartıştık konusmadı bende aramadım. Sırf kendi bildiğini yapmak için zarar veriyorlar. Bide bna diyordu diz doğdunuz zaman hemen sizi emzirdik mi. Şekerli su ver yeter ona ne midesi var anlamaz o süt mü su ver gitsin. Bu yaşa nasıl gelmişiz çok merak ettim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Dün teyzem kendi çocuğunu nasıl büyüttüğünü anlatıyor bana hamileyim aklımda bulunsun diye. Doktor 2 aylıkken ek gıdaya başlatmış ufak ufak yoğurt yemek suyu falan. Kızı benden 9 yaş küçük yani gayet yakın bir dönem. 
(13,202 puan) tarafından
Valla çocuk doktoru demiş bana göre gayet uygun doyur adam gibi çocuğunu diye bir çay kaşığı yoğurt veriyordum çocuk arkasını bekliyor ağlıyordu diyor. Sonra sonra arttırmış. Hatırlıyorum gayet sağlıklı kilosu olan bebekti. Şimdi dal gibi bir genç kız
(107 puan) tarafından
Ahah bu eskilerde var ne varsa :) aslinda eskiler daha saglma bizmi abattyozki
(13,202 puan) tarafından
Kesinlikle iki buçuk ay sonra doğum yapacağım daha ilk günden bir çay kaşığı su falan vereceğim valla özellikle sütten sonra ağzının pamuklarını alırmış mesela ki gözümle gördüm
(107 puan) tarafından
Bende suyu veryorum 1 haftalliikken verdim
(13,202 puan) tarafından
Hazır gıdaya tabi karşıyım ama biraz gelenekselciyim valla
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım sen haklısın annen fazla abartmış birazda saçmalamış daha 2 aylık yağlı salçalı varilmez bize bile zararlı iken yemeğin suyu ona ne kalmış arar o seni takma 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Küserse küssün canım 2 aylık bebeğe çorbamı verilirmiş sen dinleme onu kabızlığı için hakiki zeytinyağın varsa bir çay kaşığı ver normale döner azıcıkta poposuna sür rahat yapsın kakasını 
0 oy
tarafından
zeytin yagi ver benim kizim da 1.5 aylikken oyle oldum dr gunde 3 defa ver cay kasigiyla haaaa annen finleme corba daha erken en erken 5 aylik verebilirsin
0 oy
tarafından

2 aylık bebeğe çorba mi  verilir 

0 oy
tarafından
Bazı annelerde kaynana yi geçiyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ebru2621 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 274 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 291 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 248 göst.
13 Mart 2021 Aile kategorisinde Remziye (389 puan) tarafından soruldu

380,384 soru

11,389,285 cevap

34,894 kullanıcı

...