0 oy
1,020 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Daha kargalar uyanmadan beşik geldi çok mutsuzum ilk hamileligim ilk cocugum ama eşim akrabaları çocuğuma bir bebek bezi bile aldirtmadilar hep onlar aldılar getirdiler masraf yapmayın kullanın 1 yaşına kadar herseyini almışlar eşimde ne güzel boşver diyo alsınlar ya tamam da herşey tozunda olmalı 

image

42 Cevaplar

+4 oy
(601 puan) tarafından
Almalarından rahatsız degilki kız.niye yüklendi iz bu kadar anlamadım.ilk çocuğu tabikide kendide biseyler alsın etsin ister mesele maddiyat degilki sadece.bi bez bile aldirmadilar diyo o kdarda değil yani...sende söyleme kimseye almak istediğini al canim sorarsalarda ilk hevesim sonuçta icimdemi kalsın de şakayla karışık gül geç.alcan tabi kuzum böyle şeyler on kere olmuyo..ama beşik çok hoşmuş güle güle kullan :) ama şöyle biseyde var çok aşırıya kaçma giydirceklerin konusunda benim kızımın dogumdan itibaren giydirdigin 5 takım kıyafeti var iki tanesi şuan badi gibi olmaya başladı 50 günlük olduk.yani demem o ki kıyafete çok heves etme fazla giyemiyorlar çünkü kuzum 
(601 puan) tarafından
Sen kimseye bakma o zman canim imkanın el veriyorsa sende al içinde kalmasın.ben oda yapmadim öyle aman aman bı beşik aldım 101 e gelmişti ondan aldım.o yatak odasında duruyor zaten çocuk odasında bı tane gardolap ve 90-190 yatak aldım Montessori tarzı karyola
(344 puan) tarafından
Bak ne güzel bi duygu kendin yapmak insan heycanla yapabiliyor bende istiyorum işte ama evime karışır oldular  ne vermiyorsa biz halederiz karışma demeleri ben sanki hiç alamıyorum bisey imkanım yok gibi gorunemsini istemiyorum
(601 puan) tarafından
Sende tatlı dille güzel güzel soyle canim alıyorsunuz getiriyorsunuz Allah razı olsunda benimde ilk çocuğum bende heves ediyorum hevesimi kırmayın diye ricada bulun canim eşinde söylesin biz alcaz dediklerinde içinde kalmasın oda alsın boşver diye.
(344 puan) tarafından
Inan özeniyorum bazen dışarda görünce keske bende alsam diye eşim evde var bizimkiler almış zaten diyo bazen bazı şeyeler
(6,136 puan) tarafından
Niye alamıyorsun eşin içimdeki hevesi görünce seni kıracağını zannetmiyorum
Ayrıca geç kalmış sayılmazsın sende al yine bebeğine bu ilk kıyafetin ilk ayakkabin ilk pijaman ilk oyuncagin de
Üzme kendini de bebeği de fırsatın varsa kendin al gizli al ama üzülme bebeğini de üzme
-Reklam-
+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Problem ne anlamadim ki
(3,046 puan) tarafından
Her şeye niye para gözüyle bakarsin anlamıyorum. Doğrusunu. Kız kendi beğendiği istediği kiyafeti almak ister. Hastane çantası hazırlayıp gelmek ne. Bu kadın taşıyıcı anne mi. Bu kadar herşeyi yüklenmeleri doğru degil bence. Karşı tarafın art niyeti olmaya bilir. Ama bu kadar da olmaz abartmışlar.
(344 puan) tarafından
Ya iç çamaşırına kadar hastane çantasına almışlar ben neyim burda insan değilmiyim  doğumu yapacak olan benim ama kızıma alacaklarıma müdahale eden onlar
(3,046 puan) tarafından
Çok haklısın canım. Millete kalsa ne güzel para harcamıyorsun diyor. Mesele para pul degil ki. İnsan heves ediyor.  Sende hiç onlara bişey deme git kendin al. Eşine söyle begenmedim bunlari içime sinmedi hiç. hastane çantası için baska şeyler düşündüm de. Onlarin aldıklarını da evde giydirirsin.  Şakayla karışık da uyabilirsin bence. Art niyetleri yok ama hiç ince de düşünememişler.
(344 puan) tarafından
Valla insanlar yanlış anlıyor ama dediğin gibi harcamıyorsun diyor evet ama bende katkım olsun evladıma istiyorum ona benden bisey kalsın istiyorum Çok sağlığım yerinde değil ki eşime de diyorum doğumda çıkamazsam kızımız sana emanet diye ama bunu burdaki insanlardan tabiki anlamasını beklemiyorum acikcasi
(226 puan) tarafından
Tamam da kendinde al alamazsın yasakmi diyorlar sana Allah allah
+1 oy
(707 puan) tarafından
Valla keske bana da oyle alan olsa.Bir çöp bile alan olmadi.Besik de cok guzelmis bunda dertlenecek bisey yok daha kendinde cooook sey alirsin merak etme.
(344 puan) tarafından
Umarım ilerleyen zamanlarda da devam etmezler böyle
(226 puan) tarafından
Ya senin derdin ne arkadaşım vallahi saçmalıyorsun kendine gel git bikac rekat namaz kıl Allah aşkına hamilelik psikolojini çok etkilemiş olucem bilmem ne kaygıların var para çok harcamak istiyorsan ilk olarak psikologa gorunki bebeğin bu durumdan etkilenmesin emin ol en büyük hatıra bu olur senin psikoloji de bozulmasın diye doktora gittim dersin
+1 oy
(2,590 puan) tarafından
Cok guzelmis yerinde olmak isteyen cok insan vardir burda canim ama keske onlarda düşünüp seni götürüp sectirselermis insanin bir corap bir mendil bile almasi cok mutlu ediyo anliyorum seni
(344 puan) tarafından
Evet inan insan kendisi alınca daha mutlu oluyor böyle herşey alınınca heves kalmiyor
(2,590 puan) tarafından
Esine anlat boyle guzelce heves ediyorum diye nevresim kiyafet falan al icinde kalmasin sonucta kullanilir
+1 oy
tarafından
Heveslenip kendi begenip almak cok baska milletin begenip al bunu giydir demesi baska niye herkes tuhaf karsilamis kizi 
(344 puan) tarafından
Herkes kendine göre haklı bisey diyemem kendine göre yorumluyor ama.ben kendim biseyler yapmak istiyorum bunu anlamalarını beklemiyorum
0 oy
tarafından
Sen daha ne istiyon ona alicagin seylerin parasini biriktir buyudukce alirsin daha cogunu hemde 
(344 puan) tarafından
Canım anlatamadığım şu Benim ailem yok annemde babamda ilk hamileligim ilk cocugum  beşiğini bebek arabasını yani odasını kendi elimle hazırlamak isterdim yada ona ilk hediyesi benden kalmasını isterdim büyüdüğünde ilk sana bunu aldım bunu giydirdim demek isterdim suanda 29 yaşındayım rahmetli annemin bana ilk aldığı çorap aşırı yıprandığı halde saklıyorum manevi değeri var çünkü evlâdım da benimle aynı duyguları yaşamasını isterdim ama izin veren yok işte ya iç çamaşırı ya hastane çantası yapmışlar onu bile almışlar
0 oy
tarafından
O akrabalari bana versene 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Gercekten bunu dertmi ediyorsun şanslısın ya yat kalk şüküret 

Alırsın sende zamanla ama şu dönemde yaninizda olan insanlarin degerini bil
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sonuçta seninde bi hevesin var ilk çocugun ama bosver aldiklari kaliteliyse kulln degilse yeni al
0 oy
tarafından

Anacim alsalar suç almasalar suç ne güzel işte almışlar ya çok istiyorsan sende git al 1 çift çorap :D

(344 puan) tarafından
Alacak gücüm var şükür ama gelin sen karışma diyolar
tarafından
Bak kuzu istiyorsan al kocandan o ara git bi kaç bisey de sen al ne haberleri onların ama güzel bisey ediyoalr tüm masraflarını yapmışlar
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Daha ne istiyorsun ki sende ileriki günlerde alırsın almasalar bu sefer de almadılar dersin canım bak ne güzel düşünceli seni seven insanlar var 
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Kimisi alıyor diye kızar kimisi almıyor diye bence sizler abartmayın çok istiyorsaniz kocanizdan para alın mağazaya gidin çorabını alın sizi kimse tutmaz yani bu kadar abartmayin.Insanlarinda bence heveslerini kursaklarinda birakmayin
(344 puan) tarafından
Ya ben alacak gücüm var şükür ama 18 yıl sonra ilk kız daha geliyor diye eşim tarafı abartıyor tutmuşlar sen karışma gelin ya çocuğu taşıyan ben açıyı çeken ben herşeyine karışan onlar
tarafından
Cnm sen onlara yapışık mısın? Amacın ne anlayamadimki git bebek magazasina istediğini al .ne varsa ne yok onlarida giydirirsin.
0 oy
tarafından
Ben bunda bir sorun göremedim ama. Ne guzel masraf yapmayin demisler işte
(344 puan) tarafından
Ilk hamileligim canım bende özeniyorum kendim almak istiyorum çocuğuma bisey ama bırakmıyorlar bisey alsam da ustume bağırıyorlar neden bize söylemedin biz halederiz diyolar
tarafından
E canim onlara heber vermek zorunda degilsin ki. Al koy.
(344 puan) tarafından
Aile apartmanı canım mallesef elim kolum bağlı
0 oy
tarafından

E e kız ne kadar güzel , kesin senin hamilelik hormonların durmuyor :) kız alsınlar hiii

(344 puan) tarafından
Alakasi yok canım Benim ailem yok annemde babamda ilk hamileligim ilk cocugum  beşiğini bebek arabasını yani odasını kendi elimle hazırlamak isterdim yada ona ilk hediyesi benden kalmasını isterdim büyüdüğünde ilk sana bunu aldım bunu giydirdim demek isterdim suanda 29 yaşındayım rahmetli annemin bana ilk aldığı çorap aşırı yıprandığı halde saklıyorum manevi değeri var çünkü evlâdım da benimle aynı duyguları yaşamasını isterdim ama izin veren yok işte
0 oy
(813 puan) tarafından
Canım sende haklısın tabi ilk bebegin herşeyi görüp inceleyip almak istiyosun çok iyi anlıyorum seni.

Ama almışlarsada yapcak bişey yok sende bebeğine harcıycağın parayı bı kenara at yine bebeğine harcarsın zaten hep başkaları almıycak ihtiyaçlarını 6 aylık olduktan sonra tekrar yeni yeni elbiseler alman gerekicek mesela o zaman alırsın hevesini :) 

Bide bu beşikler 6-7 aylıktan sonra kullanılmaz bence içi hiç derin değil Allah korusun tutunup kalkmaya çalışabilir bebek. Sende bı mobilya beşik alabilirsin derin olandan 
(344 puan) tarafından
Anacum.sukur gücüm var alacak ama eşim tarafı herşeye karışıyor biz halederiz diyolar
(813 puan) tarafından
O zaman senin eşine söylemen lazım canım oda senin için kendi tarafına ilk bebeğimiz oda almak istiyo hevesleniyo ama herşeyi siz alıyosunuz alamıyo dese bu kadar abartamazlar.
(344 puan) tarafından
Diyorum eşim boşver 18 yıl sonra sülaleye kız çocuk geliyor yapsınlar diyo ya 1 yaşına kadar giyim elbise herşey almışlar  hastane çantasını bile onlar alıp hazırladılar belki özel bisey almak istiyorumdur çantamı kendim hazırlamak istiyorumdur ama yok sen karışma gelin diyolar biz halederiz
(813 puan) tarafından
Senin yerinde olsam boşaltırım o çantayı ne istiyosam onu koyarım.
Hastane çantası hazırlamakta çok fazla ama ya
Ayrıca ne demek gelin sen karışma senin bebeğin o tabiki karışcaksın
Ama bı yandan da yardımcı olmaları iyi canım ben 29 haftalık hamileyim mesela borç var ne ben alabiliyorum nede başkası düşünüp alıyo. Bı annem bı ablam bişeyler yapmaya çalışıyo oda içime sinmiyo çünkü annemlerinde o kadar masraf yapcak durumu yok.
Demek istediğim herşeyi almalarının kötü yanlari var ama iyi yanlarınıda görmezden gelme şükret bebeğinin hiç biseyi eksik kalmıycağı için
0 oy
(107 puan) tarafından
Sende buyuynce alirsin canm bende yengemin falan verdikleriyle buyutuyom 
0 oy
(1,657 puan) tarafından

Ya cok tatlış beşik 

bulupta bunama sendromuna mı girdin bacım hormonlardan :D

Daha ne eksıklerı olur koy kenara paranı daha neler neleeeer alırsın

(344 puan) tarafından
Ilk hamileligim özeniyorum bende canım almak istiyorum bisey alsam da ustume bağırıyorlar neden bize söylemedin biz halederiz diyolar ben kendim beğenmek almak istiyorum bazı şeyleri de
(1,657 puan) tarafından
Valla hıc kasma derım hevesın var madem gıt begen onlara aldır aramadın demedın dıyorlarmıs ya bence boylesı mantıklı kendılerı kasınmıs :D
(344 puan) tarafından
1 yaşına kadar elbise oyun halisi yürüteç ya onu bile aldılar benim kızım için alacağım bi toka bile bırakmadılar insanin hevesi kursağında kalıyor
(1,657 puan) tarafından
Sende al canım toka corap sevdıgın kıyafet al koy evıne kıme ne ya
0 oy
tarafından
Anladığım kadarıyla 18 yıl sonra gelen bir mucize ama eşim tarafı da her şeye karışıyor Anladığım kadarıyla  beğenerek alayım diyorsun o zaman Eşin de beleşçi canım bunu tatlı dille söylemen lazım yani
(344 puan) tarafından
Eşim tarafı aşiret canım ama baya baya sözü geçebilen kişiler eşim de saygısızlık yapmam diyor boşver ne alırsa alsınlar diyo
tarafından
aldır aldırabilirim kadarn hatta altın mücevher ne varsa aldır :D :D :D
(344 puan) tarafından
Anacum benden uzak olsunlar yeterki bisey almasınlar bi oturmaya geliyolar 3 çaydanlık yetmiyor düdüklü tencerede çay yaptığım oluyor düşün
tarafından
Aabooo doğulu mu ondandır birbirine bağlılığı
(344 puan) tarafından
Aşırı hemde beraber oturup beraber kalkıyorlar hepsinin herşeyden birbirlerinden haberi oluyor ya evden çarşıya insem eşim işteysen eşimi arıyolar senin hanimi çarşıda gördük diye
0 oy
(1,265 puan) tarafından

Al eşinden para git bir kac şey al niye bu kadar dert ediyorsun besigin8de çok begendim sağlıklı günlerde gazsız:D gecelerde kulan insal

(344 puan) tarafından
Amin inşallah canım ama herşey var almışlar zaten eşim bisey eksik yok olursa bizimkiler heleder diyo
(1,265 puan) tarafından
Alışmış bizimkiler halleder ne demek  sen al ne olAcak
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Almasalar 1 çöp bile almadılar diye post açarsın canım
(344 puan) tarafından
Valla Allah'ta şahid benden uzak olsunlarda varsın 1 çöp almasınlar ben raziyim canım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 330 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Saliha22 (660 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 105 göst.
28 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,619 göst.
27 Eylül 2019 Aile kategorisinde Mucizemi Bekliyorum (835 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 389 göst.

379,458 soru

11,359,349 cevap

34,836 kullanıcı

...