0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde (660 puan) tarafından
Hayatta belkide tek istediğim şey buydu çocukluğumdan beri. 18 e girdiğim ilk gün yazilacagim derdim ama nasip olmadı nisanlandim. Ailem evlenince kocan alsın dedi üç senelik evliyim üç senedir yalvarıyorum ama asla almıyor şartı var sigarayı bırak alıyım diyor bende onu kabul etmiyorum çünkü yapamiyorum ne yapmalıyım 

13 Cevaplar

0 oy
(6,368 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aman bahane. Ayrıca senin bırakmanı istyorsa teşvik etsin önce kendi bıraksın. Sen birikim yap git yazıl kocana neden yalvarıyorsun ki. Ben ehliyet almaya karar verdiğimde yazıldıktan sonra söylemiştim eşime bunun için izin istemeye gerek yok bu seninle ilgili bir durum. 
(660 puan) tarafından
Bunu anlatmaya çalışırken yoruldum inanki
-Reklam-
+1 oy
(8,935 puan) tarafından
İşte bu yüzden kadınlarımız meslek sahibi olup çalışmalı ki kocalarının eline bakıp onlara minnet etmesin isteklerinin kabulü erkeklerin iki dudağının arasında olmasin
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Yapcak birşey yok adam almıyorum dememiş sigarayi bırak demiş senin kötülüğünüde istememiş ki
(660 puan) tarafından
Kendiside içiyor
(6,253 puan) tarafından
Geçen hafta cuma günü eşimin yanına gittim sigarayı birakicaksin dedi söz verdim 1 hafta oldu içmiyorum sırf o istedi diye icsem gormezde ruhuda duymaz ama söz verdim yani..ama o içiyor ben ona birse demedim oda azaltıyor yavaş yavaş
(660 puan) tarafından
Ben birakamiyorum
0 oy
(860 puan) tarafından
Nasıl ya benim eşim beni zorla yazdırdı 
(660 puan) tarafından
Ay ne güzel
0 oy
tarafından
Eşinin şartı bence mantıklı:) 
(660 puan) tarafından
Kendiside kullanıyor
tarafından
Vallah madem bu kadar hevesin var sende bırak ehliyetini al çok uzatılacak birşey değil bu
(660 puan) tarafından
Birakabilsem neden uzatiyim
tarafından
Destek olsun inşallah bırakırsın canım
(660 puan) tarafından
Belkide inat olmuştur bu sigara konusu bende ömrüm boyunca rahatça hiç içmedim hep kısıtlamak istedi çevrem
0 oy
(2,393 puan) tarafından
İyiliğini düşünüyor bence
(660 puan) tarafından
İkisinin arasında mantık yok
(2,393 puan) tarafından
Mantık aramaya gerek yok esin sigara kullanmanı istemiyor böyle bi sey sunmuş sana bırakırsan tamam alirim demis
(660 puan) tarafından
Bana saçma geliyor hoş bişey degil
0 oy
tarafından
esin cok istedigini bildigi icin sigarayi anca oyle birakacagini anlamis.. birakamiyorum dersen ztn birakamazsin
(660 puan) tarafından
İradem hiç yok milyon kez denedim
tarafından
cok istedigin sey ona bagli oyle dusun
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Ya bence herkes ehliyet almamalı hayır alıyorlar ehliyet cüzdan da süs hava olsun diye duruyo bir diğeri aliyo ehliyeti ceza yiyo evde kocayla kavga dövüş ya da aliyo arabası yok :D

(660 puan) tarafından
Arabamız var kapının önünde boş boş bekliyor. Bir isim olduğu zaman arabanın yanından geçip gidiyorum güneşte çocukla.
(660 puan) tarafından
Hava için alacak olan almasın zaten
0 oy
(287 puan) tarafından
Benim kocam lafın gelişi her zaman der karıyı bırakırım sigarayı bırakmam diye :D ya sigara ya araba canım sana kalmış 
0 oy
tarafından
Ehliyet aldırmayan adam sana araba verecekmiş al sür diye
(660 puan) tarafından
Arabaya altınları verdim
0 oy
(697 puan) tarafından
Sen çalışsanda kendin alsan olmaz mı 
(660 puan) tarafından
Ona zaten izin yok
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benimki de izin vermedi en sevdiğim şey araba kullanmak valma umurumda olmadı gittim yazıldım tek de de aldım hatta abim doğum günü hediyesi olarak harcı falan yatırmış bastiridm dedim aldim iyi yapmışın dedi azını açamadı şimdide hayalim arabami almak onuda yaparım biliyor az zamanım var bazen dişe diş kana kan olmak gerek o gün bugündür ne dersem tamam der 
(660 puan) tarafından
Ne güzel.. ama ben tek başıma dışarıya bile çıkamam yasak :)
(4,061 puan) tarafından
Hoppala niye kiz öyle şey mi olur anam sopalı tam
0 oy
(1,091 puan) tarafından

1Aileniz evlenince kocan alsın demiş.

2kocanız sigarayo bırakırsan alırım demiş.

1.ailenizin istediği gibi evlenmişsiniz ve kocanıza söylemişsiniz
2.adımda sigarayı da bırakırsanız 
ehliyetiniz olur , inanın sigarayı her zaman her yerde bulursunuz ama yaş ilerledikçe ehliyet almak çok zorlaşıyor . hele ki çocuk sahibisiniz ,hem çocukla ilgilen hem ehliyet sınavına çalış gerçekten zor oluyor . ehliyete yazıldıktan iki üç ay içinde sınavlardan başarılı olursanız geçmiş olursunuz . iki üç ay sırf bu hayaliniz içşn içmeyi bırakırsanız bence çok güzel olur. 
bende sigara içen biri olarak bırakamayacağımı düşündüm ve bırakamamıştım ama hamilelik ve emzirme dönemlerinde hiç içmedim sonrasonda da hiç istemedim . ben çocuğuma zarar gelmesin düşüncesiyşe yola çıktım,sizde hayalinize kavuşmak için yola çıkabilirsiniz . Yapabilirsiniz ,yapabilirsin …
(660 puan) tarafından
çok teşekkür ederim güzel yazın için ama eşim tekrar asla başlayamazsin diyor ve ben asslaa kendime guvenemiyorum hamileyken bile bırakamadım içmemek için paket almiyordum kendimi izmarit içerken buluyordum iradem gerçekten çok zayıf bu konuda ve ben eşimi kandırarak almayı istemiyorum bu yüzden kilit oldu bu konu

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 177 göst.
0 oy
8 cevap 433 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde tazeanneeee (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,021 göst.
27 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 154 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu