0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kız kardeşim gile ne zaman gitsek tatlı güzel yemek meyveler ikram ediyor evleri kira ama borçları hiç yok bizim ev kendimizin ama bizim gırtlağa kadar borcumuz var kredi kartı araba borcu v.s benim eşim haftalk alıyor bı hafta 200 bı hafta 300 ama hep borca fatura ya gdyor eve bişey alamyoruz pek bugün de kardeşim gili cagrdm kuru fasulye ıslattım aşağı marketten veresiye pirinç bisküvi çekirdek kola falan alaym dedim eşime sen akşam gelince ver dedim oda dediki zor durumdaym bu hafta da para alamycam simdiyevde meyve bişey yok ayıp olur kendimi kötü hissettim insanlara gidip yiyip cagrmamak da olmaz eşim dedi haftaya cagralm meyve falan alalım öyle çağır offf bir kere cagrdm artık napiyom

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşim bugun evde yokmus diyebilirsin canim. Meyve falan ikram etmesen de çayin yaninda kek ya da cubuk gbi bisey ikram edebilirsin  
-Reklam-
0 oy
(64 puan) tarafından
canım annemim bi lafı vardı aşa değil kaşa bak diye..ve bu senin kızkardeşin..durumunuda biliyordur..önmli olan yemek içmek değil ..tatlı dil..bunuda en iyi şeklde yaparsn .sorun etme bunu kendine..rbbim bşka dertler sorunlar vermesn..
tarafından
Aminnnn evet canım kardeşim laf etmez işte esiim üzülüyor
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kuzum cok üzüldüm ama kardesinmis yabanci degilki Allah ne verdiyse yersiniz icersiniz tatli meyve dd olmasin önemli degilki yada bir komsun arkadasin varsa ondan sut irmik falan alip basit sutlu tatli yapsan hic üzülme ama herkes esit sartlarda yasamiyor keske mümkün olsa ama degil
tarafından
Evet canm çok haklsn kız kardeşim asla sorun yapmaz eşim sadece mahçup kalyor
0 oy
tarafından
Misafr umduğunu degil bulduģnu yer canm evde ne varsa koyy sorun yapmzlar bence dort dortluk masa olck degl her zmsn, yoksa laf etckde  degiller 
tarafından
Aynen evet herkesin şartları farklı kız kardeşim asla laf etmez yani
0 oy
(583 puan) tarafından
Canim kardeşin sonuçta seni elestirecek değil çağır ya saydiklarinda  yeter meyve olmasada  olur zaten  yiyip ictikten  sonra meyveye  ihtiyaç olmaz 
0 oy
tarafından
Kız kardeşin maddiyata senin gibi bakmıyordur kesin hem misafir umduğunu değil bulduğunu yer sen kuru ekmek soğan bile çıkarsan misafir evinde o tatlı geliyor insana 
0 oy
tarafından
Rabbim bol rızık versin insallah sofranız bereketlensin siz yedikçe rabbim artırsın kardeşin öyle bisey beklemez kendini strese sokma canim 1 ekmeği ikiye bölüp paylaşıyorsan senden zengini yok...
0 oy
tarafından
Kuzumm yemege davett ettysen yanıma pılav salata corba. Cay yanına bıskuvı sonrada bır karpuz patlat tamam da ne olsun. Ben yerı geluyo kuru çay verıyorum mıllete. Hıcte gocunmam gelen bızım ıcın gelıyo durum varsa alırım yoksa almam. Uzmeyın canınızı ınan tatlı dıl guler yuzle taş yedirsen onlara lokum gelır. Bak yıllarca dayımlarda yedıgımız yemegın tadı damagımdan cıkmaz ama dayımların durumu cok kotuydu oyle etlı yemekler falanda koymazlardı ama kalabalıkta o salata o corba ne tatlı gelırdı.. Hıcte dusunmedık bızım etlı pişiyor onlarda pısmıyor dıye aksıne onlarda yedıklerımız daha guzeldi:) 
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Market 1 hafta bekleyebilirse sıkıntı yapma veresiye veriyorsa 
0 oy
(13,870 puan) tarafından
Eşim kendini kötü hissedecekse çağirmazdım. Siz kardeşsiniz birbirinizin kusurunu aramazsiniz ama belki eniştene karşı kendini mahcup hissediyordur eşin. 
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Çağırmasaydn canm esinde mahcup olmasun diye hani ilerki zamanda cagursaydn
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm canım ama kardeşin sonuçta bişey olmaz
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Canım hiç sıkıntı yapma misafir umduğunu değil bulduğunu yer cnm 
0 oy
(655 puan) tarafından
Sıkma canını eşine de şöyle üzülmesin herkes boluuk içinde yaşayacak değil kuzum bizim de birsuru borcumuz var 3.4 tane kredimiz var çocuk var yani baya borcumuz var ben eve misafir filan cagirdimda evde hiçbir şey yoksa sadece çay veriyorum yanına da mısır patlatiyorum 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor be canım haftada 200 300 TL para alıyor ayda 1200 lira yapar 1200 lira ile evimi geçinir yahu bence Eşine söyle hemen işini değiştirsin
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Valla bı kere çay yoktu diye İstanbul'a gelen akrabalarimi davet edememiştim.

Sıkıntı da etmedim açıkçası, herkesin bı düşüşü bı çıkışı var.

Şükür şimdi kim gelse ev dolar taşar,Allah büyüktür canını sikma

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 674 göst.
0 oy
16 cevap 446 göst.
0 oy
2 cevap 128 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 209 göst.
8 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu