0 oy
722 göst.
Diğer kategorisinde (1,175 puan) tarafından
Kızlarhamam böcegi geliyo evime tam gittiler diyorum bidaha geliyolr grve aranjn ışığı yanıyo ondan görmüyorum galiba bugün gine ışığı söndürdüm iceri tekrar gittigimde kocaman kapkara gördüm busefer cok korkuyorum gercekten ağlıyorum görünce :( 4 cm kadar vardı yakalayamadım cok hızlı kaçtı evin biyerlerinde geziyo bebegimde var ona bakmam lazım yanına gittm bende kacırdım:(((Allahım cok korkuyorum nolur cözümünü bulun bana Allah aşkına çok kötüyüm aglıyorum:(

14 Cevaplar

0 oy
(25,225 puan) tarafından
Evi ilaçlatın bence
(1,175 puan) tarafından
Apartman site böle eski yeşillikli biyer ilaçlatsam bidaha gelcekmi blmiyorm keske tasınmasaydım buraya
(25,225 puan) tarafından
Açık olan bir giderden geliyor genelde mesela lavabo gideri yada çamaşır makinesinin borusunun geçtiği gider falan onları tıkayın
(1,175 puan) tarafından
Kapı araları hep bosluk tuavalet banyo oraları kapattımm bi şekil silikonla smdi mutfagın kapısının ordanmı geliyolr acaba orayıda kapıcam silikon alıp aranın ışığı yanıyor ondan görmüyorum işte 5tefilan kapadım tekrariceri gittim baktım simsiyah kocaman of gece dolanıyolr yuvası nerdekim bilir:(
(25,225 puan) tarafından
Alçı ile kapatabilirsiniz o boşlukları
(1,175 puan) tarafından
Teşekürler yapıcam
-Reklam-
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Gider borusundan geliyorlar muhtemelen. Bizim de evde dolanıyorlar bazen yavru. Banyo kapısını açık bırakmamaya çalışıyoruz. Ama tuz ruhu dökecez giderlere
(1,175 puan) tarafından
Of cok zor gercektrn
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Canım bizde de vardı komşum vebi draker 10.2 diye bi böcek ilacı verdi sulandırdık her yere sıktık şükür hiç görmedim ondan sonra tavsiye ederim
(1,175 puan) tarafından
Hemen bakıyorum canmsaol
(1,175 puan) tarafından
Kalorifer böcegi  diyor bu acaba bizdrki hamam böceginide öldürürmü
(5,492 puan) tarafından
Tatlım ben antalyadayım burda bayağı koca koca hamam böcekleri oluyo, banyoda görmüştüm parmağımın 2 boğumu kadar o ilaçdan sonra görmedim. Bi de raid tablet koyduk işe yaradı
(1,175 puan) tarafından
Tesekkür edrim alıcam bundan
(5,492 puan) tarafından
Rica ederim canım, inşallah sizin de işinizi görür. Sıkın her yere. Cam pervazlarına kapılara uçan böceklerde bile etkiliymiş
0 oy
(503 puan) tarafından
Buzdolabu .firin.mutfakta tost makinasi.mutfak rabotu.bunlarin motorlarıma gizlenirler.ilaccilara sorun sadece siz degil apartman ilaclatmali.eve giren hasır ya 2.el bi elektronik esya oldumj? Bunun la girer.yada spartmsndan
(503 puan) tarafından
Evden kaynakli o haldr.komsulariniza sorun.tasi sanzda esyalarla sizle tasinma ihtimalivar.arkadssum evi degisti tasinirken ilaclatip.dedigimi yapin lutfen mutfakta herhangi bir yiycek kirigi tutmayin.acliktan ölüyorlar. Birde bikarbonat ve patates karisimini yapin komsularada dagitin onlarda evlerine koysunlar.cocuk agzina sokmasin dikkat edin.bilemiyirum.ben illallah demistim.altkat komsumuz cok asiri hastalikli pis bir kadindi.bebek bezleri balkonda bodruma da cocuklari kafadan kontak madde bagimlosiydilar.bodruma dosek atmislar.orkidler.olu fareler.cs.bodrumu temizlettik.o kadini attirdik.valla azaldiydi.ama yasamaya alisin derim.koku gelmiyor.tasimdim yurtdisina acsba geldimi dedim.allahtan ulke degisince gelende yaşamadıdemek :) yok trdeki evimde yokmus artik.kaynagi gitti tasindi.
(1,175 puan) tarafından
Evet bende ondan korkuyorum taşınsam benmle birlikte gelebilirler bu insanların evine hic mi cıkmadı acaba kimse ilaçlatmayo düşünmedimi bilmiyorumki simdi ben desem birine hamam böcegi görseler bunlardan cıkıyomus derler ondan cekiniyorum tasındıgım günün ertesi tuvalette gördüm öteki evde hic yoktu boyke bi sıkıntı bu evde cok boşluk var elimden geldigince kapıyorum ama of oof
(503 puan) tarafından
Yok sorucaksiniz? Yeni tasindim diye.sorun herkata tek tek.belki sizden once cikan kadin o bizimkingibi biseydi.kapi dipleri heryere yuvalanirlar .once apartmanmi sorun.ogreneyim ki ona gore evimi ilac yapicam diyin.sizde olup onlarda olmamasi imkansız illa apartman borularindan da olsa gider gelirler.kisin evde kalmadim bi kis.bu gibi ev gelirlermi? Nerde sicak ordalar.benim artik tost yapicam diyelim makineyi aciyirdum isidan kaciciyorlardi.buzdolabi firin.arzum sivi meyve sikacagi motoru.gunese koydum gunlerce baktim kacisiyorlar motorundan.berbat i bocek istilasi yasadik apartnan olarak.pislikler gidince.bitti
(503 puan) tarafından
Biz birbirimize biri bi ilac bulur paylaşırdık. Bu is işbirlikle hallolur.bir kisi degil katlara sorun.kimisi vardir yok der.yeni tasindim.acaba bizden onceki kiraci bu yuzdenmi tasindi.diye sorun
(1,175 puan) tarafından
Bence buyüzden tasındı cnkü onlarda slikom cekmeye calısmıslar bitane hamam böcegi icinde kalmıs silikonun
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Evin icindeyse banyo gıderlerınden flnncıkar cnm ama dısarıdan gelıyırsa bılemem ama sınek ılacı sık bolca 
(1,175 puan) tarafından
Sinek ilacı işe yaramaz canım bunların kabukları var :( görünce üstüne camasır suyu döküyorum alt kısmına gelince ölüyolr üstü kabuklu  ama günahtır belki napim çoğalmasın diye :( tek basına yasasalar yok koloni kuruyolr bunlar bitane dogurunca 50 60 tane :(
(2,860 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm banyo kapısını japalı tut
0 oy
(14,081 puan) tarafından
En iyi çözüm ilaç bide yerlere ilaç koyuyorlar bide onu dene 
(1,175 puan) tarafından
Onu cok düşündüm yem gibi jel koyuyorsun onları yiyorlar sonra tuvalarına gidince zehir öldürüyo filan ama bütün hamam böcekleri rvime dolar diye korkuyorum bu seferde
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Benimde eski evim oleydi binam baya eskiydi hamam bocegi gene iyi balkonumdan kertenkele bile cikyodu karinca basti son zamanlarda hamam bocegide salonumdan cok cikiyodu cinnet gecircektim artik senin hesap bende olenagliyodum ve esimde anladi artik olmuyo yapamiyorum tasindim ordan sifir binaya geldim bi ohh cektim zaten kiraciydim lanet olsun dedim ciktim
(1,175 puan) tarafından
Of bende evlendim içte kaynanamın alt katına tasındım 2 sene orda yasadım o binada eskiydi tasınmayı cok istedim ordan sıkıntılar vardı altkı üstlü yasanmıyor ev bakıyodum hic ev yoktu kiralık ilan filan hic yok bunuda  buldum zorla tasınmak istedim hemen ordan buraya geldim 1 sene daha dolmadı ama burdada bu illet cıktı cok kötüyün bidaha tasınamam ev almadan :(
(44,603 puan) tarafından
Himm anladim canim sen bi eczaneye git sole anlat onlar sana verirler yardimci olurlar ilac cozum sadece
(1,175 puan) tarafından
Evet öyle baskalarına gelmiyomu acaba bilmiyorumki ben geldim bu sıkıntı çıktı baskasının evnede girniyomu hic ilaçlatmayı düşünmedilermi acaba bunlar smdi birine demeyede cekiniyorum hamam bocegi görseker diycekler bunlardan cıktı hep filan
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canim cok sinir bozucu durum biliyorum ben bir ilac kullanmistim girebilecegi yerlere kapi onlerine falan sıkıyorsun 6ay gelemiyo kokusu bize kokmuyo ama boceklere kokuyomus ve olduruyo evimi karinca basmisti kapi esigine falan sıktım onunden geri donuyolar
(1,175 puan) tarafından
Hamam bocekleri güclü böcekler ya onlara işlemiyomuş öyle :( jel ilaçlar var yem ondan sıkıyorsun minik minik onları yiyorlarmus bunlar sonra hemen ölmüyormuş yuvalarina gidince ölüyormus zehirlenip bunlar birbirlerini yedikleri için ötekilerde zehirlenip ölüyormus ama smdi apartmanda coksa hepsi benm evime gelirse diye korkuyorum onu yapmaktan:(
0 oy
(158 puan) tarafından
Cnm apartman ilaclanmadan bitmez benimde eve apartman dan girdi sonra çoğaldı ilaç koydum köşelere öldürüyor ama bitirmiyordu sonra apartman ilaclandi ve bir anda kurtuldum şükür
(1,175 puan) tarafından
Teskkür ederim. Bu eve tasındık baktım ertesi gün tuvalette gördüm sürekli sürekli evin aralarındada görmeyr basladım cıldırttı beni. Ya bende onu anlamıyorum kimsenim evine girmiyomu başkası rahatsız olmuyormu hiç ilaçlamayı düşünmemişlermi bilemedim
(158 puan) tarafından
Ay cnm inan seni çok iyi anlıyorum çok çabuk ürüyor bunlar şimdilik köşelere koyulan ilaçlardan al yerleştir heryere bitirmesede çoğalmasını azaltır yöneticiye bildir cnm ilaclatirlar büyük ihtimalle
(1,175 puan) tarafından
Peki canım cok sagol. Ben smdi boslukları kapıcam iyce sonra oralara ilaç filan sıkcam  i şekl idare edicem inşallah
0 oy
(1,828 puan) tarafından
Bizimde binada var canım her daireye giriyorlar. Yönetici o kadar ilaçlatti ama fayda etmedi şimdi çıktıkları yere şap döktürüyor. Ben raidin hamam böcekleri için olan tabletini alıp evin belli yerlerine koyuyorum ve hamam böceklerini en azından ölü görüyorum 4 5 defa gördüm öyle. Marketlerde satılıyor 20 lira falan 3 ay koruyuculuğu var 3 aydan sonra değiştirmen gerekiyor
(1,175 puan) tarafından
Of cok zor cok güclü canılılar  bende her deligi kapıcsm sonra öyke bişi alıyım bari korubmak icin bide bebegim var emekleneye baslıycak pis böcekler heryeri yazıyolr
(1,828 puan) tarafından
Geçen gün apartman görevlisi ile konuşuyoruz yüzümde geziyor dedi adam. Al mutlaka canim
(1,175 puan) tarafından
Of co kötü
0 oy
tarafından
Evi ve bahçeyi ilaclayın 
(1,175 puan) tarafından
Eski site burası bitişik binalalr yeşillik heryer :/
0 oy
tarafından
Canım eve geçince sana bir ilaç resmi Aticam ilaç şirketini aradım çok para istedi eşim bir bicek ilacı almış bende böyle post açmıştım 6 kilo verdim böcek görüp yemek yiyemiyor ağlıyor dum ilacı tüm evin köşelerine aklına gelecek tüm kosekere sıktım bir saat camlar kapalı bir saat fe açık kalicak kve bir girdim tüm köşeler ölü hamam bocegi. 5 ay oldu ilacı sıkali hala tek tük ölü görüyorum gelen artık ölüyor hemen 
(1,175 puan) tarafından
Tammam canın atarsın bana büyün binada varsacok zor işim
0 oy
(477 puan) tarafından
Bende de var cnm biri yatak odama kaçtı 

geceleri su içmeye kalkarken gözünü yerden ayirmiyorum  ışık hızı gibi kaçıyor ya

Geçende sabah namazına kalktım eğildim lavaboda yüzümü yıkayacaktım böcekle göz göze geldik nasıl korktum anlatamam..
(1,175 puan) tarafından
Of bende etkisi gecmiyor görüyorum ya uyku tutmuyor beni cok kötü
0 oy
(13,603 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kuzum büyük ihtimalle eve bir yere yuva yapmıslar. Hamam böcekleri ışıklı ortamda ortaya çıkmaz , evde varsa bile karanlık olunca ortaya çıkıyormuş. Benim balkonumda vardı , ilaç kullandım kesildi. 

image

(13,603 puan) tarafından
Kokusu hiç yok canım. Bunu suya katıp sıkıyorsun zaten.    Eşim alırken özellikle söylemiş bebek var evde  diye , bunu vermişler.
(477 puan) tarafından
Nerde satılıyor acaba nerde bulabilirim bide fiyatı ne kadarmis
(13,603 puan) tarafından
Canım tarım ilaçları falan satan yerden almış  ama önce eczaneden sormuş , ikiside bunu tavsiye etmiş. Eczanede daha pahalıymış , diğer yerden 17 liraya almış.
(477 puan) tarafından
Tamm cnm teşekürler
(1,175 puan) tarafından
Bebm bebegimde 5 aylık bende nunu alayım saolun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 227 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mrve52 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 118 göst.
6 Nisan 2021 Aile kategorisinde Eda_25 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy