0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
20 haftada oruc tutulursa bebegi ne gibi bir sekilde etkiler acaba . Hanimlar ???.

8 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bişey olmaz ben tutmuştum  doktor  izin vermişti 
(5,311 puan) tarafından
Yoo hiç bir sorun olmadı çok şükür
(108 puan) tarafından
Anladim canimm . Sewindim adinaa .
(5,311 puan) tarafından
Sagol cnm sizde sorun yok inşallah
(76 puan) tarafından
Canım kac aylıkken tuttun ben iki kızında da tuttum ama ilk aylar di zaten bişey yiyemiyodum ama şimdi haftaya 25 haftalik oluyo bende çok kararsizim
(5,311 puan) tarafından
Doktor unla görüş ilk aylardı ben tutugumda cnm
-Reklam-
0 oy
(748 puan) tarafından
Tutma derim canım ben hamileyken tutmadım borcunu ödersin 
(108 puan) tarafından
Kararda veremedim gelisimde problem olurmu . Arada halsizlik tansiyon dusuklugu yasiyom ne biliyim wnlamadim hamile olunca is degisti . 5 aylik olduk nerdeyse baskalarida tutma kilo alamaz cocuk diyorr . Ondan
(748 puan) tarafından
Ben denedik dayanamadı başım döndü eşimde tutma dedi şimdi emziriyorum sütüm kesilmezse tutucam kesilirse, bebeğin için
(108 puan) tarafından
Anladim canim bende karar veremedim napacagimi walla sastim.kaldik hayirlisi olur ins
0 oy
(1,430 puan) tarafından
21 haftalık oluyorum bende iki doktora danıştım izin vermedi kan değerlerim çok düşük 2 saatten fazla aç kalmaman gerekiyor dedi bide tam gelişme dönemi bebegimizin ben vebale girmek istemiyorum başkasının iyi geçmiştir ya benim bebeğim kötü etkikenirse diye düşünüyorum dinimiz zorlamıyor ne hamileye ne emziren anneye gününe gün tutarak kaza yapabilirsin 
(108 puan) tarafından
Ben gecen sene Allah kabul ederse cocukluktan bu yana kazaya kalmis 160 tane orucumu pes pese tuttum hamd olsun yok borcum bunu tutamwzsan 1ay olacak tek onun haricinde yok ama ramazan orucunu regli disinda yemedim simdi gebelik soz konusu . Yersem ne biliyim kAfir olacakmisim gbi gunaha giricekmisim gbi . Geliyor belkide vesvese alisik degilim ondandir ama . Ne biliyim rabbim hayirlisini verir insallah orasi oylee . Bende 20 yiz gelisimi ii oldugu zqmanlar hamd olsun kan seviyem iyi onda problem yokta galiba bende tutmuycam heralde . Allah affetsin wala .s
0 oy
tarafından
Doktorunla konuş canm bebeğin gelişimi iyi bir sknti yok tut derse tutarsın 
(108 puan) tarafından
İnsallah tutarim yaa ne bliyimm . Bna gore gelisimi gzel dktorda suanda bi srun yok hamd olsun . Ama oructn otru olurmu bilemcem .s ins olmaz yaw Allahim meleklerini korur insallwh
0 oy
(8,227 puan) tarafından
2. Trımester uygundur canım ama doktorunla görüş
(108 puan) tarafından
Gi haftaya persmbe gitcem kntrole . 3 gecmis olcak ramazan ondan sramiorum
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Benim şuan 27 +5 günlük dün doktoruma sordum tutma dedi tam gelişme döneminde dedi bide bebeğimin haftasına göre yüz gramı eksikmiş canım büyük ihtimalle tutmam ben 
(108 puan) tarafından
Senin haftan cok kuzum normal . Ama benimki ufak yaa bende sorun olurmu bilemedim
(4,758 puan) tarafından
En iyisi doktoruna sor tatlım senin de gelişme döneminde kuzum
(108 puan) tarafından
Sagol kzum hftya prs gdince sracm
(4,758 puan) tarafından
Sende sağol tatlım ne demek
0 oy
(327 puan) tarafından
Hiç doktorlara sormayin çoğusu tutma der zaten. Farz orucu bu ben ilk bi kaç gün deniyicem baktim ki zorlaniyorum tutamiyorum tutmam ama ilk once deneyin kizlar allah bebegin rizkini verir merak etmeyin oruç tutmak sıhhat verir 
(108 puan) tarafından
Kiz ben gecen 170 gun pes pese oruc borcumu odedim alisigim o konuda asla tavizim yoktir . Ama bebek olunca onun icin endise ettim yoksa oteki turku hic bi Allahin kulu ramazan orucu yediremez bana . Biz ufakliktan o sekilde ogrendik . 4gun oruc yiyordumda kafir gibiymisim geliordu regli halinde . Kmsum bbegin kilo wlmaz gelismez ttma dedigi icin endse ettim yoksa aslaa . Ymem
(327 puan) tarafından
Senin niyetine kurban olayım senin bebeğini allah besler sen hiç merak etme bacım bol bol ye iftarda sahurda biseycik olmaz allahin izniyle :)))
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım hamileliğin en rahat dönemi 3-5 ayları oyuzden tutmanda bi sakinca yok. Son aylar daha önemlı bebek Son aylarda kılo alır eğer oruç tutulursa Kilo alimi yavaşlar. Tutmak mecburiyetinde değilsin istersen ilk gün dene tutamazsan bidaha tutma 
(108 puan) tarafından
Tutucam Allah izin verirse insallah .

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 208 göst.
4 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S...r (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.
29 Haziran 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Gonulhuri (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Hayalperes_88 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 336 göst.
21 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Özlemm ❤ (900 puan) tarafından soruldu

377,375 soru

11,293,206 cevap

34,711 kullanıcı

...