0 oy
1,023 göst.
Diğer kategorisinde (10,073 puan) tarafından

ya kızlar esinizden para saklayip biriktirebiliyomusunuz yada yaparmisiniz. Ben evlenmeden once uzunca bir sure calistim bayada guzel para biriktirdim. Kendime duşen esyalarimida aldim dört dortluk. Şuan calismiyrm. Eşimle hesaplari birlestirdik. Oda Allaha sukur çok iyi kazaniyor. Ama evlenmeden oncede simdide etrafimdaki herkes hatta kayinvalidemle eltim bile esinden gizli paran olsun kenarda diyolar. Ben yapamiyorum ya 5tl param olsa bu kadar var diyorum :D siz yapabilir misiniz?

40 Cevaplar

+2 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben saklarım da biriktiririmde herseyi bilmeleri şart değil bence :D
(10,073 puan) tarafından
iyi birikim yaptinmi bari :)
tarafından
Edaaa napacan kız o paraları aaa
Yoksam biriktirip filmlerdeki gibi yurt dışına mı kaçacan :D
(22,070 puan) tarafından
Kiz gören gormeyen milyarlarim var sanır DD 50 lirayla kacabilirmiyim kiz yurt dışına hahahaha bilet bile alamam :D
tarafından
Kız mülteciler gibi yaparsın sende
:D botla kaçarsın
(503 puan) tarafından
Ben yapamıyorum. Korkarim ;) zaten hesaplar bir.adam acmis kartlarini.nakitini dokmus önüme.calismiyirum.mesai paralarını nakir lazim olursa diye eve getirir.onunbile kullanamiyirum yeri geliyor. Kiyamamki onun parasini saklamaya.bi  altin gunune girdim.ne gerek varki ne alicaksan git al aylik gune girmene gerek varmi dedi.getcekten o gun resil ziyan oldu.becereniyirum ben o isi.yapamamda.
-Reklam-
+1 oy
(15,745 puan) tarafından

Benim var biliyor ama miktarını bilmiyor topluyorum vereceğim sonra bileklik yapacağım saklamak denmez ona eş herşeyi de bilecek diye bişey yok benim dünyam da :) 

(10,073 puan) tarafından
işte bilecek diye birsey yok ama elimde degil saklayamiyorum :)
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Evet biriktiririm bi kenara zor zamanlarda iyi olur diye düşünüyorum. 

(10,073 puan) tarafından
ne guzel valla ya keske bende yapabilsem. Ortak hesqpta birikir ama qyri yerde biriktiremem
(27,353 puan) tarafından
Biriktirmeni öneririm
(10,073 puan) tarafından
Arabamiz var zaten canim benim ustume biraz pahali. Esimde para saklamaz benden hayatta al kullan istedigin kadar sormaz bilr nereye harcadin. Seni benimi var der. Ama ben yapamiyrm
(27,353 puan) tarafından
Bak kuzu zor zamanlarda inan cok iyi oluyor soyle her ay 100 tl bir sandigin köşesine koysan 50 yada  onu harcamasan oyle kalsa birikir
Ben esimden gizli ceyrek yaptım simdi yine yapcam  sonra biriktirmeye devam.
 Bunu  zor gunleride var.
(10,073 puan) tarafından
işte hic yapamiyorum ya. Esim yurtdisinda calisiyor muhendis dolarla maas aliyor. Hesabina yatiyor goruyorum. Istedigim gibide cekip kullanabiliyorum. Ama dusunki isten ciktim issizlik maasi aliyorum kirayi ve faturalari ordan oduyorum esimin maasina hic dokunmadim daha. Maasimdan kalanida yiyorum :) yapamiyorum yani seni benimi var diyo ama alamiyorum yani :D
+1 oy
(2,548 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Para saklamam ama herzaman kötü gün parası biriktiririm yerini bilmez ama zor günler  için herzaman yanında olacağımı bilir 
(10,073 puan) tarafından
ne guzel canım :) bizim ortak hesap oldugu icin heraldi gerek gormuyorum
+1 oy
tarafından
Saklarim hattaa bu sabah bir video gordu esinden ayri birikimin var mi diye kadina soruyolardi esimde varmi seninde dedi bende güldüm yok dedim ama var :D kotü gun parasi her zama biriktirirm
tarafından
Hic harcamadim cok şükür ihtiyac da duyulmadı. 1 senedir biriktiremiyorum oda cocujdan ve virusten dolayi marketi pazari esim tek yaptığı icin:D
(10,073 puan) tarafından
:D benimde var ama calisirken biriktirdigim. Biraz fazlaca :)
tarafından
Hayirli yerlerde kullanmak nasip olur insaAllah
(10,073 puan) tarafından
Araba aldık olanlada canım :) biraz kaldı
tarafından
Ohh daha ne olsun ben cocuklara yatırım olsun diyorum bakalim nasip. Para miladini yitirmezse harcamak nasip olur insaAllah
+1 oy
(707 puan) tarafından
Kalmiyor ki biriksin.1 lira koysam koseye o bile lazim oluyor.Biriktirme sansim olsa yapabilir miydim bilmiyorum kosedeki para bana batiyor oda ayrı:D
(10,073 puan) tarafından
Yok ben tutumluyumdur :)
(470 puan) tarafından
Biyere koyamiyrm 5 TL bile olsa şimdi i olsaydı şunu alirdim diyrm kenarı koyduğum parayı asla unutamıyorum hep aklimda:D
+1 oy
tarafından
Eşinin maaşından para saklamak biriktirmek günah. Ondan çalıyor durumunda olursun hakkını helal etmez Allah muhafaza. Onun haberi olur biriktirirsin ama dersin bunlara asla dokunulmayacak.  Tam tersi güven zedeler muhabbet biter huzursuzluk yaşanır Rabbim esirgesin haberi olsun hatta sen alma o versin. Ben eşimin cüzdanına kendisi istemedikçe El sürmem ne montuna ne pantolonuna ne çantasına.isterse tutar eline veririm o kadar  Annem öyle yapardı bende öyle öğrendim.
0 oy
tarafından
Denedim yapamadım olmuyo-)))
(10,073 puan) tarafından
neden gerimi verdin :))
tarafından
Verdim valla kıyamadım:)
0 oy
(4,996 puan) tarafından

2 tane çeyrek yaptim haberi yok 8-)

(10,073 puan) tarafından
ne guzel ya :) benimkiler bankada benim adıma hesapta
0 oy
(436 puan) tarafından
Bende senjn gibiyim :) 

Bir ara biriktirim dedim o ara paraya sıkıştık  hemen dedim bende var dayanamadım.Kendisi hep der ama biriktir diye
(10,073 puan) tarafından
benimkide al harca istedigin kadar diyor :D
0 oy
(134 puan) tarafından
Esinin yapisina gore degisir.Ben evlenmeden once abimden ve babamdan gizli param olurdu hep.Birikim yapardim calistikca.Fakat esim hic karismaz.Hatta gizliden hosuna gidiyor galiba 4 senedir bilir birikim yaptigimi.Ekler ustune koyar.Paranin yerini bilir.
(10,073 puan) tarafından
bende iste o yuzden saklayamiyorum sanirim. Cunku esim hayattq karismaz ne harcamisim ne kadar harcamisim sormaz bile
(134 puan) tarafından
Ondan tabi ki.Ay icinde al bunu kesene koy diye de gram durum iyiyse ceyrek yarim...Hic tam olmadi o baska ;) Biriktiririz.Esin demekki destekliyor
 canim ondan gizli olmasi gerekmez.
0 oy
(287 puan) tarafından
Hayır asla yapmam öyle düşüncesi olan insanlardan da hoşlanmam canım. 
(10,073 puan) tarafından
bende yqpamiyrm iste :)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kösede mutlaka azda olsa biriktirim canm nolur nolmaz diye esimde miktar bilmesede mtlaka vardr senin kosede der zorda kaldigindada hmn cikarr verirm 
(2,722 puan) tarafından
Zor gun icin degilmi canm zor gunde cikariyorum yoksa n mantigi var gulucuk
(10,073 puan) tarafından
onu demiyorum hani kocan bilmesin yani diyolar kenarda paran oldugunu. Gizli hesap yani :)
(2,722 puan) tarafından
İste saklayamiyormki guluyorum hemncik ama yine iki ceyregim var saklı
(10,073 puan) tarafından
Olsun oda bisey kiz :))
(2,722 puan) tarafından
Aynn kuzum
0 oy
(673 puan) tarafından
Al bendende okadar bende hiç yapamıyorum bana verdiği parayı ben gene gidiyorum evin ihtiyaçlarına harcıyorum benim görümcemde öyle diyo biriktir diyo azar azar kadın her zaman biriktirmeli diyoda ben pek beceremiyorum
0 oy
tarafından

Beni Eda anlatsın :D

0 oy
(1,326 puan) tarafından
Maas belli hesap belli gittige yer belli. Para biriktirirz  benim hesabimda birikir para ne kadar oldugu bellidir.  Gizli bisey olmaz. Calisitigim halde esim harclik verir almam var diye. Benimde aklima gelmiuo degil :)) alsana niye almiyon diye ama iste ben ihtiaycim olmayan seye herek duymyorum. Genelde ben esime veririm hatta para. Nakit pek tasimaz kart kullanir. Nakitin de bulunsun der veririm
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Benim kendi hesabima biriktiriyorum, ama gizlo degil. Esim maasi alinca bana su kadarini at birikim hesabina atacam diyorum. Oylr biriktiriyorum lazim olunca da esirgemiyorum ama. Adamin kendi parasini ne iye gizleyim :)
0 oy
(46 puan) tarafından
Ben yapamıyorum normalde cevremdekiler haftalik para aliyolar eserinden evin yemeği falan için ben yapamam dedum eşime zaten hani parayi carcur eden biri değilim bayagi tutumluyum o yüzden bak bu kadsr aldim onu aldim bunu aldim bu kadsr gitti diyorum niye söylüyorsun aldıktan aldin hesap werme alışkanlık olmus galiba nealsam ne yapsam söylerim bilmesini isterim 
0 oy
(892 puan) tarafından
Valla canm bana haftalık 50 TL veriyor eşim ayrıca pazar parası da alıyorum eve harcıyorum arta kalırsa kendime alıyorum.o 50 tller ile kişisel ihtiyaçlarımi gideriyorm kıyafet kuaför falan.pandemi sürecinde bir iki çeyrek parası biriktirdim bazenn der şimdi ne para biriktirmişsin sen diye soyle der siylemem derim.  hatta niye haftalık veriyorum ki ihtiyacın olursa dersin veririm diyor bende senden hep şunu bunu alcam diye para isteuemem bende kalsın ben gerektiğinde kullanırım derim. 
(10,073 puan) tarafından
Işte bizde oyle bisey yok :) ortak hesap var benim paramda orda esimin maasi yatar ikimizdede kart ve cep bankaciligi var. Istedigimizi ordan hqrciyoruz
(892 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum mesela .eşim kazandigunj karta atar kartta ondadir haftalık maaş alır ordan bana verir ihtiyaç kadarını.gerisi onda yani bu ortak oluyor mu bilemem :))ama evle yada çocukla alakalı bişey alsak o ödüyor
(10,073 puan) tarafından
sen hesabi goremiyosan ortak olmuyo canim :) kalan parayi ne yapiyor
(892 puan) tarafından
Kalan para kartta bir gram altına çeviriyor bir paraya .arada telinden karta bakıyorum miktairni oda söyler bakmadigim zman
(10,073 puan) tarafından
iyi bakalim :)
0 oy
tarafından
Ben calismiyorum ama butun paraui bende aliyorum bazrn soruyo ne kadar paramiz var diyor 100 lira ornek ama benim sakladigim 50 tl bian sıkıntıya girdigimizde ya gidip ben alıyorum diyor hani para yoktu sen bana birak hesabı diyorum yada babam aldi diyorum .d.dmd yada o 50 tlyi kendime yada ogluma harciyorum  .dmd boyle bir birikmim var 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,045 göst.
7 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 718 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde gulistaN18 (2,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 751 göst.
23 Mart 2023 Diğer kategorisinde Semrak (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 161 göst.