0 oy
870 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
tarafından kapalı
Cocugunuz geleceği için çocuğunuzdan vazgecermiydiniz ?
notu ile kapatıldı: Hatalı başlık seçimi konu başlığı içeriği özetleyecek şekilde olmalı

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Çok saçma soru tovne estağfurullah gece gece nerden aklınıza geliyor böyle sorular 
(328 puan) tarafından
ben karnimdayken ona nasil bagliyim kalmiş ki ondan vazgeceyim. Cok mantiksiz soru
(3 puan) tarafından
Söyle anlatayım çok çaresizsin seninle perişan olmasını istemiyorsun fakat bakacak başka birileri var hemde çok zengin ve cok guvenilir karşılıksız verirmiydin cocugunun hayatı kurtulacak ama seni olur boyu bir akrabası olarak bilecek annesi diil
tarafından
Hımmmm çok zor bi soru ya valla bunu çok düşünmek lazım heralde versemde sonra intar ederdim çünkü yaşayamazdım çocuğumsuz
tarafından
Çok haklısın dilnaz :(((( diğer post beni ağlatdı :((((
(503 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dun esimle konistuk bu konuyu.etiopyada cekilmis  bir belgesel izledik.okula gitmek icin 45 dk 55 derecede yuruyen cadirda kalan cocuklar.
Aileleri naail endiseli gonderirken.yolda düşüyorlar su yok.aclik diz boyu.karnimizdaki ilk gozagrimiz.ikimizde ileri yastayiz.alsak onu evladimiz gibi severmiydik  diye adilce sordukbir birimize.ben ayrim yapmazdım. Esimde yapmazdi ya bakalim anne babasi verirmiydi.ben inanmıyorum ki yazinizdaki gibi evlat kolay verilsin.otlarin icinde bir cadirimsi dokuntu biyerde kalan o baba agliyirdu.okula giderlerse belki hayatlari kurtulur diye.hayatlari kurtulur diye ta verirlermiydi?esim dedi baska ulkeden almak cokk zor.aairi prosedurleei var dedi.biz avrupadayiz.esim benimle evlendi binbir mulakata aldilar.gevmisimde benim hatirlamadigim falanca avukatimdan hesabima yaoilan  para transferleri neden yapilmis? Icerigi neymis.binbirbturlu .sorular sorular.avrupaya alicaksin oyle bir iki tane yooo yine annesini ane babasini baba bilsin.bi sakıncası yok.tatillerde gonder ailesinin yanina.keske yapabilseydik.ben sahsen suan karnında olan evladimi afriksda da olsam .nigeryadada ki turkiyede yardim olur.insanlik olur hercesit yasam sansi var.ben vermezdim baska bi yere.zor bi karar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bu soru aklima sokakta kaldım mecburen çocuğu mu evlatlık verdim falan diyenleri getirdi aklima. Ama annemin şöyle bi sözü var bende ona katiliyorum. Öleceksek birlikte ölelim. Cennette rahat ederiz. Allah'ım kimseyi evladından ayırmasın. Bilirim ki bi evlat için ANNE den daha değerli bi mülk ve gelecek olamaz. 
0 oy
tarafından
Aslaaaaaaaaa
(3 puan) tarafından
çocuğunun geleceği istikbali ve eğitimi çok güzel olacağını bilsen bile yine mi asla derdin
Yanı kendin için annelik duyguların için ben doğurmuşum vermem kimselere benimle rezil olsun deyebilirmiydin yoksa çok güzel bir geleceği olacağını bilip vazgecermiydin
tarafından
İlla gelecegı guzel olacak diye vazgeçmem gerekmez ki o gelecegı belki dort dortluk sunacak Bı durumum olmaya bilir ama elimden geldıgı kadarıyla magdurda etmemeye calısırım annelik evladından vazgeçmek degıldır bence gerekirse onun İcin ac kalmak onun istikbali İcin ugrasmak demektir bu benim dusuncem tabıkıde ki ben daha dogurmadım ama Rabbım ne verirse herseyını hayırlısını versin
(418 puan) tarafından
"Benimle rezil olsun" türünde bir hayatın varsa yapmayacaksın çocuk.. bu kadar basit
tarafından
Ne sacma ya gelecekde neymis varsın fakir olsun beraber surunsunler ama asla annesiz kalmasin yavrucak boyle bir mantik olamaz yani
tarafından
Aynen oyle canım annelik onu yasadıgı hayat rezillik ıcınde olsa bile orayı guzellestırmektır Bi insan yavrusundan nasıl vazgeçer ki o zaman herkes oyle yapsın zengin cocuk sahibi olamayan ailelere bagıslasın neden diye sorulursa ona iyi bir gelecek sunmak İcin peki senin burda kendine cocuguna verdıgın deger bumu cok yanlısı Bı mantık bence bu kafadan cık bıan once
0 oy
(583 puan) tarafından
Açman lazım biraz konuyu nasl bı gelecek nasıl bir vazgecis
0 oy
tarafından
Gece gece ne alaka ya tövbe tövbe 
0 oy
tarafından
Niye vazgeciyim geleceyi için elimden gelenin fazlasını yaparm ama asla ve asla cocugumdan vaz gecmem!!!!!!!
(3 puan) tarafından
Ya yapamazsan
tarafından
Niye yapamıyım gerekirse ac kalırım sabah aksam çalısırım yinede yaparım biz anneyiz ya me olursa olsn evlattan vaz gecilmez. Diyelim yapamadm yine vazgecmem kendisi büyür okur kendi hayatını kendisi deyistirir. Nice bir ekmeye muhtac insanlar var ki cocuk okuyub geleceyini parlatıyp
0 oy
tarafından
Çocuğumun geleceği için çocuğumdan neden vazgeceyim mesela nedeni ne olabilir ki vazgeçecek kadar 

Vazgeçmem asla evladimi 1 saat görmesem deli oluyorum 
0 oy
tarafından
Ay nasil soru bu, Allah korusun evlatlik falan mi vermeyi dusunuyosun cocugunu ya da çevrende mi boyle dusunen var. Aman diyim kimse sen gibi bakmaz cocuguna
(25,223 puan) tarafından
Evlatlık verip 30 sene sonra Müge anlıda aramaya başlarlar
0 oy
tarafından
İkisinde n de vazgeçmem niye geçeyim ki onu ben ne emeklerle büyütüyorum sorunun içeriğini tam anlayamadım ama eğer eğitim için ise gerekirse onunla aynı memlekete taşınırim o okusun diye sokağa atacak çocuk yok bende
0 oy
(251 puan) tarafından
Kızlar hemen on görücü tavırla yaklaşmayın acaba nasıl bir durumda ki bunu yazmış kendiniz üzülmeyin diye çocuğu yanınızda uzmekmi daha iyi bilemedim hayat şartları her zaman iyi olmayabilir zor bir durum bu seçimi Allah kimseye vermesin eğer çok kötü bir durumdaysan cocugundan vazgeç istersen ama çalış kazan iyi bir gelecek kur sonra çocuğunu yanına al kimse istemez böyle durumda olmayı en zor şartlara kadar dayan yinede çocuğun için baktın olmuyor o zaman vazgeç ama evladının geleceği için ayakta dur ve yanına al derim ne bilim üzüldüm senin adına zor gerçekten Allah yardımcın olsun
tarafından
Nasıl yani ya
(251 puan) tarafından
Kadın ne durumda ki bunu yazmış hayat her zaman herkese gülmüyor malesef derdine ortak olmak yerine kinaniyor şuan bu soruya empati yapmak zor değil  üzüldüm onun yerine koydum evlat bu ayrılmak ne kadar zor ki kadın bunu cümleye döküp sormuş önce fikir vermeliyiz kendimizle kiyaslamak degil
tarafından
Orası öyle cnm kadının durumunu bilemeyiz ama inan çevrem de var ablamın arkadaşinin bir oğlu var eşinden boşandı adam sırf çocuğunu düşüşün diye sadece karnına vururmus o kdar neyse baba evinde doğum yaptı kız şimdi 6 yaşında İnan çalışmadığı sektör kalmadı çevresindeki insanlar ona neler neler derledi geri dön kocana bu çocuğu ver onlara falan asla dedi şimdi kocaman oldu oğlu kimseye de eyvallah demedi ezdirmedi o yüzden eğer o çocuğu doğuruyorsan ne ondan nede geleceğinden vazgeçerim Rabbim kimseyi zorda koymasın evaldindan vazgeçecek kadar
(251 puan) tarafından
Dediğin gibi böyle babalarda var ama kadının bırakacağı kişi belki böyle değildir ne bilim belki annesine bırakacak tam acikliyici bir post değil ama bu kadar güçlü olmaaz herkes herkesin durumu farklı yorum yaparken incitmeden yapsa herkes ya zormu bu anlamiyorum
0 oy
(3 puan) tarafından
Yeni post açacam gelirmisiniz
0 oy
(8,080 puan) tarafından
Çocuk anne sevgisini tatmadiktan sonra geleceği güzel olsa ne olur 
0 oy
tarafından

Bacım çocuk sahibi değilim Rabb'im çocuğuna ve sana güzel hayatlar getirsin inşaallah fakat bir çocuğun varsa imkanında yok bakmaya diyelim verdin sonra ne olacak bir akrabası olarak beni bilecek diyosun zaman geçecek birgün bu çocuk evlatlık olarak verileceğini bir şekilde öğreneceğini düşün RABB'İM sana bir evlat sahibi olmayı vermiş çocuk sahibi olamayanlar çocuğum olsun diye neler veriyor 

Senin elin ayağın var çalışırsın eşin de var ise birlikte üstesinden gelirsiniz çocuğunu neden en lüks çok zengin birine vermeyi düşünüyorsunuz bak yarın birgün elden ayaktan kesilince işte keşke vermez olaydım diye pismanliklarin olur müge anlı da neleri çıkıyor bunun gibi ibret almak gerek durumun olmayabilir hepimizin durumu dört dörtlük değil ama çalışıp çabalıyoruz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz gücümüzün yettiği yere kadar birde bunun diğer tarafı var vebalini nasıl alacaksın bu çocuğun herşeyi hesaba katıp iyi düşün tavsiyem 

0 oy
tarafından
Ne çocuklar var yokluk içinde avukat doktor ögretmen olan önemli olan anne baba çocugun gayreti yoksa hepsi boş bahane arar bi insan evlatlık verirse zaten istemiyor dur 
(3 puan) tarafından
Açtım cnm post oraya gelin sizde haklisiniz ama konu çok farklı
0 oy
tarafından
Asla asla ben çocuklarım için ölüme giderim 

Benim tek tutundugum dal onlar rabbim esirgesin onlarsiz hayatı
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Hayır vazgecmem eger bahsettigin maddiyatsa cocugun gelecegi hic vazgecmem zengin olmasin ama yaninda annesi olsun azla yasamak ogrenilir annesiz yasamayi nasil ogrencek
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Cocugumun geleceği için çocuk yaparım kardeş önemli
0 oy
tarafından
Çocuğu bi doğur kucağına al sonra düşün bu soruyu tekrar en iyisi. Bana dünyaları serseler önüme bir oğlum etmez. Asla ve asla vermem oğlumu kimseye 
0 oy
tarafından
İnanılmaz saçma ve anlamsızca bi soru. Zaten çocuğum için herhangi bişeyden vazgeçmek evladımdan vazgeçemediğim içindir. Evladım için nasıl tekrar ondan vazgeçeyim ki. Eğer farklı bi sıkıntın varsa açıkca sor böyle soruna cevap bulamazsın 
0 oy
tarafından

Tabiki de hayır , ben evladimin geleceği için elimden gelen herşeyi yaparım ama yinede vazgecmem.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 65 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde E.m.hs (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 250 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 197 göst.
13 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,264 puan) tarafından soruldu

397,225 soru

11,880,734 cevap

35,997 kullanıcı

...