0 oy
1,898 göst.
Diğer kategorisinde (2,241 puan) tarafından
merhabalar :) ben sezeryan oldum pismanim diyen  varmi merak ediyorum.

15 Cevaplar

0 oy
(394 puan) tarafından
Hic degilim valla bana herahngi bi engel olmuyo normal dogum yapan  cevremden cok kanamam pis kanim gitti normal.dogum temizler diyolar  ya bence alakasi yok
(2,241 puan) tarafından
benim doktorum aksine sezeryanda keseyi komple alip orayi temizliyoruz daha cok temizleniyo iciniz dedi :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben pismanim
(29 puan) tarafından
Neden ama???
tarafından
Çok acil bi durum yoktu sadece bebeğim nst de hareket etmiyor yada çok az ediyordu doktor beklemeyelim dedi keşke ya bir gün daha bekleseydim yada başka doktora gorunseydim doğdu bi sorun yokmuş tembelliginden hareket etmemis
tarafından
Bende pismanım hemde cok, niyemi ben basindan beri normal olucak dedi doktorlar universites hastanesinde devletti dogum yaptim, ebeler vardi kendi sancımla 9 cm oldum fakat biraz daha acıl diye bekllettiler nerdeyse 17 saat bekledim, bi doktor geldi dedimki beni alin nolur dayanamiyorum doktorda catala aldi ikin dedi dermanim kalmadı malesef acil sezeryana aldi cok zor sanki, normale almasi of of 3 ay 10 gunluk oglum ama ben hala kotuyum o dikis yerim hala sizliyo içim yarali nefret ediyorum gobegimde kaldi goren diyo kac aylik o kadar sinirleniyomki.
(2,241 puan) tarafından
yaa boyle olunca da insan bir korkuyo mecburi olmusunuz keske gonlunuze gore olsaydi ama o kadar zaman gecmis hala sizlamasi sinir bozucudur allah yardim etsin
tarafından
Benim ameliyat yerimle bi sıkıntım yok şükür ama normal doğuma çok hazirlanmistim ve çok istiyordum bide çocukları çok severim en az 4 çocuğum olsun isterdim sezaryen kısıtlıyor malesef
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Oldum  pişman değilim :) bi sıkıntı yaşamadım. Sonuçta  bence şans işi  normal olup sıkıntı yaşayana var sezeryan olup yaşayan da öcü gibi bakılmamali bence
(2,423 puan) tarafından
Gelişmemiş nedir yaa :) o zaman zayıf olan insanlar gelişmemiş şişman insanlar  ileri gelişmiş mi :D herkesin bi yapısı var ya insanların bu kilo merakını da anlamıyorum
(4,875 puan) tarafından
Sanki kendi tosuncuk gibi çocuk doğurdu kaynımı 2.5 kilo doğurmuş
Benim en azından 3 kiloyu aşacak bebegimin kilosu  bir çok şey daha bunlar bisey değil  kötü olmak istemiyorum ama valla bu saatten sonra kötü gelin olcam umrumda olmasın kimse
(2,241 puan) tarafından
kadın kendiyle celismis ya :))) hayirlisi canim bundan sonra cok da tatlis gelin olma bence
(4,875 puan) tarafından
Evet vallahi şimdi oturuyoruz kullandığı bir cümle  oldu o çok zoruma gitti bacıları vs var onların yanında küçük düşürmek istemiyorum ama kocama  dicem hakkindan gelsin anlamazsa da aynısını  ben yapacam
(2,241 puan) tarafından
esin senin yanindaysa hic sorun yok canim birbirinizle anlasin o yeter varsin susmasin :)
0 oy
tarafından

Kesinlikle hayırrrr :D yine olsa yine sezeryan canım doğum yaptım mı anlamadım bıke boşuna 9 ay korkmuşum:)

(2,241 puan) tarafından
bazen bunyeden bunyeye degisiyo heralde bazisi oy oldum dikis agrisindan diyo bazisi hic agrim olmadi diyo :) masallah guzel gecmis seninki
tarafından
Benim ki çok guzeldı canım ve kesinlikle doktor çok önemli. Ve sürekli hareket en güzeli: )
(2,241 puan) tarafından
doktorum sezeryanci bir doktor tabikide normal de yaptiriyo ama benim sulalemin yarisi ona yaptirdi dogumunu adamin eli mi iyi bilmiyom hemen ayaga kalktilar :))))
tarafından
İyidir canım o zaman korkma sen öyle rahat ol :)
0 oy
(104 puan) tarafından

Ben zorunlu sezaryen oldum ama asla pişman değilim hatta zorunlu olarak spinal yaptılar çok ağladım istemedim şimdi hepsine dua ediyorum iyiki de spinal yapmışlar :D

(2,241 puan) tarafından
ne guzel  zorunlu oldum da keske olmasaydim dememek :) allah saglik versin guzel olmus
(104 puan) tarafından
Allah herkese hayırlı doğum nasip etsin çatı muayenesi bile olmadım normal doğurucam diye ama nasip değilmiş zaten doğuramazmışım da çatım darmış :)
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Akşam acile gittim acilde dogumhaneye gönderdi nst için tabi doğum yapanlar flan vardı onları duydukça sezeryan olmak istiyorum dedim 
(2,241 puan) tarafından
valla en cok o nst gunleri benim psikolojim bozuluyo sira sira yatiyoz tabi 20dakika ne konuscan hemen dogumun zorlugundan bahsediyolar cok korkuyorum her seferinde sezeryana karar verip cikiyom odadan :))
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Olduğum için pişman değilim ama normal doğum sancısı nasıl hiç bilmiyorum o yüzden birazcık tadıp ondan sonra olmak isterdim :P

(2,332 puan) tarafından
Ne bileyim canım tatmak isterdim yine de ☺
(1,028 puan) tarafından
Ben 20 saat çektim o sancıyi çok zor bir şey ben 20 saat boşuna sancı çektiğime yaniyom kızım yorulmuş içerde bitkin düşmüş doktor iyiki sezeryana almisim dedi çocuğun ağlamaya takati kalmamış dedi tatmadigin daha iyi aslında
(2,241 puan) tarafından
cok zor ya 20 saat iyiki inat edip normal dememis doktorun.  rabbim herkesi bir avazda kurtarsin insallah henuz tadmadim ama zor olduguna eminim
(1,028 puan) tarafından
Amin canım benim :))
(2,332 puan) tarafından
Dayanamazdım ben ama birazcık ucundan tatmak isterdim ☺
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ben cokk pismanim ama benim mecburii sezeryandi senelerdir biraz ayakdan usutsem hemen sizlamaya baslar normal dogumu cok istiyorum suanda 9 sene gecti uztunden ama doktorum istemiyo malesef
(2,241 puan) tarafından
aslında simdi 3 sene gecince ustunden normal yapabiliyorsun neden istemiyo doktor
(2,840 puan) tarafından
Kirilmis bir vazo gibi dusuncekmisim eline aldiginda senelerde gecse dagilirmis :) diyerek beni sezeryana itiyo suanda ama bide bende rahim kisaligi var gulum ondan sanirsam
(2,241 puan) tarafından
o halde hayirlisi ne ise o olsun insallah cok rahat gecer dogumun :))
0 oy
(35 puan) tarafından
Tek pismanligim sutumun hemen gelmemis olmasi ve buna bagli oglumun sarilik olmasi uykular haram olmustu onun disinda ilk gun ayaga kalkip yurumustum kirjim cikti estetik dikisle sezeryan oldum ama yerim hala ara ara agriyor ve kizariyor
(2,241 puan) tarafından
evet o durum varmis heralde ama doktora sordugumda sutun yeterince üretilmiyorsa normal ya da sezeryan hic farketmez dedi gelecehi varsa gelir yoksa gelmez dedi benim doktor cok rahat heralde ondan :)
(35 puan) tarafından
Benim 4. Gunde gelmisti ama sezeryanda en onemlisi annenin uyumasi ve bol su icmesi ben ne.zaman deliksiz uyudum sutum o zaman inmisti
0 oy
tarafından

Normal doğum yaptım RABBİME şükürler olsun. İkinciye hamileyim yine normal doqum istiyorum inşallah buda normal doqum olur. Çünkü sezeryan olursam bakacak kimsem yok. Bi tane oğlum var kaynanam 1 qün zor bakıo bebeqime. Umursamıo bebeqimi:(

(2,241 puan) tarafından
ah kaynanalar kendisi gelin olmamis sanki kendisi bir annenin kizi degil sanki ne var baksa etse . Allah yardim etsin canim bosver o umursamiyosa rabbim yardim eder sana
tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(534 puan) tarafından
Ben pisman degilim canim gonlum normal dogum yapmak istiyordu ama kosullar el vermedi :) ben 2 gece hastahnede kaldim 3. gece evimdeydim bebegimi yerde oturarak emzirdim bi de o yerden kucagimda bebekle kendi cabalarimla kalkiyordum bi skınti yasamadim daha bugune kadar 
(2,241 puan) tarafından
masallah canm rabbim saglik versin :) hayirlisi oyleymis ve guzel olmus
(534 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun :)
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Ben pişman değilim açıkçası başlarda pişman oluyor gibiydim sonradan normal doğum yapanlarda dikiş sıkıntısı daha zormuş duyduğuma göre tuvalete zor gidiyon oran acıyor falan değişik yani sezeryan da bir karnın da var o da çok bi engel olmuyor çabuk toparliyosun 
(2,241 puan) tarafından
ben bu zamana kadar bircok ufak tefek ameliyat oldum vucudumun cesitli yerlerinden ama oraya yakin olan dikisim kadar hicbiri canimi yakmadi . gercekden orda dikis olmasi beni cok urkutuyor
0 oy
tarafından
Bende sezeryan oldum canim hic te pisman olmadim cok şükür bi skntim olmadi.. gobek falan kalir ddiler gobegimde kalmamisti. 
(2,241 puan) tarafından
masallah canim :) o gobek kalir demeleri beni hic korkutmuyo valla diyorum cocuklugumdan beri ne kadar zayif olursam olayim altta ufacik bir gobegim vardi benim ben gobeksiz yasayamam diyorum :)))) yengem de sezeryan oldu bir sene gecti sifir gobek
tarafından
:))) ya kuzum herkes ister norml olsun sma doktorunda onerdikten sonra hic dusunmedim bile neden evladimin canini tehlikeye atimki. Benim kuzenim doktor sezeryn dedigi hslde millet korkuttu nirml yaptı cok zor gecmis kadin oluyirdu resmen hala anlatirkn tugleri urperiyir hep bu millet yuzundn diyor. İnsanlarimiz hakkinda hayırlısı olsin demiyir aman ha norml yao peki anneye bise olsabebege sen mi bakacan yada Allah korusun bebegebise olsa anneden baska kim cekecek acisini. Bizim milletimiz niye böyle anlamiyom canım hakkın da hayırlısı neyse Rabbim onu versin
(2,241 puan) tarafından
ne yalan soyleyim sezeryana meyilliyim yani esim karismiyor sizin sagliginiz onemli diyo doktorum da zaten sezeryanci . sirf kaynanam normal olsun diyo simdi sezeryan olup cok sıkıntı cekersem onu hakli cikaririm diye korkuyorum ondan sordum :))
tarafından
Yok canim eger doktorun norml derse yap ama hani bi terslik olurda sezeryan derse sakin kendini ve bebisibi tehlikeye atma. Bir lac gube toparkanirsin zaten hastanede kendine gelir gelmez yürütüyorlar nekadar cok yurursen okadar cabuk iyilesiyorsun. Doğum iste Allah sabir vermis kadina her turlu alusiyorsun
0 oy
tarafından
Sezaryen oldum hiç de pişman değilim bir hafta içinde normal hayatıma tamamen döndüm tek olumsuz yani ayaklarım üşüyünce karnımın şişmesi onun dışında hiç bir sıkıntım yok yavrum gayet sağlıklı ben gayet sağlıklıyım daha ne isterim:) şimdi bir hafta sonra ikinci sezaryenimi olucam inşalalh 
(2,241 puan) tarafından
masallah saglikla buyusun saglikla kucagina al insallah :)) ne guzel e o da olacak biraz agri sizi
tarafından
Amin inşallah canım:)
0 oy
(747 puan) tarafından
Ben normal dogum yaptım ve çok pişmanım  :-D suni sancı aldim saatlerce bekledim ve çok zorlandım bende bebegim de yalvardim sezeryana alin diye ama almadılar halen o pskolojiyi aramıyorum üzerimden ikinci çocuğu yapmaktan o kadar korkuyorum ki ya sezeryan olurum ya da yapmam diye anlaşma yapicam eşimle.
tarafından
Ah canim ya benim kuzenim gibi olmussun kadinin orasini kestiler resmen acilma yok diye kiz kan kaybindan faln gidiyirdu Allah korusun. O da millet kurbani
(2,241 puan) tarafından
yaa canim cok kotu kalmis aklinda .cok zorlanmisin saglikla buyut yavrunu . ama tek buyumesin bu korkudan dolayi ;))sezeryan olursun
(747 puan) tarafından
Aynen kesinlikle sezeryan istiyorum.  Zaten doğumda zorlanmadan makat çatlağı oluştu bende . Doktor ameliyat dedi ameliyat olucam bebegim biraz büyüyünce. Her türlü yine ameliyat olacam keşke bu hastalık olmasaydı da sezeryan olsaydım diyorum .

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,038 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 894 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 1,006 göst.
6 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 187 göst.
21 Mart 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Poyrazinannesi12233 (133 puan) tarafından soruldu

377,773 soru

11,306,937 cevap

34,736 kullanıcı

...