0 oy
1,589 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,069 puan) tarafından

Kızlar biliyorsunuz ki cuma günü gebe servisine yatısım yapıldı 41+1 olmuştum ve sancım yoktu. Bir cm açıklığın var demişlerdi. Iki gün yattım orda sürekli nst ye bağladılar. Sabah akşam doktor gelip açıklığa baktı ama o kadar kastim kendimi ve o kadar canım yandı ki normal doğum o an bitmişti gözümde. Bulunduğum oda iki kişilikti yanıma geleni doğuma gönderiyorlar ben orda öylece bekliyordum psikolojim bozulmaya başlamıştı iyice.

Pazar akşamı doktor yine kontrol etti açıklığım hala 1cm di dogumhaneye gönderdi beni hala sancım yoktu.

Pazar akşamı saat 20:30da alttan ip gibi bişey koydular yarım saat sonra Bi sancılar vurmaya başladı dedim ben buna dayanamam oysaki o hiç biseymis. Sabaha kadar o sancıyı çektim ebeyle doktor açıklığımin 3-4 cm olduğunu söyledi. Ben sabaha kadar sancı çekmiştim ve açıklığım daha çok azdı umudumu kaybetmeye başlamıştım.

Daha sonra o ipi çıkarıp serumdan sancı vermeye başladılar serum bana ters tepti sanki ağrı kesici gibiydi hatta 3-4 saat uyudum hiç sancım olmadı. Ama acılmam 6 cm olmuştu. Ha bide lavman yaptılar onda hiç bişey yok en kolayı oyduu

Iştee asıl doğum macerası şimdi başlıyormuş haberim yokmuş 

Suyumu patlattılarrr :( dün saat akşam üstü 4 idi. Saat 8e kadar 3dakika arayla müthiş sancılar yaşadım. Beni sezeryana alın beni bırakın istemiyorum yapamicam diye deli gibi bağırıyordumm tabi kimse takmadı ama acılmam 10 cm di tamdi yani

8den 10 a kadar ikinmalarim oluyordu istem dışı ama o acıyı tarif edemiyorum çok çok kötü bişey. Bebegin kafası gözükene kadar annem yanımdaydı ona sarılıp ağlıyordum. Bu arada şehir hastanesi ama annem hep yanımdaydı. 

Şükür ki iyi bi ebeye denk gelmiştim çok ilgilendi benimle ona söz bidaha karşına çıkmıcam seni çok ugrastirdim dediim

Bebek kafasıni iyice ittirmeye başlayınca hemen odayı hazırladılar annemi çıkardılar yarım saat içinde o masada doğurdum ama öyle böyle bi ikinma değil şu an dikişlerim değil ikindigim için popom acıyor sadece.Büyük konuşmak istemiyorum ama bidaha normal doğum yapmam. Sezeryanda yapmam herhalde. Yaşadıklarımı unutabilecegimi zannetmiyorum evet acılmam oldu benim ama kendi sancım falan hiç yoktu zorla dogurduum resmen zorla dogutturdular.

Bebegin çıkış esnasi efsanevi biseydi orda sesim kısıldı bağırmaktan ama olsundu çıktığında aşırı rahatladım pamuk kızıma zorda olsa kavuştum yani  3850 gr tontik bi kızım var :)

İçten kaç tane dikisim var bilmiyorum ama tahminimce 5-6 tane var onu söylemedi dıştan 3 dikisim varmış tabi bakmaya falan korkarım nasıl bakacağım onlara bilmiyorum

O kadar iğrenç durumlar yaşadım ki annemin yanında normalde üstüme değiştirmeyen ben bütün mahremimi gördü altıma mi isemedim, altımı mi pisletmedim hemşirelere bile kusura bakmayın isteyerek yapmadım dedim mahçup oldum kadın olmak gerçekten çok zorr bunu anladimm

Gelmeyen Derin bebeği bir şekilde getirdik yani 40 ı çıksın biraz toparlasin kendini sizede gostercem bebisimi :) sorularınız varsa cevaplayabilirim 

41 Cevaplar

+1 oy
(3,617 puan) tarafından

Aha Derin prenses doğmuş masallah kiz kilosu iyimis ondan çok zor cıkmış prenses :) 

Rabbim anali babalı büyütsün <3

(3,617 puan) tarafından
Insallah kuzum bu arada ismi noldu derin mi sadece ?
(2,069 puan) tarafından
Kimliği yarın çıkacak ama derin mi derin alya mi gidene kadar düşüncem :D
(3,617 puan) tarafından
Derin  Deniz de ısrar ediyorum :)
(2,069 puan) tarafından
Derin Alya oldu :))
(3,617 puan) tarafından
Adıyla yaşasın canim alya esininize severim :)
-Reklam-
0 oy
(366 puan) tarafından

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün şükür kurtulmussun:)<3

(2,069 puan) tarafından
Şükür canım çok sagoll :) ♥️
(366 puan) tarafından
Bnmkide 3.800 dü seninki 850ymiş :)
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Dikişlerin geçsin ağrın bitsin bidaha, hatırlamıyor insan, :) :) 
(2,069 puan) tarafından
Şu an hiç ağrım yok aslında dikişlere bakmaya korkuyorum su tutsam bişey olur mu acaba sonra kurutma makinesi ile kurutum :/
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Gözün aydın Rabbim ailesine vatanına hayırlı evlat eylesin inşallah ❤️ 

Anne olmak kolay değil :)) sen biraz kendini kasmışsn ama emin ol herşeyi unutacaksın onun kokusuyla ☺️
(2,069 puan) tarafından
Evet hiç kolay değil ama normal doğumu fazla küçültmusum gözümde yaşayınca anladım :)
(4,875 puan) tarafından
Bebiş azcık kilolu olmasaymış pıt diye çıkardı :)))
Neyseki şu an sağlığı yerinde senin de öyle berabersinz bence bunları düşünme dahii :)
(2,069 puan) tarafından
Kesinlikle öyle sadece doyuyor mu doymuyor mu anlamıyorum ebe sıktı göğsümü sütun var bol bol emzir dedi ama doğum yapalı 10 saat oldu uçları şimdiden yara oldu ne yapabilirim benn :)
(7,202 puan) tarafından
Bol bol sütünü sür göğsüne
(4,875 puan) tarafından
Merk etme küçücük midesi var doyar bir kaç damla dahi olsa emsin. Lansinoh göğüs kremi var ondan sür. Bir kaç hafta öyle olcak her emzirme sonrası mutlaka sür
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Gerçekten Çok zorlu bir dogum olmuş.  Dua et onca  saat suni vs çekip üzerine sezaryen de olabildin ama normal doğum olmuşsun herşey unutuluyor . Sağlıklı bir kızın dünyaya geldi ya inşallah hayırlı bir evlat olur bi cektigin sıkıntıları unutur gidersin 
(2,069 puan) tarafından
Inşallah canım zaten sezeryana alınsaydim bide üstüne herhalde tramva olurdu benim icinn
(128 puan) tarafından
Bende 4 gün  sürdü  ustune sezeryanda 7 saat kaldim benim kistim vardi 7 kilo kistimm 22 cm di.cok kanamam vardi unutamyrm Eşim diyor  bir daha bebek yok benim o halim aklina gelince agliyor  sen düşün  kimsede yoktu yanimda benle eşim tektik
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Hadi gozun aydin olsun saglikla buyut bebegini 

(2,069 puan) tarafından
Çok teşekkür ederimmm
0 oy
tarafından

Ayy ayni bnm dogum sanci yok  suyumu pattati  ondan sonra sanci geldi bnmkide 3800 dogdu 39 haftada 4 kiloyu gecerse dogurmsn dedi minyon tipliym  o yuDen 39 aldi ama bnide bnden aldi  ikinmakdan bagsur oldum bilemm kac dikism vardi bebegin kafasi kemhimin arkasna siķismis gelmiyor bittmistm dogum gercekten cok zor Allah hamileleri bi avazda dogurmayi nasip etsn <3 gule gule buyut bebgini canim  40 gune toplarsn canim 

(2,069 puan) tarafından
Allah düşmanıma bile vermesin bu acıyı dedim o esnada hani derler ya doğum yapan kadının şu kadar kemiği kırılıyormus gibi acı hisseder diye gerçekten doğru bence o :)
tarafından
Dogru tabiki anne olmak çok zor
(2,069 puan) tarafından
Bal kabağım eski postlarima göz gezdiriyodum ıkınmaktan basur oldum demişsin bende oldum. Ne yapacağım ben nasıl geçecek afedersin bugün tuvalete cikmayim bugünüm acısız geçsin diye dua eder oldum sen naptin?
tarafından
Canim ben sicak suyla yaptm afedesn  sicak suya otrdum  bide o cikan kisma kirem surdum elinle icine icine ** cabuk toparlanir bide kantron yagi var onu sur  1 ayda gitti bnmki cok fenaydi kaniyordu ta
(2,069 puan) tarafından
Öyle bi acı ki çok kötü ya inşallah geçer benimde. Bide dışarda değil benimkiler içerde :(
0 oy
tarafından
Allah analı babalı büyütsün unutuluyor canım ben normal doğumdan çıktım 10 sne çocuk yapmam dedim 10 sene sonrada sezeryan olucam dedim ama değişemem normal doğumu sezeryana şimdi üzerinden 9 ay geçti 2.yi yapmak istiyorum bilee
(2,069 puan) tarafından
Ay büyük cesaret valla ikinci doğumlar daha kolay diyorlar gerçi
0 oy
(227 puan) tarafından
Analı babalı büyüsün bebeğin kadının biri ben doğurduktan snra yanıma gelip kadınlar arsız dir afedersin gene doğururlar aynen öyle ama bak büyüklerimiz 8 9 doğuranlar var sağlıklı olsunlar da herşey unutuluyo cnm geçmiş olsun
0 oy
tarafından

Geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün inşallah hayırlı sağlıklı bi evlat olsun inşallah ❤️ :)

0 oy
tarafından

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH RABBİM HAYIRLI EVLAT EYLESİN.    

AMA ŞUNA EMİNİM Kİ O BEBEĞE HER SARILDIĞINDA TÜM HERŞEYİ UNUTACAKSİN.    BEN 8 AYDİR ÇEKİYORUM HASTANELERDE.  KIZIMIN 1 TANE TEKMESİ BİLE TÜM ACILARIMI.  AĞRILARIMI BNA UNUTTURUYOR.   RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN 

(2,069 puan) tarafından
Kesinlikle öyle evlat çok çok başka biseymis gerçekten
Allah hepimizin evladını bize bağışlasın canım ♥️
tarafından
Amin canım inşallah ❤️ rabbim razı olsun inşallah
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Gözün aydın sağlıkla büyüt bebeğini canım ❤❤
(2,069 puan) tarafından
Amin canım inşallah ❤️❤️
0 oy
tarafından
Bende tam seni arıyordum acaba doğurdu mu diye hadi gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 
(2,069 puan) tarafından
Amin canım inşallah hepinizden Allah razı olsun
tarafından
2 ay sonra da ben anlatirimm
0 oy
(7,968 puan) tarafından
Cnm hem üzüldüm yaşadıklarına hemde güldüm beni bana hatırlatın benimde görümcem yanımdaydı evlide değil mahremiyet kalmadı her biyeri mi gördü ondan güldüm bide doğum bitince insan öyle bı utaniyi kaç kere dedim beni hafizandan sil o halimi bagirlmarimi vala bı o kdrda komiktir doğum maceraları 
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Gözün aydın canım allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah evet anne olmak kolay değil
0 oy
(671 puan) tarafından
Postunu okuyunca iyiki sezeryan olmuşum dedim sonra sezeryan da cektiklerim gekdj aklıma doğumun her türlüsü zor cnm rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah hayırlı uğurlu olsun ❤️❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Senin adına çok üzüldüm cnm ama sonucta bebeğine kavuştun şükürler olsun. 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Saglicakla büyüt bebisini taze anne cok gecmis olsun ❣
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Maşallah canm Allah analı babalı büyütsün inşallah ❣ 
0 oy
(13,705 puan) tarafından
Ah çok şükür kurtuldun sende :) 

Allah'a hamd olsun..

Gözümüz aydın :)

İlgili sorular