+1 oy
459 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bebegi sarilik oln  var mi.

Varsa ne yaptınız. 

Niye öyle olmuştu.

Ne zaman olmuştu yani doğduktan kaç gün sora?

15 Cevaplar

+1 oy
(2,447 puan) tarafından
3 gunlukken tam sinirdaydi değeri. Saat başı emzirdim şükür olmadı sarılık. 
-Reklam-
+1 oy
(1,964 puan) tarafından
Sezaryan  oldu sutum hemen gelmedi  göğüs ucum yoktu bide ememedi yavrm asiri uyuyordu sarilik oldu 19du surekli emzrdm ara sira  mama verdm ama memeyi hic eksk etmedm yarim saatte bir falan  emzrdm 2 hafta falan he9 hastaneye gittk geldk yatrcaklar diye  korktm ama sukur o sekilde atlattık . Gunes iyi geliyormuş  gunese cikar eger sariligi varsa canım 
0 oy
(80 puan) tarafından
4. Gününde anladık sabahı dr.a gittik 24.bucukla acil yoğun bakıma yatırdılar normal ışık tedavisi bile değil tünel fototerapi gördü dusmeseydi kanı degisicekti 2 gün de düştü dünyanın en zor şeyi minnacık bebeğini hastanede bırakıp eve gelmek

Sürekli emiyordu ama süt çok azmış ondan sarılık oldu birde uzadı 2 aylığa kadar tamamen geçti sık sık beslenmesinden başka çare yok bide fototerapi tabi eğer yuksekse
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Olmadı çünkü çok emzirdim ağlamadan emzirdim uykusunda emzirdim şükür 
0 oy
(658 puan) tarafından
4.günü kontrole gittik ama 3.gunden sararmıştı iyice değerleri 22 cıktı 1 gün fototerapi aldı 13le hastaneden çıktık 
tarafından
Ben o okadar cahilim ki . 2 gün suni  aldim actim hep.  Bebek ac doğdu. Sora 2 gun hastanede kaldık süt gelmiyordu  emzirmek nasıl bilmiyordum bile. Ben ve etrafındakiler mama vermemk  için uğraştık.  Bi kac kez 1 ml verdik.  Surekli emzirmeye calistim  hani bebeğim mama ile buyumesin  diye.  Maksadım oydu  sütüm  olur  ondam diye. Eve geldim  banyo yaptım süt geldi bu defada bebek emmemek icin kafasını  salladı  durdu. Ve eve geldiğimden  bir gün sora rengi sarardı cok ağladı uyuması emmesi yoktu baktım 39 derece ateş-i  oldu . Ben sezeryanliym  esim ve görümceler ile yolladim . Bebegi yatrcaz demis acil doktoru   .  Yenidoğan  servisinde   . Kaç gün kalır bilmiyorum ama ;(
Dememisler durumuna bağlı demişler   hafif  sarilikmis madem öyle yatırmasaydılar:(
Durup durup boğazım düğümleniyor. 
Onu cok özledim az zaman gecrdik  ama yinede ağlamasını mememi emmemek ixin ettiği mücadeleyi  herseyini  ;(
Benim bebeğimi  dun  akşam 7 gibi yatırdılar ne zamana çıkar blmyom :(
(658 puan) tarafından
Canım bende ilk günler emzirdim emip 3 5 dk so ra bırakıyordu sütüm çok geldiği için doyuyordur diye düşünüyordum meğersem çocuk sarılıktan uyuyormuş annem farketti gece mama verdi içti o zaman anladim doymadığını. Ememiyordu beni en fazla 7 8 dk doktor en az 20 dk emmesi gerekiyor derdi bende artık sütümü sağıp vermeye başlamıştım doymasi  için hem anne sütü hem mama verdim inan doysun sağlıklı olsun farketmiyor anne sütü yada mama yeterki sağlıklı olsun. Bana da dediler sarılık normal geçer diye kontrolde doktor söyledi çok sarı test yapalım yaptılar arası doktor nerdeysen hemen gel yatis yapmamız lazım bizde köyde kalıyoruz hastane ile 40 dk var annemlerin evin orda biz normal kontrole geldik diye çok birşey almadık yanımıza 4 günlük sezeryanliyim gram uyku uyumamışım yatırdılar çocuğu 30 aralıkta sadece bez gözleri bağlı kuvezden çıkmayacak altını değişmek için bile kuvezde değişecek süt sağma pompasının ufak bir parçasını unutmusum evde sagamiyorum sütümü çocuğu beslemem lazım artık dayanamadım başladım ağlamaya sezeryanli halimle çıktım hastaneden parca aramaya hiç uyumadım hastanede çıktık yolda arabamız bozuldu yılbaşı gecesiydi inan o zaman bana çok zor geldi ama sarılık çok kolay atlatılan birşey fototerapiyle tedavi ediliyor ama gözle görülmesi 3 aylığa kadar sürebiliyor ciltten gitmesi ve en son göz çevresi ve burundaki sarılıklar gidiyor. Icini ferah tut eğer sarılığı azsa ve başka bir sorunu yoksa bugün yarın çıkar canım çok geçmiş olsun ikinize de. Ben 22 ile yatış yaptırdım 30 aralıkta akşam 6 7 arası  13 ile çıkardım 31 aralıkta 8 gibi çıktık inşallah biran önce kavuşursun bebeğine rabbim bir daha ayrılık vermesin
(658 puan) tarafından
Tabi sarılığın da nedenleri var anne sütü sarılığı da olabilir kandan dolayı sarılık olabilir karaciğerle ilgili de olabilir adaptasyonla ilgili de olabilir. Bizim kan testlerimiz temiz çıkmıştı doktor yeni dünya adaptasyon oluyor hiç korkma demişti.
tarafından
Aa 1 gun mu kaldo toplamda . Benimki 13 imis sarılık .  De dedi susuz kalmış. :(
0 oy
tarafından
Benm sütüm gelmiyodu bende emiyo sandm aclktan sarılık oldı 1 hafta sonra hastaneye götürdk yogun bakıma aldılar değeri 12ye düaünce cıkardılar her saat bası mama ve sutumu sagb veriyodm
0 oy
tarafından

Bizde 1 hafta sonra kontrole gittik 20 yle yattık sütümde geliyodu çokta emziriyordum geçsin diye yarım saatte 1 saatte emziriyodum doktora neden diye sorduğumda onlarca sebebi var sütüne bağlama sarılığı karacigerle alakalı kanla alakalı biseylerde olabilir dedi hastaneye yattık ertesi günü çıktık 1 hafta sonra yine kontrole gittik yine hastaneye yattık ciktik 1 hafta sonra yine gittik yine yattık ciktik çok şükür bı dahaki kontrolde düşük çıktı 

imagebiri sarılık mi dedi

(25,224 puan) tarafından
Oy kıyamam yaa benimki de resmen böyleydi. Değeri kaçtı burda bizim 17.4 tü
tarafından
İlk yattigimizda 20 ikincide 18 üçüncüde 17 ydi
0 oy
(175 puan) tarafından
Sarılık yaşadık 1 ay yoğun bakımda yattı oğlum onun yanı sıra baska şeylerde vardı tabi ama korkma canım geçer Allah'ın izniyle emzir bol bol 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Dogduktan ertesi gün sarılık oldu mavi ışıkta yattı ilk deneyimimdi ya cok kötü olmuştum ozaman lar
tarafından
Ben o okadar cahilim ki . 2 gün suni  aldim actim hep.  Bebek ac doğdu. Sora 2 gun hastanede kaldık süt gelmiyordu  emzirmek nasıl bilmiyordum bile. Ben ve etrafındakiler mama vermemk  için uğraştık.  Bi kac kez 1 ml verdik.  Surekli emzirmeye calistim  hani bebeğim mama ile buyumesin  diye.  Maksadım oydu  sütüm  olur  ondam diye. Eve geldim  banyo yaptım süt geldi bu defada bebek emmemek icin kafasını  salladı  durdu. Ve eve geldiğimden  bir gün sora rengi sarardı cok ağladı uyuması emmesi yoktu baktım 39 derece ateş-i  oldu . Ben sezeryanliym  esim ve görümceler ile yolladim . Bebegi yatrcaz demis acil doktoru   .  Yenidoğan  servisinde   . Kaç gün kalır bilmiyorum ama ;(
Dememisler durumuna bağlı demişler   hafif  sarilikmis madem öyle yatırmasaydılar:(
Durup durup boğazım düğümleniyor. 
Onu cok özledim az zaman gecrdik  ama yinede ağlamasını mememi emmemek ixin ettiği mücadeleyi  herseyini  ;(

Seninki kaç gün kaldı?
Benimki du  akşam yolladim hastaneye ..
(22,070 puan) tarafından
Kuzum 1 hafta yattı mavi ışığın altında sarılığın tek tedavisi her 2 saate karnının doymasi üzülme bende senin gibiydim
tarafından
Eğer  doymasa sarılık olur deseydi hemşire ben mamayı verirdim hani uğradı odama dediki emzir ağlasın mamaya alışmasn  bende sürüm ne zaman gelir dedim dediki cok emzir sık emzir gelir .2 gün boyunca damla olarak geldi zavallı bebek ac kaldı.  :(
Eve gelince süt geldi ama bebek memeye gelir gelmez feci şekilde aglyodu  dayanamayıp susturmaya calsyodum  :(  sadece dün onu  emzirme oranım arttı oda içiyordu  sutumu  diğer  2 güne göre.  Ama gel  gorki akşam üstüne doğru ateş-i arttı ağlaması emmemesi  ve uyumamasi  uykuda sıçrayarak  uyanması arttı. :( bende ateş-i yüksek belki gaz sancısı dedim heme  alin götürün dedim . 2 dk beklemesinler diye ben evde kaldım dr bakar acil de onlar geri getirir  sandim  . :(
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doğduktan 15 gün sonra oldu sütüm yetmiyordu o zamanlar mama takviyesi yaptım günde 8 kere ile başladım sarılık değeri düştükçe mamayı azalttım. Sürekli memede tuttum hep emdi 24 saatin 22 saati emzirdim nerdeyse. Zamanla sütümde coğaldı doymaya başladı sütümle artık ve mamayı tamamen kestim. Değerimiz 17.4 tü yatış yapmadık bol beslenme ile atlattık uzayan sarılıktı 1 bucuk ay sürdü. Şimdi 2 aylık tamamen bitti
tarafından
Covid  sebebiyle kimseyi almıyormuşlar sadece uzaktan görebilirmişiz :(
(25,224 puan) tarafından
Evet cnm 1 q saatte bir yarım saatte bir emzir mutlaka almazlar ama uzaktan gör o hisseder
tarafından
Gititm verdim süt orda kuvezde idi.
Dediki ışık tedavisini kapattık . Ama tekrar verirler mi doye sormayı unuttum . Ne zaman çıkar dedim . Dr lar perşembe ve pazartesi günleri  bilgi veriyor  dedi.
(25,224 puan) tarafından
Yarın bidaha sorarsın canım allah tez zamanda kavuştursun merak etme geçicek sabret
tarafından
Inşallah teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Doğdu 3 gun sonra falan fark ettim saglik ocagina gittik topuk kani alındı sonra sarilik var hastaneye gidin dediler

Hastanede cihazda sarilik yuksek çıktı kan alindi ertesi gun kontrol için tekrar aldılar kan.

Yatiracak kadar önemli değil bol emzirdikce geçer cogu bebekte ilk zamanlar görülür dedi doktor 

Suan 35 günlük hiçbir sorunu yok maşallah. Ama yatirsalardi bi gece ışık altinda kalacaktı ve dışkı ile atacaktı

Bu sekilde oluyormuş 
tarafından
Benm minigimi de yatırmışlar ama dememisler kaç gün kalacak.  Anne sütünü sağsın mama yollasın demis dr .
0 oy
tarafından
3 4 günlükken biraz yükseldi sarılığı. Doktor 3 gün sonra tekrar bakalım genelde 1. haftada zirveye ulaşır artarsa yatış veririz dedi. 3 gün sonra gittiğimizde.baya düşmüştü sorun kalmadı. 3 gün nasıl emzirdigimi bi ben bilirim ama 
0 oy
(92 puan) tarafından
İlk doğduğu dan 1 hafta oldu yani 7 gün falan bol bol emzirdim.  Geçti

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.