0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde (131 puan) tarafından
Kızlar bu büyükler bebeklerin bakımına neden hep karışıyolar komşu karışır elalaem karışır bizi cahil mi görüyolar yoksa genç nesili herşeyi daha çabuk ögrendiği için çekemiyolar mı 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çekemedikelrinden  değil her konuda onlar büyütmüş bi kenara koymuş çocuklarını  bilgili oldukları için.ve her zaman bilgili buyuklerimin  sözünü dinlemisimdir  bebek bakımı konusunda iyi ki dr dinlemişim gözüm kapalı annemede  kaynanamada  rahatlıkla bırakıp gidebiliyorum  çünkü biliyorum ki ben kadar ihi bakarlar
(131 puan) tarafından
Bazen çok ileri gidiyolar gibi geliyo ama bana
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kötülük olsun diye karışmıyorlsr yardımcı olmak için uğraşıyorlar ilk çocuk deneyimi olanlar bebek tutmayı bile bilmezken şahsen ben bilmiyorum yardımcı olmak istiyorlar cahil olduğumuz için yardım ediyorlar bu cahillik okumakla alakalı cahillik değil... Yardım etmeseler deriz ki nedenn yardım etmiyor niye böyle davranıyor bu torun onunda torunu deriz.... 50 60 yaşında ki kadının tüm işi gücü derdi tasası bitecek de sni çekememezlik yapacak diye bir düşünce yok.... İnsanlar yardımm etmek istiyor bazıları eline yüzüne bulaştırıyr
(131 puan) tarafından
Kaş yaparken göz çıkarıyorlar bazen
tarafından
Olabilir sen de bende kusursuz değiliz o yüzden karşımız da ki insandan kusursuzluk bekleyemeyiz teşekkür etmek varken yargılamçyamayız
(131 puan) tarafından
Yok yargılamıyorm ama çok aşırıya kaçmalarını istemiyorm yoksa onlar olmasa da zor yapardık bişeyleri
+1 oy
(360 puan) tarafından
Bi bilsem o kadar sinir oluyorum ki helede kaynanam çocuk yaramazlık yaptığında kızıyorum bazen bidaha böyle yapmicaksin filan diyorum hemen kaynana atliyo araya benim oğluma kimse bişey diyemez ben burdayım filan falan simartiyo çocuğu sonra çocuğa sözünü dinlet dinletebilirsen ya
(131 puan) tarafından
Sahiplenici tavırlar :)
(360 puan) tarafından
Çok sinirime gidiyo ya valla benim oğlumu benden başkası sahiplenemez hiç sevmiyorum öyle seyleri
(131 puan) tarafından
Evet kıskanırdım bende
+1 oy
tarafından
Kaynanam bna karışmaz biliyorki çok güzel bakıyorum 

Ama eltime karışıyor kızı 2yaşında doğduğu günden beri çocuk kıvranıyor reflüsü var kakasını yapamıyor 

O çocuk hergün can çekişiyor kızım götür bi baksınlar der yook bişeyi yoookkk der oda sinir oluyo ne arsız diyo çocuk orda ağlıyo yemek yapmasını sevmediğü için o kıza hergün hazır çorba yumurta ve patates kızartır 

E sen kaynanamın yerinde sen olsan sende karışmazmısın 
tarafından
2 hafta önce o kızı aldım oğlumla beraber hastaneye götürdüm o kız kakasını yaparken gözünden yaş geliyor hiç umursamıyor ☹
Eşim geçen pazar günü gece 11 de eczane aradı fitil aldı geldi onu bile kullanmadı bırakın zorla yapsın diyor
Dra götürdük ki hemoroit dedi
Eşim bile sen nasıl annesin dedi vicdansız dedi
Dr 1 aylık ilaç yazdı düzenli kullanması için hergün gidiyoeum bakıyorum kendi kızının acısını biz çekiyoruz onun umru değil☹
(131 puan) tarafından
Yazık günah yavruya ya sorumsuz mudur nedir
tarafından
Hemde ne sorumsuz o ilaçları verirken ben yanında durunca bana sinir oluyodu
Eşim sinirden ağladı o can çekiştikçe
Şimdi çok şükür düzeldi biraz
(131 puan) tarafından
Hem suçlu hem güçlü şuna bak iyi ya aman düzelsin de
(359 puan) tarafından
O nasıl anne ya benin kızım da kabızlığa yatkın doğduğundan beri mamadan kabız oldu ağlayarak yaptı yavrum içim titredi benim ya çözümü  olduğu halde insan yavrusunun acı  çekmesini seyreder mi hiç
+1 oy
tarafından
Yorumlara baksak hepsi melek, kaynanalarina da aşık zannedersin:) kimse istemez canm bebegn bakımına karşılamasını. Merak ettgmz bişey varsa biz zaten sorarız. Öyle tutulmaz böyle yapılmaz şöyle edilmez.. emin ol yorumda melek gibi olanlar gerçekte böyle bişey yasaynca ortalığı ayağa kaldırırlar.
(131 puan) tarafından
Evet bide gerçekte görmek lazım :)
0 oy
(44,714 puan) tarafından

Benim kaynanamda ole bole yap soyle yap icine sunu koy yedir sunu sur poposunu offf sıktiniz yeter sinir oluyorum:angry:

(131 puan) tarafından
Off bende ya :(
0 oy
tarafından
Kendilerini çok bilgili saniyolar ondan
0 oy
(112 puan) tarafından
Karişmasalar bi yerleri eksilir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çünkü birtek onlar dogurdu :) 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
benim kaynanam hic karismaz kendi annem biraz mudahele eder. ama ilk dogdugunda dogdugunda her bebek gormeye gelenin bir tecrübesi ve fikri vardı soyle yap boyle yap bizde çocuk büyüttük her cocugun büyümesi farklı duzeni farkli demekten yoruluyodum
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ya gerçekten yardımcı olmak için deseler amenna ama karışır gibi diyorlar kucağına alıştırma bebeğe sunu kullanma tamam kötü niyetli demiyorlar ama bizde çocuk yaptığımiza göre aklı başında insanlarız anamızın karnında öğrenemedik bizde demi artık herşeyin kolayı var 
(131 puan) tarafından
Evet söyleme şekli de önemli
0 oy
tarafından

Yaşlı jenerasyonun bebek bakımı bilgileriyle asla hareket etmem. Eskiden bilgiye erişim çok kısıtlı olduğu için öyle çok bebek ölümü oluyordu ki. Istatistikleri incele bence. Hangi yıllar bebek olumu çok oluyorsa o dönemin annelerine bebeğimi emanet edemem. Sonra yeni doğmuş bebeğe şekerli su bal falan vermeye kalkıyorlar. Ya da çocuğu put gibi kundak yapıp kemik yapısını bozuyorlar. Tuzlayanlar unlayanlar yumurta kıranlar neler duydum neler. Bebekten kek yapmaya çalışıyorlar tövbeler olsun :D

(131 puan) tarafından
İyiymiş :) Şöyle bi bakıldığında onlar daha cahillik yapıyo aslında
tarafından
Tabi ki öyle

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 93 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 373 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy