0 oy
496 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (625 puan) tarafından
İçli köfte tarifi internettn aldm kızarttm çok sert oldu nasıl yapılır bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler eşime yapmak istiyorum şekil vermek de kolay yöntem varmı

11 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
  • 500 gr ince çiğ köftelik bulgur
  • 1 çay bardağı irmik
  • 1 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • 1 tatlı kaşığı karabiber
  • Tuz 
  • İnce bulguru, irmiği,tuzu hepsini sıcak suyla ısla daha 15 dakika sonra salçayı yumurtayı  karabiberi koy yoğur sonra 1 kase unu azar azar koy eline yapışmayacak kıvama geldiğinde hamuru olmuştur  sonra ister salatalık ile istersende limon sıkacagı ile aç genelde ince salatalık ile güzel açılıyor  ben böyle yapıyorum  
  • Pişirmeye gelincede bol yapda kızartıyorum  haşlayıp kızartabilirsin de oda güzel oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şurada bekleyim bende yapamiyorum
(625 puan) tarafından
Sert oldu ya :(
tarafından
Bnmde dağılıyor
0 oy
(664 puan) tarafından
Elimde tarif yok ama hamurunu ne kadar iyi yoğurursan ve ince açarsan o kadar iyi olur çok da sert olmaz mutfak robotunda yapanlar var daha iyi oluyormuş dene istersen 
(625 puan) tarafından
Cnm çekti yapım deddim pişman oldum
(664 puan) tarafından
Olur öyle canım pes etme bir bozulur iki yanar 3 çiğ kalır ama elbet olur maşallah ne güzel cesaret etmişsin esin için bu bile yeterli bence
(625 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm benim
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canım ben geçen yaptım benimkide sert oldu birazcık patates koyarak yapmıştım. Patates koymadan yaptığım yumuşak olmuştu. 
(625 puan) tarafından
Sinirim bozuldu emek çöp oldu
(3,458 puan) tarafından
Her türlü yenir canım. Halla o zaman hepsini kızartmadıysan.
0 oy
(510 puan) tarafından
Bekleyeyim bakayım ◉‿◉
0 oy
(1,506 puan) tarafından

Hamurundan anlamam ama teyzem salatalıkla oyuyor :):D

(625 puan) tarafından
Güzel fikir kız
(1,506 puan) tarafından
Aynen görünce sasirmistim ama iyi de oluyor kolay bide :)
0 oy
(329 puan) tarafından
İnce bulguru sıcak suda ıslıyorsun Bi kc tanede patates hala koy cnm hem lezzet veryo hemde catlamıyo bunları iyice yogur bir yapmak kasıgı silme salca koy sonra biraz su dök yogur bir bck su b ardagı kadar un koy elnle bak sekl alıyorsa unu koymayı bırak yok almıyorsa devm et iç harcın kıyma sogan baharat istege göre cevz fıstıkta koyblrsn oymayada gelince kıyma makine varsa ondan yapıyorlar yoksa da elle ypcn cnm 
0 oy
tarafından

Kuzum makinesi var onun biz makineyle açıyoruz hem incecik hem kolay oluyor hamurunu da güzel yoğur hamuruna ince bulgur un tuz kimyon biber salçası  ile yap  kızartırken yüksek ateşte kızart yağ iyice ısınsın  öyle koy

image

(4,237 puan) tarafından
Ablamda salca makinasiyla yapiyor gormedim yaparken ama bununla yapiyorz cok guzel oluyo demsti yaptginida yedim gayet guzeldi
0 oy
tarafından
Ben nefis yemek tarifleri yasemin ataların kolay içli köfte tarifini yapi yorum yapımı da cok pratik birebir ölçü kullanıyorum tam tutuyor tarif 
0 oy
(2,840 puan) tarafından
canim hamurunu bende netten bakarak yaptim

sekilini limon sıkacaginin tersiyle verdim gayet ince ve guxel oldular
0 oy
(671 puan) tarafından

Bir hatayli olarak içli köfte yani orugumuz :Dama tarif vremem ki çünkü bilmiyom hiç de merak edip sormadım bu güne kadar :Dannme hep yedim hep yedim oruk yapınca biz öle az yapmyz 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 940 göst.
0 oy
8 cevap 440 göst.
21 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 473 göst.
2 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu

379,452 soru

11,358,428 cevap

34,833 kullanıcı

...