0 oy
455 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar sabah erken kalkiyor mama yiyor oglen 11 re kafar 2 kere yiyor sonra yada bir kere sonea kahvalti da peynir yumurta yogurt bunlar dan da baya yiyor yani. Oglen den sonra mama veriyorum iki uc kere belli bazem yemek yapiyorum falan aksam da öyle biz ne yersek yiyor baya yiyor yani doymasi lazim ama mama da yiyor. Bugun sut verdik bir biberon icti bundan bir saat once sutle cici bebe verdim biberonla yine içti simdi mama verdim yiyor yani anlamadim kizlrar bana mi fazla geliyor.a

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anam.kiz okurken yoruldum aceba neden çok yedifininfark ediyosan doktora gotur
tarafından
.d ya bir daha biraz kucuktu ozamanda sordum ne yiyor ki tam anlamadi *****.bir doktrodu dedim 2.kase çorba 2 kase yogurt yiyor dedim.doktor bir durdu orafa bir kadin vardi masallaj dedi sanirim 9 10 aylikti . Uzun zamandir boyle oglum. Eskiden ck giderdik ama simdi biliyorsun ama olmadi bir aile hekimimle görüşeyim o bir yol gösterir bana
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız bırak yesin keşke benm oğlumda yeseydi :))
tarafından
Sakin kizlar. 1 yasi asinda 10 kiloydu idael dedi doktor ama asiri yiyor arkadasin dediği gibi midesi ne ki doymak bilmiyor ileride kotu bisey olur diye korkuyorum buyume falan
tarafından
Kilosu da gayet iyi
tarafından
Aynen doktorumuz da oyle dedi ama ne bilim ya cok yiyormus gibi geliyor gibi degil hatta yiyor. Midesi  ufak yani mama doyurmuyor diye sut verdik yok yani dusunsene makarna yogurt et falan yedigini ne bilim ben mi abartiyorum acaba
tarafından
Ayy maşallah keşke benm oglanda öyle yeseydi
tarafından
Insallah oda yer canım saglikli olsunlar da. Korkuyorum sadece okdar
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz ne guzel yiyor işte kotu birsey arama yememesi daha kotu emin ol 
tarafından
Ya biliyorum zaten oyle arkasin da kosturmayan bir çocuk kosmam da zaten valla yalan soylemeyeyim ama cok yiyor canim sabahlari 1 buçuk yumrta bazen oluyor bunlari ekmek yiyor peynir yogurt hele ki bir kase yiyor.
0 oy
tarafından
Önce MAŞALLAH DİYELİM. Bebek o çabuk nazara gelir

Çok fazla verme canım eğer kilosu iyiyse iyi tutmaya çalış ama kilosu fazlaysa azalt ver mesela cicibebe komple şeker onu verme yemek yiyorsa. 

Ama dediğim gibi kilosu idealse çok fazla verme midesini büyütürsen ilerde daha çok yer ama kilosu fazlaysa azaltmaya çalış ama yürüyüp hareket etmeye başlarsa zayıflar çocuk. 
tarafından
150 cc mi yok kiz 250 cc tam iciyor bazen bırakıyor ama iciyor yani hatta o yarim bıraktığında yafim saat sonra yine mırıldanıyor  vermiyorum ama 1 saat daha oyalanyip 150 120 verip uykusuna daldiriyorum
tarafından
Anladım canım ya şuan için kilosu iyi ama midesini zorlamayın mesela mama veriyorsun zaten süte gerek yokki günde 3 öğün yemek 3 öğün mama  ver yeter 6 öğün öyle beslenmeye devam etsin.
Böyle senin içinde zor olur yeğenim var öyle yengem alıştırmış bi yere gideriz 1 saat arayla açım diye ağlar
Hatta bikez vapur turuna çıktık sürekli açım aç denizin ortasında bakkal da yok deyip ağlıyordu etraftakiler gülüyordu :)   sen nasıl alıştırırsan öyle gider dediğim gibi 3 ana öğün 3 ara öğün yeter Mesela ara öğünü hep mama olmasa da olur meyve fln meyve suyu fln
tarafından
Bende diyorum günde iki kere sut verim tabi ek gida falan geceleri mama verim olmaz mi acaba.
tarafından
Olur canım aynen öyle ama saatleri sabit olsun dediğim gibi 3 saate bir ideal ve gelişimi için güzel.
Ha çocuktur arada isterse eline meyve yada kraker ver ama her bişey istediğinde yemek mama verme
tarafından
ANLADIM SAGOL CANIM
0 oy
(880 puan) tarafından
Nabtin kuzum kaç kilo ve kaç aylık benim oğlum 21 aylik sabah kahvalti bir yumurta bir bardak meyve suyu öğlen ne bulursa yer makarna sever genelde meyvesi falan bir çorba tabağı  kati karışık sebze çorbası yer akşam yatmadan önce yine aynı çorbadan yer o kadar 
tarafından
Mama degilde biberon aliskanligi varmis gibi geliyor aynı anne gogusu gibi .s deniycem sabah 5 bucuk 6da kalkiyor canim nasil o saate kahvaltı verim hem hemen o saatte yemes birde yalan yok gece uyumadigi icin o saatte ne benim halim oluyor ne bişey esime veriyorum zaten 8 bucuk gibi o mamaasini yedirmis oluyor sonra alıp uyutuyroum kalkinca kahvalti yapıyoruz.
(880 puan) tarafından
İşte canım düzeni olmadığı için oda her verdiğini yiyor kesinlikle düzene sokman lazim hersaatin aynı olsun
tarafından
Yapicam canim bak simdi biraz once kahvalti yapti mama istiyor mesela.s gelde verme nasil olucaksa
(880 puan) tarafından
Canım sen kararlı olursan oda bir süre sonra anlar iki gün biraz zorlanirsin ama emin ol rahat edersin oyalamaya bak havalar sıcak suyla oynayabilirsin
tarafından
ANLADIM sağol canım denicem ama

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
8 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kerdem (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 65 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu