0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 25gunluk fışkırarak kusuyor sürekli psikolojim bozuldu üzülüyorum bu duruma sanırım reflusu var her emmeden sonra kusuyo sürekli üzerine değiştiriyorm sızın başınıza da geldi mi bu durum doktora götürmelimiyim cevremdekiler normaldir dio olur öyle şeyler hastanede kan felan alacakları bebeğin perişan olur diolar reflü için sanırım ilaç vermiyorlar 40ini çıkana kadar beklesem mi yoksa doktora götürmelimiyim 

6 Cevaplar

0 oy
(256 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İki aylik kizim her emmeden sonra kusuyor bende biktim artik ust degismekten hem onun ustunu hem kendi ustumu degisiyorum gazini alirken ustume kusuyor biri kycagina alsin hemen kusuyor fazlasini atiyormus ama benim kizim oyle cok emmuyor ki fazlasini atsin kilo alimida az ilk ay goturmustum doktora tahlil istedi ama yapriramadim simdiki kontrolde yine dicem bu sefer yapilir belki tahlil de neden oldugu cikar 
(26 puan) tarafından
Bnde gazını alırken üstüme kusuyo canım ikimizde üst değişiyoruz sürekli doktor ne dedi kusmasi için ilk ay kaç kilo aldı canım senin bebiş
(256 puan) tarafından
Tahlil vermisti bize idrar cok kucuk oldugu icin yaptiramadik yarin ikinci ay kontrolu var bakalim yarinda soylucem ne dicek ilk ay 3kilo 250 gr dogdu 4 kilo 200 du ilk ayinda ikinci ay asisinda tartildi 4 kilo 800grdi 600 gr almis bi ayda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sadece refluye bagli bir istifar durumu olmayabilir canım belki başka bir rahatsızlığı vardır çocuğun sürekli emdigini çıkartırsa böyle kiloda alamaz en doğrusu yol yakınken bir doktora götürmek nedir ne değildir öğrenmek bence beklemek doğru değil 
(26 puan) tarafından
Aynen canım içim hiç rahat değil ağız dolusu kusuyo her emmeden sonra fazla içiyor onu biliyorum yine de götürsem iyi olacak sanırım
(1,064 puan) tarafından
Kakasini yapiyormu
tarafından
Götürmek de fayda var idrar yolu enfeksiyonu olabilir reflu olabilir mide üşütmesi olabilir yani bir çok şey var eğer yeni doğan reflüsü varsa ona göre tedbirini alırsın illaki çocuktan kan alınacak zor bir işlem uygulanacak diye kural yok allah dermansız dert vermesin
(26 puan) tarafından
Evet yapıyor canım
(26 puan) tarafından
Amin canım Aynen bnde ondan korkuyorum normal olmayabilir belki ilaç verir hafifler biraz
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bizimkide oyle idi canım azar azar emzir 5 dakka bi emsin gazını al sonra tekrar  emzir  birde yüz üstü  yatr ben öyle yapa yapa oğlum eskisi gbi kusmuyor artık 3 aylık olduk
(26 puan) tarafından
Sürekli emiyor emdiği için kusuyor vermemeye çalışıyorum canım ama çıldırıyor sürekli meme agzinda olsun istiyo
(5,311 puan) tarafından
Bizimkide öyleydi ama ben gazını  alıp öyle emziriyordum hatta okadar çok ağlıyorduki kıpkırmızı  oluyordu ama kusmasından iyi emzik tutuyorsa onu ver bizimki tutmadı hiç
(26 puan) tarafından
Benimki de emziği verince midesini bulandırıyor keske tutsa bnde rahat ederdim
(5,311 puan) tarafından
Bizimde öyleydi bende vermiyorum artık
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Valla canim bebegim 5 buçuk  aylık  doğduğundan beri öyle kuusyo kaç doktora gittik  kuzumun kolundan kan aldılar defalarca idrar aldılar bisi çıkmadı ama sen yine de götür  bi kere baksınlar bisi olucağını sanmıyorum  ana yine de götür . Biz hala günde kaç kere üst değiştiriyor z saymiyom :(
(26 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun 5bucuk aylık hâlen kusuyo zor bı durum ya bnm 25gunluk kusma sebebin dolayı psikolojim alt üst oldu aynen bnde günde kaç defa değiştiriyorum haddi hesabı yok goturcem canım  ne yapalım bikereden  yapsınlar ilaç felan vermedi mi canım
(2,423 puan) tarafından
Bi kere verdi gaviskon diye bisi kuzum kullandım ama faydası  olmadı kusan bebek kusuyo anlicagin yapabileceğin pek bisi yok çok şey denedim ama 6 ayda bitiyomus  sabretmekren başka yapcak bisiyim  yok zor kusan ve gazlı bi bebek. Benim kızım kolik bide :)
(26 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun zor bir süreç yasamissin neyseki seninki 6aylik olacak nerdeyse inşallah kusmasi diner
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Kesinlikle götür 
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Benim bi ark bebegi oyleydi basina kotu bj sey geldi gotur die diye yorulmustum doktor bebelac bi mamasi önerdi sut midede katilassin diye gktur mutkaka

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Bgnvl410 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 102 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Umutsuzzz (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.