0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba,

1.5 aylık bebeğim sürekli kusuyor,doktorada götürdüm bir sıkıntısı yok büyük ihtimal reflü dedi ama sürekli kusuyor ilk aptamil yenidoğan aldım burnundan da kustu sonra reflüdür diye ar aptamil aldım bu sefer yine kustu ama kabızda oldu bebelac aldım mamadandır belki diye sürekli kusuyor.

Emziriyorum kusuyor mama veriyorum kusuyor,aynı durumda olan var mı ? Artık çileden çıktım, gazı oluyor gazınıda çıkarırken kusuyor. Gaz damlasıda aldım biraz işe yaradı. Ne yapabilirim yardımcı olabilcek var mı

2 Cevaplar

0 oy
(2,587 puan) tarafından
Canım emzir sütün varsa mama alma reflu yatağı al ama zaten o aylarda sütün fazlasını kusar. Emdiginde kesik kesik kusuyor demi
(11 puan) tarafından
Çok sütüm yok canım o yüzden ek olarak mecbur mama veriyorum. Reflü yatağıda aldım fakat dik emzirsemde yinr kusuyor. Gazını çıkarmak isterkende kusuyor yeni emiyor yinr kusuyor. Kilo alımıda normalmiş ama bu kusmalara bir çözüm bulamadım. Zaman geçince kesik kesik kusuyor ama bazen yeni yediğinde de kusuyor :(
-Reklam-
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Aynı durumdayız şuan canım benim bebegimde 1.5 haftadır mamayi memeyi kusuyordu doktora götürdük nihayet düzeldi aklimi kacirmak uzereydim öncelikle bunun 2 sebebi var ilki mamayi değiştir 2.si bebeğe gereğinden fazla mama ve meme verildiği için yani çok fazla beslendiği için midesi kabul etmiyor öncelikle mamanin cc düşür emmeye ağırlık ver sadece çok şükür biz atlattık 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 92 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Aami5 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Aami5 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,504 cevap

34,778 kullanıcı

...