0 oy
1,375 göst.
Aile kategorisinde (112 puan) tarafından
O kadar doluyum ki yaklaşık 2 yılın birikimi var canım burnumda hiçbişey gözümde yok herşeyden soğudum öyle soyleyim size ;( 

Kardeş denir mi bilmiyorum ama bahsedecegim kiz benjm kardesim .bu nasıl kardeş diyeceksiniz eminim birazdan 

Herşeyimi kıskanır babam bana bisey alsa kıskanır çocuğuna bisey alsa kıskanır annem ağır bir yemek yapsa kıskanır kızar niye yaptın der oraya gitsem beni evden kovar gelme der çocuğun etrafı dağıtıyor der şuna dokundu bunu döktü der dağıttı der herşeye sokranır benim yaşım 24 o 18 yaşında ama öyle laf ebesi ki beni susturur herşeyi söyler. Annemi de değiştirdi annemde isteniyor onu  ağzı gibi konuşuyor size geleceğim dediğim zaman niye geleceksin der tekrar tekrar arar gelecek misin ki der aksama ne yapacaksın der anne size geleceğim derim aman heri der. 

Annem ı uydurdu kendine kadının ağzı dili bağlı sanki kardeşim ne yapsa hoş görüyor biriyle konuşuyor annemin haberi var bazanin altında hediyeler güller var dedim hiç bisey demiyor kadn ben bekarken sevgilim var diye beni günlerce dövdü babama dòvdürdü babam dövünce mutlu oldu ama kardeşim ne yapsa normal karşılıyor. En çok zoruma giden de babam da onlar gibi oldu onu da çekti aldı elimden oda eskisi gibi deil istemiyor ters ters konuşuyor kuaföre gittim saçımı kestirdim bakım yaptırdım diye kızdı senden nefret edince çocuğundan da herifinden de nefret ediyorum dedi oğlum yanında ydı yaklaşacaktı baba ma da çok düşkün sevmedi bile çocuğu gitti yanımızdan böyle yapınca eşini aradım gek eve götür benk diye evime geldim esim 1 günlüğüne şehir dışına gitti bende sizle köye gideyim dedim yok götüremem dedi açıkça. Coook zoruna gidiyor coook kimseye bisey diyemiyorum nasıl diyim ki ortada bisey yom esim terbiyeli ahlaklı yanlış olmaz saygısızlık yapmaz sadece maddi olarak zor durumdayız o başka bişey yok kusira bakmayın uzun oldu bana siz yol gösterin yok mu bi duası 

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Çok üzücü ama sakın bunlari eşine anlatma canim sakin
(112 puan) tarafından
Evet sadece size actim icimi ayıp bisey ben utanıyorum birine anlatmaya o utanmıyor
tarafından
Benim bizzat ikizim var o benle.kendini kıyaslar annem bana alsa kırk kere söyler benim oğlum var diye onu bile anneme bulmuş demiş senin yüzünden ben kız doğurdum arada başka mevzular vardı oda beni çok kıskanır
(112 puan) tarafından
Ne kadar ayıp ya
tarafından
Aman napayım alistim valla umrumda olmuyo
(112 puan) tarafından
Bende umursamayim diyorum ama olmuyor aynı evde olunca annemgile gidince evli olsa o olursa ben gitmem
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Tvde bir dizi vardı kadın diye oradaki şirini hatırladım. 

Allah sabır versin canım sana ne deyim 
(112 puan) tarafından
Amın canım evlendin aynısını bende yapacağım ona
tarafından
Bende aynen
+1 oy
(11,505 puan) tarafından

Acaba ailenin siz para isteyeceksiniz falan diye mi kendinden uzak tutmaya çalışıyor 

(11,505 puan) tarafından
İki yüzlü işte canım. Arana mesafe koy bence ondan hayır gelmez hep zarar gelir
(112 puan) tarafından
Kararliyim bu kez yüz vermicem gitmem gerekrisr aramam sormam
(11,505 puan) tarafından
En iyisini yaparsın canım
(112 puan) tarafından
Inslah biraz olsun yüreklerine vicdanlarina dokunurum
(11,505 puan) tarafından
İnşallah canım Allah yardımcın olsun
+1 oy
tarafından
Allah ıslah etsin canım kardeş kardeşe bunu yapmaz tam tersi o öyle yaptıkça annen baban onu uyarması laızm üzüldüm senin adına 
(112 puan) tarafından
Bende onu bekliyorum işte ama yapmıyorlar onlarında hosuna gidiyor böyle yaptıkça benim se icim yanıyor zoruma gidiyor
+1 oy
(610 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım valla çok kötü bi durum  sana böyle yapıyolar ama senin eline düşerler yardım isterler sonu hep böyle oluyor çünkü Allahım hatalarından döndersin
(112 puan) tarafından
Aminnnn allahim hiç birini de elime koymasın beni onlara muhtaç etmesi  onları da na
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bundan sonrada koy mesafeni, beni istemeyene diyecem lafim olmaz.
(112 puan) tarafından
Öyle yapicam gitmicem gerekirse aylarca gitmem hiç umrumda deil hakkedecek bisey yapmadım ki
0 oy
tarafından
Keşke ben senin kardeşin olsaydım benimde ablam aynısı
(112 puan) tarafından
Nefret ettiriyorlar işte kendilerimden beddua edicem allahtan korkuyorum yine ben de uzukrum diyorum
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Ailen de olsa ilisigi kes... Baska turlu kafana takar durursun sessiz kaldikca. Mutlulugun formulu bu
(112 puan) tarafından
Umrumda deil ya artık canları saolsun iyi olsunlar onu duyarsam yeter kardeşim evlenirse ınslah anlar beni
0 oy
(583 puan) tarafından
Bazı kardeşler böyle işte çok şükür  benimkiler bayilirlar gideyim sevdiğim yemekleri  yaparlar sürekli çocuğuma  baba hediye alırlar çocuğa bakarlar ben gezelim vs onlarda evli değil senin kardeşin bekar ama aileyi  esir almış gibi annende onu daha yakın görüyo  sanırım onun zekasına  hayran bazı anneler  maalesef  öyle bende bekarken hatta nisanlik en zor gorusurdum  eşimle benim annemde şimdi daha modernlesti:) bence kardeşim gitme bi süre arama bile o kız da yarin bigün evlenince  anlayacak seni ama dedigim gibi görüşme onlar arayana kadar aradiklarinda  bi bahane bul kapat tlfnu hatalarını  anlasinlar
(112 puan) tarafından
Öyle yapacağım bundan sonra yüzsüz gibi gittim geldim ama artık olamayacak öyle
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Annene ve kardeşine sebebini sakince sor canım mutlaka bi açıklama yapmalılar.Net bir açıklama yapmazlarsa seni istemeyeni sen de arayıp sorma.

Ailelere anlam veremiyorum.Biraz benzeri durumlar bendede var.Kendi ailemiz el oğluna gitti dış kapının dış mandalı oldu der.Kocanın ailesi el kızı der öyle muamele yapar.Bu devirde kadın olmak çok zor
(112 puan) tarafından
Çocuk ortalığı dağıtıyor muş bende çok umursamıyor musun sebebi bu
0 oy
tarafından
Kafanı karıştırmak istemiyorum da acaba kardeşin eşinimi seviyor diye düşündüm yoksa küçükken de böyle miydi 
(112 puan) tarafından
Küçükken de böyledi babamla kıyafet alsa  hirsindan olurdu babamın yanına yatsam sürat asardu evlenince daha kötü oldu kız
tarafından
Allah yardımcın olsun canım sen unutma o da gideck ama dua edelim yine de iyi yere gitsin ama eşi ailenle görüştürmese o ailen tıpış tıpış sana gelecek ilk yüzlerine vur sonra affet derim aile sonuçta ama şimdi mesafe koysan daha iyi hep kötü günler olmayacak ya senin elbet birgün sende güleceksin inşaAllah
(112 puan) tarafından
Inslah canım benim ınslah allah ıslah etsin ne diyim ki ama yüz vermeyeyim ne halleri varsa görsün allah muhtaç etmesin ana baba da boş insanın kendinden başka kimsesi yok mua o mu anladım
0 oy
(34 puan) tarafından
Canm antepde mi yaşıyorsun
(112 puan) tarafından
Hayor mersin
0 oy
tarafından
Sahsen ailem bana oyle bisey dese heleki babam cocuga oyle davrancak bana oyle dicek gitmem aramamda
(112 puan) tarafından
Bende öyle yapacavim allahım muhtaç etmesin aramak zorunda kalmayım
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Allah merhamet vicdan versin kardeşine. Bunları eşine sakın anlatma canım tek tek geri döner cunku bunlar sana. Annen şöyleydi baban, kardeşin şöyleydi senin der. Senin yerinde olsam bir daha ne arar ne de onların yanına giderim. Sen adım atma artık onlara. Onlar gelirse, ararsa öyle mesafeli ol. Yoksa çok üzülürsün. Kendi ailen var artık bunu unutma. 
(112 puan) tarafından
Bundan sonra öyle yapacağım ınslah biraz olsun akillanirlar kardeşim edepsizinden umudum yokta o adam olmaz insan olmaz anam babam değişse ona uymazsa yeter
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Uzun süre ne ara ne git. Allahim ya kızmada lütfen bildiğin şeytan gibi birşey kardeşin.allah iyilikle.islah etsin .annen baban da dediğin gibi uymuş iyice kardeşine.gerçekten boşver otur kuru soğan ye evinde huzurun olsun .bayramda git ve uzun süre gitme.
(112 puan) tarafından
Şeytanda  fazlası var onun allah'a havale ettim o mu ben sildim mesaj attım az önce benden bittiniz git annemde müjdeyi ver gelmeyeceğim artık o eve dedim saydı sayistirsi niye çocuğumun arkasını toplamıyor musum niye anneme yardım etmiyor musun bende sebebi sensin dedim engelledim bitti artık ya yeter dayanacak gücüm kalmadı
(5,938 puan) tarafından
Onun istedigide buydu keşke ağzına laf vermeseydin be canım.gitmeseydin arasaydın  anneni hafta da 1 o kadar yani. Yüzsüz ile münakaşaya girmeye değmez ki
(5,938 puan) tarafından
Evlensin çocuğu olsun bak o zaman seni nasıl anlar yarına kalmaz da Allah imin adaleti ile yanına kalmaz kardeşinin zaten
(112 puan) tarafından
Kalmasında ınslah allah büyük deyip susuyorum zaten pek kendimi savunmayı da beceremem zaten
(112 puan) tarafından
Istediği oldu zaten bunda  sonra neler olacak acaba annem arardı hiç aramadı bugün bende aramayacağım allah mecbur bırakmasın
0 oy
tarafından
Okuyunca okadar uzuldum kı canım Allah aratmasjn onların elıne dusurmesın... Yorumlara baktmda cocugun ortalıgı dagıtıyo dedıklerı onun yegenı annenle babanın torunu tepesıne sıcsa o cocuk mutlu olmalılar oyuzden evlada dusman mı olunur. Canım onu yapan kendı aılen dahı olsa bır daha yuzlerınr bakmam cocuguda gostermem hos zatrn gormek istediler ı de yok. Sıkma canını uzaklas arkamada bakma... 
(112 puan) tarafından
Rabbim muhtaç etmesin onlara mali Annem çok şükür sağlıklı kendi var evd e hala benden hizmet bekliyor lar yeteri kadar ağladım yeter kendileri utansin
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Allah korusun basina bi iş gelse o zaman mi kiymete biniceksin illaki .. bide öz ailen kardesin ergen de annen baban ya :/ uzak dur kuzum biraz belki kiymet bilirler. Sen cabaladikca yere batiriyorlar sni. Allah yardmcn olsn zor.
(112 puan) tarafından
O zaman da kıymet bilmez onlar ben bitirdim artık öyle bir kardeşim yok benim
0 oy
(77 puan) tarafından
Alla yardımcın olsun canım. Merak etme Allahın bir adaleti var. Seni üzap kalbini kırıyolarsa senin eline bakarlar. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 499 göst.
23 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 635 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 388 göst.
0 oy
10 cevap 538 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...