0 oy
495 göst.
Aile kategorisinde tarafından
1 ay sonra 2 yasına gircek bana düsman gibi cocuk çok asi hic bir sekilde bana gelmiuor altını actrmyor uyuttrmyor ağlaynca grlmiyor hep babasına gidiyor ben napcam acaba brn yaramazlk yaptgı zaman bagrdgm icin mi böyle ve çok yaramaz avm ye gidiyoruz kenxini yırtyor resmen durmyor rezil ediyor bizi yirtyor kendini cok üzülyorum bende artık sinirsel oldum doktora mı götrmem lazım 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yemek hic yemiyor hep aç açlktan dolayı huzursuz ama yemiyor ben napabilirim ki
(5,283 puan) tarafından
Çizgifilmlede mi yemiyor bide kan degerine baktır düşükse iştahsızlık oluyor
-Reklam-
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Benim kızda çok hırçın ama o bez olayı normal oyunu bölünüyor kızıyor avm ye gtsek oyun yerinde iyi ama alışveriş yapsak sıkılır. Bu yaş çok zor ya 27 aylık olcak. Bende çok hırçın olduğunda kızıyorum yoksa durmuyor bide benim koca şımartıyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
AVM de ağlaması sizi rezil ettiği anlamına gelmiyor.Neden insanları bu kadar takıyorsunuz?Aglayabilir hatta yerede yatabilir çocuk bu normal ve kızım büyük ihtimalle 2yas sendromu yaşıyor.Cogu çocukta 1,5yasinda başlar 3,5yasina kadar sürebilir ve çocuğunuza sürekli bağırmamaya çalışın bagirirsaniz inadına yapar.Bir pedagoga götürebilirsiniz kendisini belki de sürekli bağırdığı iz için size uzak ek olarakta şunu söylemek istiyorum sizde bir psikologla görüşün çünkü sinirleriniz çok yıpranmış.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bence de bi doktora götür belki başka sebepleri vardır 
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Çocuğunuza bağırıp onun size karşı olan güvenini sarsmayin bana da annem bağırsa bende gitmem yanina kendini yırtıyor ne demek yaaaa peeeesss siz anneliğinizi sorgulayın 
tarafından
Laf anlamnda diyorum hemen yanls anlamayn
tarafından
Siz benim anneligme laf edemezsiniz k bakmayn
0 oy
tarafından
2 yaş sendromu ve bağırıp çağırmanızda etkiliyor olabilir.biraz daha sakin anlayışlı ve sabırlı olmayı deneyin unutmayın ki geçici bir dönem geçecek biraz sabır 
0 oy
(22 puan) tarafından
Evet biz kızıp bağırıp yasak koyduğumuz için oğlum var 6 yaşınirdi bnde kuralcı hemn snirlenen biriydim oğlum sürekli babnnesinde kalmak oraya gitmek gidnce gelmiyordu onu görünce bna kötü davranıyordu. Sonra hamile kaldm şuan 37+4 ,haftalk ve hormnlrdan galiba kızamyorm ne isterse izin veriyorm yapyorz düzeldi çok şükür şmdi bensiz bir yere gitmez yanmdan ayrlmyo dediğiniz gibi hırçındı  hani derler ya tatlı dill gerçekten öyle kızma anlat konuş sende hırçın davranrsan dha kötü oluyor.
0 oy
tarafından
2 yas dönemine negativite dönemi diyoruz. Cocuk hayır kelimesinin gücünü öğreniyor, sizden ayrisiyor.

Kisa ve net cumleler kullanin, inatlasmayin, secenekler sunun, bunun gecici bir donem oldugunu bilin.

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 1,367 göst.
11 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Fatma kayra (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 635 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
5 Şubat 2022 Aile kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
18 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde NSYhO (232 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,587 cevap

34,777 kullanıcı

...