0 oy
701 göst.
Diğer kategorisinde (16,037 puan) tarafından
Eşim nöbetten dün geç geldi. Sabah da uyanmadı. Bende sabah 7 de uyandım saat 9 10 gibi esimi uyandırdım kahvaltı hazirliyim mi diye yok uyuyacam dedi. Bizde kahvaltı yapmadık uyanmasını bekledik. Kızımı uyuturken bende uyuyakaldım. Sonrs kız kardeşim oğlu mu uyutup kendi de uyudu. Uyandığımızda saat 1. 30 du. Kalktım hemen kahvaltı hazırladım. Eşime de damdan zeytin indirmesini söyledim indirdi sonra annesi gile indi. Mesaj attım kahvaltı hazır gel diye. Canım istemiyor yemicem dedi. Bende nasıl istemiyor gel ye dedim ya yemicem dedi. Bende InseAllah annen gilde yemek yersin derdim bu saate kadar uyanmadı bekleyek umarım aşağı inip yemek yemiyorsundir dedim cevap vermedi. Dün uyarmıştım yine bu konu yüzünden annesi gilde yicekti yine uyardım diye yemedi eve gelip yedi. Az önce esimin yeğeni geldi öğle yemeği yediniz mi dedim evet yedik dedi ne zaman dedim dayım Aseli getirip geldiğinde yedik dayımda bizimle yedi dedi.  Ben sa lak gibi uyanmasını bekleyip kahvaltı yaomiyim kendisi kahvaltı hazırladığımı bile bile gidip anası gilde zıkkımlamiyor. Ben bu adamı ne yapim şimdi. Sınır olduğum ne varsa hepsini uyguluyor. Ama bu sondu bir daha yemeğe beklemicem. Madem öyle yapacak gitsin her gün anası gilde yesin ben emziren anneyim her gün her gün onun uyanmasını bekleyemem

11 Cevaplar

0 oy
(1,399 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim eşimde ben hamileyken akşam yemeği hazırladım ne güzelde özene bözene yaptım bekle bekle gelmiyor aradım açtı ağzında lokma var öyle konuşuyor yemek hazır demedim nerdesin annem gilde yemek yiyorum dedi bende bise demeden tmm deyip kapattım sonra oturdum ağladım sofra hazırlayıp tek başıma yedim sonra eşim aradı sen yemek yedin mi dedi bende yedim ddm gelirken yinede köfte getirmiş annesi gilden oda hatasını anladı heralde kendince telafi etmeye çalıştı bende hiç bise demedim sadece zoruma gittigini anladı o günden sonra tekrarlamadi aynı şeyi 
(16,037 puan) tarafından
Benimkinde kafa yok bugün öyle yaptıysa yarın yine yapar
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Öyle insana bir porsiyon zıkkımın kökü hazirla ver önüne 

Yemezsse yemesin. Bekleme ye sen.
(16,037 puan) tarafından
Aynen öyle yapacam bundan sonra beklemicem
0 oy
tarafından
Hata sende canım ne bekliyon onu valla ben hiç beklemem acıkınca yerim insan olan zaten gelir oturur sofraya
(16,037 puan) tarafından
Doğru diyon ben soframı hazırlarım kendi uyanıp gelirse gelsim gelmezse banane
0 oy
tarafından
Ilk sana oyle yapiyorsa kahvaltini yap guzelce

Ikinci bence annesi gayet normal senin oglun evliyken sizde yemek yiyemez mi? Bunu biraz hoş gormedim kusura bakma
(16,037 puan) tarafından
Sorun annesinde yemek yemesi değil.  Bana annemde yemek yiyecem demiş olsaydı sorun etmezdim. Ama öğlene kadar bekleyip kahvaltı hazırladığı gördüğü halde canım istemiyor diyip yalan söylerek annesinde yemek yemesi beni sınır ediyor
tarafından
Sende kahvaltini yap guzelce oda beni neden beklemedin derse annenlerde yer dersin
(16,037 puan) tarafından
Aynen öyle yapacam
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Orda sohbet dedikodu varsa yemek daha iyi gidiyordur jssjsjjsjsjs
(16,037 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesin o zaman
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Kusura bakma ama emziren annemissin ozaman esin evladından kıymetli !

Kimse için kendimi ac birakamam od anette yiyosa yesin yarin sutun kesilir azalar kafanı taşlara vurursun.
(16,037 puan) tarafından
Aynen valla bir daha beklemicem
0 oy
tarafından
Canım istemiyor dediğinde sen kahvaltı yap bekleme beni diyorsa bekleme ye sende huzursuzluk yapıyorsa tek yediğin zaman onu bilemem ama annesinde yemesine neden bukadar kızdın onu bilmiyorum takılma bence bukadar kendini üzersin 
(16,037 puan) tarafından
Annesi gilde yemesine takilmadim. Kahvaltı hazırladığımı gördü bana yemicem demedi. Annesi gile gitti gelmesi için mesaj attım canım istemiyor diyip yalan söyledi ve annesi gilde yedi ona takildim. Üstelik kahvaltı için onu beklediğimi bildiği halde
tarafından
Üzülme boşver sende takma kafana otur kendine kadar hazırla kendin ye takıp kendine üzmeye değmez
(1,862 puan) tarafından
Benim kocam, evinde karısı çocuğu yemek hazırlayıp onu beklicek, o başka yerde yicek üstelik bunu bile bile. İnsanin buna baya Bi canı sıkılır yani nasıl takmican :)
0 oy
tarafından
Bizim Erzurumda Bi laf var 

Baba yesin ( zıkkım yesinin kardeş  versiyonu ) 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Yerden göğe kadar haklısın bundan sonra kendine kadar yap yemeğini. Onuda bekleme bi güzel ye eminim bigün sorar yemek var mı diye verirsin ozaman cevabını 
(16,037 puan) tarafından
Bugün az yemek yaptım zaten. Normalde akşam ezanında yemek sofrası hazır olurdu ama evde değil şimdi kalkıp yemek yicem kendisi gelsin kendi hazırlayıp yesin
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Hazirlama bidaha sende ananda ye de yolla gitsin knedine ayri ona ayri sofra kurma 1 e kadar da ac kalma ben hic ac kalamiyorum ramazn garic hic dayanamam acligahemen yemem gerekiyo
(16,037 puan) tarafından
Kuzum normalde bende açlığa dayanamam ama esimin uyanmasını beklerken uyuyakaldım o yüzden saat 1 e kadar bişey yemedim
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bir daha bekleme, kendine hazırla ye. Noluyor derse de 'annende yiyorsun yemeğini diye sana hazırlamadım' dersin. Anlayan anlar:) 
(16,037 puan) tarafından
Bugün beklemedim zaten hazırlayıp yedim kendi de ne yaparsa yapsın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 369 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 697 göst.
0 oy
6 cevap 407 göst.
11 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy