+1 oy
1,329 göst.
Diğer kategorisinde (808 puan) tarafından
Bir yıllık evli 5aylik hamileyim en son dugunumde mutluydum sanirim çok severek evlendik kaynanamla oturuyorum kocam hergun dışarda bende evdeyim 5aydir başbaşa tek anımız bile yok arkadaşlarımla görüşmem yasak dışarı çıkmam yasak ailemle telefonda konussam hemen beni dolduruyolar saniyolar ailemin haninada izin vermiyolar her şeyine kaynanam karar veriyo kocam gormuyo bile beni okadar ilgili adam nasıl bu hale geldi sasiriyorum hergunumden nefret ederek uyanıyorum bazen acaba çekip gitsem mi diyorum sonra ya duzelirse herşey ben sabırsızlık yapiyorum diyorum bilmiyorum ben çalışan kendi ayaklarının üstünde duran bı kadindim özgür yetistirilmis simdi nefes bile alamiyorum hastahane dışında evden cikmiyorum kocamla defalarca konistum konuşmakla olmuyo ne yapacagimi sasirdim 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ahh ahh su kaynanayla yasayip 1 tane mutluyum diyen yok ki zaten. Olmuyor iste ev ev ustune olmuyor. Esin belki evde tek olsan karim yalnız gideyim dicek ama o da sorumsuzca gezmeye devam ediyor. Ayrica arkadaslarinla konusmak neden yasak sen köle misin gozunu seveyim ya. 
(808 puan) tarafından
Arkadaslarimiz ortak ustelik hepsiyle oturup çay icmisligi var ayni işyerinde calisiyoduk evlerinde agirladilar pikniklere gittik düğünleri de sağdıç olduk sebebi kaynanam sevmiyomus arkadaslarimi bende kaynanami hiç sevmiyorum niye ayni evdeyiz ailem bir kere geldi evime yüzlerine bakmadilar bize geldiklerinde otogardan alinir özel hizmet edilirdi
tarafından
Esin resmen evlenmeden kandirmis seni anladigim kadariyla ya. Fragmanmis hersey film evlenince başlamış. Keske emin olup hamile kalsaydin. Baba evine tek donmekle çocukla donmek arasinda hep bir fark oluyor. Ama ben burda kaynanayla yasayanlara hep diyorum bastan gitmeseydiniz bekleseydiniz diye
(808 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
5yil beraberligimiz oldu el üstünde tutardi bı dedigimi iki etmezdi hep çok sevdi öyle sandim ailemi karşıma aldim istiyorum dedim ama sevgisi yalanmis sanki seven insanda kaybetme korkusu olur onda yok
(19 puan) tarafından
Benden sana tavsiye hiç çekme arkanda duran ailen varsa,kimse değişmez bunu çok iyi anla üzülen sen olursun yine
-Reklam-
+2 oy
(913 puan) tarafından
Kadınlar niye bu hale geliyo anlamıyorum. Ben hiç bi zaman özelimi açmam ama sana destek olmak için yazıyorum. Ben Azeriyim rus okulunda okumuşum hemşireyim özgür ruhlu büyümüşüm. Eşimle severek evlendik kendileri adetlerine düşkün katı doğulular. Açık aşikar yazayım Ağrıdan zamanında dağdan gelmeler. Erkeklerin yanında kadınlar konuşmaz yemek yemez ruh gibi gezer ölü gibi yerde oturur erkekler kanepede fln otururken. 2eltim var kaynanam onlar geldiyi günden tenbih etmiş böyle olsun diye. Hepsi de önce 10kişilik evde gelinlik yaomışlar sonra ayrılmışlar. Kaymanam onların iç çamaşırlarına kadar makineye attırmazmış günah diye.  Ben bir kez ailemle düğünden önce misafir geldim bunları gördüm ve ben böyle olmuycam dedim. Kayınpederim çok çok iyi insan bi kere annem babamın yanında laf attı ki bizde böyle adet fln. Dedim ben Elhemdurillah müslümanım dinimi de tanıyırorum ve tanımak için de 2kez Kurani Kerimi okumuşum ne dinimde ne Kuranımda kadın erkeyin yanında yemek yemez konuşmaz doye yazmıyo kusura bakmayın ben adetler fln bilmem. Doğruyu günahı ve yalnışı bilirim. O konu orda kapandı. Direk ayrı geldim. Kimse giyimime karımadı istediyim yerde yedim oturdum. Yeri geldi eşim işteyken kendim götürdüm çocuğumu doktora. Bunların ailesinde gelin yılda 2kere dışarı çıkar kurbanda ve ramazanda bayramlık almaya. Tek kaynana evine gidilir. Ben eşimle çarşı pazar gezerim hep. Yani demek istediyim o ki geldiyinde nasıl başlarsa öyle de devam eder. Bir kez kavgamız çıktı ailesi geldi her kesin önünde eşime dedim seni boşarım benim kafamın tasını attırmayın. Kimse de önüme geçemez. Yani önce kendinde ara sorunu nerde yalnış yaptım diye. Zaten insanlar hep karşısındakini ezmekden yana o şansı sen vermişsin onlara. Uzun oldu kusura bakmayın. İçdenlikle yazdım...
(381 puan) tarafından
Cyln nasıl anlıyon kız dilinden:) sen nerelisin  bide sey vardır erkekler kendinden küçük de olsa kadınlara hep abla derler:) abla bi bksana bi su versene falan
(553 puan) tarafından
Cnm anlaşıyoruz bir şekilde yada arkamı dönüp pat pat konuşuyor um :))) ığdır cnm yok bana yenge diyorlar :))))
(381 puan) tarafından
Ay sende cok uzak değilsin aramızda  1.5 saat var :)
(553 puan) tarafından
Cnm bide eltimi o kadar eziyorlar ki bazen ben savunmasını yapıyorum hatta ona kızıyorum ağzın yok mu diye kaynanam eltimi kaç kere gözümün önünden kolunu tutup dışarı attı biliyo ailesi sahip çıkmıyor eltimde yüzsüz kolunun altından içeri kaçıyor kız burda gırgır şamata var resmen hafta bir evde kıyamet işime gelirse caylar diyorum kavga bitiyor işime gelmezse odaya geçiyorum yeyin birbirinizi diyorum :)) çok değişikler en son karistigimda eşim yeter rezil oluyoruz ben ayrilacam dedi şimdi ev yapıyor çözemedim daha çok değişik insanlar
(553 puan) tarafından
Aynen cnm babam patnosta tutuklu gelip gidiyorum o taraflara
0 oy
(13,891 puan) tarafından
evini ayır huzurun olur 
(808 puan) tarafından
Denedim kocam benden vazgeciyo ayrilmayi kabul ediyo ama annesiyle farklı evlerde oturmayi kabul etmiyo
(13,891 puan) tarafından
başta anlaşmadınmı anaya bağlı olduğunu bilmiyomuydun
(808 puan) tarafından
Bilmiyordum iyi niyetli dusundum yazik dedim kadin yanliz
0 oy
(27,305 puan) tarafından

Bak kendin diyorsun ayaklarımın üstünde durarim diye. 

Neden dertlerini cekiyorsun öyle dengesiz insanların. 

Sen kimsenin kölesi degilsin mecbur degilsin katlanmaya.

(27,305 puan) tarafından
Kalirim.deseydin kendi ayaklarım ustunde dururum senin derdini cekemiyorum deseydin.
(808 puan) tarafından
Gidecektim ama kocamin düğünden onceki merhametli sevgi dolu anlari geliyo aklima nasıl olduk boyle
(27,305 puan) tarafından
Bacim otur düşün eger bebegin dogarsa dahada gidemezsin.
(808 puan) tarafından
Aile terapitini onerecem bakalım gidermiyiz daha önce reddetmisti tek denemedigim o kaldi onu da yapınca en azından herseyi yaptim olmadi derim
(553 puan) tarafından
Cnm doğurmadin git yoksa bu sefer çocukla tehdit ederler sonra pişman olma hakkında hayırlısı
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Kendin yapmışsın. Niye o kadar yüz veryonki senin hayatına müdahele edecek kadar kimki o kaynana. İstediğini yap o na ne karışma de Allah Allah. Yüz verdikçe öyle olyolar. Sen nasıl alıştırırsan öyle alışırlar.
(808 puan) tarafından
Kaynanama karsi çıkınca kocam cephe aliyo bana
(553 puan) tarafından
Sen bir çık git bak köpek gibi nasıl geliyor yaa deli oldum okudukça
(1,925 puan) tarafından
Aman cephe alyosa alsın sende ona trip at. Sen oraya gelin geldin köle değilsin senin hür iradeni elinden alsınlar.
0 oy
(77 puan) tarafından
Bol bol dua et. Bu ruh hali hiç iyi değil. Benim eşimde çok kıskanç ama bi işim olsa çıkarım , haber veririm. Ailemle istediğim zaman konuşurum görüşürüm .  Bakara suresini aç dinle evin içinde yüksek sesle 
(808 puan) tarafından
Okadar dua ediyorum ki bı insan bı insanın hayatini nasil bu denli cehenneme cevirir aklim almiyo
(77 puan) tarafından
Merak etme, mazlumun ahı çıkar. ALLAHta onların hayatını cehenneme çevirir
(808 puan) tarafından
İnan onu bekliyorum çok istiyorum agladigim her günü. Hesabinin soruldugunu gormek
(77 puan) tarafından
Ben derim Allahım sen ver ona içimdeki acıyı ona ver haksızlığı yapana aynısını yaşat ama bana gösterme . Görme kuzum
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Ah bu ilgisiz eş yokmu en kötüsü o işte varsın ama yokmuşsun gibi davraniyorlar
(808 puan) tarafından
Cehennem azabi gibi evinde kötü gidiyosa hersey hiç bir sey seni mutlu etmiyomus
0 oy
(34 puan) tarafından
Birilerinin kölesi olmak için doğulmadın,yetiştirilmedin sen..
(808 puan) tarafından
Annem babam çok özgür yetistirdi evlenmeden önce tek başına yaşadığım evim calistigim bir isim  her seye sahiptim sadece sevgisini istedim
0 oy
(106 puan) tarafından
Ben anlarım seni sadece
(808 puan) tarafından
Hiç bir kadın anlamak zorunda kalmasa keşke beni kimse bu durumda olmasa
(106 puan) tarafından
Igrnsc bisey yani tamam dersin dışarı çıkmak istersen hayır ben seni çıkarırım ya bi bırak nefes alayim noluyo
(808 puan) tarafından
Kendide cikarsa tamam ben niye evlendim ki kocamla zaten vakit geciremiyorum ustelik surekli azarlaniyor hakarete ugruyorum
(106 puan) tarafından
Cocuk varmi peki
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Malesef eşin evliliğin ne olduğunu idrak edememiş. Evlendikten sonra herkesten önce eşin çocuğun gelir. Ama seninle ayrı eve çıkıp bir hayat kurmak istemiyorsa malesef o evlilik olmamış. Seni öylesine eve almışlar gibi. Benimde annem yalnız yaşıyor fakat aynı evde yaşamayı düşünmedik hiç, çünkü ne kadar seversen sev aynı evde eşin ve ailen olmuyor. Eşin seni seviyorsa çocuğunu düşünüyorsa ya annesiyle konuşup bu işi çözecek seni hapsedemez kimse, ya da ayrı eve çıkacak. Aksi halde malesef mutsuz bir hayat... 
(808 puan) tarafından
Ben mutsuz bir kadin depresif bı anne olmak istemiyorum beni cocugum ezilen hor gorulen biri olarak görsün istemiyorum doğum yapinca degisir diye bekliyorum herkes öyle diyo bebek gelene dek bekle
(1,862 puan) tarafından
Malesef karakter meselesi, çocuk olunca değişmek gerçek olsaydı bunca çocuklu kadın bu kadar sıkıntıda olmazdı. Üzgünüm ama eğer karşı tarafta iş yoksa istersen 10 tane doğur. Ayakla üstünde duran ailesi de arkasında olan bir kadınsın kendini bu kadar ezdirme. Senin iyi niyetini biraz kullanıyorlar azcık kendi isteklerini göster baskınlığını koy.
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ayrı eve niye gelin gitmediniz...çalışan bir kadın olarak arastirmadinizmi yada sizi uyaran olmadı mı ev ev üstüne olmaz diye...alıp başınızı gitcek kadar o seviyeye geldiyseniz eşinizle ciddi ciddi konuşun 
(808 puan) tarafından
Çok konustum kavga etmeyi beceremiyorum cunki
0 oy
(276 puan) tarafından
Cnm sabir sabir burda milletin dedigine bakma aklini karistirirlar Rabbim herseyi yoluna koymuştur bebegin olduktan sonra onun varligiyla unutursun dertleri
(808 puan) tarafından
Duzelirmi yani herşey
(276 puan) tarafından
Tabi insallah cnm daha yeni evlisin bende ilk başta ne cektim kaynamdan biz ayni ev degil ama ayni bahcede oturuyoruz evler dip dipe karışmadığı bisey kalmadi nerdeyse ama sabrettim 2 senelik evliyim bende babam cezaevinde cok aci cektim ama bebegimin bana iyi geleceğini dusunuyorum bende sevmiyorum kaynami ama sabirr
0 oy
(49 puan) tarafından
Canım bende oyleyim 9aydi evliyim 8aylik hamileyim esim çok güzel insan kaynanamla kötü biri diyil sadece gerseye karisiyo bizi o idare ediyo sanki basbasa kalamiyorum esimle .bir sirrimiz sozumu yok sanki aile gibi diyilmisiz.bazen bende yoruluyorum ama bebeyim var annem yok benim ondan benim arkamda duran yok gidemem hicbiyere bebeyimi buyutmem lazim ve sabirli olmak lazim insAllah duzelicek sadece sabir.evliliyin ilk zamanlarında boyle problemler oluyo sen Allahdan sabir dile Allaha bagli ol.!
(808 puan) tarafından
Sanada banada bu durumdaki tüm kadinlara Rabbim yardim etsin zalimlere merhamet versin
0 oy
tarafından
Bence birlik yaşadığınız için öyle ayrı plansız özeliniz olucak beraber vakit geçireceksiniz belki eşin eski haline döner birlik yaşayınca gerçekten şahit oldum bir çok erkek karısını takmıyor 
(808 puan) tarafından
Aynen oyle kavga etmeden siyluyorum eşime hersiyi ama takmiyo
tarafından
Allah hidayet versin eşine inşallah tez zamanda kendi evine çıkar eşinle öutlu huzurlu yaşarsın canım
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bebek geliyorken evini ayirmaya bak canim, susma tepwne cikarma hicbirini, koy tepkini. Ben gwlin gwldim size esir degil de ara hakkını 
(808 puan) tarafından
Keşke mucize bekliyorum ayri ev olsun diye
0 oy
tarafından
Yorumunda gordum dul kadın olarak babamda mı kalcan demıs ya. Koca olsunda esının yannda olsun. Kaynananın evınde dul kadın olmussun sen. Cocuk dogmadan tası taragı topla yoksa cocukla tehdıt eder. Cık gıt duzelesıye ömrunden omur gıder. 
(808 puan) tarafından
Bebek annenin hakki haklarimin farkindayim bebegimi vermem
tarafından
Vermezsın ama dogduktan sonra okadar hassas okadsr savunmasız oluyorsun kı. Onu dusunemıyorsun.. Bebegı bırak sen gıt ıstıyosan dıyor Allahsızlar. Gıdemeyecegını bılıyorlar cunku... Bır de 5yıllık sevgılılıkte agzınn ıcıne bakan adam bıanda degıstıyse aklma baska seylerde gelıyor hayrlısı:(
(808 puan) tarafından
Bende cok dusundum acaba mi ama olmayacak biseyde degil benide korkutuyo
tarafından
Kendını savunmasız mutsuz hıssetme bır caresıne bak tez zamanda
0 oy
(662 puan) tarafından
Kaynanam büyü mu yaptı acaba canm cunku onceden oyle degildi diosin biranda nasl değişebilr ki
(808 puan) tarafından
tanisaniz herkesin sevdigi espirili neseli adam bende anlamiyorum yapsalarda ben ne yapabilirim ki
(662 puan) tarafından
Hic bilmiorm canm valla hersey beklenir oyle kaynanadan hocaya falan sorsan
(808 puan) tarafından
Tanıdığım hocalar diyanet hocasi resmi yani ama sorarim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 1,157 göst.
26 Mart 2019 Aile kategorisinde Meryem Ana (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,057 göst.
30 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy